Začalo sněžit

Featured Image

Začalo sněžit svět se zastavil a Ťokovi zamrzl úsměv. Ještě nedávno byli úhlavními nepřáteli ministra Děti země. Ovšem to bylo léto. Dovolil jsem si tenkrát zavěštit, že těmi dalšími by mohli být archeologové nimrající se v hlíně po nějakém střepu.

Soudruh Ťok se do toho pustil mnohem ostřeji, a jal se nás informovat, ještě s nějakým uniformovaným poskokem, že zhoubou pro dopravu jsou řidiči kamionů.

Člověk jako já, poznamenaný alespoň jakous takous tržní ekonomikou, jenž nám soudruzi povolili, by řekl, že když někdo za kilometr té hrůzy platí deset kaček, tak Ťoka ani nenapadne ukázat zrovna na něj prstem. Je to podobné, jako by majitel marketu začal ječet na zákazníky, že ty dvě kasy nechá zavřít, jestli mu je budou zákazníci pořád ucpávat těma plnejma košíkama.

Milí kamioňáci, ukažte tomu kreténovi, že se mu na to mýtný můžete vysrat a vyrazte na okresky, ať se třeba rozsypou. Alespoň jeden den v měsíci mu ukažte, jak by to vypadalo. Máte přece svoje odbory?

Soudruh Ťok je bezednou studnou inspirace.

Až z okna ministerstva dopravy ke mně podzimní vichr s několika centimetry sněhu dovál i hlas.

Soudruzi. Kurva. Jakto, že ty náklaďáky jezděj po dálnici, když sněží? Kdo to dovolil, kdo je tam pustil? Co? Kdo? Jakej Bureš? Na to seru! Co, že platěj, jo mýto platěj. Tak jim aspoň zakažte předjíždět. Jakej pruh? Jo jenom jeden jízdní pruh. Jaká rekonstrukce není hotová? Jo ta co dělám. Kurva co mám říct tý televizi? Vždyť vypadám jak debil. A to jsem nejúspěšnější ministr dopravy v nejúspěšnější vládě co svět ještě neviděl.

Ano soudruzi, to vaše MD reprezentuje ten nejvyspělejší Blbákov, v té nejryzejší podobě. Už to není ani legrační. Znovu poslouchat jak jsou všechny složky v bojovné náladě připraveny porvat se se zimní vánicí. Je to trapné, ubohé a neuvěřitelně nudné, poslouchat to sedmdesát let. Ale čemu se divit, když MD slouží k odklánění, podobně jako Česká pošta, podobně jako IT zakázky, podobně jako….

Centrála hlásí, že sypače vyjely. Dokonce i sypou. Plán má trhlinu. Teploměr zůstává i přes den pod červenou kritickou hranicí ukazující 0° C. Sypače hrdě hlásí centrále, že plán vysypané soli je splněn. Ba co víc, je překročen na 120%. V jásotu centrály zaniká dovětek, že ta břečka za nimi stejně na silnici dál zamrzá.

Ano soudruzi, sůl je ideální posypový materiál, pokud silnice není promrzlá, je dosti nad nulou, a je předpoklad, že nebude sněžit dlouho. Nejlépe se osvědčuje, když je tak plus dvacet.

Jsou v Českých zemích místa, která jsou zvláštními předpisy ochraňována jako zdroje pitné vody. V těchto místech se nesolí, ale silnice se posype štěrkem. Je to sice dražší, na druhou stranu to na silnici vydrží a nedělá to mazlavou břečku. Na takové silnici je třeba jezdit opatrně, protože je na ni stále vrstva sněhu, ale stále je sjízdná. Haló Ťoku, stále sjízdná! A vím, o čem píšu, mám takovou za humny.

Pod každým kopcem také bývala hromada škváry. A i ten nejožralejší cestář, co vylezl školu v sedmé třídě věděl, k čemu byla.

A já Ti to prozradím Ťoku. Čteš? Vnímáš? Jsi při smyslech aspoň trochu? Vím, že to bude znít neuvěřitelně, ale byla na posypání silnice. A vím, že se Ti to bude zdát jako zázrak, ale ten náklaďák po ní jel nejen na rovině, ale vyjel i na ten kopec.

Odvolejte už toho zoufalce z dopravy. Odveďte si ho někdo, uložte ho a dejte mu teplý žvanec, studenej hadr na hlavu, a hezky se k němu chovejte, ať ho nenapadne se vrátit.
Nebo nééé. Zavolejte Chocholouška. Ať si ho odveze, protože tohle se mu objeví v ordinaci jednou za deset, éééé, deset tisíc let.

Nebo nééé. Zavolejte Bureše. Ať ho nechá strčit do cely k mladýmu. A zbavíme se ho navždy. Mladej bude vyprávět co sněží, ministr zas o Dětech země.

A nebo nééé. Pokud je poblíž Aštarova hvězdná flotila, vyslyš mne Aštare, pošli si pro něj. Vyprav talíř, nalož ho, vem si ho zadarmo na pokusy. Je to unikát.

Hlavně nám ho Aštare nevracej, ani kdybys ho přeoperoval na psa. Nikdy. Země pro něho musí být na vždy zapovězena, i kdybychom ti měli posílat ty nejlepší granule a zvýšit výběr mýtného.
Tedy snad s jedinou výjimkou, že by se u vás vypracoval na ministra galaktické dopravy. To bychom se ustrnuli.


Stanik, zoufalý manik

22.12.2018

 

P.S. Minule jsem se tu rozepsal o nápadech našeho ministra, a na jeden důležitý jsem zapomněl. Vláda se rozhodla přidat něco důchodcům, ovšem na druhé straně ministr dopravy přišel s nápadem na zdanění starých vozů. Tím by se ono navýšení mohlo státnímu molochu zase pěkně vrátit, protože kdopak to jezdí starými vozy? No jasně, důchodci. A cifra by to byla opravdu pěkná. Podle stáří vozu až 1.000 Kč měsíčně. Slovy. Jeden tisíc Kč za měsíc!
Hezký dárek vlastním voličům.

12345 (143x hodnoceno, průměr: 1,52 z 5)
7 848x přečteno
Updatováno: 22.12.2018 — 21:59
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!