Zákaz kouření, konečně jsme v té civilizované Evropě!

Featured Image

Tak k nám za potlesku některých nesvéprávných spoluobčanů, kteří si nedokáží vybrat, zda jít do kuřácké či nekuřácké provozovny, pomalu míří plošný zákaz kouření. Nechci se zabývat finančními dopady na provozovatele barů, hospod a diskoték, protože předem se něco takového jen velmi těžko odhaduje, to umí snad jen odborníci typu Ministra Němečka, který neváhá do vyčíslení škod způsobených kouřením zahrnout i spotřebitele heroinu.

Na kouření kromě státu a tabákových firem nevydělává výrazně asi téměř nikdo, provozovatel gastro zařízení má z prodané krabičky v průměru 5kč a jeho zisky na prodeji cigaret rozhodně nestojí, cigára třeba já osobně ve svém podniku prodávám proto, aby mě prostě lidi neprudili. To čeho se lze reálně obávat je další úbytek již dnes nasraných zákazníků, kteří si místo postávání na chodníku v mrazu raději koupí lahváče domů a k tomu si dají nerušeně cígo. Na to ale sere pes, koneckonců provozovatelé gastro zařízení jsou zloději, šmelináři a paraziti a stát je přece k ničemu nepotřebuje.

Budoucí problém vidím někde jinde. Stát vyžene z vaší provozovny kuřáky na chodník, ten často nemá ani metr padesát a tak se přes ně budou přes den proplétat maminky s kočárky a důchodci s berlemi. To asi ještě půjde ze začátku ustát, horší to bude v noci, zvlášť když bude před diskotékou kouřit třeba 50 lidí naráz. Už dnes má spousta měst tzv. večerku jako za komunismu. Aby městapo mohlo nerušeně v práci koukat na DVD a leštit si bambus a nebylo rušeno nějakými výjezdy, přijde občas nějaký chytrák s tím, že se nakáže plošná zavírací doba všech podniků. A kupodivu to bez výrazného odporu funguje. Podobné omezení je přece pro ochranu nás všech obyčejných lidí před nočními gaunery co se po třech zelených vrací v noci z hospody.

Začne to tedy nejdřív tím, že je majitel provozovny pochopitelně povinen dát před provozovnu popelník, jsou to přece jeho zákazníci. No jo, jenže chodník je veřejný majetek, takže bude potřeba udělat veřejný zábor. Ještě si pamatuju, jak sem v centru Prahy platil před několika lety deset tisíc korun měsíčně za reklamní áčko, kolik to asi hodí za popelník? Taky je nutnost po těch zvířatech posbírat odpadky, rozbité sklenice a vajgly. Je úplně jedno, že to třeba ani nejsou tví zákazníci, ale někdo kdo šel kolem a zastavil se s kumpánama na kus řeči. Ty přece za chodník odpovídáš, je to tvoje provozovna. Stát přece nebude uklízet tvůj bordel, pouze tě řádně ohodnotí pokutou, pokud před provozovnou najde něco, co se mu nebude líbit. Ty zvířata si ale taky budeš muset ukáznit. Jak k tomu přijdou ti obyčejní lidé, co vyspávají, aby mohli následující den splnit plán na 120% a zvýšit HDP naší socialistické vlasti, že někdo na ulici v 22.05 mluví, nebo nedej bože řve? Je třeba, milý parazite, aby sis na to dohlédnul. Teď to ještě vyřešíme pokutou a příště zase, jen o trochu větší. Sám ale uznáš, že to takhle dál nejde.

Co tedy uděláme s tím živnostníkem, díky němuž se na chodníku srocují podivné živly, dokonce hulí a vyřvávají do pozdních nočních hodin? Předně je třeba soudruzi zastupitelé omezit jeho pracovní dobu. Slušný člověk již leží v deset hodin v posteli a z toho je třeba vycházet, je třeba okamžitě přijmout vyhlášku, která plošně provozní dobu upraví a ty co nemáme rádi, zakážeme úplně, protože lidi na chodníku koneckonců ostatní obtěžují i v denní dobu. Je to přece v zájmu slušných lidí, omezíme tím kouření a spotřebu alkoholu, což do státního rozpočtu přinese na ušlých ziscích miliardy miliard. A když se kouření náhodou vážně omezí, tak zvedneme daně, aby se zalátala díra v rozpočtu.

Věřte, že přesně takhle to bude probíhat.


06.06.2015 Chesus
 
 
 

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
247x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51
D-FENS © 2017