Zažili jsme město jinak

Featured Image

V neděli uspořádala lobbystická organisace Buzno*Šlap Velkou podzimní cyklon-B-jízdu Prahou. Pokud jste tedy někde v neděli odpoledne trčeli v zácpě, mohlo to být i kvůli pochybné zábavě této partičky zmrdů a jimi poblouzněných ovčanů.

Vyhlášení akce Den bez aut mne vyprovokovalo, abych vyrazil celou akci obhlédnout. Nastoupil jsem tedy do svého auta s emisemi CO2 přes 200 gramů na kilometr a bez nároku na zelenou scheißumweltplakette a vyrazil směr площадь Мира. Protože byla neděle, nechal jsem doma nářadí na odstraňování technických prostředků, zaparkoval poklidně v zelené zóně a zbytek došel pěšky, kryv se cestou na náměstí vhodně za domy před létajícími květináči, na risiko jejichž lokálního výskytu jsem byl předem příslušně upozorněn.

Na náměstí a v přilehlé ulici, pojmenované příhodně po zemi, která se nejvíc proslavila tím, že velmi originálním způsobem zanikla, se konal jakýsi pokus o happening, k němuž se porůznu přifařily všemožné levičácké organisace, což mne nepřekvapilo, jsou to jen další výhonky neoficiálního levičáckého eurohnutí za neoprávněné výhody, mezi nimiž asi hrála prim instituce formou melodramatického komixu poukazující na to, jak v naší zemi strašně trpí chudáčci přistěhovalci z východu (nejen, třeba i z jihu), jak je hrozné, že neznáme kulturu a zvyky Alžířanů a jak týrají je i naše spoluobčany přistěhovalci ze západu (konkrétně z Británie).


Na otázku „Kdo z toho (myšleno z „vykořisťování“ přistěhovalců) profituje a kdo za to platí?“ však této bandě pomatenců rád odpovím. Profitujeme z toho my všichni formou levnějších a dostupnějších výrobků a služeb. Máte-li z toho špatné svědomí, nic vám nebrání zapátrat ve svém okolí po nějakých přistěhovalcích a začít poznávat jejich rozvinutou kulturu a zvyky na vlastní kůži a vlastní peněženku. Na otázku následující je pak žádoucí odpovědět, že je vhodné proti tomu nedělat vůbec nic, nechť si to se svými zaměstnavateli vyřídí ti přistěhovalci sami nebo ať třeba táhnou tam, odkud přišli, naše věc to rozhodně není a zásadně bych musel protestovat proti tomu, aby se na něco takového plýtvalo penězi z mých daní.

Nechyběly ani výrazně zelenější organisace včetně Greenpiss a Hnití Duha, s nimiž by si jistě mnoho z vás rádo pohovořilo o tom, jak je úžasně bezpečné a lidem prospívající, že se na sever stále ještě jezdí po přetížených okreskách kotlinou podél Labe či po klikaté silnici z dob císaře pána namísto odpovídající dálnice, že na jih budeme ještě dlouho jezdit po problémové silnici mezi Benešovem a Konopištěm, že průjezd od jihu na Svitavy povede ještě dlouho krz vnitřní Brno, že jsme tak dlouho museli čekat na rozumný obchvat Plzně a že tolik potřebná severozápadní část okruhu kolem Prahy hned tak nebude.

Pochopitelně nemohl chybět ani Pragermutterverein, ústřední myšlenkou jehož existence je „Naše (jejich) děti by pro vás měly být na prvním místě, myslete na ně a ne na sebe!“, zkrátka i Herodes by musel zamáčknout slzu, kdyby to viděl. V blízkém sousedství jejich stánku, přímo před Úřadem MČ Praha 2 pak byl stánek s občerstvením, jehož potřeba po elektrickém proudu byla naplňována vysoce ekologickou motorovou elektrocentrálou, která téměř dokázala to, co kolony aut stále ještě nedovedou – málem jsem se z toho smradu pozvracel. Ale to byl přece dobrý smrad, kdežto mnohem méně odporný smrad z aut je smradem špatným, to přece dá rozum…

Nebudu zde sepisovat, na jaké další stánky se dalo narazit, pochopitelně si bylo možné i pronajmout kolo, koupit slušivý barevný dres a k cyklojízdě se přidat. Něco takového by mne pochopitelně ani ve snu nenapadlo a tak jsem pátral po náměstí po dalších zajímavostech. Že cyklisté páchali už na náměstí všemožné dopravní přestupky, to nemusím nikterak zdůrazňovat, jízda po chodníku byla tím nejmenším, jízda po veřejné zeleni také nebyla zcela neobvyklým jevem.

A co nepřekvapí, to byl i naprosto laxní přístup Policie ČR k takovému porušování zákona. Kdybych já projel po trávníku před kostelem sv. Ludmily se svým autem, patrně bych se nedoplatil a mé prozatím panenské bodové konto by také patrně utrpělo dost zásadní újmu. Jenže vymáhat zákon všem stejným metrem? A proč? Není výrazně lepší se na páchání přestupků podílet také (povšimněte si toho zákazu zastavení) a při tom obdivovat kolegův nový služební motocykl?

 

Fotografie ze samotné cyklojízdy poskytnout nemohu, tak snad jen to, co se dá nalinkovat přímo ze stránek Buzno*Šlapu, tato konkrétní je z Barrandovského mostu, ale kolona jela nejen tam, ale i po Strakonické a také po magistrále, takže jestli jste si někde postáli v koloně a motor vašeho automobilu generoval splodiny z brutálně zdaněných pohonných hmot na prázdno, netrapte se, bylo to totiž pro vaše dobro. Co pro vaše dobro, pro dobro nás všech, stáli jste v tam ve jménu lepších zítřků, co proti něčemu takovému znamená váš čas a váš zájem na co možná nejrychlejší a nejpohodlnější přepravě z místa A do místa B… (a kdo to nechápe, je zapšklý reakcionář)

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
245x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:59
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!