Zácpa ve Štěchovicích

Featured Image

Dnes jsem se potřeboval dostat zpět do Prahy po trase Knín – Štěchovice – Zbraslav, kolem vody. Vyrazil jsem až za tmy, vědom si že doprava bude vzhledem k poslednímu prázdninovému víkendu hustá. Aut nebylo moc a vše šlo dobře, aspoň až k odbočce ze Slap kde začala kolona.

Došlo mi, že jsem zapomněl na semafor asi kilometr za Štěchovicemi směrem do Prahy. Semafor řídí dopravu asi u 100m úseku kde probíhají jakési práce na silnici. Není to obydlená oblast, takže by mohli probíhat v podstatě non-stop, probíhají ale jak je v ČR běžné, tudíž občas.

Vzpomněl jsem si na horlivého fízla, který mi minulý týden na Praze 5 stihl dát pokutu za méně než minutu, když sem se šel podívat na doplňující tabulku pod zákazem zastavení, která určovala dobu, po kterou se zastavit smí a já ji nestihl za jízdy přečíst a řekl si, že s podobnou horlivostí jistě rádi pomohou občanům v nesnázích. Mám handsfree a jel jsem sám, nic nebránilo tomu zkrátit si trochu čas. Zavolal jsem na linku 156 a zeptal se, jestli by nemohli nějakého kolegu požádat, zda by chvíli mohl přestat dávat botičky a vyrazil ke zmíněnému semaforu řídit dopravu, nebo samotný semafor a udělat něco pro lidi. Fízl operátor mi sdělil, že nemohl, protože jsem se dovolal na Městskou policii do Prahy a tudíž ať si najdu číslo na místní oddělení, nebo raději zavolám na linku 158, kde mi pomohou. Žil jsem v domnění, že už si hovory umí dle polohy telefonu spárovat s příslušnou místní stanicí, případně na ní nějak zrychleně přepojit, evidentně sem se mýlil.

Zavolal jsem tedy na linku 158, kde mi operátor fízl se sexy hlubokým hlasem sdělil, že s tím nemohou nic dělat a o tom, že se tam tvoří dlouhodobě kolony, vědí. Podle tónu šlo zjevně o ujištění občana, že to prostě mají pevně v rukou, a když o kolonách vědí, je to vyřízené. Aby řídili dopravu, nebo cokoliv udělali, prý nespadá do jejich pravomocí. To mě ale úplně nestačilo a naléhal jsem, ať mi dá informaci, kdo za to zodpovídá a kdo s tím může něco dělat. Byl trošku zaskočený a nakonec z něj vylezlo, že jediný kdo s tím může něco dělat je vlastník semaforu, nějaká stavební firma kterou nezná.

Je zvláštní, že na metr blbého lešení v blízkosti silnice potřebujete povolení od všech čertů a fízlové vás chodí kontrolovat, a na semafor při provádění státní zakázky nemá nikdo ze státních orgánů vliv. Můžeme být rádi, že tam nějaký vtipálek ze stavební firmy nenastavil červenou na obou stranách a napořád. Evidentně by s tím nešlo nic dělat. Kolona se protáhla na hodinu a půl, přičemž z Prahy občas v intervalu neprojelo žádné auto, jindy jedno nebo dvě. Směrem do Prahy měla kolona pět kilometrů.

Dnes žijeme v době, kdy nám politici opakují, že je nutné přijímat moderní technická řešení. Je to přímo nevyhnutelné. Je pro ně zcela přirozenou věcí, že by živnostníci měli mít elektronické zařízení EET s připojením k internetu, které musí do několika vteřin odeslat údaje o vystaveném dokladu. Jak jinak, žijeme přece v moderním 21. století. Po Praze jezdí speciální vůz, který pomocí kamer zaeviduje každou SPZ a automaticky vám pošle pokutu, pokud nemáte zaplaceno, nebo povolení pro stání v modré zóně. Ministr Ťok avizuje nákup šmírovacích kamer za cca 17mld korun, který má zvýšit státní příjem z výběru pokut. Policejní passat tě údajně změří na vzdálenost dvou kilometrů. Když tě potřebuje stát zkasírovat, neváhá použít nejmodernější sofistikovanou techniku a vysoké finanční částky na její pořízení. Na posraný časovač do semaforu, který by měnil délku intervalu dle intenzity dopravy, ale už nezbývají peníze. Nebo možná zbývají, ale každému je u prdele jestli plebs stojí hodiny nesmyslně v zácpě a posílá přitom zplodiny z výfuku jinému plebsu, co bydlí v blízkosti silnice do oken. Každý na to sere, nikoho to nezajímá. Oni mají modré majáčky, případně modré majáčky, osobního řidiče a státem přidělenou limuzínu co si koupili z našich daní. Projedou si kdekoliv, kdykoliv a jakoukoliv rychlostí. A vy plaťte a držte hubu.

P.S. Určitě spousta z vás jezdí úsekem Štěchovice, Měchenice, Zbraslav. Pokud by někoho napadlo, proč na této extrémně rozbité silnici v letošním roce zhotovili několik nenavazujících asi 100-300 metrových pruhů nové vozovky, zatímco vozovku mezi nimi nechali rozbitou, nechť to napíše do diskuze. Uvažuju o tom každou cestu a kromě toho, že jsou to hovada, mě nic nenapadlo.


31.08.2016 TRX

12345 (220x hodnoceno, průměr: 1,15 z 5)
15 004x přečteno
Updatováno: 31.8.2016 — 23:22
D-FENS © 2017