Zamražená ekonomika ČR

Featured Image

V létě na dovolené jsem v jednom přístavním městě o 100 tisících obyvatel napočítal na 100 internetových kaváren. V Praze, která má 1,5 miliónu obyvatel bylo cca 20 internetových kaváren, většina v minulých letech po krachovala a na pokraji bídy jich přežívá tolik, že byste je spočítali na prstech jedné ruky.

Čím to je? Je to extrémní drahotou čehokoliv.

1. Elektřina je nesmyslně drahá. Jen proto, aby si na tom nadnárodní kapitál a ČEZ a PRE mastili kapsu.

2. Vodné je nesmyslně drahé. Jen proto, aby si na tom nadnárodní kapitál mastil kapsu.

3. Nájemné je drahé protože banky naprosto IGNORUJÍ sazby ČNB a hypotéky místo +/- 1% dávají za +/-5%, takže hypotéka na byt stojí ne 5, ale 10 tisíc měsíčně a tím jsou dany i ceny nájmu, který jsou také na 10 tisících za byt místo 5 tisíc měsíčně.

4. Drahé a nekvalitní potraviny, úzce souvisí s tím, jak stát se VYKAŠLAL na základní kámen každé zemědělské politiky a to na potravinovou soběstačnost. Která se nám vymstí, až si jednou nekoupí někdo naše auta a my nebudeme najednou mít peníze na nákup potravin ze zahraničí.

5. Předražené telefonní účty.

V této předražené a zamražené ekonomice se daří leda monopolům (taky mají největší zisky ze všech) a drobný podniky jako internetový kavárny krachují. Tím přihodí dalších pár nezaměstnaných, který pak nemají na to jít do restaurace a či ke kadeřníkovi, až ta restaurace či kadeřník jednoho dne zavře a zamrazování ekonomiky pokračuje.

Do toho, podle mě je to opravdu idiot Kalousek řekne, že přeci každý dokáže ve svém rodinném rozpočtu ušetřit 4%, když chce. A už neřekne, za co tedy ta rodina má přestat utrácet. Za manikúru? Aby zkrachovaly malé firmičky, které se starají o nehty? Za internetové kavárny? Aby v Praze už nebyla ani jedna? Za lístky do divadla, aby bez dotací už žádný divadlo nedokázalo přežít?

Existuje jedna skupina lidí, které můžete více zdanit, a nezamrazí to ekonomiku. A to jsou super bohatí, kteří si nakradli, ano píšu, nakradli, protože zneužívání monopolu nepovažuji za slušné vydělávání, ale okrádání normálních lidí s pomocí zákona.

Nemám možnosti to přesně spočítat, ale podle mého odhadu odevzdává běžná domácnost dneska na předražených základních potřebách super bohatým z nadnárodního kapitálu daleko více než vlastnímu státu na daních!!!

Lidé nemají sílu se ubránit, když jim přijde další navýšení elektřiny či zvýšení hypotéky. Jediný stát má tu sílu s vykořisťováním a ožebračováním lidí nadnárodními firmami ukončit.

Na závěr bych uvedl, že za Napoleona Bonaparta měla Francie, i když válčila, naprosto vyrovnaný státní rozpočet a naprosto pevnou měnu bez inflace, protože jak tvrdil Napoleon, ekonomiku založenou na zemědělství (potravinově soběstačnou) nelze hospodářsky zvenčí zničit.

Závěr

Je smutné, že po dvaceti letech od sametové revoluce žijeme opět v totalitě. A to v totalitě finanční. Můžete si myslet, co chcete, ale platit musíte. Stejně vás nikdo neuslyší. Protože autocenzura novinářů, bojících se o místo, a servilnost vůči přání svým zaměstnavatelů funguje skvěle.
Abych jenom nenadával, tak se snažím také přispět a provozuji web www.stopPRE.cz, kde upozorňuji na nemravné prakticky PRE v Praze. A sepisuji možnosti, jak se PRE bránit.
 


26.09.2010 JH
 
 
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
51x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!