Zkušenosti s Uberem - zpět na článek

Počet komentářů: 294

  1. Proto existuje Liftago. Uber s licencí podle pravidel.

    Velmi zajímavá byla recenze nejen téhle společností z pohledu řidiče na Mesec.cz. Udělat si licenci na taxi jen proto, abych napsal recenzi společností – to je skutečná žurnalistika.
    https://www.mesec.cz/clanky/mesic-taxikarem-formality-regulace-a-hrozba-pokut/

    1. Kdo prosim ta pravidla urcil? Na to, aby mne odvezl strejda ubr domu, zadna pravidla ani jeden nepotrebujeme. Odkud kam, cena. To jsou ta pravidla. Zbytek poresi trh a fidbek, vime? Pravidla si racej strcit kam patrej.

      1. No jenže magorsrát tak dlouho prudil ty ubožáky na ulici, ai k soudu se to dostalo a kovaní bolševici na soudech podrželi kolegy bolševiky a jinou svoloč na úřadech a dotlačili to do nynějších sraček.

        Každýmu je jasný že nějaký místopisy sou dneska úplně mimo, ale to je jenom zástěrka jak vyloučit konkurenci a udělat si zlatej důl pro úzkej okruh papalášů. A dyž to muší bejt, tak aspoň zkasírovat ty nový, co se tam snaží vesrat.

      2. Ona ta pravidla ve sve dobe davala smysl. Fakt od taxikare nechces, aby cestu hledal v mape a ptal se lidi kolem, kudy tudy. Dneska uz ta pravidla davaji smysl mensi. I kdyz se ti technika vysere, neni problem mit u sebe GPS a tu nahodit, zakaznik pocka max 2 minuty. Navic oba dva mate founy a muzete to sledovat. Tady meli buzeranti vyjit vstric technice, nicmene se nedivim, ze se tak nestalo.
        (a dalo by se pokracovat, ze jo)

        Spousta lidi by pro ta pravidla a taxikare mela pochopeni vic, kdyby si u sebe netrpeli ty svy cerny ovce. A ze je trpel i magorstrat tomu uz dava jenom kornu.

      3. Každému dle libosti. Jen jsem pisatele upozornil, že existuje podobná možnost bez pŕekvapeni v podobě řidiče-strejdy, kterému se přispívá na benzín, či bez překvapení zrušení objednávky.

        1. A jak je to ted cenove?

          Pred dvema lety to byl dvojnasobek Uberu.

          Do noveho telefonu jsem uz ani Liftago neinstaloval.

          Jak je to ted, ma smysl si to nainstalovat?

          1. Srovnatelné jako ceny s velkoobchodní firemní slevou.

      4. Tak třeba pravidlo, že drožkář musí bejt pojištěnej, aby měl kdo platit až mě vomotá kolem kandelábru mi zas tak zbytečný nepřipadá. A ne, normální povinné ručení toho moc neřeší, protože jsou tam úplně jinak nastavené limity. A navíc, pokud nejni dotyčnej oficiálně taxi a dělá to, může se pojišťovna s plněním cukat úplně, i když snad to spíš zkusí na regres.

    2. Ale Liftago je stejně drahé, jako klasický taxi dispečink, ne? :)

  2. Dá se tam vobjednávat normálně přes dispečink? Protože dokud kucí nepochopí, že mě vendor lock fakt nebere – žádnej poogle, mrkvo$oft ani jiný shnilý ovoce mi do telefounu nesmí – tak holt budu jezdit svým, nebo chodit pěšky. Páč v moderní pokrokové západní společnosti si člověk nepučí snad ani vopíčenou koloběžku, zatímco někde v tramtárii v Asii a beztak i Africe stačí vložit platebku nebo nasypat drobáky a jedeš. Žádná onanie s instalací nějakýho balastu, esli vůbec vole na tvůj telefoun jde nainstalovat, že.

    1. Řekl bych, že to kucí klidně chápou, ale jsi jim prakticky ukradenej. Něco jako kdybys nechtěl koupit auto dokud kucí z Volkswagenu nepochopěj, že ho chceš startovat klikou.

      1. Pak to zdechne na úbytě jako v číně, mám dojem že ty růžový křápy už jsou na pokraji bankrotu i přes všechny dotace na kerejch sou přisátí, koloběžky to čeká taky a ty autopůjčovny v zónách co si hrají na šéring jen čeká až je konkurence zažaluje do nicoty.

        1. Je to o využití technologií. Proč volat někam na dispečink, kde musí sedět živej člověk a ještě k tomu být schopen se s tebou dorozumět (jazyk). Aplikace umí bambilion jazyků, ukáže ti mapku, a stojí daleko méně peněz. Ve finále je to levnější.
          No a pro vás, co nechcete, je tu pořád taxi.

          Horší je to třeba s placeným parkováním v Praze, kde je taky potřeba leckde aplikace. Jenomže tahle aplikace do mých zařízení nesmí, a tak mám smůlu. Alternativa je jediná, neparkovat.

          1. Mapa je pro řidiče, mě je ukradená.

            Stačí třeba webovej formulář v normálním PHP, jenže to je prostě logický a funkční. Vono to totiž jako obvykle dopadlo tak, že to dávno není vo ježdění, ale vo tom se vesrat lidem do kapsy, šmírovat je a data pak prodávat kde komu. No tak ať si to všechno strčí do prdele, si holt budu jezdit svejma autama nebo pěšky. Teď sem upgradoval na koloběžku, jenom musim vyměnit zadní kolečko, už je obržděný a drncá to…chodníky jsou stejnej shit jako silnice.

            1. Ne, mapa je pro tebe. Jejím prostřednictvím Uberu sdělíš přesné místo vyzvednutí, také na ní sleduješ, kde zrovna vůz je, a za jak dlouho na místo tedy dorazí. Třeba aby ses s ním někde nehledal nebo na něj nečekal v dešti; úplně stejně jako on nečeká na tebe. Zvyšuje to efektivitu, snižuje cenu.
              Šmírovat tě může běžný taxikář úplně stejně.

              1. Stačí zadat adresu nebo souřadnice a telefon. K čemu mi je sledovat kde je, ať zavolá až tam bude. Naprostý zbytečnosti toto.

                Taxikář musí hlavně točit lopatou, tendle krám to dělá automaticky, strojově a jak to znám, přístup ke všemu a furt, neustále. To teda jo, tak já zase zůstanu u svýho kcháru.

                1. Tak zase kdyz si volas tago uprostred sumavskych hvozdu, tak se ti mapicka sikne :)

  3. Článek mě trochu zklamal, neb vůbec nebere v potaz charakteristiky nákupu služby a případné garance a záludnosti celého systému. Co se dá dělat.
    Přidám svou zkušenost ze zahraničí. Uber pravidelně využívám v NY, případně kdekoliv, kde je registrovaný a funguje – seznam zemí v hlavě nemám, ale pravidelně appku vyzkouším už po příletu.
    Omezím se teď jen na svět Ameriky: je to zdaleka nejrychlejší a nejlevnější způsob, jak se dostat ve městě mezi dvěma body, navíc pro našince příjemný v tom, že cena je daná a strhává se z karty, a nemusí řešit lokální zvyklosti v oblasti dýšek. V NY a okolí k vám přijede Uber do 1 minuty (!) od potvrzení jízdy, zkuste si chvíli představit, kolik jich tam musí jezdit. Nezřídka řídí „standardní američan“, což je trochu specifikum od klasické taxikařiny, která je téměř výhradně pro menšiny. V polovině případů pojedete v leasované Toyotě Camry, zbytek je taková všehochuť, ale všechno musí být Uber-approved vozidlo podle typu služby, kteoru objednáváte, takže žádnou šajze nebo oldsmobilem se nesvezete. A Uber jako služba je za mořem samozřejmě licencovaná. Jako člověk to poznáte jednak podle fyzické kartičky registrace, ale hlavně podle RZ/SPZ, která je vizuálně jiná pro personal/commercial vozidla, takže žádná rivalita neexistuje (nebo já jsem ji nezaznamenal).
    Jo, a po každé jízdě dostanete do e-mailu hezkou fakturu, se kterou si poradí každá normální firma, což oceníte hlavně při vykazování business tripu.

    1. Ano, největší výhoda Uberu je pro mě jeho dostupnost v zahraničí. Nemusím se vůbec handrkovat s místní měnou a nemusím nikomu vysvětlovat kam chci jet, nebo kde mě má vyzvednout. Nepříjemná cesta byla jen jedna, v Göteborgu, kdy mě poměrně novým e-klasse vezl černoch, původem kdesi ze Sierra Leone, a smrděl jak vesnickej kozel. Vlastně ve Švédsku mě vozili jenom černoši, ale vždycky mergl. V Chicagu mě taky vozili jen černoši, jeden měl povídavou a ptal se, odkud jsem. Pak ho strašně zajimalo, jesli se u nás mluví rusky, nebo německy. Nedokázal pochopit, že existuje víc jazyků než angličtina, ruština a němčina a myslel si, že si z něj dělám prdel. Tak jako tak, dovezl mě bez problémů. V Polsku zase jezdí menšíma autama, ale zase tam stojí jízda Uberem pár drobnejch.

    2. Takové zkušenosti zase nemám.
      Je mi jasné, že tam je problém s pojištěním, o tom jsem se i řidičů Uberu ptal. Někteří si ho ale udělali ještě před tím, než museli mít taxikářské zkoušky. Jinak jsem se o to, jak to uvnitř funguje moc nezajímal, chtěl jsem spíš popsat zajímavosti, které v takové službě potká.
      V Dublinu třeba brát Uber vůbec nemá smysl, tam je to jen wrapper pro klasické taxi, takže je to akorát o něco dražší; vůz pro vás přijede stejný.

  4. muze nekdo udelat nejake shrnuti co je dnes z tech sluzeb nejlepsi, zejmena cenove ? drozkama jsem nikdy nejezdil ale nejakou tu novou sluzbu bych nekdy asi i vyzkousel pokud neni predrazena …

    1. to nejde jednoznačně určit, protože i Uber má plovoucí sazby a s UberPop se jde dostat na fakt zajímavou cenu. Pocitově nejlevnější se stabilní cenou je v rámci Prahy asi Liftago. V Praze ale není výjimka, že firmy mají se standardními žlutými taxislužbami napřímo domluvené výrazně nižší sazby. Takovému Modrému Andělu v tarifu 4 bez nástupu (asi 17,-/km) se pak těžko konkuruje.

    2. Proste nainstalujes appky vsech sluzeb, v hospode postupne spustis vsechny, nechas si vyhledat nabidky na cestu a vyberes nejlevnejsi.
      Neni co resit.

      Nejcasteji jezdim Uber Pop nebo Bolt. Je mi tak nejak jedno, jestli tech 10 km pojedu rozhrkanou Fabii nebo Mercedesem.

      1. stejne mi i ty ceny tech novych sluzeb prijdou prestrelene (i kdyz zapocitam amortizaci, nejaky slusny zisk) .. skoda ze se vic neujala spolujizda co byl Bla Bla car, proste lidi o to nemeli asi zajem nebo ta sluzba prisla v nevhodnou dobu kdy nastupoval Uber a spol.

        1. Me to naopak prijde extremne levne a nechapu, ze se vubec uzivi.
          Za 360 Kc z Karlina do Brandysa, cesta tam a zpet je na hodinu a je to celkem 60 km.
          Kdyz jsem jezdil sluzebky soukromym autem, firma mi davala 9 kc/km. 60*9=540Kc.

          1. vasek – to je slusna cena, ja slysel o trochu vyssich cenach, nevzpomenete si co to bylo konkretne za sluzb ?, mne by prislo rozumne prave tak kolem 10 Kc/km

            1. Deset korun na kilometr? S dani? No to nevim, to mi prijde dost na hovno. Nezapomente, ze malokdy chytne ten ridic rito hned na miste, kde vas vyhodi. Jak psal Vasek – firma mu da za uziti sluzebniho auta devet korun a taxikar ma jezdit za petku na kilometr a ma ho to uzivit?

            2. Platit 10 Kč/km (jako běžnou cenu, ne nějaké minimum v nějaké akci) mi přijde nereálné.
              Když 6 Kč/km bude stát auto (TCO), a 1 Kč pro toho, kdo shání zákazníky (počítáno podle sníženého servisního poplatku Uberu), zbývají 3 Kč/km přejezdy bez klientů a řidičův zisk před zdaněním.

              Takže by řidič musel najezdit alespoň okolo 40 placených km za hodinu (což mi nepřijde moc reálné), aby se dostal alespoň na úroveň minimální mzdy.

              1. Kalkuluješ dobře. Osobní alkulace na mou starou rachotinu, kterou jsem koupil za 14.000 je 1,-/km tento rok, 0,50/km za uplynulé dva roky (s tím příštím. Osmadvacet kkilometrů to najezdí a tak to bylo také koupeno. Pojede§li to dál, dostaneme se na desetník na km. Do takového auta ale nikdo nenasedne, takovým autem se nedají vydělávat prachy taxikařinou. Nu, a v živnosti požaduji minimálně tisíc korun hrubého produktu na hodinu (to musí být inkasováno), s tím, že čistého zbyde asi 300,-/hod. aktivity, v součtu a odečtu. Taxikář tedy musí mít minimálně zo samé (spravedlnost musí být). Kolik lidí a kam odveze za hodinu? Hmmmmmmm, málo že? Proto to musí tolik stát ….

                1. Ovšem těch 0,50 Kč/km počítáte jen amortizaci auta, minimálně musíte ještě platit palivo a povinné ručení.

                  Ale samozřejmě, když koupíte starou rachotinu, servisní intervaly a porouchané zbytné věci ignorujete, dostanete se s náklady níž.

                  Jenže, jak i píšete, to není použitelný model pro taxík. Jednak tím lidi nebudou chtít jezdit, jednak když se to vysype a neodjede, je to u taxíku dost problém a jednak auto, které s dávkou štěstí ujede 28 000 km, by taxikářovi vydrželo tak půl roku.

          2. vasek: jenže to jste měl jako benefit, reálný cesťák je o kus nižší. Tedy pokud Vaše auto nemělo v techničáku průměrnou spotřebu 16 na sto, pak by to smysl dávalo. S ohledem na to, co tady píšete bych si myslel, že Váš cesťák by byl tak akorát na těch 6 kč-km taky.

            1. Jenze provoz auta neni jen palivo. Nemluve o tom, ze to auto nejdriv musite koupit.

              1. Redik: jiste, v tech 6 kc je i amortizace (ze zakona letos tusim 4.10 kc/km po nekolika letech kdy to bylo rovne ctyri kacky). Na ziveni to neni, to je jen auto, vsak se bavime o cestaku a ten vaska co ma 120 mesicne nezivi.

        2. To rozhodně ne. Já Uberem jezdím právě proto, že umí být daleko levnější.
          Spočítal jsem si, kdybych neměl auto a 3x týdně využil Uber, ušetřím. A to mám ojetinu nižší kategorie. Ono to auto stojí peníze i při stání na chodníku…

      2. Aby to nebylo tak, že než člověk vyzkouší všechny appky, cena se změní. U Uberu leckdy stačí počkat v hospodě 10 minut a cena padne o třetinu.

  5. Uber je svěží závan konkurence klasickým taxikářům, osobně nejezdím ničím jiným (ještě s výjimkou Modrého anděla, když se někde ožeru a jsem tam autem). Jen se trochu bojím, že tupci kteří chtějí mít na každou blbost pravidlo, zákon či předpis to pohnojí. Úřady takovým lidem už z definice vycházejí vstříc a už se to pomalu začíná projevovat.

  6. My uber nemáme, u nás jezdí klasický taxík za 60 korun na štorc přes město, když jste na sračky, řekne si kilo. Protože u nás byla konkurence vždycky a neovládala to nějaká mafie.

    Aplikaci bych nevyužil, protože taxi volám pouze v případech, kdy už nemůžu ani moc chodit, natož mačkat něco na nějakém patlacím křehkém počítačíčku.

    Podle mě teda dřív nebo později to bude stejně prostě normální taxislužba, jen modernější, u které si můžete zapatlat na počítačíček, což dnes lidé tak milují, a asi to bude chlupek rychlejší a efektivnější.

    Pamatujete airbnb? Taková další patlací věc, která měla sloužit k pronajímání dočasně nevyužitých prostor kámošům a ne jako obří pračka peněz ruských mafošů, skupujících celá města?

    Mysleli to dobře, dopadlo to jako vždycky.

    1. Jojo, když jste na sračky v nějaký prdeli, kde to vůbec neznáte, nemáte místní peníze a nevíte kde jste, tak je lepší vytáhnout z batohu zlatý stránky a hledat telefonní budku, než matlat telefon.

      1. nj, to máte za to, že jste bohatej a cestujete :)

        my co sedíme doma na prdeli, tohle řešit nemusíme :)

        samozřejmě to nerozporuji, pro cestovatele určitě dobrá věc

        1. Dneska jsou apky na vůbec celé cestování, takový moderní cestovatel nepotřebuje prakticky ani otevřít hubu, aby se na cokoliv zeptal.

          1. Dneska jsou appky na chlast, pozorování hvězd, honění brka, pálení kalorií …..

            jaj, pamatuju, jak jsem ještě před 7 lety projel půl balkánu včetně bosny s kámošema jen s mapou s hyundaiem getz, domlouvajíc se rukama nohama, měnit prachy u veksláka na ulici, nocleh kde se dalo jak se dalo

            Nevím proč, ale ten trip si budu pamatovat do smrti, mě by to s matlátkem v ruce prostě nebavilo. A chlastat rakiju jen tak na louce s muzikou puštěnou z auta a skvěle se bavit. To už asi nezažiju :/

            1. Před sedmi lety matláky s navigací a internetem normálně frčely. Já si pamatuju, jak jsem si před třema rokama pouštěl gramofonový desky, než jsem se přestěhoval. Na loukách s muzizkou z auta se chlastá dodnes a jedna moje kamarádka projela se zmoklou mapou půl Asie na kole – asi dva roky zpátky. Jednou mi taky bylo patnáct a už to nezažiju, ale na foun bych to nesváděl.

              https://i.imgflip.com/d5s80.jpg

              1. ale právě tak jsem to myslel, že jsem byl mladý a měl ještě kamarády :)

                matláky existovaly dávno dříve než před 7 lety, já je prostě jen nemám rád

                gramodesky si pouštím pořád, dokonce si je občas i kupuju

                1. Taky kupuju, nejradši v Praze v Černý Růži, prodávají tam japonský vydání desek. 40 let stará deska a jako nová, ty japka se k tomu jinak chovají.

    2. Airbnb jen zjednodušil to co existovalo dávno před tím. Na to jak lidé své byty pronajímali na pár nocí coby levné ubytování si osobně pamatuju z devadesátých let, tehdy to bylo ještě zostřené tím, že šlo zhusta o byty s regulovaným nájemným :-)

      1. dřív se tomu říkalo „zimmer frei“ a visely ty cedule u silnice na dědině :)

        1. nj, kde ty časy jsou, kdy v turisticky aspoň trochu zajímavejch lokalitách visely cedule cimr fraj na každym druhym stromě…

          1. Zimmer frei jsem děsivě nenáviděl a nenávidím, protože mi to přijde totálně buranské. Když už, tak „Unterkunft“ nebo „Übernachtung“, Zimmer frei píšou jen pasáci nebo beznadějní negramoti. To jen tak poznámka na okraj :).

            1. Ad CzechDave:
              Co Vy víte, co všechno pronajímali, že?

              1. PanPredseda: No právě. A hlavně v jaké kvalitě… ;-)

                1. Ad CzechDave:
                  V kvalitě na píču…

            2. já nevim, vídaval jsem to hlavně na jižní moravě v 90. letech, musíte si uvědomit, že to byly tetky , co makaly celý život někde v JZD, 3x v životě byly v Brně a jinak jen v sousední dědině a neuměly ani česky, jen místní nářečí. Tak bych jim to odpustil

              1. V devadesatkach to bylo vsude. A ano, lidi jazyky neumeli a tak to od sebe navzajem opisovali.

                1. Tak ono dodnes je zvykem psat napriklad „privat“ namisto dlouheho „a“. Pritom cesky je ‚privaaatni‘, coz se jako ‚soukromy‘ toleruje. Pozor, neni to vliv anglictiny, byvalo to k videni uz na ajznbonackych bytech za minuleho totace. Proste… lidi pravopis neresi, stejne povetsinou nevedi, co to znamena.

                  1. Za prvni repy byl jinej pravopis a ten napis privat byl jakozto cizi slovo spravne, stejne jako tennis, football nebo weekend. Od ty doby se to pocestilo. Ostatne jeste nedavno bylo prijatelne psat slovo whisky jako viska. Patrne ještě je. A spravne cesky neni tsunami ale cunami :)

              2. I v Praze to viselo už sjezdů z dálnice po celym městě.

    3. Ona je tu rec o mestech typu Praha, Viden.
      Mesto, kde taxik nastorc stoji 60 Kc bude nejspis „mesto“, ktere se nastorc prejde pesky za 15 minut.

      1. pěšky naštorc za hodinu

        V praze jsou přece všichni bohatí, krásní a slavní, přece nebudou šetřit jako nějaké socky :)

      2. U nás – krajské město, naštorc 89,-, s přilehlými obcemi 119,-. No Praha to není, to ne. Potíž je trochu v tom, že objednat je někdy večer o víkendu bývá nemožné, jezdí sem a tam, plný na celý víkend. Už se mi i operátorka pohihňávala, že musím o víkendu objednávat den předem. No jo, ale vím já, kdy to v té knajpě zabalíme?

        1. ha, to vaše „krajské město“ je beztak nějaká zaplivaná dědina, kaj běhaju kury po ulici

          jo v Praze, tam potřebujete taxi (jezdí tam noční tramvaje BTW, zásadně jsem jezdil na studiích tím, na šalinkartu a rychlé jaxviň)

          1. Je. Kury jsem tu ještě na silnici nepotkal, divočáky docela často. :-)

            1. Bys čuměl, co za zoologickou se dá v noci vidět na pražskejch ulicích. Aj muflony tu máme. Zajíce, kuny , ježky, bažanty a podobnou žoužel ani nepočítám.

              1. Takle jednou v podvečer mi to ježek celkem na kraji Phy napochodoval rovnou do baráku. A vono je to, kurva, i docela rychlý :D

                1. Jo, ježci vypadají nemotorně, ale umí sakra běhat. A co se divočáků týče, vezl jsem tuhle večer – už byla tma – tátu domů do jeho vesnice a v lese jsem za zatáčkou viděl blikat policejní majáky. Začal jsem brzdit a v tom se přede mnou objevilo stádo prasat, tak třicet jich bylo. No ubrzdil jsem to, jedno prase stačilo včas uhnout, jinak jsem ho nabral ksenónem. No a policajti tam byli, protože tam stálo totálně dorasované auto, které do toho stáda vletělo nějakou dobu přede mnou. Prasata tam zmateně pobíhala, do toho blikali policajti, za mnou se objevili hasiči pod majáky, mazec.

                  1. Cili,… vy dva a kam oko dohledlo, samy prasata :-)

                2. Několikrát jsem měl plné ruce práce, abych ježka zbytečně nepřejel. Oni se často oslepení zastaví uprostřed silnice. Mrzelo by mě to prostě, jen tak ho přejet. Je mi to líto, když je vidím rozježděné po cestě a párkrát jsem i viděl, že nijak rychle jedoucímu šoférovi ježek nestál ani za to, aby se dotkl pedálu a nechal ho přejít. Všichni hrooozně někam spěchají, i v noci.

                  1. servisdok: seděl jsem v autě jako spolujezdec při sražení srnky a sám jsem sejmul dvakrát kočku. Ani v jednom případě se s tím nedalo udělat nic. Nestihl jsem ani sundat nohu z plynu, natož brzdit nebo se vyhnout. Možná (možná) by v jednom případě s kočkou šlo vyhnout, ovšem způsobem, který může mít za následky články na lžidnesu o „nepochopitelné srážce na rovince, proč řidič vjel do protisměru se neví a 6 mrtvejch“. Takže to nedělám. Moje první reakce je brzda, druhá zhodnocení, lze-li se vyhnout a třetí vlastní vyhnutí. Lidi, kteří se jako první vyhýbají nemám vůbec rád. Přitom pro většinu je to bohužel přirozená reakce, protože nad tím nikdy nezkusili zapnout mozek.

          2. jezděj i noční busy. Trichu to komplikuje že maj docela dlouhý intervaly a poměrně řídkou síť linek. V centru to ještě jde, ale mimo něj se od zastávky kolikrát dost projdeš. jediný kdy je noční bus neocenitelnej je na silvestra po půlnoci, protože na dispečinku taxislužeb jsou čekací lhůty na desítky minut než tě vůbec spojej. ne že by teda ty noční spoje nebyly natřísklý až po střechu. (krom toho je teda posílená i normální MHD a jezdí dlouho přes půlnoc)

            1. Zato v posraným Brně socka zruší po osmé večer všechny spoje. To by nezapomenutelnej zážitek. Kdepak, vlastní kchár je vlastní kchár.

              1. V Brnó už nejsou ty noční rozjezdy?

                1. Tehdá to eště nejezdilo mimo Brno, navíc si nejsem jistej esli to dokonce taky nezrušili, ale nejspíš ne. Rozhodně kolejsocka měla poslední spoj ve vosum a pak si všichni šmajdéte z vohňostroja pěšky, že…

                  Myslim že sem tehdá čekal do čtyř do rána na další spoj (a to nevim esli sem ho vůbec stihl kvůli tomu že zas ráno hovno jezdily šulíny), jinak párkrát sem to taky šmajdal z Tuřan sedum kiláků pěšky.

                  1. Behemot: co není na wiki, neexistuje, co? To jsou zase žvásty, rozjezdy jsou nedílná součást koloritu a naopak jezdily je hlavně šaliny. Teprve potom se přešlo na busy, protože je pomocí jednoho busu možné pokrýt více tramvajových linek.

                    No a pokud je někdo debil a neumí se podívat, kdy zrovna do jeho prdele jede poslední spoj a nemá ani pár šupů na taxíka (za cca 300 se dá z centra dostat prakticky všude po Brně, za 500 jsem jezdil 20 km, teď platím 600), ten si nic lepšího nezaslouží. Jak zrovna jelito jak Vy může nadávat na stát, to nepochopím. Bez něj byste byl první, kdo by volal po nějakém fuhrerovi.

                2. jel jsem s tím naposledy před rokem, takže tipuju, že jsou

        2. Jo to je i v ostrave levny taxik, jen problem tam trochu je nebat se d toho auta k tem individuim co vas maji odvezt nasednout.

          1. Tady to používají i důchodci na nákup v Globusu. Tam městskou, zpátky se čtyřma narvanejma taškama zboží v akci. Těch 89,- už je zlomek toho, co „ušetří“ na cenách v akci (záměrně do uvozovek, protože ušetření na ceně v akci je diskutabilní, rozhodně to tak mají „spočítané“).

            1. zarniwup: Globus je specialista na „akce“, takže pokud je cílem šetřit, je rozhodně dobré se nad tím zamyslet předem. Třeba aktuálně mají v krabici mléko „v akci“ za cenou, za jakou bylo ještě před měsícem běžně (a ještě pár dní před akcí visela nad prázdným regálem, protože zrovna tento druh nebyl k dispozici). Stejně tak svého času jiné mléko, podobný příběh.

              Na straně druhé, takové Magnum tam teď bylo za dvacku, tedy zase jednou za cenu, kterou jsem ochoten za to dát. Stejně tak akce na Haagen-Dasz jsou v pohodě a škoda, že tam už není Ben and Jerry’s.

              Navzdory tomu, jak fungují je to podle mě jediné rozumné hypro, které zbylo po odchodu Carrefouru a Intersparu, podobně jako v suprech už zbyla jen Billa.

              1. fatdwi: To nerozporuji, není akce jako akce, proto jsem psal, že je to dikutabilní. Ale rozhodně bych nepodceňoval důchodce, že v tomhle rybníku neumí plavat. Tak jako tak je pro ně taxi za 89,- které je naloží před vchodem obchoďáku a s nákupem, s kterým by se museli vláčet městskou doveze až před dům dobrý kauf.

                1. zarniwup: však nejsme ve sporu, jen jsem konkrétně k tomu Globu potvrdil diskutabilnost. Současně bych vůbec nepochyboval o schopnosti některých frontových bojovníků to mít letákově podchycené, stejně jako pravý opak, tedy „nechci slevu zadarmo“. Co člověk v tom obchodě občas zaslechne od lidí, co se pohybují kolem, to bývá sociální sonda sama o sobě.

            2. důchodci, cha …

              u nás jezdí do kauflandu taxíkem MORGOŠI nakupovat, přitom ghetto je slabý kilák a půl od kaufu a zpátky do indie černoušky je to dolů z kopce. Ale moderní more má chechtáků na taxíka dost.

              1. Jo, ti také.

              2. Tak vono jestli v tom tágu jedou tři, tak je to vyjde levnějc jak šest lístků na MHD. Oni zase rátať uměj, ne že ne.

                1. nene, my jsme pokrokové město, u nás je MHD ZDARMA !!! už dlouho, asi 6 let. A morgoš jede v tágu samozřejmě sám. Ale morgoši u nás mají peněz víc, než bílí pracující za minimálku.

                  1. Nj, vony se ty davky nascitaj. Zaklad je nic nevlastnit, jinak ti daj prd. No a samozrejme ruzna cernota, corky a fárky…

                    1. no jak jsem to počítal, fotrovi od 2 dětí s průměrným platem v nájmu se v podstatě do práce chodit neoplatí.

                      když se napočítá to, že Dežovi platí nájem magistrát, přídavky na děcka, dávky hmotné nouze, podpora atd. + ušetří protože nikam nedojíždí, nepotřebuje hadry do práce atd., je na tom ve výsledku líp.

  7. Dost často srovnávám Uber a klacické Taxi ke Student Agency když vstupovali na trh a Českým drahám. Ne vše bylo košer z pohledu zákona, ale neodmyslitelně to přispělo ke zkvalitnění služby dopravy pro nás, zákazníka. Doporučuji si přečíst knihu o počátcích Uberu a AirBnB, kde je krásně popsán střet zkostnatělé administrativy a nových služeb.

    Problémy co jsou u nás Uber řešil od počátku a skoro všude se s nimi popasoval, záleží jen na politicích, zdali podlehnout tlaku vox populi, nebo pár milionům na úplatcích od stávajících Taxi mafií.

  8. WTF uber ma v Praze taxikarske zkousky povinne? Jinak to taky pouzivam radeji, protoze kliknu a vim, zatim se me nestalo, ze by auto ujelo, kdyz to zacinalo, tak jsem jednou asi 10 minut cekal nez prijede, jinak v tomhle vzdy ok, nejhorsi asi nedavno kdyz popakovi (neob je to v Praze X?) nefungovala klima.

  9. Upřímně nechápu, proč se tomuto způsobu zajišťování služeb stát brání. V podstatě stačí jednoduché pravidlo, poskytovatel služby obdrží licenci pro ČR, pokud z obratu zaplatí daň x%. Kam se na to hrabe nějaký EET.
    Vždyť je to ten „ideální“ svět, ve kterém nejsou hotové peníze a stát ví o každé koruně, kterou jsem dostal a kterou jsem utratil. Co by big brother chtěl víc? Peníze zadara s nulovou námahou, danění celýho Uberu včetně kontroly by zmákla jedna osoba za celou republiku.

    1. imho je to stret stareho a noveho mysleni .. dlouhodobe to je neudrzitelne a ty nove sluzby se prosadi, tlak taxikarske lobby jako stredovekeho cechu nejlepe s numerus clausus a jistymi ksefty nevydrzi (ona vubec zajmova samosprava treba i advokatu to bude mit s novymi typy sluzeb nahnute)… a taxikari zacnou jezdit Uber nebo podobnou sluzbu uz jen proto ze budeme ve svete vypadat jako ostuda, turiste po priletu budou opravnene hledat Uber atd … dulezite je aby to bylo transparetni a clovek co seda do Uberu vedel treba o tom, ze neni pojisten tak jako kdyz si vezme oficialni taxi .. je to volba kazdeho cloveka

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017