Za genderově vyváženou imigraci - zpět na článek

komentářů 100

 1. Ja, das schaffen wir! Das ist die richtig weg.
  Ostatně, z míst stižených válkou by logicky měli odcházet právě ženy a děti, no ne?
  Navíc, zatímco raketových a jaderných inženýrů již máme dostatek, po Kvotenfrau bude čím dál větší poptávka a myslím že bývalé pasačky koz budou předpoklady na tuto pozici (být žena) splní stejně dobře, jako doktorky genderových studií.
  Hlasuji pro.

 2. Autor je značně neinformován, ženy a děti budou imigrovat přes. tzv Slučování rodin. Další studijní materiál Dublinský systém.

  1. Tak, presne to jsem chtel napsat.

 3. Po ránu skvělý text na probuzení. :-) :-)

 4. jsem pro, dokonce jsem si jeden čas chtěl nechat přivézt služku na všechno ze severní korei.

 5. Ono uz to neni ani vtipne.
  Vsude na svete dela 10% barevnych 90% bordelu. At uz v EU, nebo v USA nebo u nas.
  Pritom je docela jedno, jestli jsou to „chudinky“ priprchle z rozbombardovane Syrie a Lybie, nebo ziji v zemi uz deset generaci, coby potomci otroku, anebo tam zijou padesat generaci, jako u nas, nebo nekolik generaci, jako treba ve Francii.
  Zkusenosti jsou vsude volne prenositelne. Samozrejme, ze vsichni o tom vedi, vsak neco podobneho uz vedel Hitler.
  Nicmene Hitler je ted hrozne politicky nekorekt, takze oficialne plati presny opak rasovych teorii, i kdyz ono to vypada, ze v realite by neskodilo rasove teorie lehce a nezaujate prehodnotit a aktualizovat, protoze presny opak rasovych teorii se nejak neda sloucit s okolni realitou.
  Ovsem problem nenio ani v tech rasovych teoriich. Problem je v moci, s jakou prosazuji minoritni skupiny (rekneme globalni elity) svoje ambice ziskat svetovladu.
  Za Hitlera to bylo genocidou vseho nearijskeho a hledanim zivotniho prostoru na Vychode a ted je to naopak genocidou Zapadu, vseho bileho a tradicniho, od rodiny, pres heterosexualitu, osobni svobody, pravo na informace, rovnost prilezitosti, trzni ekonomiku …
  Vsecko vyse uvedene je dnes sproste slovo, protoze tu mame jakysi postneoliberalismus, system sankci a dotaci, sorosovy neziskovky, kavarny, pokriveny trh, uzakoneny vyjimecny stav ve Francii a genderove vybalancovane Svedsko, kde se predmestim Stockholmu prezdiva Little Mogadishu a nad tim vsim vladne hrstka elit skrze tajne sluzby nejmenovanych 2 velmoci, z nichz jedna je velky a slepy globalni cetnik bez mozku a druha velmoc sedi cetnikovi na ramenou a ukazuje mu, koho ma zmlatit.
  Tak fakt nevim, jestli v tomto svete je nejake rozumne vychodisko. Jedno reseni je se na to vysrat a odjebat se nekam. Druhe reseni je trpne cekat, ze tyhle mocenske sracky opet narazi na Rusko a rozdrti se, jako Hitlerova invaze u Stalingradu. Jenze tehdy jeste nemeli atomovky, ze….
  Druhe reseni

  1. A proč konečné řešení? Proč tak zásadně? Já se domnívám je chyba ve vězeňském systému a sociálních dávkách. Pokud prostě někdo nebude platit alimenty na děcka, nebude bude „dělat bordel“, vraždit, znásilňovat apod… tak to bude muset zaplatit odpracováním x kreditama. Kredity by měli pro vězně stabilní koeficient, pro převod na peníze by se používala nějaká kluzná metoda odražená třeba od HDP. Za vraždu bys musel zaplatit 2000 kreditů, jeden kredit by jsi získal rozbitím 1m3 žulové skály, Pokud by jsi zvládl rozbít skálu za jeden den, byl bys tam zavřenej 9 let. Peníze prodejem rozbité skály by se poslali státu a pozůstalým. navíc by tam byl režim v 6:00 hodin ráno nástup, oběd, makačka, odpoledně zájmové kroužky.
   Tuším že se tomu říkalo pracovní tábory, ale v tom dobrým předválečným smyslu. A dost lidí si to chválilo, protože nepřízpusobiví se naučili pracovat a získlai pracovní návyky, který dnes absencí povinné vojenské služby nemají. To až humanisti a židi zničili pracovní tábory, protože jim dali jinou podobnu než měli před válkou.
   Protože prostě někteří lidé potřebují péči státu a stát by jim ji neměl brát. Narážím teď na tu paní, která byla propuštěna Klausovou amnestií a hned jak vyšla z brány věznice, řekla že půjde něco vykrást aby ji ihned vrátili zpět, protože neumí v naší civilizaci žít, bojí se, neumí se sama o sebe postarat. Ona to nemyslí jako vyžírství, ona si to klidně odpracuje, ale potřebuje někoho kdo ji bude chránit před venkovním světem, před jistotou postele a střechy nad hlavou. Nevím proč by měla být zavřená ve vězení? Proč ji za to trestat? Domnívám se že by tady měli být uzavřené komunity, které by byly odděleny od naší civilizace a zajišťovat těm lidem alternativní svět, vztahy, komunitu.

   1. Ti lidé nechtějí oddělenou komunitu, oni na tu komunitu chtějí předělat všechny ostatní. Jakýmkoliv způsobem. :-(

    1. To, co navrhuje Skret, je v zasade velice rozumne, nicmene – neni zajem, nejsou lidi, tim padem to nema kdo financovat, ani realizovat. Zajmem Sorosu a spol je, aby co nejvic priprchlencu bylo naopak v terenu, delali bordel, vyvolavali paniku a obcas i rizene nejaky „atentat“, pod dohledem sluzeb k tomu urcenych, v kontrolovanem rozsahu, asi ala Hebdo anebo Pariz 2015.
     Coz pak vede ke gunbanu, zruseni obcanskych svobod, policejni sikane a terorizovani majority, tj. presne to, co spojuje Francii, Svedsko, Nemecko a dalsi EU multikulti modly.
     To vsecko skrze armadu placenych presstitutek, ktere jsou schopny i neonacisticky rezim na Ukrajine bombardujici milionovy Doneck z bombarderu a ostrelujici civilisty z Gradu vylicit jako obeti proruskych separatistu, kteri se uz tri roky brani, povetsinou jen s lehkymi zbranemi a tim, co ukoristi ukrajinske armade a vytahnou z muzeji.
     Koneckoncu, kdyz Sorosovy neziskovky plati vlny migrantu z Afriky do Evropy, tak jaky by pro ne melo smysl zavirat je do vezeni a prevychovavat ? Jejich zajmem neni vyrabet nove delniky, jejich zajmem je naopak mit sit agentu pouzitelnych pro diverzni akce pod nalepkou islamu, ktere pak novinari ohnou pro cile politiky NWO a EU. Bez pocitu ohrozeni by to totiz ovce nemusely odkyvat, ze…

    2. RomanL: Právě že ti lidi by byli, ale nevím proč nejsou ty instituce. Probační a Mediační služba toto neumí.

   2. Primární problém je jaksi v tom, že když někdo neplatí 5k alimentů měsíčně za děcka, tím že se strčí do basy kde už stát stojí přes 20k (aspoň tuším že takhle nějak vychází „nejlevnější věznice“) což mu současně znemožní makat a tudíž se vůbec snažit platit to jaksi moc neřešíš. Zkoušet následně vymyslet řešení kde bude štípat žulu čímž vydělá 10k měsíčně, přičemž náklady na jeho štípání žuly jsou dalších 20k protože potřebuje za prdelí drába co bude kontrolovat aby s tím krompáčem nechtěl někoho máznout je pitomost. Ne že by debilní nápad „tak mu aspoň sebereme řidičák“ něco zlepšil.

    No, u těch vražd atd. je to zhruba podobné, jen tam to vězení stojí kolem 30k měsíčně. A tam už mu určitě ten krompáč do ruky dát nechceš ;)

    1. Karkulka: To proto, že za neplacení alimentů nepatří trest odnětí svobody, tento je určen pro osoby vyznačující se společenskou nebezpečností a to neplatič alimentů není. Neplatič patří do vězení pro dlužníky, kde v polovojenských podmínkách bude jeho vůle vydělat na výživné svěřeným osobám bude nahrazena vůlí soudce.

     1. bejt zavrenej vezeni pro dluzniky neni odneti svobody? Ctes to po sobe?
      Ono je to jednoduchy. Pokud neplatic aliku neco vlastni, tak exekuce. Pokud nic nema, tam ma matka smulu. Nemela se nechat inseminovat zebrakem. Muze bejt nakonec rada ze vypad a nemusi zivit jeste jeho. Vezeni pro dluzniky je ekonomicky nesmysl. To uz danovyho poplatnika vyjde levnejc kdyz ty aliky zacvaka matce stat. Vezen stoji asi 1300 denne a 35 tisic mesicne aliky nema tyhle socky vymereny ani nahodou.

      1. shane: Míra omezení svobody je menší.

       Tohle se Vám nepodaří prosadit, protože veřejnost špatně nese děti na ulici:
       „Pokud nic nema, tam ma matka smulu“

       1. ja nemusim nic prosazovat, takhle to funguje dnes. Kde nic neni, ani exekutor nebere. Jsou nejaky pokusy primet neplatice k zodpovednosti skrz hrozbu vezeni nebo odneti ridicaku, ale vysledky jsou rozpacity. Jakztakz to funguje na ne moc chytry vedomy neplatice, ale na neplatice co fakt nemaj je i tohle kratky.
        Co se tyce vezeni. Ruznou miru omezeni svobody maji vezeni i dnes, lochy s ostrahou jsou celkem peklo, veznice s dohledem jsou neco jako driv vojensky kasarna. Maj tam i vychazky.
        Ekonomicky – Naklady na vezne jsou cca 1300 os/den. hypoteticky vezeni pro dluzniky na tom moc lip nebude. Rekneme 1100 denne, at nezeru. cca 30 000 mesicne. K tomu splatky aliku a dluhu z neplacenych aliku. baj voko 5000 mesicne. Plus neco stranou aby basman po vystupu neskoncil pod mostem a aby moh platit pripadny zavazky z „venku“. takze dejme tomu zase 5000. plus socialni a zdravotni. A ted mi rekni – Kde chces sehnat pro kazdyho basmana praci za minimalne 45 000 Kc mesicne? I za predpokladu ze by se neplatily odvody a dane z prijmu. a kolik z nich by bylo vubec schopnejch takovou praci vykonavat?

        1. shane: Vězení pro dlužníky nemá takové náklady, dlužník není společensky nebezpečný, není třeba ho hlídat tolik jako vězně.

         Ekonomicky jistě vyjde nejlépe aby stát rovnou posílal 10 000 Kč měsíčně jako náhradu za ušlé alimenty, ale nechci ani pomyslet na to co by to udělalo s morálkou neplatičů.

         1. A s morálkou těch, kteří si pořizují děti s nezodpovědnými jedinci.

         2. No co by, konecne by se nas narod prehoupnul pres tu krizovou porodnost 2,16 ditete na par, nu ni?

          1. Sysop: Nikoliv, děti si mají pořizovat slušné a spořádané rodiny. Za normálních okolností by děti otce neplatiče dřely bídu s nouzí a dost možná by nepřežily zimu, což je osvědčený evoluční model.

          2. Cili bychom postupne prisli o obohaceni nasimi jizanskymi spoluovcany, kteri by z nuzoty tahli dal, zenske by se vice zajimaly o zajistenost toho tela, ktere prave strka ptaka do jeji vaginy, zase by nam stoupl pocet snatku,… veci by zase zacaly fungovat vice prirozene… a co by pak sakra delal stat a armada prerozdelovacu?

           To ne, to ne. Takto bychom tu kapitalistickou demokracii zapadniho stylu nevybudovali.

          3. Pokud to tímto vyřešíte (pochybuji), tak potěš koště, jaké děti Vám přibudou. Protože toto opatření podpoří pouze neúplnné rodiny takových rodičů, kteří na své děti kašlou.

           Dejme tomu, pokud bychom měli (stát by měl) strategickou leteckou základnu a tu pronajal nějaké mocnosti a díky tomu měl peněz jako želez a ty rozdával formou plošných přídavků na dítě (každé) a nevyměřovaly výživné, tak o něco přibude i těch dětí, o něž se rodiče starají (jakkoliv i těch, na které kašlou). Tuším, že nějak podobně to fungovalo na Islandu (a to opravdu jen tuším). Posílat peníze jen dětem nezodpovědných rodičů je mi proti srsti.

          4. Re: LWG
           1.11.2017 v 8:13

           Mel jsem v Brne znamou na socialce,ktera mi rikala,ze docela bezny model v cikanske rodine je,ze kdyz se narodi potomek,je za otce oznacen nejstarsi chlap v rodine.Jeho umertim pak dite ziskava i sirotci duchod.

           Nejsou to zadni blbci,hen ti cikani,takze ten zpusob vyplaceni penez by zajiste qitovali s povdekem a zatimco nyni se jejich populace zdvojnasobuje kazdych 16 let,takoveto opatreni by tomu dalo forsaz.

           Nepochybne by nas to ochranilo od imigrantu.

          5. Ale já to neprosazuji, já jen říkám, že pořád lepší nasypat plošně, než cíleně na ty, kteří si pořídili dítě s někým, kdo na něj kašle.

          6. No to jo, to by si ještě mohli ti chudáci utlačovaní uvědomit, že je v UK a Kanadě utlačují ještě víc, než tehdá tady, a fofrem se zdekovat zpátky :D Tak si nejsem jistej, jestli by nás to ochránilo před nějakou migrací, jak řiká Sysop :D

          7. R Jak vie: Behemot
           1.11.2017 v 8:50

           Puvodni pohnutka zrejme byla ryze ekonomicka (usetrit vydaje statu na reziich za vezneni neplatice), ale uplne spatne postavena. Tusim to tady psal kdysi LWG (?), ze v Indii jeden cas vyplacel stat penize za ulovene hady ve mestech, coz samozrejme vedlo k jejich domacimu chovu. Ono je vhodne se u opatreni, kde tecou chechtaky, zamyslet a trosku predvidat.

          8. Re: LWG
           1.11.2017 v 8:44

           Samozrejme, ja jsem to nevyvracel. Ba dokonce bych se nebal udelat nejakou hitparadu formou „stipendia“, tedy ze vice dostane to dite, ktere je mladsi, ktere ma lepsi vysledky, se kterym jsou mensi problemy, atd. Kdyz uz hen tu spolecnost mame a ta nejakym zpusobem podpori tyto deti, pak za to, jak jsou pro tuto spolecnost pripraveni. Pozitivni motivace. Kdo chce svobodu, samozrejme ma na ni pravo a muze jit mit. Jen dostane „hvno“, jak pravil klasik.

          9. Kill it with fire before it lays eggs…

           Z tohoto pohledu by vlastně někdo mohl Ádu označit za skutečnýho vizionáře…:D

         3. prostě se smiřž s tím, že vězení pro dlužníky je ekonomický nesmysl a proto se od toho upustilo už v dobách kdy se pod pojmem „humánní vězeňství“ rozumělo že vězeň dostane slamník a deku a občas najíst.

          1. shane: To v žádném případě nehodlám :-) Naopak je třeba s tím urychleně začít, protože současný stav je silně amorální. Velmi prostý příklad: Vy dostanete za každou jízdu načerno exekuci na 1500 Kč, nefakčenko na dávkách si defacto může jezdit tramvají doživotně zdarma.

     2. Karkula+neumancer: Pokud vezmu že pobyt ve vězení stojí 20.000,-Kč, tak pokud si vězeň vydělá 10.000,-Kč tak čistou matematikou dojde ke zlevnění pobytu ve vězení na 10.000,-Kč. Kredity do toho nemíchejte, ty jsou jen pro vyčíslení doby potřebné k odnětí svobody, systémem: „makáš dobře => trest se ti krátí rychleji než když nemakáš dobře. Tuším že se tomu říká: „MOTIVACE“.
      Dále kopat někde krumpáčem aby majzl někoho dalšího => trest se prodlouží protože bude muset splácet další kredity. To není východisko. Navíc rubat skálu někde na Urale? Dělat cesty v rusku? pohoda… žádný hlídání nepotřebujete, protože tam je hlídá sama sibiř. A útěk bude dostatečnou lekcí pokud ho přežije. V rusku budou rádi za zpevněné komunikace (prosím nebrat tak že rusku lezu do prdele, ale že tam nemají infrastrukturu, na které se můžou vězni podílet).

   3. Takové uzavřené komunity pro jedince, kteří nebyli schopní se integrovat do normální společnosti a kteří potřebovali někoho kdo jim bude linkovat život a nechávat je celé dny fyzicky pracovat byly vždycky kláštery.

    Pointa klášterů ovšem byla v dobrovolnosti – kdo nechtěl, nešel tam.

    Prezentovat jako žádoucí alternativu nedobrovolné galeje pro každého, koho zavřou, je vysloveně úchylné.

    A zdaleka to nejen proto, že je to jistý rozsudek smrti/doživotí pro každého, kdo není lamželezlo ve výborném fyzickém stavu.

    1. Protože v tom klášteře nemají bič, všechno tam řeší jak říkáš když chceš. Ale někdo prostě potřebuje ráno v 6:00 přetáhnout bičem aby z té postele vylezl. Neber to že to je nějaké cílené zlo proti těm lidem. Tak to není myšleno. Je to prostě o tom že když jim za prdelou nikdo nebude stát tak proleží celej den v posteli. Motivace peněz je z té postele nevytáhne. A je to problém dnešní doby, ze kterého vzniká bezdomovectví.

     Navíc nechápu Vaši zaslepenost. To nemáte ani kousek fantazie aby jste pochopil že to rubání skály jsem myslel jen jako příklad? Že dnes je celá paleta co vězni můžou dělat. Jasně že ženská nebude rozbíjet žulu vlastníma rukama, ale třeba šít vězňům oblečení apod. (nebo šít oblečení pro e-shop z pracovního tábora).

     Navíc mě budete nakonec vykládat že rubání skály je největší kravina, přitom když se podíváte na ty vytrénovaný svaly co tam mají vězni z posiloven… ne fakt rubat skálu pro tu bandu co si jde do vězení odpočinout fakt diskriminace…

   4. Ehmmm…Kibbutz? Moshav?

 6. V ČR je 12 migrantů, na základě čehož máme v PSP 22 poslanců SPD kteří proti nim budou bojovat, a 538 574 voličů kteří v panice volili SPD aby je před 12ti migranty ochránila. Co na to říct… :)

  1. Karkulka: Na to se dá říct jen to že to jsou výborné výsledky, proniklo pouhých 12 „imigrantů“ z těch několika stovek tisíc, možná milionů. Navíc mnoho z nich není imigranty ale ilegálními narušiteli hranic, jelikož na území ČR nevstoupili s v souladu s platnou legislativou.

  2. karkulko, co takhle přestat randit s vlkem v lese a nakouknout k sousedům? Třeba výlet do Paříže vřele doporučuji. Praha se začíná stávat velice atraktivním nejenom kvůli památkám, ale turisté jsou překvapeni, jak je u nás čisto a bezpečno..

   1. Bububu, byl jsem tam 1995 a 2016. Neměl jsem pocit že by to bylo extra drama – krom metra, které bylo ale celkem drama už v 1995. Pravda, do gheta jsem nelez, ale to nelezu ani v Brně, Ostravě, ani podobných dírách.

    1. To je ten level Vrobel – „je tam bezpečno, protože jsem tam byl a nic se mi nestalo“?

     1. Ne, to je pouze reakce na „karkulko, co takhle přestat randit s vlkem v lese a nakouknout k sousedům? Třeba výlet do Paříže vřele doporučuji. “

      Prostě na to pouze reaguji tím že jsem tam byl před rokem. Ano jistě, nelezl jsem do ghet – ale to nelezu nikde. Osobní zkušenost je na hovno, protože je statisticky irelevantní.

      1. Seš piča karkulko.

      2. Karkulko, jestli porovnáváš ghetta v Ostravě či Brně s ghetty v Paříži či Marseille, tak se přidávám ke skřetově tvrzení.

       Klasicky sluníčkářsky strkáš hlavu do písku.

       1. Argumentační faul – Podsunutý argument. Jak je ctěná libost.

    2. http://www.hwcompare.com/33203/geforce-gtx-1050-ti-vs-geforce-gtx-970m/

     jasne, neprustrelna skla, detekcni ramy a uzakoneny vyjimecny stav ,
     kamery a smirovani na kazdem rohu
     a rozhaneni demonstraci tezkoodencama,
     zatimco priprchlenci kazdorocne zapali tisice aut za nezajmu policie,
     to je v pohode, to je demokracie.

     Jo, byt tohle v Rusku, to by bylo jasne porusovani lidskych prav :p

    3. Jasně, a ten výjimečný stav je jenom taková legrace, aby řeč nestála, že? Někteří jedinci jsou opravdu mimořádně nechápaví. :-P

   2. Mmch. u nás bude „bezpečno“ ještě dlouho, díky našim nízkým platům máme sice dávky „téměř pro každého“, ale proti dávkám kdekoli na západ nebo na sever budeme pro migranty ještě roky nezajímaví. Ostatně, pokud onen migrant přijde do EU, je v zásadě jedno kam bude „přidělen“, protože v eurozóně už si může jít kam chce, nebo se mýlím?

    Každopádně to nemění nic na tom, že SPD není řešení.

    1. Karkulka: Svatá prostoto :-) EU již delší dobu uvažuje o centrálně stanovené výši sociálních dávek pro imigranty v celé EU, tak aby imigranti chtěli i jinde než do Německa a Francie. Náklady by hradila příslušná členská země, nikoliv Brusel.

     1. Katalansko pochopilo a hodla se trhnout. Aneb tahle potopa sirici se Evropou neni nepodobna Nemecku 1930. Snad s jedinym rozdilem, tehdy establishment ztracel jen v Nemecku, zatimco dnes establishment ztraci v cele Evrope.
      A az se ten system definitivne rozlozi a posere, tak ho nahradi nejaka nova silena ideologie, je uplne jedno jaka, kazdopadne vysledek bude prast jako uhod. Valka, inflace, bordel, nasili, rozvrat, bida a chaos. Aneb vsecky problemy, ktere EU velice vtipne odsouva a presouva na dalsi generace, vcetne 8 let !!!!!! zkrachovaleho Recka vyplavou okamzite na povrch, jen co sily soudrznosti Eurosojuzu povoli a cele se to rozpadne na statecky typu Katalansko.
      Migranti jsou v tomhle nevinne, oni jsou jenom dusledek a posledni krec chcipajiciho systemu, jak se udrzet u moci aspon jeste rok, aspon jeste mesic, den , hodinu….

      1. Nechci se mylit, ale kde to ve Spanrlsku bylo to velky vitacsky procesi? V B… arcelone? Nejsem si ani trochu jistej, ze migrace je duvod, proc Katalanci chteji ven.

       1. Samozřejmě, že je to naprostej nesmysl. Stejně tak jako diskutovat tady s trotlem.

      2. ‎https://www.google.cz/search?ei=hqP4WeeCIYvXwALl6aegDw&q=barcelona+welcome+refugees&oq=barcelona+welcomes+&gs_l=mobile-gws-serp.1.1.35i39k1j0i22i10i30k1.4305.4961.0.6603.5.5.0.0.0.0.185.677.0j4.4.0….0…1.1j4.64.mobile-gws-serp..3.2.332….180.FY3SJ4LdDKU

       …toz tak.

   3. Na kolejích už je to samej čmoud v poslední době a celkově vměstě taky přibejvá. Zatím sem sice ještě pouští skutečně hlavně nějaký studenty, často už vystudovaný co dělají vyšší titul, ale je jen otázkou času, kdy sem v rámci různejch těch programů pustí kde co.

  3. Nevzpomínáte si někdo, jak ten pitomý hoax s 12ti migranty vznikl? Zrovna tohle totiž žádná agentura pro glajchšaltování veřejného mínění nekoriguje.

   1. Rekl bych ze to bylo oficialni Chovancovo vyjadreni, rekl neco jako ‚prijali jsme jich dvanact, a dalsi uz kvuli bezpecnostnim rizikum neprijmeme, protoze ty lidi nelze spolehlive proverit‘

    1. To by znamenalo, že jich bylo přijato 12 na základě kvót. Zajímavější by bylo číslo o počtu zadržených nelegálních migrantů. To bude tak o jeden až dva řády vyšší.

     1. Ještě zajímavější by byl počet nezadržených nelegálů.
      Ok, něco se mi motalo hlavou, že to byl počet žadatelů o azyl za nějakou časovou jednotku. Nějaký sluníčkář to argumentačním faulem transformoval v celkový počet imigrantů v ČR a od té doby to takhle je používáno.

      1. Dvanact imigrantu…
       Tedy Jura, Ivan a jejich bratranci z Mukačeva.
       Na Ukrajině je ale mnohem více měst a vesnic.
       A mnohem víc rodin.

  4. Pul miliardy Evropanu si necha od 350 milionu obcanu USA diktovat, jak se zabezpecit, aby se nebali 160 milionu Rusu.

   Co je na tom divneho?

 7. Až se budete chtít hlouběji zamyslet nad dnešní propagandou, tak dejte googlovi skousnout dotaz „white woman with child“ a potom si projděte obrázky. Hnus.

 8. Tasemnička.
  Z prdele vykoukne malá, roztomilá tasemnička, rozhlídne se, zaleze zpátky a ptá se maminky:
  „Maminko, maminko…, co je to modrý, co tak krásně šplouchá? Šssss, šsss…“
  A maminka říká: „To je moře, holčičko.“
  A tasemnička – holčička se ptá: „A co je to kulatý, krásně žlutý, co tak krásně hřeje?“
  A ona říká: „To je sluníčko, pusinko…“
  „A proč žijeme tady, maminko?“
  „Protože náš domov je tady, tady v prdeli… víš?“

  Malá dcerka v roce 2513 se ptá svého otce:
  „Tati, dneska jsem zaslechla, že prý kdysi žili v nějakých Čechách nějací Češi, slyšels o tom něco?“
  „Samozřejmě maličká, prý právě podle nich se dnes říká: „… ty seš blbej jako Čech.“
  „Aha, a kde ty Čechy byly?“
  „No, to se přesně neví, ale prý někde ve střední Evropě…“
  „A to vážně byli tak blbí?“
  „Asi ano děvče, podle pověstí si prý rozprodali a vytunelovali vlastní zemi, jejich vláda nechala lidi umírat, protože náklady na léčení si nemohl slušný člověk
  dovolit, a pokud ano, brzy zemřel zadlužený hladem, protože lichvářství bylo posvěceno na byznys. Za vrcholné představitele si postupně volili kdejakého lumpa,
  jeden prezident dokonce pustil z vězení lumpy a darebáky, ještě dříve než je stihli potrestat a zabavit, co nakradli. Ti Češi si zlikvidovali zemědělství a průmysl, tím vzali lidem práci. Prodávali jedovatý alkohol, dováželi a draze prodávali odporné a nezdravé potraviny jiných zemí jen proto, že byly levné a dalo se na nich pohádkově zbohatnout. Kdo se bránil útočníkovi, toho zavřeli a útočník byl ponechán na svobodě a ještě odškodněn. Vyživovali si z vlastní kapsy zloděje a jiné darebáky a církve a stali se poskoky cizích mocností. Dokonce i zákony udělali takové, aby vyvolení mohli beztrestně krást a prostí lidé to spláceli z obrovských a nesmyslných daní. Ale nejspíše to jsou jenom povídačky, tomu se nedá věřit. To se jenom tak říká, víš. Protože podle výpočtů tak blbý nikdo být nemůže!“

  1. Já teda nevím, to má být vtipný? Takovou práci si dáte s opisováním textu někde z Haló novin a přitom je to taková blbost.

  2. To jsou fakt totální hovna i na debila tvýho ražení. Mazej zpátky do ssm a nevopruzuj tady, komoušskej hajzle.

   1. ještě ke všemu je ten první chtip ještě z komoušskejch časů :)

 9. Tento příspěvek je jedným z těch, pro které má dfens-cz klesající úroveň.
  Kromě toho, že je to žvást bez znalostí stavu (a odkazů na data), není ani vtipný.

  Jsem imigrant a moje žena taky. Ve statisticky málo výpovědném souboru naší rodiny (pro obor celé české populace) je poměr M/F 1:4, což jsem schopen prokázat. Anonymní autor je hňup a frustrát.

  1. „Kromě toho, že je to žvást bez znalostí stavu …….“ kapře a ty jsi spadl z Marsu nebo žiješ někde v Rusku? Navíc, mně to vtipný připadá!

   1. Mne to taky pripadalo vtipny.
    Mam rad tento zpusob ironie.
    Mene vtipne mi pripadaji dve veci:
    1. Situace na Nürnberg Hbf kterou monitoruji rocne a ktera se za posledni 3 roky dramaticky zmenila.
    Nyni to tam vypada asi jako v Lagos Main station, i kdyz si to jen tak predstavuji, neb jsem tam nikdy nebyl.
    Nic se mi tam (zatim) nestalo, ale necitim se tam komfortne a jeste, ze se toho Vudce nedozil.
    2. Hysterie z uprchliku, kteri tu opravdu nezustavaji ani kdyz jsou prijati se vsim komfortem.
    Mam 100m od baraku vilku obyvanou legendarnimi irackymi krestany a nemam s tim sebemensi problem, narozdil od zdejsich a jinych hysterek.
    Myslim si, ze jsme misto kecu a staveni se na zadni mohli selektivne vyzobat z uprchlickych taboru lidi nemocne, postizene ztratou zivitele rodiny, sirotky, krestany a pokusit se je zde asimilovat.
    A na blbe kvoty potom s moralni prevahou odvetit, nasrat, mame tu 5000 lidi z Iraku a Syrie, uprchliku pred IS a starame se o ne jak nejlepe umime.
    Pakaz z Afganistanu a Sudanu aj. si nechte.
    A ted do mne! :-)

    1. Co do mě? Byl jsem i Afghánu i v Súdánu a slovo „pakáž“ bych si nedovolil použít. Spíš by mně sedělo na jev, který se zájmem pozoruji každé ráno v pražském metru – tlustí, neforemní lidé se šedýma utrápenýma obličejema, kteří nevědí, proč žijí a ze zvyku a zoufalství cestují do zaměstnání. Záměrně nepíši „práce“, jelikož významový rozdíl jest značný.
     Hluk, špína a rozjívení lidé typu Calcuta local tram station mi prostě přijdou více zajímavé a „životné“, neež ta hrůzná plíživá normalizace české každodennosti.

     1. A predsa zijete v Prahe. Zaujimave ze? Tak preco neopustite tu pakaz co neznasate a neodstahujete sa miesto toho do tej skvelej, zivotnej Calcutty?

      1. Jsem tady pracovně. Ale žít tady nezůstanu, to si pište. Nechám vám tuto krajinu, ať se můžete najíst daňových přiznání, lístků z EET a zbořených baráků v Sudetech. Zajeďte se tam podívat a přemýšlejte o migraci a o osudech nešťastných lidí, kteří si vždy vyžerou to, že se k moci dostali opět talking heads.

       1. Sudeťáci můžou bejt rádi, že odsud aspoň odešli. Kdyby provedli totéž co tady v zemi, kde je národ trochu temperamentnější než my, vrátili by se “heim ins reich” leda v igelitovejch pytlích.

        1. Vsadím se, že skákali radostí.
         A čeští antifašisté (a že jich po válce bylo, panečku) ukázali pak celému světu, jak Sudetenland zažívá Blutezeit.

       2. Mne tu teda nenechate, ja zijem nejakych 6 casovych pasem na zapad. A medzi nami, ked ste v CR pracovne, tak nie ste imigrant ale expat. Znacne odlisne od imigranta, co som napriklad ja. A obaja sme kompletne odlisni od ludi co dosli do EU v poslednych migracnych vlnach.

        1. OK, beru.

         1. Napriklad odlisni od te pakaze ze Sudanu nebo Afganistanu.
          Nechytejte me hned za slovicko, me proste pakaz co se bude mezi sebou vrazdit i bez bilych sahibu nenaplnuje dojetim.
          Tak jako osud nasich sudetskych spoluobcanu.
          Zajiste z nich vetsina byli slusni lide. Takova ta mlcici vetsina.
          Behem 5 let se jim splnil sen a behem 7 let o nej prisli navzdy po 800 letech.
          Hmmm, to se to vyplatilo, ale kdo to mohl tusit k 1.10.1938, 15.3.1939, 17.11.1939, 27.5.1942, 31.1.1943, ze?
          Nekterym to nedoslo ani 30.4.1945…
          Takove ty kecy o kolektivni vine si nechte do diskuse salonnich teoretiku.
          I kdyz uznavam, ze vychcana ceska sikana od roku 18 do roku 38 existovala, nijak se to neda srovnavat s hruzami po roce 38 bez nichz by nebylo mnozstevne mensich hruz po roce 45.
          Ze to tem krajum ve finale neprospelo je bez diskuse.
          Ovsem zda bylo jine reseni si dovolim pochybovat.
          Tak jako pochybuji, ze je resenim zasperovat hranice a nepustit ani nohu.
          Tak jako nepochybuji, ze soucasny stav stran uprchliku je dukazem rozpadu a nemohoucnosti pseudo obra na hlinenych nohach, ktery se necha ojebat hordami vychcanku namichanych s kapkou zoufalcu.

          1. Inu, já si dovolím ještě poslední názor a vzhledem k všeobjímající šíři Vašeho příspěvku zareaguji jen na jednu konkrétní věc. Na Afghánce. A pak připojím ještě náhled na obsah článku :)
           1. Je těžké hodit jen tak paušálně do jednoho pytle „ty špinavé Afghánce (nebo lstivé, Jste-li příznivcem poručíka Goodbodyho)“, poznávání světa je triangulací osobních zážitků, objektivních (?) informací a mediálních lží. U mně holt převažuje jeden z těhto viewpointů a býti Čechem, styděl bych se do morku kostí za názory, které slýchávám po hospodách. V Afghánu jsem byl vždy přivítán jako host a vždy dostal šálek čaje a střechu nad hlavou. Byl jsem tam na expedici a vypadal zuboženeji než místní lidé, žádný turista. Oplácet vlídnou pohostinnost typickýma kecama CZ lidí, kteří mají plný pupek a v zásadě jim nic nechybí (krom ještě větší plazmy doma) je prostě sprosťárna. Nezlobte se, ale „pakáží“ jsou pro mně ty vousaté pokérované steroidové hovada, ktoré si tam dou zastřílet a na Lidovkách mají pak vzpomínkový memory book (ano, ti čeští žoldáci).
           V Afg. se samozřejmě vraždí, ale začlo to poté, co byla tato krásná a hrdá země rozvrácena nejdřív sovětskou a poté americkou armádou. Pak se to vymklo z kloubů a buď se stanete hloupým dobrodruhem s kalachem, nebo hledíte zmizet, protože máte děti. No, analogie se Sudetama se přímo nabízí. Máte děti? Viděli Jste film Kite Runner?
           Víte, my tady v Evropě jsme silní a schopní a můžeme si dovolit být vlídní a velkorysí. Možná jsou ti „muslimáci“ svině a teroristé a cojávímco, ale odmítat je z důvodu apriorních vlastních strachů je zbabělé a směšné. Hm, někdy mám dojem, že jde o projekci Jungova stínu. Nejde o to, jestli nám ukradnou nějaké peníze, jde o to, abychom nestratili svoji tvář a svoje zásady a ty zní tak, že když nám někdo v nouzi zaklepe na dveře, tak jej aspoň vyslechneme a posoudíme. Můžeme to udělat, protože se nebojíme. A nebojíme se proto, protože si věříme. Jak to napsal Kulhánek o „vládcích strachu“? Můžeme je poslat do hajzlu, ale pokud to uděláme před tím, než je vyslechneme (anebo se skryjeme za ochranný byrokratický aparát), tak jsme sráči, a tak nás budou vnímat i oni. Víte, proč Huncaga zradil Jánošíka – protože věděl, že je sráč.
           Pakáž, jak Jste napsal, se mezi sebou vraždí. Ale já když se rozhlédnu, tak tady vraždil nějaký strejda v hospodě v Uh. Brodu před nedávnem, jelikož mu luplo v kouli a pak tady vraždili nějací ti sametoví vrazi pro trochu peněz. Zatím mujahedíny z okna nevidím. A pokud již jima straším, tak se bojím… čeho? Imaginária Kim Čong Okamury, který je vychytralý, ale nemoudrý, protože kdo seje vítr, sám do ní padá (tak se tomu říká? :))
           2. K článku. Vyberte si to, co chcete, nebo nic. I když se v diskusi někde do Anonyma navážím, že bez dat, tak si dokonce mysím, že má asi pravdu v tom, že se v převážné většině jedná o mladé svalnaté černochy. A teď se trochu zastavíme a budeme překlápět úhly pohledu. Je to východní technika diskuse samého se sebou, která se používá v případě pochyb. Znáte to, když najdete v lese neznámou houbu, tak si ji taky prohlížíte z více stran :).
           Jest nepochybné, že vzorce chování mladých mužů vedou v určitém období k výpravám mimo konformní okruh – viz. výpravy Vikingů, jarní běsnění mladých Apačů, institucionalizace přechodových rituálů vojančením v ČSSR atd atd. Jedná se o obecný jev nezávislý na kulturním okruhu. Prostě – mladej, vypadni z chalupy a di se kouknout do světa.
           Spojeno s ekonomickou migrací a odstraněním administrativních bariér (třeba Lybie v píči) to tady máme na stole v Evropě. No a to, co mě teď zajímá je interpretace a společenská akceptace. Zatímco Vikingové jsou cool a je tady spousta hrdinských filmů a mladí se dnes tetují runama a tak podobně, špinaví negři nejsou cool a nemají tady co dělat a je nutno to postřílet. Tak si to překlopte, jen jako mentální cvičení – Vikingové byla parta smradlavých bastardů a dnešní negři jsou hrdinové, co si troufnou přeplavit moře na chatrné bárce… Vlastně jim lze závidět, jelikož my tady bojujeme tak akorát o to, aby byl šéf spokojený s novou excelovskou tabulkou, tak oni mají koule jít do neznáma a porvat se smrtí, takže jsou to frajeři a stojí za to je poznat :). No vidíte, zkuste si každý den takhle udělat nějaký interpretační překlop a uvidíte, že se začnete více usmívat a to přeci kráčí, muhehe.

          2. Milý kapře,

           Jsem autorem původního článku, který jsem podepsal jako Lolek. Vlastní jméno použít nehodlám, protože v každém národě se najdou Čurdové a Čulíkové, kteří chutě dohledají Vaše bydliště a hodí ho s nenávistnou poznámkou na web. Pak už jen stačí nějaký milý mladý muž, který nebude „hledat zdroje“, ale koupí si řeznický nůž a hrdinně Vám podřízne dítě. Ano, bojím se. Měl byste taky.

           První poznámka. Těch pár řádků jsem sesmolil večer na hotelu na služebce po třech pivech a bez ambicí na Nobelovu cenu za literaturu. Co mne zarazilo je, jak málo lidí má smysl pro humor a trochu odlehčení (viz většina komentářů).

           Druhá poznámka. Mnozí v komentářích odkazují na „informace“ a „zdroje“ a „osobní zkušenosti“. Myslím si, že zdroje jsou povětšinou cinklé, účelově podané nebo přímo vymyšlené. Osobní zkušenosti pak selektivní. Větší kus zdravého rozumu často najdete u „strejdů v hospodě“ než na filozofických seminářích. Viz výsledky voleb v Praze.

           Třetí a poslední. Na dveře nám nezvaní hosté neklepou ale kopou do nich s kudlou v ruce. Ano, věřím, že většina lidí je milých a pohostinných – VE SVÉ ZEMI, VE SVÉM PROSTŘEDÍ A K JEDNOTLIVCI V NOUZI – ale nikoliv na kobylčím náletu do cizí země. Jde o invazi, svatou válku či boj o zdroje, nazvěte dle naturelu, ale v každém případě čas na mudrování a rozebírání zdrojů a informací minul.

           Lolek

          3. Dobrý den.
           Jmenuji se J. Chajbullin. Nedělá mi problémy uvést své jméno.
           Na dveře mi už s kudlou v ruce bušili, bylo to v obci Kobylníky ve Střdeočeském kraji a byli to Češi, nositelé „zdravého rozumu z hospody“. Taky to tak zdůvodňovali a já od tehdá vozím v autě mačetu.

           Hezký den, dobré trávení a uchovejte si smysl pro humor.

          4. A pustil jste je dál? Přívital chlebem, solí? Ne? Takže pud sebezáchovy Vám zůstal. Mačeta v autě, no, i takoví se najdou. Většinou ale neudělají řidičák, naštěstí. Tím Vás nechci urazit. Ale řekl bych, že většina čtenářů D-Fensu šla sofistikovanější cestou přes zbroják.
           A ještě k těm dveřím – ti, co slušně klepali, už u nás jsou. Přes 100 000 Ukrajinců. Nechápu, proč jimi neargumentujeme v Bruselu. Přijali jsme 100 000 uprchlíků utíkajících před válkou.
           Asi je to tím, že už žádné dveře nemáme. Ani ty korálky ve futrech. A když se kdokoliv s německými papíry rozhodne přicestovat, může brát klidně podporu německou a přežívat v ČR. Nepochybuji, že tuto variantu už Merkel zvažuje.
           Takže jediné, co připrchlíkům brání žít u nás je, že se tu necítí vítáni. Takže – kdykoliv občan potká neobčana, měl by se na něj zaškaredit, uplivout si a jasně dát najevo – k nám nechoď.
           A že to odnesou i ti slušní a nevinní? On si je bůh přebere, jak praví heslo jedněch praktických hochů.

          5. Pane Lolku, kromě toho, že manipulativně odbíháte od nahozeného tématu diskuse, tak ještě v řadě věcí nemáte prostě pravdu.
           1. Ad od bíhání od diskuse: chtěl jsem naznačit, že „selský rozum“ je špatný argument, ne rozvinout diskusi o zbrojácích a mačetách. Výběr mojí zbraně nechte prosím na mně a instruktoři specnazu by se mohli těm vaším pistolkám tak akorát smát.
           2. 100k Ukrajinců je tady převážně na pracovní víza, byť skutečné důvody jsou asi složitější. Nejsou to žadatelé o azyl a o pomoc. Chápete ten formální rozdíl, nebo to chcete v holých větách velkými tiskacími barevnou pastelkou?
           3. Necítí se vítáni, protože většina Čechů jsou malomyslní sráči, kteří cokoliv napráskají na policii, ale málokdy skutečně řeší problémy. Řešením nemyslím pořízení si zbrojáku a pak psaní slohové práce na dfensu o tom, jak to bylo složitý, ale jaký jsem sekáč.
           4. „Tuez-les tous, Dieu reconnaîtra les siens“ je výrok připisován Arnaudu Amavrim za obléhání Béziers. Je to nedaleko odtad, co si tam mastil péro dole spomínaný Karol Martell.

           Už s Váma nebudu diskutovat, myslím, že ne to nemáte.

          6. Asi se bez Vašich mouder obejdu. Vyházíte mi na podivína (je i přiléhavější slovo), co má nenávistný vztah k Čechům a JEJICH zemi. Tomu se říká odkopat se.

          7. Ale no tak. Některé Čechy mám rád, některé ne. Dělící rovina totiž u mně nikdy neprobíhá Čech/Afghánec a domácí/imigrant, Lolek/Bolek.
           Každý ji má jinak a měl by si ji dokázat (před sebou) obhájit.

          8. Ale Vám nejde o obhájení jakéhokoliv názoru. Nejste žádný imigrant – Vaše úroveň češtiny Vás prozrazuje. Vám jde o ty dvě kila na hodinu, co Vám platí Evropské hodnoty za rozesírání diskuzí na alternativních webech.

          9. Úroveň češtiny a odkaz na Jánošíka, nebo překlep Karel/Karol.
           Takových imigrantů máme ve firmě 40 %.

          10. ad 2. Ta víza jsou v mnoha případech turistická a útěk je před válkou a před povolávacím rozkazem. Takoví lidé zde o azyl žádat nemohou, ale o práci a ubytování ano, i když jiné lidi.
           Formální rozdíl je irelevantní, bez ohledu na použitou pastelku.

          11. Jen drobnost, západní technika diskuse:
           Vikingové jsou možná cool, ale nikde není zmínky o tom, že by je „hostitelé“ vítali bez sekyry a v jedné a štítu v druhé ruce. Poté, co odložili luky.
           A co se týče odmítání, jde o tradiční rituál v historii mnohokrát osvědčený. Nelze nevpomnout Karla Martella, jednoho z mnohých.

           Máte děti?

          12. Normani byli třeba vítáni na dvoře córdóbských kalifů, jak skvěle beletristicky, byť né bez řádné historické rešerše stvárnil třeba Bengtsson. Byli ceněni pro odvahu a sílu a dělali práci „mouřenín vykonal, mouřenín může jít“.
           Že si to Martell rozdával se Saracénama, je samozřejmě fakt, který ovšem lze zařadit spíše do rytířské mytologie, než do ukázek soucitu s nuznými.
           Mám 4 děti, mám už mít pro strach uděláno?

          13. Mytologie?
           Tak to pak jo.

           Pokud zatím nevidíte z okna mujahedíny, proč byste měl mít strach?

           Nejsem Angličan, takže ustáleným anglickým rčením se, nejsem-li si zcela jist, vyhýbám.
           Možná je to zásada uplatnitelná i po jiné národy a jejich jazyky.

          14. Chlapci to je, ale vysoka uroven diskuse. Vikingove, Janosik, Martell (toho znam, to neni spatne piti)
           O pakazi, eee lstivych Afgancich jsme kecali v Omanu s Irfanem, pakistanskym gastarbeiterem druhe generace z UAE, prapuvodne nekde od Pesavaru.
           Jednou rocne tam jezdi.
           Takze typicke svedectvi z druhe ruky.
           Jo a taky s jednim borcem co tam slouzil, i kdyz on zrovna moc nos ze zakladny nevystrkoval a specifika mistniho lidu zblizka nezkoumal.
           Dalsim vytezenym zdrojem je Wassim co zdrhl z Libanonu, ale jiznim smerem k Saudum a cestuje za bussinesem po regionu Egypt, Etiopie, Sudan.
           Jiste tam budou i fajn lidi, ale ty hordy co se sem zenou ve mne ten dojem nevzbuzuji.
           A o vhodnosti jejich pouziti v pracovnim procesu mam vazne pochyby. Zejmena za situace, kdy v Evrope nedokazeme zamestnat lidi kteri aspon mluvi jazykem te ktere zeme a ziji v ni 20 a vice let.

          15. To je moc hezke, ze z okna zatim mudzahediny nevidis. A ja bych byl docela i rad, kdyby to tak i zustalu prave…

   2. Co se týče ironické poznámky o Rusku, tak došlo ke kouzlu nechtěného.

    1. Я думаю, что вы не живете в России

     1. nu v etot moment vy pravy. I ja nemagu najti ruskyj kybord

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017