Zkušenosti: Toyota Avensis 2.0 D-4D - zpět na článek

Počet komentářů: 182

  1. Ten dvoulitrový dehet od BMW. To je ten s rozvody na straně setrvačníku? Jak se kvůli rozvodům musí motor vyjmout z auta? Jak se očesává ozubené kolo rozvodů (to spodní)? Jak je to ozub. kolo vyrobeno vcelku s klikovou hřídelí? Jak ten motor třikrát za sebou vyhrál Motor roku ve své kategorii a pak se objevily větší (150kkm) nájezdy a už nevyhrával?
    Jak říkal Klement Gottwald: Pán Bůh s námi a Zlín pryč!

  2. Je to katastrofa a nikdy bych si japonský auto nekoupil. A to mi doporučovali horem spodem subaru jako super značku. Hovno leda tak. Zkurvená škodofka v roomstru to auto přežije desetkrát.

  3. Tenhle model je uplne v prdeli, je to ze zoufalstvi udelany druhy facelift Avensisu III z roku 2009, ktery je postaven na platforme „New MC“ puvodne z roku 2005, ktery je sam o sobe mirnym updatem platformy „MC“ z roku 1997.
    To je jakoby Skodka udelala Superb II mirnym updatem stareho Superbu I a ten dodneska prodavala po druhem faceliftu. V roce 2009 se to dalo srovnavat s triem Mondeo, Passat, Superb jako slusna alternativa, dneska je mimo.

    Je to dost smutny pohled, jak sla Toyota do prdele, totalni rezignace na rozvoj, veskery vyvoj nasmerovan na hybridy.

    Motor je od BMW, protoze origo Toyota D4D uz nedava euro6 – a ostatne origo D4D hlavne v prvnich verzich byl otres, sralo se to neskutecne. Toyota dielely neumi, jeji trh je hlavne benzinova Amerika, Asie, Afrika.

    V roce 2018 ma prijit novy Avensis na uplne nove podvozkove platforme, jsem zvedavy, jestli se chytne.

    1. Podle mě je to jinak. Tohle je Avensis T27, který je cost-cuttovaným faceliftem T25 z roku 2003. Provedení T25 (od MY2003) toho mnoho společného s T22 (1997) nemělo. nazvat to mírným updatem mi přijde jako tvrdit, že Superb je mírným updatem Oktávky.

      T25 bylo solidní auto, byť i to mělo svoje mouchy, které se ale od cca 2005-6 podařilo obstojne vychytat. Bohužel T27 (tj od 2009) bylo postiženo zběsilým cost-cuttingem, šetřilo se to a přehnalo se to.

      T25 z 2003 těsně po náběhu výroby máme v rodině dodnes a nebýt konstrukční vady u motoru 1ZZ-FE a slabšího odhlučnení podběhů, tak bych na to auto nemohl říct jediné křivé slovo ať co se týče spolehlivosti, nebo komfortu. Konstrukční vada motoru byl průser, to jak se k tomu stavěla Toyota Czech mě nenadchlo (chovali jsme se k motoru slušně, vada se proto projevila až po cca šesti letech a preventivně polomotor neměnili). I proto já už pár let jezdím Hondou, nicméně máme v rodině i Toyotu Auris a ta je totálně bez problémů …

      1. Ja jsem mluvil o verzich platforem, ne o verzich Avensisu.
        T25 (2003-2009) mel platformu „MC“, ktera byla poprve pouzita na Priusu 1997.
        T27 (2009-dodnes) byl mirny update na platformu „New MC“, ktera byla poprve pouzita v roce 2005 pro RAV4.

        Stara T22 mela jeste uplne starou platformu „E“ puvodem od Corolly.

        1. Aha, tak to pak máte pravdu. O toyotích platformách slyším poprvé.

          Podvozek T25 by šel naladit lépe, ale vůbec nebyl špatný. Přiznám se, že nevidím důvod proč něco měnit na konstrukci, která je mechanicky dobře udělaná a funguje dobře i bez hromady pomocné elektroniky. Kvalita materiálů v interiéru byla u T25 dobrá, koroze ani po 15 letech nenastává, . Kdyby byla ta možnost a já potřeboval nové auto, tak bych po Avensisu T25 klidně dnes šáhl znova. Když to T25 srovnám s moderním Passatem nebo Superbem, tak marně hledám nějaký ten pokrok ve věcech, které já považuji za podstatné. Passat mi je vysloveně nesympatický, Superb mě neurazil.
          V T27 jsem nedávno jel v taxíku a začal jsem konečně tušit, proč novináři v roce 2009 psali, že zatímco T25 byl něco jako Mercedes z Japonska, tak T27 je spíš Renault …

    2. Co se týče Avensisu tak část neštěstí podle me je Toyotí design centrum pro Evropu, které je ve Francii. Nedokáži si představit, že Japonci dokáží spolupracovat s Francouzema tak, aby to neskřípalo. Do míst, kde slunce nesvítí, jdou modely pro Evropu, které se nevyplatí vyvíjet. Evropa si vymýšlí nesplnitelné kraviny a přitom začíná být chudá, takže její trh tyto kraviny nezaplatí a vývoj se nevyplatí.

      Japonské značky mají celou řadu zatraceně zajímavých modelů, ale ty nejsou určené pro Evropu.

    3. To je jakoby Skodka udelala Superb II mirnym updatem stareho Superbu I a ten dodneska prodavala po druhem faceliftu.
      Vidíte..a v případě Rapidu tohle přesně provedli…, tak bych spíše šoupal nohama v koutě..

      1. Samozrejme, Rapid byl takto zamerne navrzen, vymetene stare dily ze skladu. Predni naprava pamatuje Fabii 1, zadni je Octavia 1, takze konstrukcne polovina devadesatek, motory stare verze pred EA211 bez chlazenych svodu.
        Rapid je zamerne zastaraly lowcost s nalestenou kastli, je postaven proti Hyundai i30, coz je prozmenu stare Mitsubishi s prelestenou kastli. A je v tomto uspesny, jak ukazuji prodeje. Potencialni kupec hnujdaje stejne rozdil nepozna.

        1. Rapid ma samozrejme i novejsi EA211 TSI a ted i nejnovejsi litrovy trivalec

        2. Radpid a jeho klony je stavěn proti Peugeotu 301 a jeho klonům. Ve většině se prodává za fleetovou cenu a ne za „sebevědomou“ ofiko.

          Opravdu si myslíš, že se možné porovnávat něco s lešenářskou trubkou, bubnama vzadu a vozidlo, které má v základu kotouče vzadu a více prvek? Nebo se zase dozvíme argument o velmi špatně naladěném víceprvku…..podobně jako jsme se to dozvěděli u OII, když vyšla OIII, byť při vydání OII to byl téměř orgasmus, že to má víceprvek a nic jsme o velmi špatné naladění nečetli?

  4. Poněkud krátké. Asi by si to zasloužilo víc rozvést.

    Jinak co se týká těch závad, tak tohle je bohužel běžné i jinde. To já tedy reportuji u elektroniky mého VW mnohem více bugů a co třeba kolega musel absolvovat s BMW…

  5. Kup si Mergla Céčko a máš klid.

    1. U Mercedesu máš jednu velkou jistotu, nikdy tam nebude zkurvenej motor z BMW. Navíc je Céčko levnější než Oktávka a Avensis a soused se posere závistí.

      1. Abych nezapomněl, servis je u Mergla šest let zdarma včetně oleje. V Mercedesu nemají ani pokladnu, protože tam nikdo za nic neplatí.

        1. Na dálnici ti každej uhne a na ulici ho každej obejde obloukem. Když si koupíš cernýho tak už tě v životě nezastaví policajti ani městapo. Parkovat budeš moct kde tě napadne atd atd. Nechápu proč tu všichni nejezdí v Merglech jako v třeba v Albánii, tam už na to přišli, jak jsou to skvělé vozy. Mercedes vynalezl auto a taky to podle toho vypadá, na nic si nehraje, jeho vozy jsou tam kde mají být a tam kde je každý čeká. Žádné vyjebané Crossovery a podobný sračky nevyrábí.

          1. Ráčejí dovolit, odkud líbějí být? A termín crossover tam chápou jak?

            1. Z Prištiny a Lovčiček

          2. mám dotaz o jakém mercedesu tady mluvíme? Rok? modelová řada? motor? děkuji

            1. Mergl Céčko, vyrábí se tak dlouho že se divím že ho Trolové a Skřeti neznají

          3. To teda vyrábí, viz model GLA. A nemyslete si, kvalita už taky není to, co bývala v éře Mamuta. Jak Mercedes i BMW šli s kvalitou do píče. Dnes už se platí peníze navíc oproti Dacii jenom za tu modrou vrtuli nebo trojcípou hvězdu.

            1. Čaušeskově pomstě na dálnici nikdo neuhne v tom je hvězda jasně lepší…

            2. Vyrábí jich o mnoho víc, proto se ptám na chápaní pojmu crossover. GLE je další, CLS, CLA, v minulosti třída R. Samozřejmě by byli hloupí, kdyby nevyráběli a koukali se konkurenci na záda, v první řadě jde jen o zisk, kydy o tradici zabírají jen na naivky. Krom toho kvalita nebyla nic extra ani v éře toho Mamuta, na kterym se rády rozpadaly kabelový svazky už tehdy. Pak to pokračovalo řadama w210 a w220, ovšem co to také znamená „šly s kvalitou do píče“. U BMW se na ní nijak extra nehledělo nikdy, ta spolu s luxusem byla výhradní doménou Benzu a dařilo se jim to naplňovat s jak kterým modelem. Ovšem srovnání s Dacií nemůže kulhat víc, neb jejich auta jsou o naprosto něčem jiném.

              1. Mamuta jsem nikdy neměl. Nicméně teď mám Merglů deset a jedno BMW. Na Merglech nikdy nebyla žádná porucha a na BMW opravy za dva miliony. Mercedesy prostě jenom jezdí ale komu to vadí ať si připlatí za Ochcávku, Kojotu nebo Alfu.

              2. Omlouvám se za srovnání s Dacií. Udělal jsem to z mladické nerozvážnosti.

                1. Mladická nerozvážnost to bude teprve až mě budeš na dálnici problikávat se svou Dáčií bez hvězdy a vrtule

      2. Hmm, nejlevnější C za 805 tisíc, to musíte mít sakra drahé oktávky.

        1. Našel sem si fakturu za poslední Céčko C 200 CDI 531.750,- Kč. Automat, navigace, led světla, vyhřívání sedadel, f metle na hlínách pyčo.

          1. Jo a volant a řadicí páka v kůži Nappa pyčo!

            1. Teď koukám že tam byla sleva 25% ale to v Mercedesu dávají skoro vždycky, stačí přijet v BMW. Proto taky pořád jedno BMW mám.

              1. :D :D :D :D :D tohle me rozsekalo

              2. To předpokládám eště bereš na firmu.

              3. Kristepane, tak to mne dostalo (:-))

  6. Po vynikajících zkušenostech mého otce s T22 s údajně naprosto špatným, zoufalým a slabým předkomůrkovým motorem 2,0TD, jsem koketoval s myšlenkou na T27 v benzinu, ale tento článek mě definitivně přesvědčil, že Toyota už není, co bývávala.Autor článku tedy není jediný od koho to slyším. Přestože jsem příznivce značky a jsem ochotný Toyotám nějaké mušky odpustit, nerad bych si zkazil obrázek o Toyotách. Aktuálně provozujeme v rodině a příbuzenstvu 4 Toyoty a všechny fungují skvěle.Zmiňovaná T22 jezdí stále a pořád a má za sebou slušnou porci kilometrů a v posledních 5 letech už s ní otec- důchodce jezdí jen do krámu a k doktorovi a zřejmě si nové auto už si pořizovat nehodlá. Ten starej sazomet s redline na 5500 ot., co hovno jede, co nemetá saze má stále krásnej měkkej chod ( lajk nepozná, že jede v dieselu) letos a v lednu naprosto překvapil technika na emisích.

  7. Ono mi tak trochu přijde, že ta aura spolehlivosti japonských vozů už je taky jen a pouze silný závan minulosti. Stejně, jako s legendami opřenými motory 1.9 TDi, popřípadě dalšími značkami. Příchodem poměrně velké a složité elektrické komfortní a bezpečností výbavy se tak nějak zkrátka začalo srát všechno +- stejně, protože často se jedná o dost podobné, ne-li úplně stejné produkty subdodavatelů, dodávajících do automobilového průmyslu.
    Nemám problém uznat to, že srovnatelné ročníky starších vozů japonské(Corolly, Civicy,…) vs německé (Golfy, Passaty, OI, OII,…) produkce mohou vyznívat spíše ve prospěch těch japonských, ale to se podle mého bavíme o době před 15-20 lety. Dnešní japonské vozy nebudou o nic víc spolehlivější než ty německé/české, francouzké, americko/italské…

    1. Nějaká data nebo alespoň osobní zkušenosti nebo jen plácáte z hladu?

      1. Stačí si projít jakékoli žebříčky ročních vyhodnocení spolehlivosti vozů například dle německé TUV a jít po kategoriích podle stáří vozů. Tam se tahle kolerace dá celkem viditelně vystihnout. Google jistě používat umíte, takže slovy klasika „hledej šmudlo“… ;-)

        1. Takže nic, jen „pocity“ a kecy, které ani neznáte, ale jistě existují a určitě i víte, jak je interpretovat tak, aby Vám to vyšlo „pocitově správně“.

          1. Co to melete za kraviny ?

            Celá ta trapnost jménem „automobilismus“ je hlavně o pocitech. Viz. slaboduché slogany automobilek, třeba Seatu, Renaultu, Citroenu nebo prázdná hesla v reklamě na Opel, Mazdu apod…
            Takže klidně i spolehlivost může být pocitová – co to vlastně je ta „spolehlivost“ ?

            Je auto, kterému nejde klimatizace, rádio a stahování oken, ale jinak funguje dobře spolehlivější než třeba jinak bezvadný vůz (výbava funguje), ale nejde nastartovat ?

    2. 15-20 let stare auto je prave ta kategorie, kde ja i dalsi zde pritomni vozidla vyhledavaji. Ze se nekomu rozpadala moderni Toyota je dano predevsim tim, ze byla moderni, ne ze to byla Toyota.

      1. Tak jestli někdo vyhledává 18 let starý opečovávaný Renault Scenic šedostříbrný, do provozu 2000, motor 1,6 16V, najeto cca 162.000, plně funkční, zimní pneu, střešní nosiče, technická do 01/2020, za cenu kolem 30 babek, tak ať se ozve, živit dvě auta je zbytečný, stačí jedno. Jedna autobaterie jako bonus, stačí pořádně dobít :-) (možná)

      2. Proč kecy? Strašnej problém hodit to googlu, že… http://www.anusedcar.com/

      3. Pardon, to bylo pro pana „fatdwi“, nevim, proč se příspěvek hodil sem.

    3. No já bych si dovolil nesouhlasit, Lexus NX (tedy převlečená RAV4) jsem neposílal se závadou do servisu ani jeden, zato Kodiaqa prakticky každý týden jednoho (zpravidla problém v podtlakových hadicích, či elektrice, ať už motoru, či třeba světel). Máme je v poměru tak 1:2. No a to se bavím o autech s nájezdem do 18000km. Jinak obdobně to vypadá u všech Toyot co máme. Dále takový Outlander, to je zase křáp, ale Myšáci nikdy nepatřili mezi etalon spolehlivosti.

      1. Čekal jsem přesně podobnou reakci. Ono je to všechno o nějakém paušalizování, které prostě nefunguje. Případy toho i toho jsou ve všech skupinách, akorát si vždy někdo vyzobne to, co je potřeba.

        Já to mohu otočit úplně stejně, svého Yetiho mám čtvrtým rokem od nova, aktuálně najeto ke 130 000km. Krom pevně daných prohlídek si auto řeklo zatím o jednu tyčku stabilizátoru. Ve svém blízkém okolí mám právě zmiňovanou RAVku(2.0 benzín), která už v servisu byla poměrně dostkrát i s polovičním nájezdem, stejně tak jeden Auris(1.6 benzín). Motorizace píšu schválně, protože dle místního slangu by to měly být motory nesmrtelné. Bez turba a bez nějakých extra kurvítek.

        Vracím se zpátky k tomu, co jsem tedy psal. Od doby, kdy jsou auta shodně vybavená nějakou výbavou, serou se všechny +- stejně napříč všemi značkami. A to mi nikdo nevymluví. Tedy kupovat dneska auto s tím, že při výběru si řeknu, jo chci jenom japonce, protože se historicky neserou, je už tak trochu pasé…

  8. Japoncy sou nahovno. Nejlepší v celým vesmíru je Tesla :-)

    1. Včera se Horstovi Fuchsovi 2 povedlo jednu vyvézt až do vesmíru, takže je jasný, že jsou nejlepší.

      1. Jak jsem četl, tesla je zdaleka nejrychlejší auto, pokud si k ní koupíte příslušenství od Space X za 90 mil. dol.

        1. Na tom chlapovi obdivuju jednu věc. Jak dlouho dokáže tahat z investorů hromady peněz a přitom neustále prodělávat pomylsné kalhoty.

          1. Já o tom také hodně přemýšlel, ale myslím, že třeba SX má možná budoucnost i ziskovou. Navíc pokud investor nalil hodně, tak to jen tak nepotopí. Lidi obecně nemají moc schopnost aplikovat brzké stop-lossy.

          2. Ty plamenomety mi připadají cool.
            A docela se prodávají.
            Tak aby to dokázal i vyrobit a dodat…
            https://echo24.cz/a/S4AVu/vizionar-elon-musk-prodal-20-tisic-plamenometu-za-pouhych-24-hodin

          3. To co se včera E. Muskovi povedlo, nebyla jen „kurevsky velká raketa“. Ano z laického pohledu není ani největší, ani nejsilnější, tak co ale…
            Ten chlap dokázal až doteď nemožné – ukočírovat současně 27 raketových motorů naráz, aniž by se to celé rozletělo na miliardu kousků a navíc s tím i přistát. Korunu tomu nasadil skvělý PR a zájem veřejnosti a to celé mimo vládní financování, což by zrovna na tomto serveru mohli diskutující ocenit. FH v podstatě dříve nebo později odešle do šrotu celou jednu třídu raket typu Ariane V, Delta IV apod. a tím si otevře cestu k lukrativní geostacionární dráze.
            Jestli že motor Merlin a Falcon 9 měli potenciál přesvědčit první várku škarohlídů, tak FH přesvědčí zbytek.
            Musk mi pořád připadá jako úplný blázen, ale už ne jako podvodník (alespoň co se SpaceX týká).

            1. Adam: Z objektivního hlediska se Muskovi po 49. letech podařilo zreplikovat ze dvou třetin výkon rakety Saturn V.

              Z frikulínského hlediska to bylo hyper-cool-in, protože tam byl červený ty-pičo-husto-kruto-přísný-elektromobil jako balast.

              1. re: neuromacer

                Ano, ale řekněme že ekonomický potenciál HE je někde jinde a jeho rakety asi opravdu fungují a snad jsou schopny se i uživit.

                A to říkám jako velký příznivce „mohutného kladiva“, Satrunu V a jeho konstruktérů, které obdivuji za to, jak rychle, s jakou technikou a s jakým výsledkem si poradili s takovým přelomovým zadáním. Na druhou stranu musíme přiznat, že na to měli takřka neomezený rozpočet, což se asi jen tak nebude opakovat. Představa hřmícího Saturnu, jehož řídící systém měl podle mého odhadu asi takový výkon, jako elektronika kalávesnice k PC, nebo jako hodně hloupý tlačítkový telefon, nebo tak něco, v řídících střediscích stály superpočítače s pamětmi v jednotkách megabyte, atd., to je fakt kus práce a cool projekt, ale doba už takové nechce.

                Prostě Cutty Sark byla krásná loď, rychlostní jízdu z Austrálie do GB dala průměrem tuší asi 15 uzlů a dnešní motorové lodě nejsou o moc rychlejší, ale prostě její doba už je pryč.

                1. Pro transport onoho vozidla na oběžnou dráhu využil Musk super raketu Falcon Heavy. Tato raketa je výjimečná tím, že vynaložila dvojnásobnou energii pro odpálení a start než využila třeba NASA pro svůj program Saturn V.

                  Zdroj https://cdr.cz/clanek/tesla-roadster-odjel-na-mars-odchylil-se-z-trasy-miri-do-pasu-asteroidu

                  1. tak jiste, protoze dopravit tech par desitek tun kovoveho srotu v podobe vyhoreleho prvniho a druheho stupne zpet na zem pomoci raketoveho paliva znamena raketove palivo navic a toto palivo navic se musi opet nejak dostat na obeznou drahu, coz znamena dalsi palivo navic.

                    Nakonec se z te slavne „uspory“ vyklube mrhani, ale to uz rikali Rusove potazmo skutecni raketovi odbornici na diskuzich 5 let nazpet.

                    Samozrejme se jim nadavalo, ze jsou konzervativni, ze tomu nerozumi atd.
                    Nakonec se jeste ukaze, ze „prepracovat“ vyhorely prvni stupen vyjde draz, nez vyrobit jednorazovy, ale to bychom chteli po „genialnim vizionari“ Muskovi moc.

                    Ma to jedinou pridanou hodnotu. Pokud budete chtit „soft“ verzi raketoplanu bez raketoplanu, ktery bude brzdit v atmosfere diky aerodynamickemu tvaru a keramickym destickam, je tu teoreticka sance jak neco lehkeho dostat zpet na zem tim ze se to pridratuje zpet na prvni stupen.

                    Ovsem kdyby to neco „lehkeho“ mela byt navratova kapsle s lidskou posadkou, tak to good luck, pri te „spolehlivosti“. To by bylo mrtvejch jako pri Waterloo.

              2. A to je právě ta častá chyba, kdy spousta lidí řekne „hmmm to už tu bylo v podobě Saturnu V“. FH, ačkoliv vám to možná tak nepřipadá, tak Saturn dost převyšuje, totiž nemůžete brát jen „výkon“ řekněme v podobě nosnosti na LEO – na to byl Saturn využit beztak pouze jednou jedinkrát v rámci AA jako Spacelab, ale dejte si do souvislosti ještě cenu.
                K čemu Vám bude super raketa s gigantickou nosností za astronomické peníze, když pro ni ani neseženete tak velký náklad – to je právě potíž v kategorii těchto mega strojů. Viz. třeba SpaceShuttle, jinak technický zázrak, který nakonec pohřbila přílišná složitost (a tím pádem i poruchovost) a hlavně cena.
                Saturn V je podobně smutný příklad – Apollo mělo být jen začátek a ty skutečné vědecko-technické fantazie se měli odehrávat až v rámci Apollo Aplications. Vše (mimo Spacelab a to jenom proto, že už byl poslední kus Saturnu postaven) zrušeno pro nedostatek peněz, takže z velkých ambicí nám zbyla akorát krásná vzpomínka na měsíční mise. Celý koncept Falconů má však potenciál tento stav nedokončených projektů zvrátit a posunout celý obor dál, než kdokoliv předtím a ten elektromobil ? No nějaký balast tam dát musel, tak proč to neudělat zajímavé – nebo by se vám snad více zamlouvala obyčejná betonová kostka ? (mě osobně by se tedy nejvíce líbilo menší hejno cubesatů)

                1. Adam: To je všechno krásné, ale přišel až jako druhý a až po půl století, historie pro takové nemá místo :-) Pokud dostane lidi na Mars, alespoň jednosměrně, potom bude Musk hrdina celé lidské historie a bude v každé učebnici historie z 21. století :-)

              3. Jako jediný ovšem. A Saturn V už nikdy nikdo nevyrobí.

            2. Adam: tyhle žvásty o „mimo vládní financování“ pokud jde o Muska jsou úsměvné. Víte, že v roce 2010 se mu podařilo získat grant ve výši 476M USD? Myslíte, že ty peníze nepotřeboval a shrábl je od daňových poplatníků jen tak, aby neurazil, když mu je na ulici nabízel bezdomovec?

              Možná byste s půlmiliardou dolarů nedokázal to co on (není to pochopitelně jen o dotacích, spoustu peněz měl z prodeje PP a měl k tomu odpovídající kontakty na investory, kteří do něj nasypali kupu dalších peněz), ale docela bych se vsadil, že to platí i naopak. Kde by Musk bez těch prachů dnes byl? Jo za státní, to se to machruje. Stačí pár let a lidi už o tom ani neví a oslavují, jak to zvládl sám. Tak jistě.

              1. O různých grantech jsem už slyšel, ale nevím, nebyl jsem u toho a předpokládám, že Vy také ne. A za druhé, řekněme, že je to skutečně pravda oněch 476M. Je to cena údajně za jeden start Space Shuttle a teď Vám za to někdo vyvine motor a dva typy raket lehkou a těžkou, navíc s hodně zajímavou rentabilitou. Mě to tedy jako špatný kšeft nepřipadá. Nebo to měla vláda USA raději narvat třeba do užitečností typu Obama Care ?

                1. neodvadejte rec jinam, nejake ObamaCare tady nikoho nezajima. Rekl jste mimo vladni financovani, coz proste neni pravda. Navic mimo tyto dotace jeste ma od NASA predobjednane vynaseni dalsiho smeti, coz se sice da oznacit jako prijem z bussinesu, nicmene opet jinak se podnika, kdyz mam dopredu dojednane objednavky s jistotou zaplaceni. Takze ne, porad je to podvodnik.

                2. Adam: co to melete? Když jste nebyl u Čapího hnízda, tak se to nestalo nebo co? Zdálo se, že se mýlíte a třeba o tom nevíte, ale Vy tady bohapustě lžete.

                  Mimochodem, lze si to snadno ověřit, byl u toho jiný „paypal mafian“ Thiel, který o tom napsal do své knížky Zero to one, ve které to uvádí jako super věc (jak skvěle dokázal Musk podojit stát ve správnou chvíli, protože o rok později už by nic takového neměl šanci získat).

                  Můžete samozřejmě namítnout, že Thiel je houby zdroj, ale já si troufám říct, že „u toho byl“. Nakonec on sám pomáhá FBI a kdo ví čemu ještě ve svém dalším skvěle „ze soukromých zdrojů“ financovaném Palantiru, takže mu to prostě přijde jako normální way of doing business. Prachy jsou prachy, i když nakradené od daňových poplatníků.

      2. Jo, to byl ten air cargo service co nejakymu zazobanci mel dorucit bleskem cervenou karu a nekde se to zadrhlo?

        1. Někde jsem četl skvělý komentář: Auto ve vesmíru dost dobrý, ale až dostane flastr za rychlost :-)

          1. …to spis mu tam nekdo bude chtit nekde na trase namontovat zasouvaci prah. Pockej, az si to odhlasujou.

    2. Asi si to tady pletete s diskusemi na autofóru.cz
      Nick i pravopis tomu odpovídá.

  9. Jestli ty plamenomety Muskovi nevykoupili náhodou němci, když mají zbraně zakázané, pokud to definoval jako tábornický podpalovač vater, tak mu to třeba prošlo.
    Druhé vysvětlení je, že určítí frikulíni by od lidí jako Jobs nebo Musk klidně koupili i kozí bobky v dárkové krabičce (i-Poop), pokud na ní bude znak Applu nebo Tesly.

    1. Na ja, třeba Němci najdou v grossvater deníku návod na taktické použití.
      Upalování je ostatně oblíbená volnočasová aktivita některých tamních, nedávno přišedších skupin.
      Tak se prostě role obrátí.
      Wir schaffen das !

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017