Výzva k všelidovému odporu: Nehrajte Účtenkovku! - zpět na článek

komentářů 120

 1. Pokladní: „Haló, pane, zapomněl jste si účtenku!“
  Já: „Haló, paní, vypadám snad jak estébák?!?“
  A pokud dělám větší nákup, tak spodek účtenky přejedu zapalovačem a nechám v provozovně. On to nějaký výhrychtivý bezmozek do toho koše rozcupuje na drť sám ;)

  1. Považuji za důležité upozornit na to, že platím v hotovosti a účtenku nechci vidět ani zdálky, předem. Po nákupu je pozdě.

 2. Účtenkovku nehraju a účtenky si neberu, kromě případů, že nakupuju nejen pro sebe a dotyčnýmu pak chci vykázat, kolik co stálo. Což jsem ale dělal už před tím, než naši zem ovládla tahle slovenská zkurvytlupa. Bohužel ale kolem sebe v práci vidím, že jsem jeden z mála. Tam se kokoti vždycky těší na každé slosování. Jsem smutný.

  1. Kozo, tebe pasou u nás v Lovčičkách? Nebo kam to chodíš do práce?

 3. Na účtenkách, které mi někdo vrazí bez ptaní, začerňuji permanentem část PUK a toho druhého čehosi.

  Existují totiž tragédi, kteří loví účtenky z košů aby s nimi mohli gambleřit.

  1. …a tak zase,neni spatny pohled na bufeticiho sociala s hlavou v kosi,ne?

 4. Ale no tak, jsme snad na novinkách nebo kde? Předpokládám, že slušný člověk účtenkovku nehraje a předpokládám, že dfense čtou slušní lidé. Čímž se účtenkovka vylučuje.
  Osobně účtenky nejen neberu (ekologicky ji zlikvidujte) případně trhám na kousky a házím do košů (tedy pravda s výjimkou kde jde o záruku), ale od dob zavedení EET v hospodách i ZÁSADNĚ dávám dýško cash. Plastem za jídlo a pití pro Babiše, cash odměna pro obsluhu. Protože proto…….
  Alespoň do doby, než nám cash celoeunijně zruší.

  1. Takhle jsem to dělával před Burešem. V době Burešově myslím, že je vhodné ten přístup změnit (a sám jsem tak učinil) na „všechno v hotovosti, vůbec žádnou účtenku nechci vidět ani zdálky“.

 5. Výzva je to pěkná, ale poněkud naivní.

  1) Blbej, kdo dává, blbější, kdo nebere. Znám jednoho, Babiše (ani Zemana) nevolí, ale účtenkovku hraje. Stojí mu to za ten voser s vyťukáváním čísel (ale nevím, jestli něco někdy vyhrál, možná nějakou tu stovku).

  2) Aby lidi nehráli účtenkovku, si přejou především lidi, co účtenkovku hrajou – čím míň hráčů, tím větší šance na výhru. A přesně těm prospěje, kdyby se touto výzvou řídilo více lidí.

  3) I kdyby to díky nějaké výzvě přestala hrát polovina hráčů (a i ta polovina je naprosté scifi), stane se hovno. Babiš díky tomu neodejde z politiky nebo z ČR a volby nevyhrajou Svobodní.

  Účtenkovka je totiž chytlavá, protože k účasti v loterii si nemusíte koupit los, účtenku už stejně máte a jen musíte věnovat něco času. A zvýšit šanci na výhru z 1 k milionu na 2 k milionu se dá velice snadno, prostě použijete další účtenku.

  1. Když Urza mluví souhlasím a zatleskám, znáte to. EET veřejně odsuzuji, ale aplikaci v telefonu mám a měsíčně těch padesát účtenek dám. Rád čtu jedničkáře Dfense a bavím se na diskuzích (vážně je Defens zavřen ve sklepě a píše s přiloženou hlavní v zátylku?) S tou hrou končím. A jako první. Ty účty jsou zlo, horší než smlouvy a peníze. Mám vás rád, peace! Co přesně znamená neadresně rozhazuje dárky, tedy se může stát, že milion chudých se složí na jednoho bohatého. Ti chudí jsme my?

  2. Je pravda, že čím méně lidí bude Účtenkovku hrát, tím větší šanci na výhru bude každý z nich mít. A taky větší šanci získat nehynoucí slávu ve svém okolí.

   Tuhle výzvu nikdo neposlechne ve smyslu „tak jo, má pravdu“. Ale snad něco někam zasadí.

  3. Otazka,jestli by nebyl lepsi opacny zpusob,spamovat tu Uctenkovku registracemi uctenek a nasledne se jim na nejake vyhry vysrat.Tim by ti,kteri to delaji s chuti,postupne ztraceli nadseni.Predpokladem ovsem by bylo, mit k dispozici nejakou OCR a tou to tam nahnat ve velkym a automaticky.

   Chapu, utopie.

 6. V hospodách a stáncích s oblibou upozorňuji na neúplný seznam alergenů – 15. Alergie na účtenku. Já mám prostě z toho papíru vyrážku.

  1. Alergine na cokoli, co mi připomene Bureše…

  2. Uz jsem videl „V nasi restauraci jidla obsahuji vsechny alergeny. Dekujeme za pochopeni“.

 7. Rozhodně souhlasím s výzvou-nehrajte Účtenkovku – zbyde na mě víc. Když už ta hra je, a já nakupuju, tak za týden naskenovat 3-5 účtenek, než je večeře na stole, to mi žíly netrhá. Nejlevnější loterie-nedávám dvacku za kousek papírku, kde po setření není nic.

  1. Souhlasím. Je větší šance na auto, nebo nějaký ten peníz (už jsem vyhrál dost na dvě skříně od IKEY) od protiúčtenkovců? Není. A blbej kdo dává, blbější kdo nebere.

   1. Souhlasím s tím, že každý má možnost se rozhodnout podle sebe.
    Dále podotýkám, že nezájem o účtenkovku nebude důvod jejího zrušení (tahle informace by ven prostě neprosákla)
    A pro její hráče, kteří říkají, že „by byli hloupí, kdyby nebrali“ odpovím částí citátu: „Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.“

 8. https://neovlivni.cz/financni-sprava-ma-znovu-posilit-nove-chce-prolomit-advokatni-mlcenlivost/

  Babiš se nepřestává činit….. doufám, že jsou všichni voliči Zemana spokojení. Vláda bez důvěry a v demisi bez problémů činí závažná rozhodnutí s podporou spd a komunistů.

  1. Jestli jsem to správně pochopil, dotaz je adresován voličům ANO a Pirátům.

   1. Já jsem to psal jako konstatování, ne dotaz. Konstatuji, že Zeman tu umožňuje Babišovi vládnout bez důvěry a s komoušema. Ty mu samozřejmě odkejvaj všechno, protože takhle u moci ještě od roku 1989 nebyli. Mimochodem kde je Zeman? Nějak se o něm nic nikde nepíše.

    1. nj, jenže Babiš vládne s novými komunisty (Piráty) i starými komunisty (KSČM). Já v tom nějak nevidím rozdíl, ale mám dojem, že pokud někdo vyhraje volby o takový parník, jako se to povedlo Andrejovi, holt je to vůle lidu a něco s tím uděláme až při nejbližších volbách.

     1. Volby vyhrál, ale většinovou vládu s důvěrou sestavit nedovede. O pirátech nic nepíšu, já jsem volil ODS a Klause mladšího a vzhledem k tomu, jak to celé dopadlo, mám pocit, že jsem volil rozumně. Samozřejmě se mohu mýlit.

      1. No já ti nevim. ODS asi OK, ale mladej Klaus jde Babišovi na ruku fest. Navíc je to v ODS snad nejhlasitější zastánce toho, aby ODS podpořila Babiše. Dyk je to Burešův a Zemanův trojskej kůň v ODS.

       1. Chce se mi z toho taky blejt, ne že ne, ale po pořádku. Babiše volí 30% lidí. Že volby drtivě vyhraje bylo prostě jasný, navíc kauza lithium a beztvarý houbovitý slizoun Sobotka, to bylo prostě jasný jak to dopadne. Taky je jasný, že bez Babiše se prostě vládnout nebude. Tedy ač se mi to ekluje, Klaus mladší vlastně jako jediný vidí tuto realitu a budu opravdu radši, když s babišem bude někdo takový, než ksčm, piráti, čssd, kdu a další levičácký zmrdi. Ty mu totiž nechají projít spíš věci, který mě budou vadit, jako eet, klekání, atd…
        Taky z toho nejsem šťastnej…

        1. To je oportunismus jako prase a cesta do definitivní prdele.

         1. Ok, co navrhuješ? Rád si poslechnu něco lepšího.

          1. Držet se svýho a s fujky klukama neka. Jinak si celou slavnou čistu můžou vetknout v řiť a krom toho se budou muset zas vyhejbat zrcadlu.

          2. Já to pamatuji jako jeden z nejoblíbenějších argumentů komunistů: „já tam šel proto, že jinak by tam byl někdo jiný, a to by teprve byla svině, ne jako já, slušný člověk!“

          3. @ocs: Cožpak není stále ještě zřejmé, kolik škod nadělala pravici oportunistická politika jeho papá? A mladej zjevně hodlá jít v otcových stopách…

          4. Tak. A jako bonus přijdou o většinu voličů a dost možná že se i definitivně odepíšou. Spousta lidí je volila právě proto, že jasně deklarovali že s Bábou ne. Pokud to porušej, tak už definitivně přijdou o důvěru voličů. „Druhou oposmlouvu“ už by asi neustáli.

          5. Dobrá. to uznávám. Já se jen děsím, co bude tvořit s ksčm, spd, čssd…ale je pravda, že by se měla odska spíš distancovat. Koukal jsem na to jinak, ale asi máte recht.

          6. To se děsíme taky. V tom nejsi sám. Bohužel snadná cesta z toho průseru není.

          7. No hele, Babiš chce jednobarevnou vládu, max by asi byl ochotnej pustit jedno-dvě bezvýznamný ministerstva výměnou za podporu, ale radši by to nedělal. Každopádně, ve vládě bude mít hlavní, ne-li jediný slovo ANO (teda Babiš). ODS ve vládě proti ANO neprosadí nic. V parláči ODS sice umožní vznik vlády, ale vláda nebude na ODS závislá, protože má furt v záloze KSČ a SPD a zemanovský křídlo ČSSD. Takže když bude chtít prosadit nějaký jo svinstvo, tak to prosadí navzdory koaličnímu partnerovi ODS.
           Ergo, ODS podporou ANO nezíská nic, ničemu nezabrání a akorát se ušpiněj. Mladej Klaus svým prosazováním a podporováním Babiše akorát ODS škodí. Názorově je ten šmejd někde mezi ANO a SPD.

        2. Možná bych věděl, jak zatočit s Bábovými preferencemi – musel by někdo přesvědčit Kalouska, že kudy půjde, tudy bude Andreje a tu jeho sektu chválit až do nebes. Kalouska v týhle zemi tolik lidí slepě nenávidí, že Bábovi stačí jen se vůči němu neustále vymezovat a oblíbenost neklesá a neklesá…:-( A kalousek mu to, přirozeně, vrací. Ale to je kontraproduktivní, protože jen utvrzuje příslušníky Církve svaté koblihy, že jejich náchylnost k vůdci je „správná“.

         Ještě bych (jen pro pořádek) doplnil, že Bábu nevolí 30% lidí, ale 30% z těch, co přišli k volbám – a to je dost velký rozdíl…

      2. Shifty: Ty budes mit fakt problemy s pameti. Nemit rad burese a volit ods. Tihleti kapitani jsou produktem devadesatek.

       1. Bures je produktem 90tek? Ty budes mit asi problemy s mozkem.

        1. shifty: A kdy jako? Si nepamatujes jak se zhaslo? Vubec nechapu jak dneska muze ODS neco mektat proti buresovi. Ten si tady 20 let pase politiky a uredniky a dneska se jim najednou nelibi?

         1. Volil bys Bakalu, kdyby si založil politickou stranu a začal tvrdit, že tady dá všechno do pořádku?
          Vždyť všichni dosavadní podvodníci včetně Bakaly jsou přištipkáři proti Burešovi!

          1. Nevolil.
           Me je proste na bliti jak ti, kteri de facto vyrobili burese, bakaly a dalsi, dneska moralizuji. S komousema se nevyporadali a jedine co umi je po 25ti letech se vozit po nejakym radovym esenbakovi, kterymu teklo mliko po brade. To je politicky bizar ta odeska. Vsichni radoby pravicaci tu breci jak tu bures vladne a maji plnou hubu moralky, ale je to jak pises, do naruce burese volice nahnaly tradicni strany vladnouci od revoluce.

     2. No, já to teda zas tak detailně nesleduju, ale zatím to je tak, že Babiš vládne s KSČ, SPD a Klausem juniorem. Piráti sice netvrdí že půjdou za každou cenu proti Burešovi jako DeBl, ale na ruku mu nejdou. Navíc, podle toho jak Babiš Pirátům spílá, to vypadá, že ho Piráti docela serou, protože čekal že jim zamává korytem před čumákem a oni mu odkejvou cokoliv.

      1. Piráti jdou Babišovi na ruku sviňsky hodně, akorát taktizují a podporují jen ty nejtěžší sviňárny, ne každou prkotinu. Teď například masivně podporují Babišův návrh na plošné prolomení advokátního tajemství kdykoli bude mít Berňák chuť.

       Vysloveně svazáckou argumentací to tlačí místopředseda Jakub Michálek.

  2. Jenže v tomhle mu úspěšně pomáhají novokomunističtí Piráti. A ti se zaklínali tím, že Piráti budou podporovat svobodu a nějak jim to nejde.

   1. Já jsem z nich měl ten dojem, že na evidenčně – šmírovací vlnu naskočí jako nic a ona to bohužel bylo pravda.

   2. To, že piráti jsou převlečená neomarxistická svoloč, bylo jasné už dávno. Ostatně stačli fotky Bartoše s antifáckou německou vlajkou. Tahle svoloč je snad ještě horší, než tradiční komunisti, i když sám nevím.

 9. Pokud mi obchodnik uctenku da a je na ni EET kod, „zahraju si“. Pokud mi da uctenku a neni tam kod, neptam se a nezkoumam. Nedami-li uctenku (a ja o ni nestojim kvuli zaruce nebo tak), nevyzaduju ji. Fakt nevim proc bych si mel pripadat jako bonzak jen proto, ze zadavam uctenky z Billy nebo Tesca (coz je asi 80% uctenek s kteryma hraju) – tyhle korporaty uctenky davaly vzdycky. A s lidma s kteryma se znam osobne a od kterych kupuju malovyrobni pochutiny jsem uctenky nechtel nikdy.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017