Zdeněk Izer v roli Izidora Šábelese kontra Izraelská ambassada

Featured Image

Zdeněk Izer, převlečený za fakt echt Žida (aby ho poznali, Kohn, tak nemusel mít ani tu slušivou žlutou hvězdu na prsou…), kupoval v reklamním spotu společnosti Mountfield motorovou pilu. Od 7.2. to už neuvidíte.

Z vyjádření Izraelské ambasády vyplývá, že dotyčný spot považuje za zesměšnění ortodoxního hrabivého Žida, které může v určité části populace probouzet nacistické vášně. Společnost Mounfield tento argument uznala a rozhodla se poměrně povedený reklamní spot stáhnout. Tolik skutečnost.

Z celé causy mám velmi rozpačitý pocit. Nepřekvapuje mne dnešní trend neslaných, nemastných, nekonfliktních, politicky korektních, povrchních a impotentních nadnárodních společností, které, ač každá má plná ústa řečí (čti plnou hubu keců) o své jedinečné identitě, stategii a firemní kultuře, jsou ve skutečnosti tuctové a všechny na jedno brdo. Mountfield patří mezi ně a ve snaze nikoho nenaštvat nahradí jeden docela povedený reklamní spot zase nějakým průměrným. Hlavně nevyčnívat a nikoho nenaštvat.

Druhá věc je antisemitismus. Antisemitismus není rasismus. Není to ani šovinismus. Je to něco mnohem horšího, je to opravdový hnus. Že nemáte rádi cikány? No a co, ty nemá rád nikdo. Araby? To taky nevadí, s těma Izrael taky nekamarádí. Číňany? Pche. Ale Židy, mít něco proti Židům, to je opravdu hrozné. Copak si neuvědomujete, kolik Židů povraždil Hitler v Osvětimi? A taky Herodes v Jeruzalémě? A Stalin v Rusku? A další a další? Jak si můžete po všem, čím si za celou svoji historii Židé museli projít, je dovolit ještě zesměšňovat? Hezky to stáhněte, nebo vám to Mossad už vysvětlí.

Budete-li chtít, najdete antisemitismus v jakémkoli prohlášeni. Vezměte si kupříkladu verš:
„Šla Nanynka do zelí,
natrhala lupení.
Přišel na ní Pepíček,
rozšlapal jí košíček.“

To je přece antisemitismus jako Brno. Že ho tam nevidíte? Ale no tak, to na nás nezkoušejte… Vždyť je to přeci jasné. Nanynka je Anička či Anežka, typické jméno české modrooké dívky, jistě s árijskými kořeny. Šla trhat lupení. Tím je jasně naznačeno, že se šla živit fyzickou prací, což je činnost, které se Židé obvykle nevěnují – výše uvedené dílo může v hlubším kontextu dokonce naznačovat, že se Židé fyzické práce štítí jako čert kříže. Přišel Pepíček, česká zdrobnělina jména Josef. Vzpomeňte si, kdo vychovával Ježíše Krista? Svatý Josef. Žid. A co Pepíček udělal? Ničil. Jenže to jste ještě nepochopili celou podstatu tohoto verše. Možná nevíte, co se odehrálo 29. března 1899 poblíž Polné na Jihlavsku. Dvaadvacetiletý tulák židovského původu Leopold Hilsner tam údajně měl podřezat devatenáctiletou Anežku Hrůzovou, vše tehdy na první pohled vypadalo na rituální vraždu spojenou s odebráním několika litrů pannenské krve. Cílem zmíněného verše tedy je eufemisticky popisovat tuto událost tak, aby z ní občan židovského původu vyšel jako jasný agresor.

Dalším podobným příkladem je literární dílo bratří Mrštíků Maryša. V tomto literárním díle otráví Maryša sedláka Vávru. Této lidské tragédie stát Izrael pochopitelně hluboce a upřímně lituje, možná skoro stejně upřímně, jako padlých palestinstkých radikálů, avšak velmi důrazně se musí ohradit proti tomu, že Maryša otrávila nikoli kávu „ze Spolku“, ale kávu „od Žida“, jejíž chuti se sám Vávra diví a ptá se, proč nekoupila kávu „ve Spolku“. Toto dílo tedy propaguje antisemitismus tím, že naznačuje, že židovští obchodníci prodávají obyvatelstvu méně kvalitní potraviny.

Stát Izrael tedy vede svatou válku za vymýcení antisemitismu. Pikantní na tom je, že kdyby Hitler dokončil, co si předsevzal, zlikvidoval by nejen Židy, ale s nimi také antisemitismus a to jednou pro vždy. A jinak, než likvidací buď židovské, nebo nežidovské části populace se antisemitismus, ať už zcela zjevný, skrytý nebo dokonce neúmyslný, nikdy vymýtit nepodaří. Mezi různými komunitami s různým způsobem života, s různou mentalitou a s různou životní filosofií, bude vždy docházet k různým pnutím a tlakům. Stát Izrael se může třeba postavit na hlavu, ale tohle je opět jedna z přirozených věcí, s nimiž si neporadí. Může se o to samozřejmě pokoušet a za tím účelem vyhazovat miliardy svých daňových poplatníků, ale jediný efekt, který bude jeho boj proti antisemitismu mít, bude další nárůst antisemitismu.

Fighting for peace is like fucking for virginity…

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
275x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:08

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!