Wu-Chan Coronavirus - zpět na článek

komentářů 215

Přidat komentář
 1. K těm počtům podle http://health.people.com.cn/n1/2020/0210/c14739-31580087.html

  K 9.2. to v Číně bylo:
  40,171 potvrzených případů
  6,484 ve vážném stavu
  3,281 vyléčeno
  23,589 podezření nákazy
  187,518 pod lékařským dohledem
  399,487 sledováno (blízký kontakt s nemocným)

  10.2. změna
  3,062 nově potvrzené případy
  296 nové vážné stavy
  97 úmrtí
  4,008 nové podezření
  632 propuštěno
  29,307 vyřazeno ze sledování

  1. Jj, vynásobte ta čísla koef. tak 13,0 a možná budou mírně reálná …

   1. Ta cisla realna jsou, problem Ciny je, ze nestihaji testovat. Takze realita je, ze vime prd, protoze jestli jeden nositel nakazi 4-8 lidi a nakazenych je ted 40k… tak si spocitej, kolik vzorku by museli otestovat, ze jo.

    1. Zahlídnul jsem, že dnes plánují otestovat 16 000 lidí. To je pokrok, před 3 týdny zvládali jen tisíc a ohlašovali stavbu 2 nových laboratoří.

 2. Děkuji konečně za článek na toto téma od člověka z oboru, který je velmi vyčerpávající a konstatuje fakta bez emocí.

  Odborníci přes motory, silniční právo a dopravní policii zde evidentně zhusta tomu rozumí více, když to tak krásně rozporují.

  Já věřím především jednomu – fakt se nebudu opírat o jakákoliv čísla z novin, převzatá z čínských zdrojů. Už jsem si pár pičovin na aliexpressu koupil, a ty krámy nikdy nevypadaly ani nefungovaly ani zdaleka tak (řádově), jak výrobce udával, a to se do toho ani vláda srát nemusela :) Je to říše největších lhářů a ojebávačů planety. Naštěstí nejsem riziková skupina a jelikož sedím furt na řiti a žádné číňany nepotkávám, měl bych být v klidu, což taky jsem.

  Ale zlehčování, že jde jen o rýmičku, bych si asi radši nechal.

  1. Pospec 1++
   Zejména prostřední odstavec bych napsal tučně, kdybych to uměl :D

  2. Aj tento obrázok je na tému:“Nebojte sa ma, ja sedím doma…“
   https://www.zomri.online/2020/02/01/meanwhile-cinsky-obchod-vo-filakove/

  3. Vůbec to tam nevypadá dobře. Po chvíli šmejdění na BBC a CNN bych řekl, že i evropské a americké firmy mají hodně velké bobky, neboť toho u rejžáků hodně stojí. Už zavírají i města mezi 150-300k obyvatel, nikdo nic pořádně nedělá, protože nikam nesmí a přidává se už nedostatek základního jídla. Nevím tedy, co mají rejžáci jako základní jídlo, ale podle CNN už i relativně skromní lidi začínají remcat.
   Provalilo se, že se to tamní vládě dařilo až 21 dní tutlat a prý zavřeli nějakého oftalmologa, který na to upozorňoval přímo ve Wu-chanu už v půli prosince!

 3. Větší problém, než samotný coronavirus, může být kolaps logistiky.

  Pár lidí z logistiky psalo na Reddit, že kvůli JIT-zásobování měli všichni malé rezervy na pokrytí výpadku čínské výroby přes jejich oslavy nového roku. Poté se Číňani měli vrátit makat. Tyto rezervy dojdou na konci února.

  Pokud zároveň ještě začnou státy řešit desinkfekci, „vyhnití“ v karanténě, nebo dokonce odříznutí nekritických dodávek zboží z Číny, retail postavený na čínském importu zkolabuje.

  Což se sice netýká jidla, ovšem v okamžiku, kdy retail zkolabuje, prostý lid zpanikaří a udělá run na jídlo.

  Je to samozřejmě worst-case scenario a nikdo si to nepřeje, nejméně ze všeho korporát a státy. Americké CDC tak doposud tvrdí, že coronavirus na zásilkách chcípne do 3 dnů. Ale pokud se situace změní…

  1. Což o to, ten virus opravdu během pár dnů chcípne.
   Problém v logistice nastane, až někoho napadne držet lodě kvůli posádce v karanténě 14-21 dnů než je pustí do přístavu vyložit ..

   1. Právě že to není pár dní. Původní SARS se dokázal udržet i na nerezové oceli (!) přes 15 dní, pokud byla teplota pod 5° – říkala americká univerzitní studie. To je v totálním rozporu s „lidovou moudrostí“, že na nerezu přece všechny breberky chcípnou do pár minut.

    Tahle nová bestie vydrží nejméně 10 dní – a nikdo ovšem neříká, za jakých teplot. Takže zavést karanténu, kde bude všechno zboží v hale vyhřáté na 25°C 10 dní, dává z WMD hlediska velmi dobrý smysl. Akorát náklady by byly extrémní a proto to věřím nikdo nezavede, pokud nebude šílený průšvih.

    1. Teda počul som o nerezovej oceli rôzne „ľudové múdrosti“ ale to stými breberkami teda ešte nie. Zas dačo do zbierky.

    2. Tak o tom nerezu jsem to také neslyšel, to je nějaká blbost do základu (proč jinak všechny ty sterilizace chirurgických nástrojů, že?).

     Jinak vzhledem k době, kterou jsou ty věci na lodích (velmi zkusmo jsem si spočítal z jihu Číny Suezem do Itálie asi 15 dnů při 20 uzlech) a ve vlacích bych to také viděl na řadu dní, to není tak hrozné.

     Informaci „vydrží alespoň deset, ale nevíme při jaké teplotě“ bych zastrčil do přihrády neověřených a čekal, až někdo vyhodí něco konkrétního.

     1. obyčejné lodě jedou na spotřebu, ekonomická rychlost bulkerů je zhruba 12 uzlů, to znamená půlku rovníku (z číny do evropského přístavu) za necelých 40 dní (uzel je námořní míle za hodinu a námořní míle je úhlová minuta na rovníku 60*180/24/12=37,5). no dobrá, skrz suez rychleji, okolo afriky pomaleji, a kontejnerové lodě možná jezdí o fous rychleji než bulkery. k tomu nějaká ta first a last míle a nějaké to kočkování na překladištích, a máme z toho půldruhého měsíce.

      o tom nerezu se to tvrdívá proto, že to prostě nerezne, a brebery se namají za co zachytit a co tam žrát. samotný „nerez“ je nehostinný a inertní, nikoli však jedovatý.

      1. Stými loďami máš zhruba pravdu. Ak si dobre pamätám tak transport našej mašiny z Hamburgu do Kuala Lumpur trval zhruba 5 týždňov. Jednoduchšie napísane: jedná námorná míľa je 1,852 km/h.
       K tej nerezovej oceli:
       Nerezová oceľ neznamená absolútna odolnosť voči hrdzaveniu, je to zvýšená odolnosť voči hrdzaveniu. Nieje problém aby nerezová oceľ „rezla“. A nieje ani 100% inertná. A navyše je už dlhšie „podozrivá“ z toho, že spôsobuje rakovinu dýchacích ciest – za to podozrenie je zodpovedný Ni (nikel) hlavne vo forme prachu či aerosolu, ktorý sa pridáva ako legovanie (prísada) do nerezovej ocele na zlepšenie vlastností (tvárnosť, teplotná odolnosť, zvárateľnosť či „nemagnetickosť“). Kvôli tomu podozreniu na Ni musia ľudia čo pracujú denno-denne s nerezovou oceľou chodiť raz za dva roky (na západe) na kompletné vyšetrenie dýchacích ciest. A aj preto prišla na sveta varianta nerezovej ocele (1.4521) bez obsahu Ni – používa sa v inštaláciach pitnej vody, kde spoje nie sú zvárané ale lisované (tesnenie je v mieste zlisu realizované pomocou O-krúžku).
       A hlavne v lodnej námornej doprave nemá nerezová oceľ veľký zmysel. Pretože práve soľný roztok (slaná voda) je schopná rýchlo „zhrdzavieť“ aj nerezovú oceľ. A navyše nerezová oceľ nedosahuje pevnostné parametre ako klasická oceľ (kvôli legovanie Cr, Ni….). A navyše je drahšia ako klasická oceľ.
       Takže ak Ping-Pong v Shen-Zene dobre nakašle do oceľového kontajnera tak to ten vírus môže prežiť na povrchu namaľovanej oceľovej konštrukcie.

       1. ale jasně s tou nerezovou ocelí. spíš mi šlo o to stručně uvést na pravou míru tu laickou představu, že jako na nerezu všechno hned chcípne (jako kdyby to snad bylo aktivní stříbro či co).
        nerez se nehodí na moře (snad kromě zábradlí na milionářských jachtách) a nehodí se ani na železnici. obrus z brzd železničních vozidel jsou vlastně malé hladové částečky uhlíkové ocele, které žerou z nerezi chrom, a tak třeba na zhlavích železničních stanic je nerezový plech všelijakých lišt a okapniček schopný proreznout naskrz za několik málo let.

        1. Možná ta pověra vychází z toho, že se nerez používá v potravinářství (a asi i jinde), mj. i pro rozvaděčové skříně, které se všude jinde používají obyčejné ocelové lakované. Jenže důvod nebude zabíjení bakterií nerezem, ale že se to líp meje. (A při tom mytí to dýl vydrží.)

         1. Potravinárstvo, farmácia, chirurgia, piercingové šperky, chemický priemysel, priemyslené kuchyne, pivovarníctvo, vinárstvo, stavebný priemysel, lodiarstvo (sladké vody), auto-moto priemysel (hlavne tuzing či tuning veci)….

          1. Potravinářství, tam spadaj i ty pivovary apod., v angličtině je to „food and beverage“, prostě kde se vyrábí jídlo a pití. Všechno je z nerezu, takže to jednoduše každej den ostříkaj hadicí. Pokud by to bylo z lakovaný oceli, začne jim to reznout.

           Jasně, z nerezu se dá vyrobit i tunning výfuk, ale tam vlastně nikomu nevadí, když na tom budou bakterie nebo plíseň. Tím chci říct, že tady ta pověra nevznikla.

    3. No, jenže ono krom toho na čem a jak dlouho se udrží virus je zde ještě problém v tom co psal kiv61 – ještě je tu ta posádka.

 4. děkuji za hezkou stať, jen prosím, mohl bych mít dotaz zdroj týkající se gp120 ……. v tom lancet článku jsem to nenašel (možná že jsem jen špatně hledal) a „domain structure“ analýza Wu-han viru, kterou jsem ze zvědavosti udělal, mi nic takového nehodila, děkuji

 5. Díky za vyčerpávající článek.
  Sleduji dění okolo viru asi tři týdny a vývoj se mi vůbec nelíbí. Mám docela strach, že obětí bude spousta a hospodářství se z toho bude dostávat dlouhou dobu.
  Ohledně informací mi přijde nejsmutnější fakt, že nejvíce informací je možné najít na stránkách čínské vlády. Dají se tam dohledat každý den přesné počty nakažených, vyléčených, podezřelých, mrtvých, dohledaných blízkých kontaktů a další „zajímavá“ čísla a fakta. Popisují tam i průběh nemoci a doporučený postup léčení.
  Tak podrobný informace jsem nikde jinde nenašel. Už někdy před týdnem tam psali, že se virus nepřenáší jen kapénkovou infekcí, ale i aerosolem ve vzduchu a zřejmě (zatím ale neví jak přesně) i přes kanalizaci.
  Nebo taky to, že inkubační doba může být i více než 14 dnů. O tom, že je nakažený infekční i v inkubační době také psali asi týden před ostatníma.
  Fakt, že koronaviry obecně dokážou přežít i 9 dnů mimo tělo hostitele také není pozitivní.

  Nepříjemným zjištěním z našich končin je to, že od nás z firmy bylo několik lidí v domácí karanténě (kontakt s Webastem v Bavorsku), akorát ostatním to nikdo neřekl a dotyční o tom měli(mají) zakázáno mluvit!
  To je jen důkaz, že myšlenka: „Čína si data vymýšlí, musíme počkat až se to rozjede v nějaký demokratický zemi a pak budeme vědět přesná data“je mylná. Běžní občané se celou pravdu o tomhle průseru asi nikdy nedozví.

  1. Rejžoví ale dostávají zahulit. Evakuace nefungujou, nad Wuchanem se přehnaly bouřky a ty nové, desetidenní špitály-kriminály mají pod vodou. Uvažuje se i o zastavení námořního provozu tam a ven, funkcionáři padají jeden za druhým a lezou si po zádech..
   Jestli tohle nebude mít vliv na jejich i globální ekonomiku, tak to už dám spíš na modlení.

   1. Ježiš to sou vole starosti s vlivem. Jasně že dyž mají fabriky zavřeno už měsíc, tak budou v piči. Mě spíš zajímá, esli se do těch fabrik vůbec bude mít kdo vrátit :D

    1. U nas v praci uz je to docela prooser. Mame skluz v dodavkach komponent a vypada to, ze Cinan hned tak do prace nepujde. Pry jim to primo zakazala vlada a urednici budou teprve resit, ktere podniky a kdy otevrou. Jsem moc zvedav, co vyresi ta jejich strana, ktera nic resit neumi.

     V jinych podnicich je zase problem, ze diky zablokovane doprave se lidi nedostanou do prace. Takze jedou jen nektere casti podniku.

     Zlaty uhelny prazdniny, tam aspon clovek vedel, ze max za dva tydny je pokoj. Tady se to ale teprve rozjizdi.

     Tak ja jen, aby se nekomu treba nevysral PC… nebo router… nebo…

     1. No a není to ve finále dobře? Třeba po tom všem aspoň nebudeme tak strašně závislí na číně….

      1. No tak jistě, každá katarze zpravidla zplodí něco dalšího, většinou na nějaký čas lepšího než to zase zdegenuruje ..
       Otázka jak hlubokou krízi to však předtím způsobí .. A kríze mají občas tu vlastnost, že zpřehází od základů nejen státy ale i celé Říše.
       Jen nevím, jestli rozmazlená blahobytná Evropa je schopna bez potoků krve podobný „comming out“ vůbec absolvovat ..

       1. Blahobytnosti bych se nebál, rozmazlenosti víc a nejvíc toho socialismu, na kterej si na západ od nás už pevně zvykli. Pak je otázka, jestli vůbec bude nějakej zájem tady zase rozjet něco, co normálně funguje nebo ne.
        Já sem celoživotní optimista. Takže to třeba tak nebude, naopak se jen ještě víc utáhne, je to možné, ale já budu optimistou.

        1. Technicka, socialni stat neni socialismus. (ostatne, co se tyce socialniho statu tak my jsme ti posledni co by mel nekomu neco vycitat)

  2. Mam v Cine dobre osobni kontakty a bylo mi opatrne receno, ze ta cisla na vladnim webu nesedi. Ale beru to s rezervou, nevim, jak funguje cinska JPP. Nase oficialni zdroje miri podle mne vsechny do jednoho bodu. Overit to nezavisle tudiz nelze.

   1. https://www.worldometers.info/coronavirus/
    Coronavirus Cases:
    71,451
    view by country
    Deaths:
    1,776
    Recovered:
    11,430

    Pokud je aktuálně počet vyléčených k mrtvým 7:1, tak se rozhodně už není čeho obávat, tohle se samozřejmě bude pořád zlepšovat. Čísla v reálu URČITĚ BUDOU HORŠÍ, o tom samozřejmě vůbec nepochybuji a v Číně můžou být ve finále mrtvých i miliony. Ale že by byl scénář kolapsu čínských dodávek pro svět jenom katastrofa… já v tom vidím i možnost navrátit výrobu určitých důležitých věcí zpět sem.

    1. Kontrolní otázka:
     A kdo a hlavně s kým bude tu navrátivší se výrobu realizovat když už teď tu na trhu práce chybí asi tak půl milionu lidí??

     1. Bude to určitě dlouhý a bolestný proces, ale v případě nouze si myslím, že se určitě dá brát tak 20 – 40% nynějších zaměstnanců jako volných. Když je válka, taky jdou lidi dělat to, co je třeba.

      1. To ovšem záleží jestli se do čela dostane nějaký ten „válečný“ Churchill a sežene si svého Beaverbrooka či ne ..

       1. Jasně, ale to nejsme ve sporu.

 6. Coronavirus se dostal pod povolená víčka s Colou. Ukrajina coronavirus dováží. Itálie od Babiše požaduje roušky a na letištích Václava a Havla chybí cedulky. Všichni umžeme !

  1. Clovece, teba niekto jebol flasou coly po lebeni?
   Na druhej strane, ked sa kuknes na vychod, cola moze byt naozaj nebezpecny material…

  2. Na zmíněných letištích cedulky jsou – asi dva metry na výšku a metr na šířku s vícejazyčným textem asi tohoto znění: pokud se cítíte nějak divně, nebo pokašláváte či máte pocit teplůtky, řekněte nám to a my vás zavřeme na 2-3 týdny mezi nakažené…

   1. Ano. Taková varování ukazují stejný cit pro psychologii jednotlivce, jako Marxovo heslo „dávej kolik můžeš, ber kolik potřebuješ“.

    A když říkám „cit“, myslím tím samozřejmě naivní tupost, nepochopení úplně základních vzorců chování akce-reakce normálních lidí.

   2. Je někomu aspoň trochu jasné, jak se to svinstvo dostalo do Itálie až tak, že už jsou tam dva mrtví? Za dva týdny?

    1. Nejspis letadlem a ti mrtvi se temer jiste nakazili primo v Cine, nebo meli kurevskou smulu, jelikož v Evrope je těch nakažených podle vseho jen hrstka a vesmes Čínani nebo navrativsi se turisti.

     1. Stovka a neco je celkem hrstka. Benatky jsou jedna z nejprovarenejsich turistickejch destinaci v Italii a ani Milán není zrovna dira. Nejspis proste smula na nakazeny cinsky turisty. Ono moc možností jak to roztahat po svete neni. Bud lodi nebo letadlem a bud primo od Cinanu nebo od nekoho kdo to chytil v Cine. Taliani hledaj pacienta 0, ale zatim bezuspesne a pochybuju ze ho najdou.
      Ono to nacasovani epidemie okolo cinskyho Novyho roku je dost nestastny, Cinani jsou rozlezli vsude po svete a na Novej rok maj tendenci vracet se do Ciny (to samy Vietnamci. Na vietnamskej novej rok je Sapa jak po vymreni). Na sireni epidemie celkem idealni.
      Docela by me zajimalo, jak to ted vypadá na Sibiri. Cinanu je tam jak psu a co mi rikal kolega co ma zenu z Vladivostoku, tak sibirani obecne moc rádi jezdej nakupovat do Ciny.

      1. Rusáci zavřeli (přepravní) hranice s Čínou velice brzo, ti se s tím párat nebudou vo nic víc jak číňani a zase tam je to pustina, sem-tam město, tam není izolace problém.

     2. Kdyz si vezmu kolik cinskejch turistu lita do Evropy, tak je skoro zazrak, ze tech ohnisek neni vic. Ona i Praha a Krumlov je v tomhle smeru dost rizikova oblast.

     1. Ta karanténa a ruseni masovejch spolecenskejch akci je asi to nejlepsi co muzou v tuhle chvili udelat. Blby je, ze Milan a hlavne Benatky jsou popularni turisticky destinace, takze to tam mezitim zcela nepochybne chytla spousta turistu z celyho sveta. A navic to jsou docela velky mesta, takze se tam ten sajrat muze pekne pomnozit.

      1. To je taky dobre bulvarni titulek :) jinak jsem koukal i na zahranicni noviny a nikde jsem nenasel narodnostni slozeni tech nakazenej a mrtvejch. Jestli jde o mistni cinskou komunitu nebo Italy nebo jestli a jak je to namichany.

       1. Tak prvni zjisteny pacient to prej chytil od pritele co se prave vrátil z Číny.

      2. Tak národnostní složení asi žádný novinář s pudem sebezáchovy nezveřejní.
       Sice je neděle a nikdo teda nic nedělá. Spíš se teda ptám, jestli by tohle už nemělo být pro vlády evropských států ztopořeným prstem, neboť je to „pár kiláků za humny“?
       Při dnešním boomu cestovního ruchu, kdy každý musí být všude?
       A třeba jen kvůli pár fotkám, se dobrovolně nechat narvat do okřídlených dobytčáků a za pár stokorun si sem, spolu s fotkama, dovézt aj to svinstvo?
       Nelíbí se mi to. Holka má na jaře zrovna do IT cestovat, tak kdoví, jak to nakonec dopadne.

       1. Cestovani je epidemiologicky riziko, o tom zadna. Ale tezko to nekdo zakaze, to si holt musi kazdej rozhodnout sam.
        Mas recht, prituhuje. Lombardsko a Benatsko uz je kousek. Otazka je, co se s tim da delat. Vyhlasit celoevropskou karantenu a zakazat opoustet misto bydliste si nikdo nelajsne, to by byla ekonomicka sebevražda, očkování neexistuje, roušky jsou vcelku naprd, tak holt asi nezbejva nic moc lepsiho nez cekat az se to nekde objevi a izolovat příslušný ohniska.
        Ono je to jako u chripky – kazdej vi, ze nejlepsi je zůstat doma a nelozit mezi lidi, jenze kdo si to muze tech par tejdnu dovolit? Lidi musej do práce, chodit nakupovat, deti do skoly…

       2. Na jare uz muze bejt po epidemii, a pokud ne, tak je asi nejlepsi tu cestu proste zrusit. Asi to za to riziko nestoji. Utechou budiz ze zdravy dospělí maj nejvetsi sanci tu nakazu ustat. Kazdopadne drzim palce at nic nechytne.

        1. Svagrova je dochtor na urgentu a pristi tyden jede do IT na lyze. Osobne si myslim, ze kombinuje mizerne s nebezpecnym, ale co uz. Pry holt prinejhorsim skonci s o dva tydny delsi dovolenou v karantene. Ma za sebou mise v Africe a nejak ten prah pudu sebezachovy nechala nekde tam.

 7. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rakousko-zastavilo-vlaky-z-italie-kvuli-podezrelym-cestujicim-s-horeckou-40314401

  A celá slavná EU se svými „nehranicema“ půjde během pár dní hbitě do kopru ..
  Ostatně už s.Husák kdysi pravil: „Hranica ne nie žádné korzo, že sůdruhovia?“ :-)

  1. To bych rad videl, protoze moc Evropanu mezi kriticky ohrozene pacienty nepatri a podle vseho umiraji hlavne ti, kteri se zvladnou propracovat do kriticke faze. Jasne, nepomuze to lidem se snizenou imunitou, asijskym komunitam a castecne cernochum, ale zbytek bude v klidu, pokud neumre na paniku. Kterou tady siris kvalitne, ale zbytecne.,

  2. Resp. abych byl presny, podle zpravy CCDC umiraji JEN kriticti pacienti, bohuzel ti maji sanci doslova 50/50. Takze pokud se clovek zvladne udrzet „pouze“ na vazne fazi a nepresahne do kriticke, prezije.

   1. Jj, hlavně „klid na práci“ :-¨) To už tu taky bylo ..

    1. To sice nevim, ale podle ňákýho toho článku, co tu šel, kde je to všechno shrnutý a učiněný hypotézy podle břitvy, tak je to kmen kterej byl nejspíš vyvíjenej jako imunovakcína, takže je virogenní hlavně pro asiaty, páčto ti mají nějakej ten antigen A2 nebo B2 nebo kterýto. Esli to sou takoví čuráci, jak ten článek naznačuje, že si v podstatě vyrobili dost patogenní biologickou zbraň a vypustili si ju mezi lidi…no klasickej žluťáckej pojeb, že.

     1. Jak říká klasik, žluťáků je na světě jako sraček.

      1. Tak 2 500 mrtvejch Číňanů je proporcionálně něco jako když si Slovák zláme haksnu nebo Estonec ukopne palec.

       1. K. Čapek: z Číny je svět na katastrofy zvyklý a nezáleží na nějakém tom milionu životů… (Válka s mloky).

 8. Tak kde je ten buzerant co tu psal ještě do prvního žbleptu (článku) o korunaviru, že smrt z leknutí. Ještě, že se podepsal. Ted si asi pouští do kalhot. V Itálii jsou lidé zavíráni do izolací a chcípají. Světová krize na krku. Zdražení a vše co to obnáší. Kapitalismus mám rád, ale zde má chybu. Hranice a letiště neuzavře. Ekonomika má přednost. Proto otevřeně říkají nemocnice jsou připravené, ale řešení je to sem nepustit. ŘEŠIT PŘÍČINU-VZNIK V REPUBLICE, NE AŽ NÁSLEDEK! Severní Korea bude žádaný stát k emigraci, protože tam se tomu umějí postavit. Day X na očištění planety je spuštěn a lze přežít jen na samotě. K tomu je potřeba NÁKUP JÍDLA, MUNICE DOPORUČUJI vykoupit obchod a při pandemii day X se stáhnout do oblasti bez člověka. A čekat na vakcínu !!! Vesničané si mohou založit domobranu a zabarikádovat se. Ve městě čeká každého hlad a smrt. Lék není a netuší se přenos. Rouška, rukavice, izolace města a letištní cedulka, to vše selhalo na plné čáře….

  1. Jo. Koupil jsem si dalsi karton mych oblibenych Cohib a dnes si jeden dal.

   1. Já zase karton dánských litrových plechovkáčů Faxe. Ani elektriku nepotřebuju, na balkoně chladí příroda.

    1. A dneska jsou i hvezdy. Ta kombinace balkon-Cohiba-Faxe zni dost dobre.

     1. Jak jste přežili vichřice? Byli jsme teď na dovolené na Čeňkovce a popadaného tam bylo dost.
      Co říkáš na novou německou Miss(is)? A co na to kolegové?

      1. Na Cenkovce jsme byli minulej vikend, ona tam totiz probihala normalni tezba a do toho jim tam vletel ten pruvan, takze to pokosilo i kraj paseky a i ty stromy mezi cestou a rekou. U nas doma dobry, urvalo mi to jen kraj oplechovani na jedne hrane krovu a kousek od jednoho auta mi spadla briza. Elektrika nesla dva dny, takze celkem normalni prubeh bez vetsich komplikaci. Dneska jsem videl jednoho ze sousedu lozit po plechove strese a neco tam pritloukal, takze to mel asi lehce nacechrany. Do prace jsem se dva dny nedostal, cesta na Rudu byla off-line. Nemci to kupodivu neresili, mavli nad tim rukou.

       Miss jsem jeste nevidel, hodim voko. Minulej tejden jsme stehovali kancelar do vetsich prostor, takze na nejakej pokec ani nebyl moc cas a dneska a zitra mam homeoffice, zeptam se ve stredu.

     2. Faxe ku Cohibe? No fuj…

      1. Proc ne, lepsi Faxe, nez nic. Ja nejsem echt pivar, pokud je to studeny a neni to Heineken…

       1. Já jsem Faxe koupil ze zvedavosti kvuli obalu a bylo to prekvapive dobre. Kamarad sladek nam to taky pochvalil.

        1. O tom to je, kazdy ma jine chute. Taky nejde porad zrat svickovou, at uz na smetane, nebo na grilu. Proste i ta piva se daji tocit. Nemecky mi zatim moc nesedly, maloktery mi chutna. Doma nejvic tece Kozel 10. Zena jich da sice tak trikrat vic, nez ja, ale to uz je jina pohadka.

         1. Kozel desítka? Proč si rovnou nenačepujete vodu z nádobí?

          1. Jsem linej lozit nekde vzadu za myckou. Takhle to mam pekne lahvovany a na penize u nas zase tak nehledime.

          2. Šak je tam hadica, si ju přendej dopředu a můžeš tankovat.

  2. Re: Spis

   Pěkně prosím, odkud přijde na ty samoty vakcína? Když města tedy vymřou. Moje naděje, že jí ukuchtí manželka, se rozplynula, když jsem zjistil, že nemá zkoušku z virologie. Za celá ta léta mi to neřekla – já se tedy neptal, možná jsem měl :-).

   1. Když nemá kdo přinést vakcínu, nemá ani kdo přinést bacila, ne? A nějakého paňáca, co se přijde z města ukrýt a vyžrat nám uzené, toho poženeme svinským krokem (- k sousedum… těm ať sežere všechno, no né)
    Takle, my vydlácí na nějaký nemoce moc nevěříme. Cholesteroly, tlak a teplotu si neměříme, to že nás něco bolí je důkaz že žijeme a když už je to fakt na piču, tak kolikrát starý babský recepisy na patáky rozličné fungujou lépe, než celá farmakologie. Na pneumocosi sice myslím ani žena, ani tchyně žádný paták nemá, ale asi bude stejně lepší to vůbec nedostat. A když? Asi bude lepší zdechnout v klidu na venkově, než v nějakém koncentračním „ehm“ izolačně shromažďovacím táboře.
    Mimochodem jeden z patáků, jsou jakési kořeny chráněné kytky v alkoholu a na sobě mám vyzkoušeno, že je to zázračný všelék na pajšl.

   2. Opět se potvrzuje, že co představitel Prahy, to piča velká, jako devítka galoše.
    Z denního tisku:
    18:33 Novinky:
    „Praha v případě mimořádných opatření zvažuje zavedení opatření, při němž by byl omezen prodej množství některých potravin na osobu. Chce tím předejít panice a vyprázdněným regálům. Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) o opatření podle serveru Aktuálně.cz už jednal s prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomášem Prouzou. Obchody by se takovému opatření zřejmě nebránily.“

    1. Já se nebojím. Piva Corona Extra bude v regálech pořád dost.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!