Wifi jojo

Featured Image

Hulení, technoparty, hulení a technoparty ve squatech, dělání bordelu a rvaní se s policatama, to už tady všechno bylo. Teď je tady něco opravdu inovativního, multifunkčního a multikulturního. Wireless jojo.

Wifi jojo má ideové kořeny v afrických pralesích a jeho přenos do evropského prostředí je ukázkou toho, jak prolínání civilizací v duchu multikulturní doktríny oplodňuje vyspělé národy a rozšiřuje jejich technologickou a informační základnu.  Základem pro tuto vůbec ne málo trendy záležitost je známá fyzikální hračka s kotoučem na provázku, který je setrvačností navíjen a gravitací odvíjen. Popularita bezšňůrových řešení v poslední době roste, příkladů najdeme každý dost v oblasti telefonů nebo připojení k internetu. Somálští inženýři aplikovali tuto filozofii na jojo a to s pozitivním výsledkem. Kromě vytvoření stylové hračky se eliminací provázku podařilo dosáhnout snížení výrobních nákladů, takže si wifi jojo může pořídit každej levicovej lůzr. V neposlední řadě, wifi jojo je malé a vejde se spolehlivě k 20 jointům do rasta brašničky na fet, unese ho i rachitická smažka a prostě je celé úplně praktické.

Samo ovládání bezšňůrového joja je primitivní. Kotouček vybalíme z krabice, stáhneme ovladače (pouze 21,12GB) a pomocí USB portu nahrajeme poslední verzi firmware, skiny, pluginy, patche a service packy. Pak uchopíme jojo do pravé ruky zhruba ve výšce pasu a spustíme kotouček dolů. Pohybem ruky dolů bude i jojo klesat dolů a naopak pohybem ruky nahoru se wifi jojo přemístí nahoru. Důležité je pravou ruku dostatečně rychle zdvihnout, pokud možno napřímenou, čímž je joju udělena dostatečná rychlost. Na fotografii vidíme Pavla Eichlera, prominentního skinheadobijce z MF DNES, jak seznamuje veřejnost s funkcí bezdrátového joja (tedy nehajluje, jak by se vám mohlo na první a nesprávný pohled zdát).

Pavel Eichler patří k předním propagátorům wifi joja v Čechách. Se svým magickým jojem zvládne i tzv. obrat zprava doleva, což je něco jako zalétat kompletní F3A sestavu se zemědělským letounem Z-37 Čmelák. Ti, kteří to dokázali, o tom nemluví, ostatním se při pouhém pomyšlení na něco takového zvedá žaludek. Na fotografii jej vidíme unaveného, ale štastného, v dresu národního yoyo týmu. Nachází se téměr na konci komplikovaného setu 88 manévrů s jojem a tak se nedivte, že má oči jako angorský králík, který celý víkend svařoval v pásmu Gaza plotové sloupky. Vzhledem k fyzické náročnosti cvičení je také třeba průběžně doplňovat tekutiny. Na obrázku dále vidíme obrazovku monitorovacího systému postaveného na čipsetu PMD-85, který v reálném čase stahuje z joja nejdůležitější hodnoty a provádí jejich online diagnostiku a analýzu. Turnaj sponzorovaly firmy Pepsi, Marlboro a neznámý bavorský pivovar, z čehož jasně plyne, že wifi jojo není okrajová záležitost, ale míří přímo do mainstreamu.

Wifi jojo není pouze hračka, wifi jojo je především lifestyle. I přes jeho zcela zjevné etno kořeny je preferován spíše konzervativní outfit. Krátký účes zvaný „trvalá Iana Stuarta“, tmavé tričko bez límečku (NS shop, Kč 399,-) a těžký boty až nahoru zavázaný (kvůli stabilitě) patří k tomuto sportu stejně neodmyslitelně jako barevná čepice ke studentovi žurnalistiky a drobní parazité k ekologickému aktivistovi.

Pořiďte si také wireless jojo. Základní verzi s vnitřní pamětí 18MB dostanete již za 88 EUR.


Kdo svatý žere, ten čerty sere.
Pokud se vám tyto řádky zdály poněkud přitažené za vlasy, pak vězte, že to není nic proti coming-outu, který nám předvedl pan Eichler, když se o tomto nepříjemném průsaku informací dozvěděl. Proti tomu je i bezdrátové jojo nadmíru realistická a úzkoprsá záležitost.
Opět se tak potvrzuje, že ultras zprava a zleva jedno a totéž jsou.
V tomto případě by se dokonce dalo říci, jedni a titíž jsou.


24.03.2008 D-FENS

12345 (9x známkováno, průměr: 3,22 z 5)
903x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:03
D-FENS © 2017