Wuchanská chřipka: vrtěti PSEm, team intro - zpět na článek

Počet komentářů: 147

  1. Docela by mě zajímalo jakby mohl epidemiolog vytvořit nějaký matematický model či statistiku související se šířením epidemie když statistickému zpracování dat a jejich prezentaci se v celém dvouletém předatestačním kurzu kurzu „hygiena a epidemiologie“ věnují pouze 2 hodiny viz : https://www.ipvz.cz/seznam-souboru/2265-vp-hygiena-a-epidemiologie-cervenec-2015.pdf
    Troufnu si tvrdit, že Pro většinu lékařů pojem statistika znamená vyplnit jednou za rok údaje do X stránkového formuláře pro Úzis spočívající zejména v uvedení počtu a stáří přístrojů, počtu zákroků na nich, kolik mají zaměstnanců na jaký mají úvazek, kolik je z toho žen , jaký mají plat, zda mají vysokorychlostní internet a podobné píčoviny. Někde na konci bude možná pár kolonek s počtem diagnostikovaných pacientů s chřipkou , žloutenkou atd.
    Za mě je tedy jedině dobře že matematické modely a statistiky dělají „datoví vědci“ na podkladě dat od lékařů epidemiologů. Nicméně osobnosti, zájmy a pravé úmysly osob stojících za PSEM si netroufnu hodnotit.

    Z výše uvedeného dokumentu se mi navíc zdá, že epidemiologa, oproti např. všeobecnému lékaři dělá absolvování kurzu který by šel odsedět během 14. dnů + praxe s tetkama na hygienické stanici, které během posledních x let akorát prudí s nesmyslama a semtam řeší v nějakém ghettu žloutenku nebo např. paralýzu jisté fakultní nemocnice jednou kebabárnou kde se do jejich produktů dostalo trochu zlatého stafylokoka.

    1. Mé osobní zkušenosti jsou, že „datoví vědci“ jsou absolutní fachidioti totálně odtržení od reality, kteří trpí neodolatelným nutkáním redukovat něco tak komplexního, jako lidský život a rozhodování, na tabulku o pár jednotkách či desítkách sloupečků (tzn. absurdní, úplně šílená redukce a simplifikace) a následně v tom hledají vzorce.

      Tzn. „datoví vědci“ se chovají jako autisti, kteří se snaží narvat pro ně nepochopitelný svět reálných lidí do primitivních „racionálních“ vzorečků a pořád jim to nevychází. Naneštěstí narozdíl od autistů „datoví vědci“ aspirují na vládce Galaxie.

      1. Až na fachidioty a poslední větu souhlasím, nicméně jak bys chtěl dělat evidence based opatření/model lépe? Nebo dělat opatření dle osobního názoru/intuice/omezených zkušeností nějakýho Prygumy? Nebo dle rozhodnutí politiků podle toho jak se jim co hodí? Nebo to nechat na vkusu každého soudruha?

        Ps: Občas není odtržení od reality na škodu viz. trojitě zaslepený experiment.

        1. Kdyby dělali jen model, bylo by to OK. Jenže oni navrhují sociálně-inženýrská opatření stylem „zakážeme – zmizí to“. A pak se datově nevzdělaný jedinec, leč nadaný selským rozumem, oprávněně táže, proč se nesmí prodávat v neděli. Tito naivní regulátoři předpokládají, že zákaz nedělního prodeje sníží zájem lidí nakupovat, že zkrácení otvírací doby úřadů zmenší počet lidí na úřadě, že noční zákaz vycházení způsobí, že lidé večer nevyjdou za přáteli.

          1. Moment… „regulatori“? Kdo z nich ma nejake vzdelani v oboru regulace? Ja jen, ze ja ho mam a Automatizace je stezejni zkouska na moji alma mater asi tak, jako pruzina na strojarne, nebo anca na medine. Takze to, ze nekdo umi vyjet hezke grafy v nejakem spreadsheetu a umi aplikovat modely pro zpracovani BigData vubec neznamena, ze ten clovek ma paru o nastaveni PID, o nejake Z-transformaci a konstantach odezvy.

            1. O PID se jim může tak zdát, ty kokoti neví co je to zpětná vazba, tou jsou klasický řiditelové, něco někde viděli a podle toho řídí.

              1. Když před nima vyslovíš „dopravní zpoždění“, napadne je maximálně tak čekání na autobus. (Ostatně pro PID to platí taky :) ) Hele já mám taky průkaz mladýho zdravotníka, ale neodvážil bych se tvrdit, že jsem vzdělán v oboru medicíny. Tihle kofři, ti mají ego někde jinde.

            2. @sysop
              zatim mam pocit že se jim to jako hezky rozkmitává uplně přesně jak prorokoval třeba karel hruška tady hele:D :D

    2. Že dělají PESa toliko datoví vědci, k tomu na zakázku, je úplně špatně. Bez hlubokých znalostí vztahů a fungování modelovaného systému nelze vytvořit životaschopný model a z něj cokoli předpovídat, natož ho redukovat na 4 až 5 vstupů a jedno všeříkající číslo. Z PESa přímo čiší snaha o udržování nouzáku do nekonečna. Už jen zakomponování hodnoty poměru pozitivních testů k celkovému počtu s takovou měrou významnosti a bez korekce vlivu celkového počtu testů a důvodů jejich provedení ukazuje na záměr. Současný model v reálu nemůže klesnout pod 40, tedy ani do dvojky. To je záměr celého PESa. Držet argumenty pro nouzák až do voleb, bez ohledu na to, jak to vykostí ekonomiku, aby stbák vydržel u kormidla i po volbách. Handly s komoušema o rozpočtu jsou jen další mlha.

      1. Pokud „datoví vědci“ dostanou rozkazem nebo budou motivováni udělat model tak, aby bylo výsledkem udržovat nouzový stav do nekonečna, pak to udělají.
        “ Bez hlubokých znalostí vztahů a fungování modelovaného systému nelze vytvořit životaschopný model…“ To je asi jako tvrdit že bez hlubokých znalostí biologie člověka a mezilidských vztahů nelze vytvořit životaschopného potomka.

        1. Presne. Vstupni data PESa totiz nejsou nejake pocty infikovanych, R, obsazenost luzek apod. Vstupnimi daty jsou primo vystupy – nekonecne udrzovani nouzoveho stavu.

          Jeden by si mohl myslet, ze je to takove novodobe znarodneni, protoze od staryho Klause se tady zadna vetsi rosada nekonala a ti, co je svrbi nakradeny prachy, by radi investovali doma, kde to maj’ pod kontrolou. Takze postupne budou skupovat krachujici firmy. Ale takova levarna zcela jiste je pouze fikci.

        2. To je dobrá blbost cos napsal. Na vytvoření potomka máš vše v genové výbavě a nemáš to jak pokazit. Na modelování chování pandemie potřebuješ přeci jen něco víc. To se zase trošku zamysli, než začneš trolit.

          1. Tedy to je asi jako tvrdit, že bez hlubokých znalostí výpočtu statického a dynamikckého chování kapalin, anorganické chemie povrchového napětí nebude zedník schopen omítnout zeď a relativně přesně odhadnout co se s čerstvou omítkou v následujících hodinách, dnech a týdnech bude dít.
            To se zase trošku zamysli, než začneš trolit. :-)

            1. tbtft: srovnáváš komplexitu, předvídatelnost a počet vstupů ovlivňujících lidský život nebo dokonce civilizaci a její ekonomiku s maltou?

              Že ty jsi jeden z šarlatánů-„datových vědců“, kteří redukují komplexní otevřený dynamický systém o statisítích signifikantních vstupů na 100 sloupců, zbývajících 99000 vstupů zanedbají a holedbají se, že to „umí předvídat“?

              Ale nic si z toho nedělej, takoví šmejdi tu působí již dlouho. Ve Francii 19. st. vystoupil také jeden takový „datový vědec“ -tehdy si ovšem říkali „socialističtí reformátoři“- na Zákonodárném shromáždění a prohlašoval doslova, že lidé jsou „tvární jako strom, kterému může zákonodárce vtisknout tvar jako zahradník“ a požadoval, aby mu jeden okres se všemi obyvateli byl věnován „na experimenty“.

              FYI, ani jako „datový vědec“ nemáš právo experimentovat na lidech, nemáš právo řídit jejich životy, nemáš právo „modelovat“ jejich rozhodnutí a na základě toho je jakkoli kádrovat, soudit, posuzovat, predikovat, profilovat, natož řídit.

              1. Pokud jsem to vlakno spravne sledoval a pochopil, tak ale tbtft naznacuje, ze chybi predevsim selsky rozum, ktery se vagonem cisel nenahradi.

                1. Z čeho si to Sysope vyvodil? Mě přijde hodně zaseklej. btw tys studoval AŘII na FSI?

            2. To je další debilní paralela. Zedník nic odhadovat nemusí, má dost zkušeností a převzatých informací a omítka se chová stále velmi podobně. Takovou zkušenost u výpočtu míry rizika nemáš. Tvůj výše proklamovaný postoj k partě datových inženýrů hraničí s náboženskou oddaností. Takže se vrať k mozkovému myšlení a zpytuj svědomí, soudruzi tě takto nepochválí!

              1. Nechtěl bys navštívit Chcocholouška?

            3. Murar to nepotrebuje ale ten kto chce navrhnut a vyrobit omietku pozadovanych vlastnosti ano. Inak by to bola iba alchymia.

      2. Analýza jak funguje PES, aneb stupeň se dá měnit změnou testovací strategie (nalákáme lidi před vánoci na testy, ať tam můžeme hodit 5) a pod stupeň 3 se asi nikdy nedostaneme – dokud bude pes, bude lockdown:

        https://www.vse.cz/wp-content/uploads/PES_analyza.pdf

        „… je proto při současném způsobu výpočtu indexu rizika „snadné“
        sestoupit např. ze stupně 5 na stupeň 4 či na stupeň 3, ale „velmi obtížné“ je sestoupit ještě dále.
        Pokles do stupně opatření č. 1 je pak matematicky téměř nemožný.“

        „Simulace poukazují na vysokou míru závislosti mezi počtem provedených testů a hodnotou indexu
        rizika. Ten proto není robustní vůči změně testovací strategie.“

      3. „Z PESa přímo čiší snaha o udržování nouzáku do nekonečna.“

        To jsem tu psal uz zhruba pred tim mesicem, kdyz PES zavedli. Ten system vubec nema nejakou „uroven nula“, tedy se predpoklada, ze nejaka (byt minimalni) opatreni budou platit asi uz navzdy:

        https://share.uzis.cz/s/tRiJL53BLWQjCGC/download?path=%2F&files=covid-pes-matice-opatreni.pdf

        Samozrejme slintaky ve vnitrnich prostorech jsou na prvnim miste.

    3. Máte samozřejmě pravdu – problémem je, že něco jiného je jednorozměrný matematický teorém popisující šíření epidemie a v naší zemi úplně něco jiného je mnohorozměrný problém restriktivních opatření s nepředvídatelnými důsledky na společnost. Něco jiného je hrát si s čísly za státní granty a něco úplně jiného je zavřít někomu podnik a poslat jeho rodinu do chudoby.
      Dle mého názoru prezentovaní datoví vědci nedisponují takovou expertízou, aby byli vůbec způsobilí tyto aspekty kvalifikovaně rozhodnout a tento článek to dobře demonstruje.
      Per analogiam – když bych se já rozhodl jít si zkusit karotickou endarterektomii, kterou rutinně neprovádím a nemám s ní zkušenosti, tak to sice mohu udělat (operační sál mám, heparin a cévní svorky taky), ale pokud pacoš zaklepe bačkorama, tak v té chvíli mám OBJEKTIVNÍ ODPOVĚDNOST za to, že se pacoš probudí na konci operace a bude mít intaktní mozek. To znamená, beru na sebe příliš velké riziko, proto to nedělám – a možná že by mi dokonce v čekoprasečáku i něco takového prošlo (znám lidi na postech, kteří provedli neskutečné prasečiny a nic se jim nestalo, když byli na odpovídajícím mocenském postu), ale v Anglii bych si to kurwa fakt odesral – u nás za to můžete teoreticky skončit i v kriminále, kdežto v Anglii nikoli, ale rozhodně bych se víc bál postihu v Anglii než u nás.

      Tak proč tedy v kriminále nekončí datoví vědci? No ono k tomu možná dojde, měli by velmi sledovat výsledky voleb. Protože možná ještě do krimu naklapou. Škoda velkého rozsahu z nedbalosti se totiž na to našít dá, za to je tuším u většiny skutkových podstat 5-12 let krimu.

      Tihleti hošani ničí lidem životy a odpovědní (zatím) nejsou. S ničím podobným ještě neměli co do činění, ale přesto si dovolují sebevědomě vystupovat v médiích – zajímalo by mě, zda se soudruh Kulveit podívá do očí všem těm lidem, které připravil o majetek a o živnost a o práci. Tohle si totiž většina soudruhů vědců, co za granty pracujícího lidu bádá nad nesmrtelností chrousta, neuvědomuje, totiž že v tomto případě mají odpovědnost a nemůžou se chovat, jak jsou zvyklí v případě zfejkovaných publikací do impaktovaných časopisů.

      Výsledek zatím vypadá, že máme nejhorší čísla ze všech, i přes nejtvrdší opatření a také máme nejhorší výsledky ekonomické. Kde jen udělali soudruzi z NDR chybu?

      1. Jenže kdo ty „vědce“ do krimu pošle? Noví zelení svazáci Piráti se STANem, kteří ty příští volby asi vyhrajou? Jedině vyhnat tu chamraď vidlema.

        1. To záleží na výsledku voleb. Je možné, že nikdo. Ale to oni nemůžou vědět.

      2. Jinými slovy, pokud se někdo zabývá big data analýzami, musí mít po ruce vždy experty, kteří vědí, jak to chodí v normálním světě a co ta čísla vlastně znamenají. Protože analytik vidí jenom čísla, ale neví, co, jak, kdy je způsobuje a bez znalosti procesu ani co se stane, když se nějaká proměnná změní – až tak jednoduché to je.
        Takový tandem má násobně větší účinnost a efektivitu. Čert ví, proč u tak vlastně triviální věci jako je epidemie (jako by už nebylo tisíce leassons learnt) něco podobného nedělá.

        1. Presne.

          Ja si dovolim spekulovat, ze cely ten problem je jen v obrovskem sebevedomi tech „expertu“. Analytici jsou samozrejme potreba, ale jejich vystupy musi umet nekdo „cist“ a na to „cteni“ maji byt odbornici od fochu.

          U nas v praci mame kluka, ktery dela simulace. Dostal behem letosniho roku softiky za par set tisic ojro. Simuluje na tom toky kapalin, namahani kovovych a plastovych dilu, proste kdeco, co se v laboratori obtizne simuluje v realu. Ten kluk dela pro cely vyvojovy oddeleni. S tema softama umi paradne. Jenze… kdyz jsem ja po nem neco chtel, musel jsem mu presne rict, co potrebuju, jak to ma probihat a az mi to nasimuloval, tak jsme k tomu oba sedli a ja jsem musel z tech jeho vystupu sestavit Bericht, co jsme to vlastne zjistili. A uplne stejne to delaji kolegove v jinych oddelenich. Ten kluk je potreba, je super, ze ho mame. Ale on sam nemuze umet i to prakticke, pro co to je, protoze dela simulace prilis rozdilnych veci, takze by musel ovladat mechaniku, hydrauliku, elektroniku,… a to v jeho 35 letech prece jen zatim asi nejde.

          1. Ono ani tak nejde o věk. Podle mne je v pořádku, když je mu dvacet a má data mining a analýzu v malíku. Why not, berem (btw náš nejlepší byl stále studující kluk plnej beďarů). Co je ale důležitý – ne výstup. Na vstupu mu musíš říci, co vlastně sleduje a co ty tabulky znamenají. Hodně si domyslí a při modelování querry si hoooodně popovídáte, co jsou důležité veličiny a proč je chceme a co je způsobuje – to je ten praktik po jeho pravé ruce. Pak přijde první výstupní sestava a modulování a hádání a změna parametrů a simulace a verifikace zdrojů atd. – u toho musí být rovněž minimálně dva a ideálně si na výstupy brát další lidi z provozu co vědí jak to funguje, aby jim dali podněty – tady máme outliner, tady extrém – proč to tak je? Je to chyba dat nebo provozu nebo jsme fakt našli extrém nebo se jenom točíme na píčovině a provoz jede jinak?
            Tvl, tohle komerční firmy dělají dnes a denně když nechtějí přijít cu grunt, nechápu, proč se tady jako Židi v transportu nikdo neozve, že ty jejich čoklové a jiné pravidla určující metody jsou shit od neprověřených, nikým nekontrolovaných magorů.

            1. misaka – a to nejdůležitější je, co jsou nezávislé a co závislé proměnné, co závisí na čem, a kde je kauzální vztah a kde pouhá korelace.

              Tohle totiž „datoví vědci“ programově zanedbávají, ba ignorují.

              1. bo nemají „pravou ruku“. Praxi.
                V čem tkví Tvůj příspěvek? Však to říkám…
                Já byl ta pravá ruka a moc dobře si pamatuji, jak moc mohli samostatné „dedukce“ mlaďase být minimálně zavádějící, hodně chybné a někdy dokonce protichůdné.
                U nás to dopadlo, dopadá, dobře. Až tak, že si beďara přeplatili do Vídně. Holt plat. Já však moc dobře vím, že pokud chlapec jenom dostane data a nic k tomu, tak Vídeň půjde cu prdel.

              2. Promiňte – občas je sebevědomí podobných expertů /i z příbuzných oborů/ vidět i na tomto webu. Třeba trojtečkovej Marty a pak ještě jeden, co si občas chce „někoho jen tak pozmrdit“. Myslím, že zrovna na tomto webu, který se zdá být velmi populárním, je jich víc, než si dovedeme představit.

          2. Přesně tak, normální specializace dělba práce, což Radulix jaksi nechápe.

  2. Mě hlavně se..re, že výpočet a fungování indexu PSA zjevně nikdo nemodeloval, nebo to udělal záměrně. Pak Ševčík, docela známý ekonom, totiž onehdá někde vysvětloval, že dostat PSA na stupeň jedna, bude trvat měsíce. Níž než jedna (PES OFF) to statisticky prostě nejde, to by musel být počet nových pozitivních NULA.
    Navíc počet nových pozitivních přestal korelovat s obsazeností nemocnic. Což může mít dva důvody, buď se lidem na vánoce do špitálů nechce a doktoři a sestřičky chtějí taky na svátky domů, co si budem povídat. Anebo tato třetí vlna, nebo druhá vlna na druhé vlně, je způsobena jinou mutací, která nemá tak fatální dopad na infikované?
    A tak Blatný a jeho boys nejprve strašili kolapsem nemocnic, protože roste procento pozitivně testovaných i R-ko, poslali PSA do pětky. A vymysleli novou fintu. Index se bude po novu počítat i z obsazenosti nemocnic. Mám jen obavu, že na to půjdou přes procenta a v tom případě PES zůstane nejlíp na stupni 4.
    Je tu totiž háček. Nemocnice jsou prý ekonomicky motivovány mít COVID lůžka naplněná. Tento fakt se šušká tu více, tu méně, ale nikdo ho oficiálně nevyvrátil. Pro ředitele nemocnic samozřejmě není dobré mít plnou JIP-ku, nestíhat v personálu a platit přesčasy. Ale pokud si značná část personálu COVID prodělala, obsazenost lůžek je těch 70-75% a od pojišťoven je to dobře placené, tak bych byl špatný manažer o tento příjem přijít. Proto si troufnu odhadnout, že obsazenost COVID oddělení se nijak dramaticky nesníží po následující tři měsíce.

    1. To není jen Covid, to je u všech nemocí, zranění i operací – pokud jsou volná lůžka, tak se vždy vyplatí nechat si pacienta pár dní déle na pozorování (ti co jsou už jen na pozorování už ani nepotřebují tak složitou péči, takže to personál moc nestresuje). A pokud přijdou najednou akutní případy – tak se tihle lidé pošlou domů a do druhého dne je volných lůžek dost.

  3. Už kvůli takovýmto článkům stojí za to, chodit na tento web a zkousnout na něm pak různý darkmonky a hanesy..

    1. A Panky

  4. Dobrý článok, autor si dal námahu, a ukázal, akí magori a gauneri tyranizujú národ.
    Problém je iba v tom, že žiadneho korónašialenca nepresvedčia žiadne argumenty. Masochizmus sa stal národným športom, a kto nie je posraní strachom – ten nie je správny ovčan. Správny ovčan je strachom posraný a vakcínovaný.

    A k tej tabuľke – Excel je excelentný nástroj, ktorý umožňuje zdatnému gaunerovi vytvoriť „vedecký“ nástroj na dokázanie ľubovolnej demagogie a lži. Sám som roky pracoval s excelom, a pre svojich šéfov som v prípade potreby dokázal vypočítať presne také výsledky, aké som potreboval alebo chcel ja (alebo aké chceli oni). A nik v tej tabuľke nedokázal nájsť ten kritický bod, v ktorom sa fakty menili na zámery.

  5. Skvělý článek.

    Ale… k čemu? Troufám si tvrdit, že vše, co zde bylo napsáno (resp. např i dříve panem Mrcasíkem a dalšími) soudruzi Blatný, ti ajťáci a i Bureš dobře vědí. Jen se jim to nehodí. A tak žijeme a budeme žít v tyranii. Tohle už není věc argumentů, ba ani logiky. Troufám si tvrdit, že pokud nepoteče krev – tedy, doslova, např. stylem že si někdo počká s bejzbolkou např na soudruha plukovníka, budou se šrouby jen utuhovat. Pokud rozlícení občané ovšem začnou napadat tyhle svině fyzicky (a ani nemusí jít o smrt – jsou to zbabělci, stačí pár facek či ran pěstí), začnou se soudruzi bát. A pak se možná něco změní.

    1. Blatný má policejní ochranu, čekání s baseballkou asi k úspěchu nepovede (maximálně tak ke kulce do hlavy).

      https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ministr-blatny-dostal-ochranku-40344748

      1. Aaa… tak uz chapu, proc chce PCR navyssovat stavy.

        1. Vzpomněl jsem si na závěr „Hvězdné pěchoty“, jak vytáhnou toho šéfhmyzáka z díry. „Bojí se to …“

          1. Nechapu, ceho by se Blatnik mel bat. Vsechna rozhodnuti dela Bures, on to jen ostempluje a ma klid na cachry s brnenskou Svatou Annou, aby se to ted lip pohlo, kam to sibri potrebuji.

            1. Rudolf Franz Ferdinand Höss se taky nebál.

    2. Blatný je jen figurka pro média. Fakticky o všem rozhodují „experti“ se svými vyšinutými „modely“, a to jak v ČR, tak v zahraničí.

      Jediné řešení je to, co se povedlo v Británii s Fergusonem: PR ty „experty“ sestřelit a začít vyhrabávat špínu z jejich minulosti. Jakmile jejich „datoví kolegové“ začmuchají, kam se otáčí vítr, sami se aktivně přihlásí s důkazy a proklamacemi, že ty počítačové modely těch individuí stály vždy za starou bačkoru.

      1. Ale v Anglii to přece nepomohlo. Tier 4 lockdown nastal a proti jejich covidfašismu je Bureš jen slabý odvar… South Australia taky stojí za to. Co mají ti anglosasové s tím fašismem?

        1. Británie je velký otazník. Jedna teorie říká, že je to proto, že měl Boris těžký průběh a proto má z COVID strašný strach.

          Jiná poukazuje na to, že Lockdown roztáčí vědomně zbytečně a přehnaně – např. když varoval před „novou mutací která se šíří rychleji“ a proto přitvrdil lockdown, vycházel ze zprávy vědců která sice řekla, že se UK šíří nová mutace COVID, ale také řekla že se ani nešíří rychleji, ani není nebezpečnější.

          Austrálie má „fašismus“ (hrozná nálepka) v genech, posledních 30 let. tam jen fízlují a zakazují úplně všechno od zbraní přes CO2 až po stěžování si na CO2 daně (fakt, je zákonem zakázáno si stěžovat, že CO2 daně zdražily zboží). Halt začínali jako vězeňská kolonie a očividně se k tomu chtějí vrátit, jak světem táhne vlna nostalgie :D

          1. Já vím že to se skutečným fašismem nemá nic společného… ale když to napíšu, budete vědět, co mám na mysli. Upřímně, nejsem si jistý jak tomu celému říkat a nechce se mi vymýšlet nová slova, což je oblíbenou zábavou levice…

            1. Se skutecnym fasismem to ma spolecneho pomerne dost. Ony ty fasisticke myslenky voni vsem levicakum a cas od casu zkoseji, co uz lide zapomneli, eventualne co jim lze narvat pod jinym nazvem. Uz se to tady probiralo nekolikrat a nemyslim, ze je na tom neco spatneho, nazyvat veci pravymi nazvy.

              To, ze v praveku nekdo nekomu ukradl pestni klin a v soucasnosti ukradne PC, je zkratka stejna zlodejina, jen aplikovana na aktualni prostredky.

            2. „Vše ve státě, nic proti státu, nic mimo stát“
              Zatím ještě ne, ale blíží se to.

              1. Richelieu?

                1. Duce osobně.

                  1. Akorát že Mussolini to myslel jinak. On to myslel tak, že jedinec se bude natolik identifikovat se svým státem=kulturou a pospolitostí, že skrze něj dostane do jakéhosi metafyzického vyššího propojení a splyne v jeden celek. Proto také triparita – výchozí idea byla, že každý obor a jeho zájmy jsou natolik dobře reprezentovány svým cechem/odborem, že vlastně není důvod řešit nějaké jednotlivce protože jsou součástí celku.

                    Extrémně kolektivistické, avšak nikoli centrálně-dirigistické, ale naopak utopicky pospolitostní.

                    1. Naštěstí to provozovali Italové, tak se v tom režimu dalo žít. Totalita končila u pečlivě vykartáčovaných černých košil.

                    2. To se také měnilo. Hnací síla ovšem nebyl Mussolini, nýbrž různí pochopové kterým „Duce“ připadal moc měkký a že vlastně vůbec neprosazuje revoluci. Proto šlo přežít prvních cca. 5-10 let ale pak dost přitvrdilo.

                      Samozřejmě v porovnání s Třetí říší to bylo celou dobu jako nebe a dudy.

                    3. „pak dost přitvrdilo“

                      Sociální republiku ovšem řídili Němci.

          2. S tím Borisem to asi bude pravda. Rozjíždí to na víc frontách: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/britanie-zakaze-slevove-akce-na-nezdrave-potraviny.A201228_105938_eko-zahranicni_jan „Premiér Boris Johnson dříve uvedl, že jeho někdejší hospitalizace s covidem-19 měla spojitost i s nadváhou. Rozhodl se proto přehodnotit svůj dřívější „libertariánský“ postoj ke stravování a veřejnému zdraví, připomíná Bloomberg.“

            Fakt síla. Jsem tlustej jak čuně a mávla na mě zubatá, tak zakážu brambůrky v celým Království.

            1. Niet sa comu divit. Jeho spravanie zodpoveda jeho priezvisku.

              1. Tak ať si upraví svojí životosprávu, na to nepotřebuje něco zakazovat všem ne? Vono mu to voliči, kort v Anglii hodně rychle spočítaj :)

                1. To asi jo. Co se týče cukru a tuku a konzumace junk food jsou na tom Britové podobně jako Amíci.

                2. Nepochopil si ma. Johnson je jeden z vyrazov ktory sa pouziva podobne ako skratena verzia mena Richard (Dick). Cize sprava sa ako kokot.

                  1. A jo :D
                    Johnson, to bylo i v Big Lebowski myslím :-D jo bylo

                    https://www.youtube.com/watch?v=bDDGZxb6YhM

                  2. On má premiér Johnson nějak výraznou nadváhu? Mně se teda nezdálo. Když ho kameraman bral, jak si klasicky sepne svorkou pravou nohavici, sedá na kolo a odjíždí, nepřipadal mi bachratý. A to se říká, že optika většiny kamer asi 5kg „přidává“, že přes objektiv člověk vypadá oplácanější.

                    1. To ci ma alebo nema nadvahu nie je podstatne. Proste sa vola Kokot.

                    2. Krom toho john znamena mj. i záchod. Takže Kokot, syn záchodův. Prostě příjmení naprd.

                    3. Na zaklade rozhodnutia krala Richarda. Ake ironicke :-D

                      https://www.youtube.com/watch?v=hr0hb0gc2eQ&ab_channel=Movieclips

                    4. Men in Tights jsou bezva film a celkem nedoceněnej. Je mnoho Robinů Hoodů, ale jen já mám ten správnej anglickej přízvuk.

                    5. Ked mam cas a naladu trocha povodit za nos telefonnych scammerov, pouzivam meno Richard Johnson. Obvykle im chvilu trva kym na to pridu ze si z nich robim prcu.

                    6. :) jsem si tuhle říkal že v dobách kdy se mladí muži oslovovali titulem Master bylo celkem naprd jmenovat se Bates. Jinak teda penis ma v angličtině těch jmennej přezdívek víc než jen Dick. John Thomas, Pecker, Wiener… John Thomas Pecker, Member of Parliament :)

                    7. Master Bates? Těší mne, já jsem Peter Phile.

              2. Ještěže se zbavili diktátu Bruselu, muhehe. Už před časem jsem konstatoval že odchodem Británie výrazně poklesne kapacita na vymejšlení europíčovin.

                1. Hele v tom bych byl zatím opatrnej a dal tomu ještě pár let. Ale když vidím, co se děje v Austrálii tak máš možná pravdu no. Ale jinak to nakonec proběhlo celkem v klidu ne? Vypadalo to, že se to nedomluví a nakonec to docela šlo, aspoň teda co na mě kde vyskočilo.

                  1. Až nechutně velký množství píčovin vymysleli v Británii. Oni Britové k tomu totalitnímu státu historicky dost inklinujou. Akorát s tím specifikem, že stát prakticky nijak nemotal do vztahů mezi občany až do té míry, že to hraničilo s lhostejností, ale jakmile šlo o vztah stát ve občan, tak to byla totalita jako řemen. Třeba odvody občanů pro sluzbu v Royal Navy. To byly regulérní únosy posvěcený státem.

                    1. Jsem zvedav, jak a kam to v UK pujde dal. Kdyz jeste nad Anglii slunce nezapadalo, tak ty svoje pokrokovy myslenky aplikovali ruzne po svete a „doma“ byl klid. Ted se zda, ze ty experimenty hodlaji delat doma. Aby ve finale do UK na gumakach nezdrhali cerny huby a zpatky Anglicane do Evropy, dokud se rosada nedokona.

            2. Je lehké být anglofilem, když jsem v Anglii nikdy nebyl :-)

  6. Taky se mi líbil článek, ale příště ještě potřebuji doplnit vazby na Gatese, Merklovou a Sorose. Dík

    1. Tak to si musíš počkat na zrga1. Co se s ním vlastně asi stalo? Již u 3-4 článků nula, nic, zero! Jinak panu Challengerovi dík. Zase jsem se něčemu přiučil.

      1. Hele to už je tak měsíc, jsme se shodli že se zaklapnul v bunkru… :))

        1. On mel vzdy prognozy koncem roku a zda se, ze tentokrate jim uz i sam uveril.

          1. Myslím, že nejméně jeden takový hiatus už měl, a pak se vrátil v plné síle :-)

      2. Uveden do umělého spánku a napojen na ventilátor.

  7. nevíte někdo kde se daj stáhnout dení počty nemocnejch z kategorie 65+ let?? :O :O
    v těch jejich ofiko datovejch sadách hele sou buťto jenom celkový počty všech lidí dohromady nebo z krajskejch hygienickejch stanic ale chyběj tam jakoby laboratoře takže se tim pes nedá počítat :O :O zveřejňujou vubec voni jako někde přehledně a snadno dostupně všecky údaje potřebný pro počítání toho jejich čokla??????? :O :O :/ :/

  8. hele kulvajtův blogísek kdybyste mu třeba jako chtěli v komentářích poděkovat zato jak nám všem hezky pomáhá :D :D ;D ;D

    1. už maže už maže :D :D :D :D a stačí se ho jako jenom slušně zeptat nazákladě čeho byly vybraný vstupní proměný :D ;D
      mý archivovaný smazaný komentáře hele ;D

    2. Tohle nemá cenu, to je jeho píseček.

      Chtělo by to spíše, aby někdo Kulveitovi hezky na chodník před barákem (nikoli na barák ani plot) nasprejoval takovou tou oranžovou barvou na značení potrubí:

      „Kulveite, jsi osobně zodpovědný za nejhorší porušení lidských práv a svobod od roku 1989 a za likvidaci desetitisíců živobytí. Přijde den, kdy za to budeš stát před soudem.“

  9. https://echo24.cz/a/SiAMK/prvni-seznam-nezadoucich-spanelsko-zaeviduje-odmitace-ockovani-a-nahlasi-je-zemim-eu

    „… Španělské úřady povedou registr lidí, kteří se odmítají proti koronaviru naočkovat … seznam budou sdílet s dalšími evropskými zeměmi …“

    Šílenství je ještě o úroveň výše. Kdo má alergie, nebo z jiného důvodu odmítne očkování, bude s ním v celé EU zacházeno jako s póvlem.

    1. Tohle se dá jen shodit u soudů – pokud tedy mají Španělé alespoň jediného advokáta, jako je u nás Pan advokát Zahumenský, a nikoli jen samé „sklopím oči a poslechnu“.

      Samotná pasáž o „ochraně osobních údajů … sdíleny s dalšími zeměmi“ je oxymoron.

      1. Nemusíte chodit až do Španělska. Čeká se na registr očkovaných. Nemocnice čekají na vytvoření centrálního registru lidí již naočkovaných proti koronaviru podle metodiky ministerstva zdravotnictví. Registr vnese do očkování v republice přehled. Bude tedy díky němu jasné, kdo již vakcínu dostal. Potvrzení o očkování bude vydáváno tištěné i elektronické, zjednoduší se tím pádem cestování za hranice. – Novinky dnes. Když jsem před 5 měsíci psal o Covid pasech, (https://www.topcz.net/hromadne-sledovani-pomoci-imunitnich-pasu-covi-pass-jiz-bude-zavedeno-15-zemich/), byl jsem konspiráor a dezinformátor. Moje konspirace se stávají realitou pokaždé zhruba za 5-6 měsíců.

        1. …zeby jim ten softik nekdo za pul miliardy spichnul?

    2. @rovnik
      však challenger taky dělá jakoby registr těch digisvazáků ;D a fakt bych jako jednou chtěla vidět jak příde nějakej z těch ‚kulvajtů‘ třeba dohospody nebo ke kadeřníkoj a přectaví se tam :D :D ;D ;D
      btw na konci tohodletoho pdfka hele de najít další ména

      Na vývoji indexu se dále podíleli Jakub Šmíd, Ondřej Májek, Jan Mužík, Jiří Jarkovský, Ladislav Dušek, Luděk Berec, René Levínský, Daniel Prokop, Lenka Přibylová,Pavel Řehák, Jakub Steiner a Josef Šlerka.

      1. Je potřeba zjišťovat, ověřovat, archivovat i dokumentovat jak samotná jména, tak činy jednotlivých aktérů.
        Bude se to později kurevsky hodit. Jako už mnohokrát v minulosti.

      2. Jestli na to máš „buňky“, čas a prostředky, tak to prosím udělej. Moje vnučka, možná už i dcerka, Ti za to určitě poděkují.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017