Výsměch studentské demonstraci

Featured Image

Vždycky jsem si říkal, a pořád na tom trvám, že studenti mají ve společnosti výsadní postavení, a akademická půda zvlášť. Podstata spočívá v hledáním znalostí, moudrosti, a zkoušení nevyzkoušeného. Vládne si do jisté míry sama.

Dle mého názoru nemá establishment na akademické půdě co pohledávat, pokud jej akademická půda sama nevyzve, nebo se nestanou věci, jež jsou už přes čáru. Třeba vražda. Logicky je akademická půda také oddělená od zbytku světa, panují tu ideje nad praxí. Z toho pak plynou i názory, které akademické bytosti zastávají. Po opuštění akademické půdy tito jedinci zažijí tvrdý střet s realitou, a celé to má svůj smysl. Konec filozofování, jiní to popsali lépe a výstižněji.

Zarazily mě informace o studentských demonstracích v poslední době. Měly být za obnovu ústavního pořádku. Vznešená to slova, co konkrétně tedy tito studenti chtěli? Jestli to chápu dobře, vadí jim vláda v demisi. Tu považují za narušení ústavního pořádku. A taky je nejspíš motivuje nenávist k Babišovi a Zemanovi, ale věřme jim, jsou to přeci skuteční demokraté, jejich záměry jsou čisté. Ostatně jako každého z nás.

Nevím kdo a proč tento termín tak ohnul, ale co je mi ze znalosti Ústavy známo, vytíráme si s ní zadek už dlouho. Říkám jí cár papíru s hnědou čárkou, znáte to, když si vytřete s listem papíru zadek, co na něm zbude. Tak nějak se Česko ke své Ústavě chová. A zrovna ve vládě v demisi ten problém fakt nevidím. Ta je totiž sledovaná natolik, že ústavně je samozřejmě relativně v pořádku. Studenti tu tak volají po něčem, co reálně neexistuje, a je to pouze ideál, který někdo stvořil. Ten průser vidím v tom, že studenti jej nekriticky přijali.

Některé principy, které jsou v Ústavě zakořeněné, zvesela ignorujeme, a už se nám to vžilo do krve. Co třeba takové právo nevypovídat. Co jsme z něj udělali a hromadně schvalujeme. Nikdo se tu nediví podivným soudním řízením, zmiňme třeba největší daňový podvod v historii ČR a pana Zadeha. To je panečku spravedlivý proces, ale zdaleka není jediný. Holku co vybafla na Zemana, a bylo to v televizi, stihli vyhostit už přes víkend, takže fpoho. Hon za penězi a represí došel tak daleko, že jsme vynalezli objektivní odpovědnost provozovatele vozidla. Taky jsme zavedli cenzuru v rámci regulace hazardních her (v absurdní podobě), která je prý nepřípustná.

To studentům nevadí, mají problém s demokraticky většinově zvolenou vládou. Žádným pučem, ale zcela korektní situací, kterou voliči vytvořili, a jejich vyvolení jí teď v rámci svého mandátu využívají. Přesně v duchu a litery toho, co Ústava ve stávající podobě hovoří. Ano, asi to Ústava v první verzi řešila jinak, a došlo k nějakému jejímu vývoji, a změně ducha do paskvilu. Lze se o tom dočíst něco v historii. Ale takovou jí teď máme, nikomu to nevadilo.

Vážení, ta chudinka Ústava je v “úzetku” takový malý sešit, krčí se někde v rohu skoro v každém knihkupectví, a stojí stejně jako školní skripta. Věnujte trochu času místo mrznutí na demonstracích jejímu přečtení. A pochopení. Budete velmi překvapeni, až ji konfrontujete s realitou. Hned pak ji můžete využít přesně tak, jako celá tato země, a nahradit s ní toaletní papír.


18.03.2018 Sinuhet

12345 (159x hodnoceno, průměr: 1,80 z 5)
15 884x přečteno
Updatováno: 18.3.2018 — 22:49
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!