Zkušenosti: Honda Civic 4. generace, „postarší pán“ - zpět na článek

Počet komentářů: 23

  1. ad Maximálku jsem testoval asi do té míry, že jsem vytočil čtyřku kam to ještě táhlo, opřel pravou nohu při zařazeném pátém rychlostním stupni o podlahu berouc s sebou přitom pedál plynu a tu dvoustovku (tachometrickou) jsem tam z mírného kopce na D1 dostal. Víc už tachometr neukáže a vůz již pozbýval stability pravděpodobně kvůli poddimenzovaným pneumatikám (starší zimní Firestony 165/70 R13 do 160 km/h) ..
    chtel jsem se zeptat zda ma nekdo zkusenosti s tim jestli lze kratkodobe (treba 5 min) jet rychleji nez je rychlostni faktor pneu, nebo vyrobce zadnou rezervu v rychlosti nedava a tudiz nutno striktne dodrzet …?

    1. Byl bych s tím opatrný. Nedaří se mi ten test najít, ale pokud si ho dobře pamatuju, tak se pneu roztrhala po cca 10 minutách při překročení o 10 km/h. Osobně jsem čekal rezervu větší. Bude samozřejmě záležet i na zatížení, stáří, povrchu a celkovém stavu pneu.

    2. Myslím, že vztah zatížení a rychlostního indexu řeší Reg. ECE 30 jen u rychlostních indexů nad 240 km/h, ale nejsem si tím teď úplně jistej. S pátráním bych ale začal tam.

  2. je to vhodné a rozumné dodržovat, stejně jako správné používání přechodníků. a jelikož pisatel z prasení přechodníků neumřel, neumře nikdo ani na občasné překročení rychlostního indexu. ale oboje je bezesporu čuňárna.

  3. Měla ji švagrová, a to auto se mi moc líbilo – můj osobní názor je, že aby auto bylo auto, tak musí být nižší a širší, a ne naopak. Bohužel pak skončila („žabička“, ne švagrová :-) v rámci akce „šrotovné“, což považuji za „zločin“ vůči tomu autu. Sloužila dlouho a bez nutnosti vedlejších nákladů (jen benzin, olej, atp.), pokud vím.

  4. Proveniencí, výbavou a vlastnostmi mi ten vůz připomíná Corollu E111 (s kulatejma světlama :-) ), na kterou tady dělal D*FENS recenzi asi před 8-9 lety.
    Nejen na základě této recenze jsem ji před pár lety koupil a nedám na ní dodnes dopustit.
    Původní vejfuk měněn po 215k km! V servisu nechtěli věřit.

    1. Nic ve zlém, ale co je na tom tolik obdivného? Na starém Kangoo mám původní vejfuck a cca 480kkm a zatím rozhodně nevypadá, že by to chtěl zabalit.

    2. Na O1, rv. 2002 jsem měnil výfuk po více než 200 tis. a více než 10 letech provozu.

      1. Na O2 (firemní), rv. 2006 po více než 250 000 a více než 10 letech provozu furt ten samej a servisák tvrdí, že je furt dobrej, dtto tlumiče i čepy, jen si pohrál s usazením silent bloků. Vlastně nevzpomínám co by se tam vysralo kromě klasickýho spotřebáku – destičky, kotouče, filtry apod., je tedy pravda, že se tam lije výhradně nafta bez biosraček a v zimě aditivum, volej se mění každej rok nebo po 10k km a v převodovce ob rok (6 st DSG).

        1. Můj mechanik tvrdí, že diesely si ho vydehtují a tím čátečně ochrání, ale myslím, že se to týká jen těch před fitry pevných částic (resp. po nich jen úseků k filtrům).

          Bohužel 1,6i chtěla po 220 tis. kroužky, hlavu, etc., jednou v mezičase palivové čerpadlo.

        2. Na O2 (firemní), rv. 2006
          Máme z podobného staří, 200 kkm. Dost se na tom serou věci okolo. Několikrát opravovaná klima. Blbne rádio. Nedávno jsem nemohl zavřít okno.

          1. No tohle jsme pořešili při jejich pořízení (máme jich víc) – co nejmíň vyfikundací – takže el. okna jen vepředu, rádio to základní + 4 repro, klima poloautomatická (1x jsme jí už plnili), žádný hlíny (dvoje plecháče zima/léto), mechanický nastavení sedadel atd., vlastně to jsou N1 (DPH), ale mříže už jsme vodpreparovali. Z venku jsou vobouchaný, meje se to jen vapkou a luxujeme to sami, prostě pracovní káry, ale to co je podstatný, motor, převodovka, nápravy, brzdy apod. dostávaj tu nejlepší možnou péči (a fakt to jezdí v pohodě), u jedný se měnil setrvačník – (cca 15kCZK). Jo, co se vysralo u jedný byly vzpěry pátejch dveří, takže nedržely nahoře, jednou dostal chlupatej po kebuli když prohlížel v bordelu povinnou výbavu, pocit k nezaplacení:-), když to trefilo mě tak se to vyměnilo (pár stovek:-)).

            Pro LWG – tyhle jsou bez DPF (1,9 Tdi, 77 kW).

      2. Renault Scénic r.v. 2000, první výměna výfuku (střední a zadní část).

  5. Na testovaném kusu Civica je výfuk také ještě původní šestadvacetiletý – ani při zevrubné kontrole nevykazuje známky hloubkové koroze. Ale vařený už na jednom místě viditelně byl..

    Když to srovnám s pětkovým Civicem, na kterém byl výfuk jedno velké pojízdné neštěstí, tak čtyřka je zlatá. Dost možná dříve nejezdila (tolik) v zimě; nedovedu si představit jiný parametr s výraznějším vlivem na životnost (snad ještě kondenzace vody v potrubí a její neodpaření při krátkých jízdách)

  6. Měl bych prosbu – poradit s výběrem auta.
    Plánuju na příští rok koupit auto. Nájezd bude cca 10-20tkm ročně, nechci úplné pidiauto, na druhou stranu nijak nutně nepotřebuju kombíka.
    Požadavky: benzín 1.3-2.0, spolehlivost (tzn. typ, který je znám spolehlivostí, u konkrétního kusu to samozřejmě může být jinak), posilovač, centrál, 4-5 dveří, uvítám klimu, ale není rozhodující.
    Nepotřebuju: všemožné asistenty (spíše naopak z důvodu spolehlivosti), mít nóbl značku.
    Plánovaná cena: 50-100 tisíc

    Auto budu používat na pojížďky po městě, sem tam delší trasa. Fun factor nerozhoduje, příjemný bonus by byl točivější motor, který chce do otáček, ale není to nutnost. Ze značek mě zaujaly 2 – Toyota, která má celkem pověst spolehlivce a Dacia, která má zase hodně slušný poměr cena/hodnota, protože to není značka, která by si mohla nechat platit za jméno.

    Poradíte konkrétní typ? Netuším, která verze byla držák a která problémová, ani který model.
    Díky.

    1. Co se spolehlivosti a fun factoru tyce, tak mam jednu cerstvou zkusenost. Motor diesel Fiat, tusim nejakych 130 koni, dva roky stary, najeto 150 tKm. Vsechno super az na to, ze proste v naprosto nahodnych intervalech se rozhodl, ze si vycisti DPF. Takze za autem najednou oblak bileho koure, coz melo odrazujici efekt na za mnou jedouci vozidla vyrazne vyssi, nez vybrzdovani. Proste na dalnici najednou na pul sekundy jakoby chcipl motor, pak naskocil a vzadu bilej kour. Tohle predvedl jeste nekolikrat behem par km. Pak tisic km nic a pak zase. No a kdyz jsem byl konecne nejakych 1600 km od baraku, tak motor opet zacal delat oblackovy tanecek a ve finale se prepnul do nouzoveho rezimu zrovna, kdyz jsem prejizdel hory. Takze jsem se plazil jako debil sotva ctyricitkou s plynem na podlaze, za mnou strudl jasajicich Francouzu, kteri troubenim, blikanim a klepanim si na celo davali najevo, jak mi fandi. Pochopitelne uzka klikata asfaltka ve skalach bez moznosti odstaveni a nechani je predjet.

      V servisu nacetli kody, pry solenoid dodavky paliva. Vymena 350 ecek a cestou domu opet oblackovy tanecek, nastesti uz bez prepnuti do nouzaku. Nacteni kodu ve ctyrech ruznych ceskych servisech bez vysledku, takze dle ridici jednotky je to ok.

      Pokud clovek potrebuje fun factor, rozhodne doporucuji.

      1. Jo, s turbochrochtem je zábava. A jak to pěkně táhne vocpoda, žejo?

        1. Bejt ten kram muj, tak tahne tak akorat do prdele. Porad rikam, ze nafta patri na pole.

          1. Nemám sklony k sebemrskačství, takže si fun představuju trochu jinak :)
            Tohle je jeden z důvodů, proč chci benzín.

    2. Kup si Fabii 1,4i (55kw/74kw) a jezdi dokud vás koroze nerozdělí.

  7. Cca před měsícem jsem si taky dovezl jednu čtyřku domu, po prvním majiteli už nebožtík starý pán, je to US verze motor d15z7 dvoubod a je v krásný zachovalém stavu, starý pán byl poctivka, v zimě nejezdil, všechno pintlich, jinak budíky jsem hned vyměnil za ty s otáčkoměrem, dal větší a širší kola, tvrdší tlumiče a pružiny, a je to motokára jen to chce ještě poladit motor, vtec ohc hlavu a ctyrbodovy vstřikování a pak to pojede rychle i rovně, jinak maximalku můžu potvrdit cca 50kw má tenhle motor a top speed je tacho 170 víc ani ťuk.

    1. Enemy, rád bych navázal kontakt – pokecat o dílech, údržbě a tak. Máte-li chuť, ozvěte se mi na můj nick zavináč můj nick tečka net , budu rád.
      Jinak VTEC hlavu bych na to nedával, zdrbneme kdyžtak po mailu (má to dost nevýhod, některé dokonce zásadní).

    2. Jinak jeden téměř plug-and-play čtyřbod bych měl asi k dispozici :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017