Vzkaz Geislerové, Mádlovi, Polívkovi a dalším sráčům nejen z Letné - zpět na článek

komentářů 595

 1. https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/mikulasn-peksa-ceske-veto-je-ranou-do-zad-evropskeho-boje-proti-zmenam-klimatu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Píše tady pan poslanec Peksa od Pirátů, že nezodpovědný pan Babiš spolu s maďarským a polským premiérem zabránili uhlíkové neutralitě Evropy.

  Tak pokud si kluci mám vybrat mezi tím, že jednoho dne si bez Agrofertu neobjednám ani instalatéra a mezi tím, že jednoho dne tu zmrzneme a chcípneme hlady, tak to už raději ten Agrofert.

  1. Jak na piráta Peksu koukam, má širokej záběr.
   Biofyzika, jaderná magnetická rezonance, programátor a ještě i historie, filozofie, mezinárodní politika.
   Co asi ten člověk bude zač v reálu?

   1. to corona

    Co asi ten člověk bude zač v reálu ? – Něco mezi broukem Pytlíkem a úplnou píčou ?

    1. Aneb to zařazování příspěvků už mě začíná opravdu srát. A asi nejen mě.
     Pan domácí by asi mohl pomalu začít uvažovat o změně platformy fóra.
     Jaderná magnetická rezonance? Uniklo mi něco? Leda snad pohon stávající, vím, že je to energeticky dost náročný, impulsy jsou opravdu velké a MR mívá samostatné nn přívody od špitálních trafaček, zpravidla přímo v suterénech dotyčných budov. Když si tam připíše ještě jadernou defektoskopii a rentgen, bude úplně univerzální.
     Ale zní to dobře.

     1. To jen někdo doslova překládal z angličtiny: NMR https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_magnetic_resonance

     2. Pôvodný názov Nuclear magnetic resonance zmenili iba na MR, lebo Američania si mysleli že ich to ožiari. Taká Fukushima v malom.

   2. Tak to by snad sakra měl mít alespoň minimální představu, co to znamená uhlíkově neutrální Evropa.

    1. to monday
     Tak to zajisté má. A přesto –

     1. Jen jaksi nechápu, proč by volič ANO měl být označován za pitomce a volič těhle evropskejch Polpotovců za něco chytrýho.

      1. to monday
       no bodejť

      2. Nemusel (a pro mne ani není automaticky) by ani jeden z nich…záleží na tom, co uvede jako argument, proč tomu věří. Pak se měří…

      3. monday:
       „..volič ANO za pitomce … volič evropskejch Polpotovců za chytrýho…“
       = = =

       V debatě s jedním moderním žurnalistou mě bylo vysvětleno, že
       – volič ANO = důchodce, vesnický křupan, bez názoru, zamrznuté myšlení, často přítel starých pořádků,
       – volič Pirátů = moderní člověk, vzdělaný, zpravidla mladšího věku, pokrokový, hledící do budoucnosti, obvykle sám aktivní a přinášející zlepšení ve všech oblastech kolem sebe.
       Z toho se prý snadno dovodí průměrná inteligence voličů té které strany.

       (Žurnalista je z Prahy, má vysoké vzdělání a jeho seminární práce byla na téma „Energetická družstva“.)

       1. Žurnalista – dnešní příměr pro vola, co ničemu nerozumí, resp. mu to jeho vzdělání ani neumožní. Honěn termíny, tématy – k ničemu.
        Prostý hovor v hospodě: Babiš je píča, co neumí česky – už to prostýho vohnouta sere – mne taky, času měl dost. Jeho ministryně financí je píča, co z nás tahá prachy. Zavřel bych oba, už jen za EET a hlášení DPH… derou z nás prachy, který nemáme. Dovolenou nemáme – zavede se plná karenční doba. Pro koho, pro nás? Ne. pro zamce…pro živnostníky ne. Zamci parkují zadarmo – já tam přijedu s Dusterem, abych jim opravil trubky – a parkovný. Oni ne. Táta měl pole, pronajal ho. Už čtvtým rokem tam smrdí ten žlutej sajrajt místo obilí či vojtěšky…proč? Atd.
        Tvl, kde se pak berou to voliči ANO? Asi sedí doma s petkou….

        1. misaka:
         „…Žurnalista – dnešní příměr pro vola…“
         – –
         Ano, souhlasím.

         Avšak jsme nepřátelé, a kdyby něco, tak…/…!

       2. „Noviny dnes často chválí odvahu a smělost, s jakou někdo napadá tyranii a pověry. Napadat bývalé diktátory a zastaralé pověry vyžaduje asi tolik odvahy jako bojovat s vlastní babičkou. Opravdovou odvahu má jen ten, kdo se postaví proti tyranii mladé jako úsvit a pověrám svěžím jako jarní květiny.“

        G.K. Chesterton

        1. Jihocech Honza:
         Ano. Třeba bojovat proti těm současným zlovolníkům.

         A taky je houby plakat nad vysvícenou elektřinou či již minulými špatnými rozhodnutími (i třeba hlasy vhozenými ve volbách).
         Avšak potřebné je zkoumat hlouběji všechny ty politické figury tak, aby se člověk nadále nenapálil. Jít k věci a porovnávat, co kdo z nich již kde napáchal…

    2. Aneb budu přesně tím, kým mě zrovna chcete mít. Typickej univerzální křivák a zmrd podle potřeby. Jednoho takového taky znám, není úplně blbej, ale ta jeho gumová páteř v kombinaci s proříznutou hubou mi nahání husí kůži.

  2. to: monday
   No, zaplaťpámbu, návrat Evropy do doby kamenné na chvíli oddálen. Peksa ať se z toho posere.

  3. Dalsi slusna zruda, s Kartousem tandem jak vino. Pry planeta o desitky stupnu teplejsi – ja bych teda o desitky stupnu min mit nemusel, proc takove hovado proste nejede bydlet do Gronska a nenecha nas tady na pokoji?

   Neresim ted faktickou debilitu jeho clanku (pred prumyslovou revoluci tady zadna doba ledova nebyla, takze argument o tom, ze je to lidmi je na prvni pohled takovy, no, piratsky…).

   1. Peksa. Párkrát jsem ho viděl na obrazovce a byl menší než Okamura. Okamuru jsem jednou potkal a napadlo mě, že bych ho možná přeskočil. Tak Peksu by přeskočil snad každý. Rozkrok jsem mu na té obrazovce nesledoval, ale normálně velký péro by měl Peksa tak ke koleni a nebylo by o moc užší než jeho stehno. A nic takovýho tam nebylo, to by bilo do očí. Tudíž vyslovuji hypotézu, že Peksa je prcek s malým ptákem.

 2. Česko vydalo Němcům řidiče, jehož kvůli předjíždění viní z pokusu o vraždu
  Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/ridic-jaroslav-novotny-predjizdeni-pokus-o-vrazdu-vydani-nemecko.A190702_141345_brno-zpravy_krut
  Já bych řekl, že nikdo nesmí být vydán do země, kde mu hrozí kruté nebo nelidské zacházení, anebo v níž nemá zaručen spravedlivý proces (což je po obvinění z pokusu o vraždu v daném případě evidentní).

  Naopak Poláci si nedají srát na hlavu: Polsko potvrdilo Norce azyl. Z domova utekla s dcerou kvůli Barnevernetu
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/polsko-norka-barnevernet-azyl-dcera.A190214_002754_zahranicni_remy
  Poláci neměli problém konstatovat porušování lidských práv norským Barnevernetem a klidně jít i do nevydání a přerušení konzulárních styků.

  1. No tak zrovna tímhle nezodpovědným hovadem v podobě českého řidiče bych se moc neoháněl – tohle byla prasárna non plus ultra.
   Míchat dobytčárny na silnici a spory ohledně dětí není příliš konzistentní. Aniž bych nějak sympatizoval s novodobou norskou Čistou krví, za kterou by se Heinrich fakt nemusel stydět.
   Navíc ta situace na té silnici byla nahrána a není tolik zpochybnitelná – zmrd za volantem. S CZ značkou. Za pět minut kolik dám životů – jedu…

   1. to misaka

    Ale no tak. Dopravní fašismus a odebírání dětí jsou jen různé strany téže mince. Pochopil bych, kdyby byl obviněn z obecného ohrožení; kvalifikovat to jako pokus o vraždu je přes čáru dost jednoznačně. (V právním státě existovalo taky něco jako zásada přiměřenosti…)

    Jeden z mála diskutujících pod článkem, který nevolá po krvi (cit.) „Je az neskutecny kolika ovcanum nevadi tyhle drakonicky tresty, si laskave uvedomte, ze do podobne situace kdy vam zacne zrychlovat nebo vas nepusti se muzete behem sekundy dostat i vy“, je iDnesáky nepřekvapivě oceněn deseti mínusy.

    Stojí za zmínku, že kdyby řidič předjížděného kamionu a autor videonahrávky Rostislav Kotínek Křenek namísto troubení a pičování (je slyšet na původním neupraveném videu) ubral a Jardu Novotnýho pustil před sebe, mohl tu kolizní situaci odvrátit ještě dřív, než k ní došlo. Když promarnil příležitost udělat dobrý skutek, preferoval udání.

    1. Cisto technicky, ono miesto na zaradenie tam bolo. Ale inak plne suhlasim, obvinenie z pokusu o vrazdu je tam kompletene mimo misu. Bol by som zvedavy ci by padlo take iste obvinenie keby bol vodic Gunther a nie Jarda.
     Mimochodom, presne toto je dovod ze preco nedavam nijake videa z palubnej kamery na tytrubu. Donasaca nebudem robit nikomu a nezoberiem si na triko ze sa vrchost rozhodne niekoho ukazkovo dojebat len na zaklade mojho videa. Aj ked pri par pedalistoch uz to pokusenie bolo velmi velke…

  2. KS: kde se vejdou dva, vejdou se tri. Z kamery to vypada o dost hur, nez to mohlo vypadat v realu. Ale Nemec frustrovany z Makrely a nemoznosti se branit krimigrantum si ma aspon na kom zchladit zahu. Kdyz mu znasilni dceru, nemuze si ani postezovat, aby neskoncil v base coby rasista, takhle muze pekne vostre na celej osm let odsoudit ridice za toy ze se nic nestalo.

   Pokus o vrazdu je stejna hovadina jako laciniada, ale hlupci zustanou hlupci, s tim nelze nic delat, jen doufat. Nejlepsi je ten dramaticky hlod, ze stret by mel katastrofalni nasledky. To u busu a kamionu vzdycky, ale ono k nemu jaksi nedoslo. Na rozdil od stretu, ke kteremu nedoslo bude udani, ke kteremu doslo, mit skutecne katastrofalni nasledky.

   Sice nechapu, co pana Novotneho vedlo k tomu se nezaradit (ja bych tam pres ty cary uz nejel), ale tomu udavacskemu zmrdovi co to natocil preji potkavat co nejvice jemu rovnych. Takovej misaka by mu mohl pridat a kdo vi, jak by setkani dvou takovych dopadlo.

 3. Bába, Hamáček, Fiala… nevím, no, nevidím tam moc zásadní rozdíl. Xindl jak xindl.

 4. Lídři EU navrhli do čela Evropské komise Němku von der Leyenovou
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/eu-summit-donald-tusk-evropska-rada-parlament-idri.A190702_191152_zahranicni_lesa

  Tak hlavně, že se podařilo toho kkta Timmermanse odstavit; socani se můžou posrat. Jinak se jeví, že na ostatních funkcích to byla pouze standardní vzájemná výměna škatulat.
  Uršulu uvidíme, ale horší než Timmermans být nemůže. Jako ministryně obrany sice v Bundeswehru situace nic moc nepředvedla – https://www.byznysnoviny.cz/2018/01/29/nemecka-armada-cvici-kostaty-situace-vyzbroji-se-podle-komise-dale-zhorsuje/ – ale podle všeho už to v tomhle stavu zdědila. Skutečnost, že má sedm děcek, je (částečně) nadějná.

  A ještě lehké offtopic – líc a rub elektromobility:
  Nechat, nebo zakázat? Evropská města řeší dilema elektrických koloběžek
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-britanie-nemecko-spolecnost-doprava-kolobezka-elektrokolobezka-mesta.A190624_164050_zahranicni_luka

  1. K té Ursule – těžkou říct. Aleš Valenta ( https://www.kosmas.cz/knihy/249529/nemecko-mytus-a-realita/?gclid=EAIaIQobChMIt6etifeW4wIVQrYYCh0PKQu2EAAYAyAAEgLIN_D_BwE ) ji označuje za fanatickou feministku. V Bundeswehru se kromě košťat blýskla hlavně zaváděním uniforem pro těhotné vojandy, a to je asi tak všechno. Naprosto mainstreamová politička.

   1. Její působení v čele Bundeswehru hodnotím jako velmi pozitivní.
    Německo, kde po příštích volbách velmi reálně hrozí vláda levicových extrémistů, nebude alespoň vojensky nebezpečné.

    A pokud svým umem a pílí dokáže zlikvidovat EU tak, jako to předvedla s armádou, sehraje pozitivní dějinnou roli.

    Tahle Uršula je pořád lepší než ten fanatický holandský bolševik. Teď ještě doufat, že jeho soudruzi Uršulu nezablokují v parlamentu..

    1. FlintenUschi
     „Jeden můj kamarád, který se léta pohyboval v nejvyšších patrech zdejší politické scény, mi včera k Ursule von der Leyen vysvětlil něco jako, že „budeme ještě prstíčkem hrabat po Junckerovi“. Vojáci bundeswehru jí prý říkají „FlintenUschi“ a je to všehoschopná paní, která úspěšně dokázala zlikvidovat už tři ministerstva. Kamarád prý nikdy nezapomene, jak po Trumpově vítězství pobíhala a hystericky vykřikovala: „Co budeme dělat? Kdo nám teď řekne, co máme dělat?“ Ještě před nedávnem navíc burcovala, že je třeba se připravit na Rusko, ale jestli ta příprava má vypadat tak, jak po jejím působení v čele ministerstva obrany dnes vypadá takřka nebojeschopný bundeswehr, tak fakt v Moskvě asi strachy nespí a „Putin v Kremlu s nervy v tahu ohryzává futra od dveří“. Ale čím je prý hloupější, tím je zavilejší, takže bude dál ještě víc tlačit na pilu a bude tomu říkat reforma. Hlavně, když bude mít někoho, kdo jí poví, co má dělat… Nemám důvod svému kamarádovi nevěřit. Mívá pravdu až moc často.“
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Putin-ted-urcite-s-nervy-v-tahu-ohryzava-futra-od-dveri-Tereza-Spencerova-vypravi-co-se-dozvedela-o-pani-von-der-Leyenove-587802

 5. Takže, čtvrt miliónu lidí se sešlo na louce, poslechlo si pár řečníků a zase se rozešlo domů. A co má být?
  Vzhledem k tomu, kolik času a úsilí tomu věnují média, si spíše kladu otázku: „Od čeho to mělo odvést pozornost?“
  Jo až se čtvrt miliónu pracujících rozhodne neplatit státu daně, pak to bude signál, že máme ještě šanci na lepší život.

  1. Hele, na Woodstock ’69 se taky dodnes vzpomina, jak to byl super potlach. A to tam tech lidi bylo dvakrat tolik. Musej na te Letne jste dost zapracovat.

 6. Vtipný je to jak obě strany používaj úplně stejnou argumentaci, pouze negací pár postatných jmen lze stejnou diskuzi vlastně vložit do úst bláznů co maj pocit že se účastí na demostraci o něco přičiní a něco dokážou.

 7. Hele PAKO, začal si ten článek citátem Voltaira, tak si dovolím jeden přidat.
  George Orwell: „Lidé, kteří volí zkorumpované politiky, podvodníky, zloděje a zrádce, nejsou oběti … nýbrž spolupachatelé“
  Má-li pan Orwell pravdu, pak tvůj kamarád Honza nemusí mít nedostatek inteligence, ale bude nejspíš spolupachatel.
  Jinak ten tvůj článek je dost děsnej, plnej obrácený logiky, nepodloženejch tvrzení, spíš výkřiků, taková sebenasírací tiráda.

  1. A kterou partaj, že to mám volit, abych nebyl spolupachatel? Skoro bych řekl, že systém je nastavený tak, že připouští úspěch pouze úspěch osob s vyjmenovanými vlastnostmi.
   Pokud se někdo domnívá, že zrovna on volil osoby, které vyjmenované vlastnosti nemají, pak má pouze nedostak informací.

   1. Volte partaj kterou chcete. Pokud volíte někoho, o kom to nevíte, tak je to sice možná nedostatek informací, ale pokud se člověk snaží ověřit a nelže si, je velká šance, že zvolí dobře. Volit a dál podporovat toho, o kterým to už vím je spolupachatelství. Za mě do této skupiny patří jak Bureš tak hradní Milošek. Odvolávka na nastavení systému je jen výmluva, nebo spíš relativizace všeho, která je dobrá tak pro komouše a jejich zaručeněpravdomluvný weby, aby lidi už nevěřili nikomu a mohli tuto morální rovinu neřešit a hodit to koumoušům, nebo ANOKomoušům.

    1. Já jen, že po velmi pečlivém výběru a zvážení všech pro a proti, mohl blbej volič ANO volit lépe než vy. Protože, když vím na všechny dost a Mirek Dušin nekandiduje, popřípadě kryje z nevolitelný pozice záda nějakýmu hajzlovi v čele kandidátky, tak halt buď nepůjdu a pak mi ti ostatní navolí nějaký Polpotovce co chtějí v EU zakázat plyn, ropu, uhlí a jádro a nebo musím jednoho z těch hajzlů vybrat.

 8. Jako sorry jako ale….

  1) plný souhlas s tím, že zmínění komedianti umí dobře komediovat, ale jejich politické názory mě nezajímají a úctu jako k morálním autoritám či moudrým lidem k nim nemám, většinou jsou to lidé velmi nevzdělaní, co mluví, když by měli radši mlčet. Taky souhlas s tím, jak mě dlouhodobě serou s tím, že kdo není z Prahééééééé žije v jeskyni a je debil, ale to není nic nového

  2) nezlobte se, ale Váš kamarád Honza možná uměl úspěšně podnikat a jdou mu jazyky, ale jestli volí ANO a je na to ještě hrdý, tak prostě je hloupý nebo jenom vychcaný a volí je proto, že mu něco kápne z bábovy politiky, k tomu není co dodat. Věřím, že je to váš přítel a máte ho rád, já mám taky pár hloupých kamarádů, které mám rád, protože je s nima sranda. Ale stejně jako Geislerovou nekvalifikuje k tomu jedinému správnému názoru to, že se někomu asi líbí a umí se naučit nazpaměť text a hrát 20 let furt stejnou roli podivné mrchy/nemrchy, tak schopnost založit firmu a naučit se jazyk země kde žiju léta nekvalifikuje Honzu k témuž. Znám hezkou řádku debilů a zmrdů, co mají prachy, firmu a umí anglicky a německy.

  PS: „Vysoká škola života“ je facebookové klišé, které tam typicky má napsáno potetovaná obtloustlá buchta co dělá někde v kantýně ….

  1. Jestliže znáte hezkou řádku debilů, kteří mají firmu a umějí dva cizí jazyky, pak se pokoušíte předefinovat slovo debil. Ale netruchlete, takových je vás „hezká řádka“.

   1. No typicky třeba takový ten týpek bez krku, co měl v 90. letech autobazar s bouračkama z německa, nosí tepláky adidas a pantofle též značky, zlatý řetěz, tílko, každému tyká a jezdí postarším S Klasse. Tohleto myslím. Tihle kokoti mají prachy, „umí“ jazyky, ale jsou to dementi a zmrdi k tomu.

    1. Pokud každému tyká a přesto u něho zákazníci nakupují, pak si zaslouží uznání :-).

     Mně šlo spíše o to, že máme takové politiky, jaké si zasloužíme. Jako katolík uznávám autority a v našem politickém systému je post (úřad) prezidenta a ministerského předsedy nejvyšší státní autoritou. Takže osoby tyto úřady zastávající ctím jako autority – samozřejmě jen do té míry, dokud dodržují alespoň přirozený mravní řád.
     Změna (k lepšímu) musí přijít zespoda a neobejde se bez pokání a modlitby. Neobejde bez návratu národa k tradiční katolické víře!

     1. He?

      Hele nic proti věřícím, ale tohle sem asi nepatří.

      Současného premiéra a prezidenta jako autority neuznávám, protože jsou to hajzli, lháři a zloději a každý kdo má oči to vidí. Navíc hrozní burani, kteří nám dělají příšernou ostudu v zahraničí a všude kam vlezou sto let tráva neroste.

      Zvolili je tam bohužel voliči demokraticky, což vypovídá mnoho o stavu morálky v této zemi. Ti lidi ví, že ten pán krade, lže a neumí ani česky, a přesto ho pořád volí, protože oni sami taky kradou a lžou a nepřipadá jim na tom nic špatného, jim to imponuje, že on to tak dobře umí a projde mu to. V civilizované zemi politik z vysoké funkce odchází automaticky při sebemenším podezření z čehokoliv nekalého, zato v kocourkově mu ještě volají sláva.

      1. Já Bábu nevolím, ale rád bych se zeptal o čem svědčí vysoké preference ultralevicových pirátů a co to vypovídá o jejich voličích?
       Nedostatek soudnosti? Naivita? Chybějící rozhled? Neznalost historie?

       1. Odpověděl jste si sám. Mám překvapivě mnoho známých s inženýrskými i doktorskými tituly, kteří je nejen volí, ale někteří za ně dokonce kandidovali v komunálkách.

        Přesně jak píšete lidé velmi naivní, zahledění do své profese , kteří na všeobecný politický rozhled moc nedají. Když jsem s nimi diskutoval, nikdo z nich nechápal, že piráti jsou levice, moje generace často uvažuje počítače=moderní=pravice, protože levice „to bylo to staré za těch komunistů“.

        Přesto taková trochu naivita se dá omluvit a pochopit, protože kdo se v tom něšťourá, pro toho je to prostě sympatická parta ajťáků ve věku 30-40, která se ještě nestihla nijak zkompromitovat a na korupčním balkánském bordelu se dosud nepodílela.

        Volení usvědčeného stbáka, zloděje,lháře a zmrda, který opakovaně vesele lže a v úterý říká pravý opak toho, co říkal v pondělí, se omluvit moc nedá. Dá se však pochopit, protože preference ANO = ztracené preference ČSSD + KSČM, téměř na procento přesně. Prostě to přeteklo z jedné přepadové žumpy do druhé.

        1. Nemohu si pomoci. Pokud bych měl zvolit jedno z těch dvou zel, raději Bábu.
         Přes to vše co píšete není v zásadě protisystémový.
         U té party ultralevičáků nikdy nevíte, kdy pro vás vybudují převýchovný tábor nebo vás připraví o těžce nabytý majetek.

         To s těmi ajťáky je takové klišé. V počátcích možná – když šlo hlavně o beztrestné kopírování…
         Teď? Spousta studentů humanitních fakult, hráčů na ukulele a dalších exotů. Schválně si o těch známých něco najdete.

         Pár s inženýrským diplomem jich kolem sebe také mám. Ale řekl bych, že ví o svém omylu a stydí se to přiznat.

         1. Piráti = pomsta šprtů

          1. Přesně tak.

           Pamatujete ten film?

           Postava jménem „Bugr“?

          2. Neviděl, ani jsem nevěděl, že to je film :D

          3. Jasně, když jsem to kdysi viděl, bylo mi asi 12 a řezal jsem se tomu jak lečo, bylo to super :)

           https://www.csfd.cz/film/19243-pomsta-sprtu/prehled/

           Typická komedie z osmdesátek se vším dobrým i špatným co k tomu patří.

          4. Booger byl borec. Akorát jsem nikdy nechápal, proč ho řadili mezi nerdy.

          5. náhodou to bylo pěkně vystihnuto, vy jste takové týpky nepotkal?

           V každé takové partě byl takový ten týpek, to hovado co smrdí, chlastá, neučí se a přesto každou zkoušku dá za jedna napoprvé. Prostě geniální, ale dobytek. A tihle kluci většinou s těma fotbalovýma machos nekamarádili.

          6. On ten anglický termín nerd má asi trochu širší význam než české šprt. Nicméně proti Ogremu byl Booger Guth-Jarkovský. I když Ogre teda nakonec přeběhl ke šprtům. Ogre byl taky dobrý prase, ale v podstatě dobrosrdečnej, byť jednoduchej.

         2. Mí známí co se s nima zapletli jsou zubaři, obchoďáci a programátoři.

          Pochopte, každý se v tom nešťourá tak, jak se to rozebírá tady na webu. Nevnímá tu levicovost, jim jsou sympatičtí ti lidi, protože jsou mladí a tak nějak jakoby „naši“. A jak říkám, zatím ještě nic neprovedli. A doufejme nedostanou příležitost.

          Tady je třeba Matějka king, protože je to tu samej ultrapravičák (tedy libertarián nebo ankapák), ale zeptejte se kohokoliv ze svého běžného okolí a nikdo ani neví, že existuje. Tento web je velmi uzavřená bublina lidí s jistým smýšlením, velmi kritickým a puntičkářským bych řekl.

          Že není Bába protisystémový mě teda spíš sere, protože je velmi systémový a ještě víc utvrzuje tu partu veksláků a soudruhů, co vysávají tuhle zem do sucha, teď vlastně dokonce doslova.

          1. Ona už taky označení levice a pravice dost pozbyla na významu. Lepší je ten 2D model. Ale Piráti mi vždycky přišli jako takový to „od Bacha po Vlacha“. Takovej dost nesourodej slepenec levo-pravo-střed, od každýho něco. Některý frakce jsou celkem rozumnej plus mínus střed až levej střed, jiný už jsou těžká levice a jiný jsou fachidioti co řeší problém a víc je nezajímá.

          2. Ono to nějak všechno pozbývá na významu, protože v podstatě nic jiného než různě pojmenovaný levý střed už neexistuje. Kdy jste za posledních 10 let viděl pravicovou stranu nebo naopak opravdového komunistu?

           Ale já to nevidím jako spiknutí elit a uzurpaci zlého státu, ale jako přirozený důsledek blahobytu, informačních technologií, automatizace, komplikovanosti infrastruktury a života obecně. Čím větší automatizace a robotizace, tím víc bude socialismu, celkem logicky.

          3. Ne, nepozbyla. Jenom pravice už skoro ani neexistuje.
           Ale ti, kdo to halasně hlásají, jsou ti největší ultralevičáci, protože ti už tu pravici odepsali úplně, proto pozor na takové řeči. ;-)

      2. Pospec: V armádě zdravíme hodnost, ne člověka.

       1. Ano, proto pokazde kdyz projdu kolem vejlohy armyshopu a vidim tam ty vystaveny frcky, tak salutuju. A kdyz nemam pohlavni pokryvku, tak kolem aspon projdu v pozoru ;-)
        Nejsme v armade, cece. Civilisti nemaj povinnou uctu k funkci v popisu prace.

     2. A kdo je zástupcem té tradiční katolické církve na zemi? ;-)

       1. Tohle byla jednoduchá otázka na zjištění, jak p. Eybl vnímá určité pnutí v církvi.

   2. Mě by třeba zajímalo -a nikde ve stanovách SPD jsem se toho nedočtl- jak si Okamura představuje tu přímou demokracii a přímou odvolatelnost politiků. To jako, že se na Letné či Strahově sejde 51% oprávněných voličů, na místě se po masírce dohodnou, že odvolávají presidenta či premiera, pořídí o tom na místě zápis a president či premier letí ihned z funkce?
    A těch shodných 51% se má na místě dohodnout, kdo na jejich místo, nebo budou každý čtvrtrok celostátní volby?
    Uvědomuje si vůbec ten kříženec, jaký nesmysl vymyslel? A co horšího – kolik doslova hloupých a nemyslících lidí na to skočilo pod dojmem, že je to přeci tak snadné – udělals průser, něco jsi ukrad – letíš.
    Soudy a tak – to nic, to není potřeba, to vynecháme, však víme všici. Víte, čím mi přesně tohle smrdí?

    1. Už 30 let se tu furt máve přece tím Švýcarskem, kterým máme být a tam mají referendum na všechno.

     Že nejsou brutálně zazobaní kvůli referendu, ale že je to tím židovským zlatem, praním špinavých peněz pro všechny mafiány a diktátory světa, o tom už se nemluví. Prostě je to v referendu, vo tom to je.

     1. To je trochu zjednodušený. Sice si u nich ulejval peníze kde kdo, ale Švýcaři maj i docela silnej průmysl (bejvala to hodinářská velmoc. A to začínali výrobou levnejch padělků anglických hodinek) a bankovnictví bylo významnej sektor už dávno před druhou světovou. Židovský zlato a nacistický prachy byly milej bonus, ale jejich ekonomika na tom fakt nestála.

      1. No bankovnictví, které se neptá, jestli jsou prachy z koksu, ropy nebo prodeje dětských sexuálních otroků :) Bylo to tak právě už předtím.

       Jo hodinky to je to jediné co mě napadá a snad to kdysi byl i pojem. Jedny jsem dostal k promoci hrdé „made in switzerland“, drahé na moje poměry dost. Upadlo jim po půl roce číslo z číselníku a po 2 letech přestaly jít. Nejhorší šunt co jsem v životě viděl. Současné Casio za zlomek ceny šlape už 7 let.

       1. Dneska už švýcarský hodinky nejsou co bejvaly, i když to tvoje moh bejt klidně padělek. Poud chceš dobrý „pracovní hodinky“, tak quartzový Casio nebo Seiko jsou dobrá volba. Jsou to kvalitní hodinky a na nic si nehrajou, na rozdíl od takovejch těch „značkovejch“ hodinek jako Lacoste, Emporio Armani a podobný. Švýcaři furt dělaj dobrý hodinky, jenže jsou dost drahý a pokud chceš mechanický inhouse strojky a ne generickou ETA, tak si připrav tak sto litrů a vejš. V levnejch mechanikách je většinou nějaká Čína, obvykle kvalitativně nejistá levná kopie něčeho, v lepším případě mírně zmodifikovaná.

        1. To byly elektrické, ne mechanické. to mě právě zarazilo, že se to dokáže posrat, možná to byl fakt padělek, co já vím ….

         Casio mám Edifice – solární, zatím absolutní paráda a spokojenost. Casio prostě hodinky umí.

         U mě je obrovský problém vždycky, když se hodinky vyserou sehnat nové, protože mám debilní požadavky, co skoro žádný výrobce zrovna nenabízí. Chrom/titan/nerez, celokovové, ručičkové, s datumovkou a jinak žádné pičoviny navíc, přehledný ciferník, vodotěsné. Tečka. Člověk by nevěřil, jak těžké je toto sehnat.

         1. Švýcaři dělaj i quartzky, vo to nic. Třeba ETA nebo Ronda. Vlastně quartzky vymysleli. První generace byly drahý luxusní high-end hodinky, druhý generace se chopili japonci a asiati vubec, začli to sekat ve velkym za pár šupů a co nastalo se dneska označuje jako quartz holocaust nebo quartz crisis, protože poklesl prodej mechanických hodinek asi o devadesát procent a drtivá většina švýcarskýho hodinářskýho průmyslu šla do kopru.
          Já zase nedám dopustit na bristký vojenský quartzový CWC. Je tam nějaká superpřesná ETA (rozejdou se asi o vteřinu za měsíc. Normální u quartzů je cca 20 vteřin/měsíc, což i tak bohatě stačí. Mechaniky těch 20 sekund daj v pohodě za den a nepovažuje se to za úplně špatnej výsledek), maj tritiový indexy a dost vydržej. Akorát se už nevyráběj a ty dnešní britský armádní Pulsary na mě moc dojem neudělaly.
          Chronomagoři sice quartzky nemusej, ale já ně nedám dopustit. U hodinek na každodenní nošení neni nic lepšího. Mechanický strojky jsou krásná práce, ale quartzky jsou bez starostí a přesnější.

          1. No to máte jako s kukačkama, je to kůl vynález, ale jsem za hodiny z Ikea co mám na hajzlu rád, že v nich vydrží alkalická baterka 2 roky a jdou furt přesně. Kukačky u dědy jsem musel štelovat a natahovat denně.

          2. No právě. Když mám náladu tak si vezmu pro radost nějaký starý mechaniky ze sbírky, ale abych se s nima sral a furt je šteloval a natahoval, na to se můžu vykašlat. Mám rád když jdou hodinky přesně, i když to vlastně nepotřebuju.

          3. Udrzet krystal v nejakym pouzitelnym teplotnim rozmezi stabilni a na dany frekvenci, je pomalu horsi veda, nez udelat solidni mechaniku. A protoze s tim ladenim krystalu se nikdo moc nesere (cena by se blizila tem mechanikam), tak ten vysledek je, jakej je.

          4. Jo, to jo. Proto těch superpřesnejch quartzek je docela málo. Je to drahý a málokdo o to stojí. Ostatně i CWC o tu armádní zakázku časem přišlo a pochybuju že ty dnešní Pulsary maj tak dobrej strojek.

          5. Dělá se to obvykle tak, že se použije šutrák s o něco vyšším kmitočtem, který je kompenzovaný dvěma či více keramickými kondíky s rozdílnou teplotní závislostí. Výsledek je zcela vyhovující „civilní“ přesnost. Dělali jsme to takto i LSI číslicových hodin s digitrony, vlažným trafem vevnitř a výkoňákem stabilizátoru 5V na hliníkový kastli.
           Dva trubičkové ker. kondíky s výsledným, mírně záporným teplotním součinitelem /na nulu to samo dotáhlo teplo trafa, stáblu a mírně kladný trimr/.
           Po ustálení teploty se bočním otvůrkem v deklu jen po malých kousíčcích dotahovalo trimrem na výslednou sekundu/měsíc, což v té době byla naprosto nedostižná přesnost. Trvalo to dlouho a ani přesný čítač nezaručil dlouhodobou přesnost, bez ručního justování to prostě nešlo. Šutrák se použil, co zrovna byl nejblíž potřebnému a tomu se přizpůsobila i kaskáda děličky. Ještě jedny s východoněmeckými digitrony Z560M mám. Svítily víc a přirozeněji, než teslácké ZM1080 a stály pakatel /oproti tehdejším logickým IO/. Po výměně pár elytů někdy v r.2000 jdou dodneška přesněji, než jejich sovětské sestřenice s jednoúčelovými IO a zobrazením na zelených itronech. Jsou prakticky trvale zapnuté od doby, kdy jsem tyto poslední postavil, vánoce 1980.

          6. No jo, ale dnes su digitrony drahe ako kurva. Rad by som si nejake retro hodiny s digitronmi postavil, ale neiako dvakrat lacne nie su. A za hotove kity z trciacimi digitronmi chcu na nete doslova stovky dolarov…

         2. Prospec:
          To bude asi kus od kusa. Mne „dovolenkove“ vodotesne Casio odisli po dvoch rokoch. Tak som ich nahradil floridskou cinou pouzivajucou udajne japonsky pohon a slavne svajciarske meno – Invicta Pro Diver 8926. Su plne mechanicke, zatial funguju OK. Co mi na nich vadi je to ze vyzeraju tak trocha ako Rolex Submariner, takze vyzeram ako niekto co ma na sebe oblecenie a tenisky „Abidas“ https://iknowwatches.com/invicta-8926ob-pro-diver-review%E2%80%8B/
          Zas na druhej strane s Tissotmi 1853 na ruke do mora a ani do bazena nevleziem. A to ja napriek tomu ze po poslednej vymene baterie dosli z Toronta s certifikatom vodotesnosti.

          1. Tak máš i vodotěsný Tissoty, pokud se nepletu. Ale ne všechny čínský hodinky jsou nutně šunty, ale neni úplně jednoduchý si vybrat.

          2. Ano. Viem ze su vodotesne. Preto mi ani nechcu vymenit clanok v nich lokalne. Tvrdia ze nie su na to vybaveni a posielaju ich komusi do Toronta. Ale bol to dar od zamestnavatela ked sme odchadzali do Kanady, tak si na nich davam pozor. Keby som nieco porobil s Invictami za ktore som dal na Amazone 60 CAD, tak ma to nemrzi. Tissoty ktore mam 18 rokov by ma mrzeli.

          3. Koukám že úroveň „hodinářství“ v Kanadě je ještě lepší než u nás. U nás ještě aspoň tu baterku na počkání vyměněj a posílaj akorát na opravu. V Kanadě už asi akorát tak vyměnit řemínek nebo zkrátit kovovej tah. Sehnat hodináře co dokáže i opravit nebo vyčistit začíná bejt docela problém.

          4. Mam obavy ze ta posledna veta neplati len o hodinaroch. Zohnat v Kanade niekoho co dokaze opravit cokolvek je vazny problem. A ked sa najde, jeho praca stoji mailand.

          5. Pokud nejsi vyloženě levej, taksi kup na ebayi za tři dolary watch case opener a baterku si vyměň sám. Pokud nemáš potápky tak je tam pod dýnkem akorát těsnění. Ještě se prodává silikonová těsnící pasta, ale ta je asi zbytečná, pokud to dýnko neotvíráš denně abys to těsnění vyžužlaj. Ten case opener otevře skoro všechno, co má symetrickej počet děr. Na speciality typu Omega Bondovky s asymetrickejma dírama si musíš koupit speciální klíč, ale Tissoty by měly bejt klasika. Ještě se dělávaly hodinky s hraněným dýnkem a ty se dobře otevíraj malým francouzákem. Klíčem. I když dělat svou práci s láskou taky neuškodí. :)

          6. Ako silikonovu tesniacu pastu by som kludne mohol pouzit Dow Corning High Vacuum Grease. Ona je sice urcena na zabrusene sklene stople, ale pouzivam ju na tesnenie kadecoho uz skoro 30 rokov.

          7. Že si s těma hodinkama tak děláte hlavu…
           Na „výborném“ eshopu „poštovné zdarma“ jsme pro srandu objednali za 145 korun hodinky i s dopravou ala Apple, ale s těmi ostře svítícími číslicemi, jako měly kalkulačky kolem roku 1980 (starý LED diplej). Na první pokus ani za 3 měsíce nepřišlo nic, takže reklamace a druhý pokus a dorazily – jsou boží, akorát se semtam o minutky předejdou nebo zpomalí. Prostě pro zábavu retro jako svině, kombinované s kradeným designem.

           Jako další v pořadí jsme si vyhlédli „vojenské hodinky“ do lesy s plynovým zapalovačem asi za 250 korun; kulatý ciferník a nad tím díra pro plamen a prý se plyn dá plnit. No, za 250 kaček i s dopravou, nekupte to, že jo. Hodinky s plamenem – kdo to dneska má?

           (Ale ještě jsme je neobjednali )
           :-) :-) :-)

          8. Cywe, hustý. Zapalovač s hodinkama už jsem viděl, ale hodinky s plamenometem teda ještě ne.

          9. Tak oheň už máte, to už Vám vážně chybí jen ten vodotrysk :D

         3. To Pospec: Seiko 5. Nerez, vodotěsné, automat, ne zbytečně obrovské, ručičiky, den v týdnu, datum. Šlapou mi od roku 1992. Dvakrát měněn kovový řemínek, jednou lepen utržený nápis Seiko. Když jsem je kupoval, pobavil jsem toho chlapíka v hodinářství. Prý – tejden je noste, tak jak je budete používat. Zjistěte, o kolik se předběhnou, nebo zpozdí, přijďte a my je doseřídíme.
          Tak jsem přišel a říkám – předběhly se o patnáct vteřin. Eee, to je ale na automaty hodně dobré, to asi ani nepůjde seřídit. A tak se na to podíváme. Vzal hodinky, odešel s nima „dozadu“, kde si dal nejspíš cigáro a zase je přines, že tedy vyladěno.
          Teď už se zpožďují asi o minutu za den. Už něco zažily… Ale zatím jsem nehledal, kde by je dnes dokázali seřídit.

        2. Tissot 1853, vlastním bezmála dvacet let, mám nepřetržitě na ruce. Slouží spolehlivě a věrně. Teď jsem se teda na starý kolena začal víc hejbat, tak Garmin 5 Sapphire.
         Ale na Tissot nedám dopustit.

       2. Nojo, CASIO, to je slušná kvalita za super ceny, podceňovaná, ale hrozně solidní značka. Mám foťák CAISO z roku 2001, šlape; mám menší elektronické klávesy CASIO z roku 1987 (Tuzex) – hrají dodnes i přes drsné podmínky, ve kterých se na ně hrálo před čtvrt stoletím; a známej možná ještě má funkční digi CASIO někdy z roku 85.

        Taky mám jiné klávesy CASIO z roku zhruba 2007, samozřejmě fungují perfektně, aly ty jsou ještě zánovní :-)

        Prostě Japonci umí. I když třeba značka CASIO už taky leccos dělá ne v Japonsku, ale v Číně; ale kvalitu si ohlídaj.

        1. jo taky si nepamatuju, že by se mi kdy co od nich rozbilo. Jo jedna kalkulačka, ale to bude tím jak s ní kámoš házel o zeď.

    2. Ono by to šlo, že by byla otevřená volba, evidovalo by se kdo to komu hodil a dotyčnýho politika by mohli odvolat jen ti, co ho předtím volili. Jenže než aby každej viděl koho kdo volil tak to radši neodvolatelný politiky. Už vidim, jak šéf firmy „doporučuje“ zaměstnancům koho volit, jinak budou prémie jaký, Halík? Nižší, kurva, nižší. A až se bude zeštíhlovat, tak hádej kdo poletí jako první.

 9. Komendiantov by som nacpal do maringotiek kam patria.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!