Všichni umřeme! - zpět na článek

komentářů 105

Přidat komentář
 1. Kvalitativně vyšší efektivitu tomu všemu dodává ještě Zákon klesajícího mezního užitku. Může se zdát, že pokud politici vyhlásí „Vizi Nula mrtvých v Xyz“, nejčastěji „Vizi Nula v dopravě“, kálí si tím do vlastního hnízda.

  Jenže protože se efektivita každého dalšího opatření snižuje, zato ceny, náklady a škody opatření rostou, zákonitě roste i opozice. A to dává pachatelům „Vizí Nula“ skvělou munici, jak se vymezovat proti bezohledným šmejdům kteří chtějí aby umírali lidi a brání Pokroku.

 2. Představte si, že by se například celá cyklojízda najela na most a ten se zřítil… Naopak, skvělej příklad. Musel jsem utřít obrazovku.

 3. Hele a proč prostě smrt nezakážou???? A kdo si dovolí umřít, dostane flastr. A Huml by mohl protlačit objektivní odpovědnost umrlců. A svět bude krásný…nebo možná ne, ale Dead Lives Matter, víme?

  1. Vzhledem k tomu, že minimálně europarlament si myslí, že fyzikální zákony se dají odhlasovat…

   1. A nedají snad?

    1. Tak odhlasovali nakonec to snížení příkonu těch rychlovarných konvic kvůli Gaie nebo ne? :D Já to dění nějak přestal sledovat. Jen jsem tehdy doufal, že jim někdo s aspoň ukončenou střední vysvětlí, jáká je to kokotina.

    2. Tak od určitého příkonu se konvice na ohřev vody už nedá nazývat rychlovarnou. Pamatuju si první, plastové VARNÉ konvice s obsahem 2L, které měly 450, max. 600W.
     Stejně tak vysavače s příkonem 400 až 600W, které udělaly s účinnými turbínami úplně stejnou práci jako ty, které měly turbíny hodně „zjednodušené“ /aby je mohli vyrábět i čínští trotli/ a s příkonem o 1000W vyšším. Třeba ETA418. Ta měla „jenom“ 500W a byla tak účinná, že do ní museli osadit tyristorový regulátor tahu.
     Něco ojebat tak, aby se daly použít podřadný materiály a hlavně nižší přesnost výroby – výměnou za ztrojnásobený příkon – to umí opravdu kdejaký debil.
     Ale využít modifikovanou, přesně k charakteristice motoru navrženou, vícestupňovou turbínu a její okolí tak, aby byl ten 500W sériový motor, rovněž s modifikovanou charakteristikou maximálně využitý, to už chce vzdělaný lidi a fištrón.
     Ale uznávám, že ojebat 1.500W sériový motor tak, že s plastovou klecí a dalšími ojebávkami, vydrží jen 25-30 měsíců, to nesvede jen tak někdo. Řízeně ojebat přívodní kábl tak, že na navijáku vydrží těch 30 měsíců, ložiska, uhlíky a plastové díly dtto – k tomu už je potřeba sakra sofistikovaný, výkonný návrhový systém pro stroje s přesně řízenou životností. Tyhle návrhový systémy pro „optimalizaci životnosti“ původně vymysleli v General Electric a mysleli to tak, aby sloužily k prodloužení životnosti, nikoli úmyslnému zkrácení. číňan si to „modifikoval“ opravdu po svém. Došlo to tak daleko, že dnes už pro číňana není problém vyrobit motyku, co se za rok, ±1 měsíc, řízeně ulomí v takovém místě, že ji musíte vyhodit. Aplikovali to úplně na všechno a z ukradených technologií, co měly původně sloužit ku prospěchu lidstva. Teď po modifikaci slouží pro 1,4G agrobolševických sklářů, aby měli trvale co žrát..

     1. Jo a kolik těch starejch verglů mělo pořádný filtry, nedejbože HEPA filtr? Ti to řeknu – pěknou píču to má. Taky při vysávání pěkně smrdí a oblaka jemnýho prachu co z toho vyletí při zapnutí i při vysávání sem viděl na vlastní bulvy opakovaně.

      Přidej HEPA filtr(y) a sání ti spadne přesně na tu polovinu až třetinu. Vobčas místo pohádkaření mysli hlavou, jo?

     2. servisdok 7.9.2020 v 14:16
      Nějak jsem nepochopil Váš komentář ohledně vysavačů na můj ohledně rychlovarných konvic. Vysavače, které víc topí než vysávají jsou samozřejmě na h…o. Ale jak to souvisí s výkonem? Tak sakra udám poměr mezi příkonem a sacím výkonem na turbíně a je to ne? Když už EU chce teda něco zakazovat. Oboje se dá změřit. Můj 2.5kW vysavač vysává hezky. Když tomu dám plnej, tak nemůžu odtrhnout hlavu od koberce a posouvám i s nábytkem. A přesně jak piše Behemot. Můj má 4 nezávislý filtry. Tam pochybuju, že nějaká 500, co nestojí padesát litrů něco smysluplného protlačí.

     3. Nebudu se pokoušet dělat z Tebe blbce, protože Ty blbec nejsi.
      Tak jenom doporučím zjistit, zdali legendární vysavače Electrolux, nebo jim velmi koncepčně podobné AEG, vyráběné ve stejné době, jako ETA417 a 418, tyhle filtry měly. Pomůžu Ti – neměly, měly průměrně stejný příkon, jako ty naše, ne-li nižší. Měnil jsem po 45 letech používání přívodní kabel na tom legendárním, známém „chromovaném“ Electroluxu Galaxia – měl příkon jen 350W a sál jak pominutej.
      Proč ty vysavače neměly tyhle filtry?
      Vážně si myslíš, že všichni ti západní, renomovaní a tradiční výrobci byli úplně blbí? Že by vůbec nereagovali na oprávněné požadavky spotřebitelů? Určitě reagovali, kvůli prodejům udělali úplně vše. Požadavky tedy potom nebyly.
      Ale – obyčejní, neporouchaný lidi byli všeobecně odolnější. Ani zdaleka se nerodilo tolik porouchaných organismů, s alergiemi na úplně kdeco, včetně pampeliškového pylu.
      V domácnosti mých rodičů asi 40-45 let bezchybně fungovala nesmírně rozšířená ETA Standard, bylo to téměř ve všech domácnostech. 450W, 8m gumový flexo kabel bez navijáku, robustní nožní spínač, předimenzovaná ložiska i uhlíky. Jeden jediný filtr tam byl látkový pytlík, nic víc. Pak už jen bavlnou opředená, kovová spirálová hadice, asi 3-4 druhy hubic s kartáči i bez, dokonce i „stříkací pistole“ na principu fixírky.
      Nikomu v běžných domácnostech to vysoce pravděpodobně neubližovalo, když i přes další, novější modely lidi ty vysavače dál a bezproblémově používali. Nikdo u toho nejspíš neslzel, neprskal, neotékal a následně neupadal do specifického šoku. Lidi by ty vysavače hromadně vyhazovali, nebo nekupovali, objevovaly by se návody na ubastlení dodatečných fitrů – a to se prosímpěkně nedělo. Pouze se při častějším používání ve velkých bytech častěji měnily uhlíky, občas i ložiska a jednou za 15 let se stočil komutátor. Dělával jsem to občas.
      Napsal bych Ti, co si o těch různých, vylobbovaných filtrech myslím. Je to ale jen můj, čistě osobní názor, co nikoho nezajímá, co člověk, to názor.

      1. Ale já nésu zvědavé na to tvoje stránkový kecání – jasně sem ti řekl, že ten bordel je vidět pouhým okem. Nejenom dyž vysávám koberec, ale ai dyž si du vyvrtat jednu dírku a chcu to vysávat, tak očekávám, že to vysavač vysaje, ne že to protáhne větrákem a rozpráší mi to do celé místnosti. Taková věc je na piču a ne na vysávání. Jináč sem jeden ten doutník kdysi kuchal, pamatuju se, že veškerá turbína byl hliníkovej bazmek na hřídelce, rozhodně to nemělo žádný fancy tvary a už tuplem ne vícetlaký části. Asi jinej model…

       Dál ať si každej dělá, jak chce. Může si koupit 1500W mrdku za tisíc korun, co na elektrice nikdy nepropálí tolik, voč je levnější. Jinej si za desítku koupí 2kW s pětinásobným sacím výkonem. To je na každým soudruhovi. Teda, oh, wait…už není, už nám rozhodli soudruzi z brusele.

      2. To nebyl vysavač. To by vířič bordelu z koberce do ovzduší.
       Naštěstí ten mizernej sací výkon většinu toho bordelu v koberci nechtěně ponechal, takže ne všechno pak museli obyvatelé místnosti vysát svými dýchacími cestami.
       A Vaši jistotu, že právě tyhle vířiče prachu ony všeliké alergie – zejména na prach – právě nespustily, rozhodně nesdílím.
       Ale byly i jiné zdroje (stačí si vzpomenout, jak všichni chlapi včetně nekuřáků tehdy na zastávce chrchlali úplně stejně – nebylo to z kouření, ale ze zatápění mizerným uhlím).
       Mimochodem, dnešní čínská hračka pro děti za 1500 Kč dokáže nastříkat toho Trabanata asi 1000x líp, než to šlo s tímhle krumplem (napsal bych, který stál měsíční průměrný plat, ale bohužel si již nepamatuji přesnou dobovou cenu a nerad bych byl popotahován za to, že stál o 100 Kčs méně). Cokoli na bázi vody s tím souvislou plochu neudělalo ani náhodou (naštěstí tehdy se stříkalo buď nitrocelulózou, nebo olejosyntetikou, což je všechno dávno zakázaný).

       1. Na druhé straně ty barvy fakt něco vydržely, dneska je to naprosto běsný, všechny ty vodový sračky.

        1. To je samozřejmě zcela jiná věc, ale řekněme, že mají-li automobily z 90. let minulého století nějaké podstatné problémy, tak to jsou právě vodou ředitelné laky.
         Jenomže když jsem chtěl nalakovat historika originální syntetikou, vznikl z toho dost velký problém, protože na to už málokdo má vybavení.
         Ale u toho vysavače Eta Standard a následující řady „jezevčíků“ šlo o to, že vzduch byl na stříkání horký a měl mizerný a nestálý tlak, průtok i složení. Prostě hrůza, kterou dnešní dětská hračka za 0,5 % průměrné měsíční mzdy překonává o sto generací. Přesto s tím nastříkat ten Trabant šel, jen by to v dnešních meřítkách byl nekoukatelný děs a noční můra (tehdy platilo, co auto, to hrůza, takže to nějak extra nevybočovalo ze sídlištního vozového parku reálného socialismu).

     4. ETA 418 bylo ale doopravdy výkonný zvěrstvo. Dokud sáček uvnitř nebyl fakt plný, a obsah upěchovaný a stlačený, tak to prostě furt jelo.

  2. Sebevrazda byla trestna a mistama stale trestna je. Proto se ji rika sebeVRAZDA, zatimco spravny termit by mel byt sebezabiti. Jenze kdyz tvuj zivot patri statu…

   1. nojo ale koho trestají? zasebevražděný už potrestat nejde. pozůstalé? že ho neohlídali?

    1. Trestaji se neuspesne pokusy o sebevrazdu, tj. misto na psychinu jdou neuspesni sebevrazi brucet. Asi neni treba zduraznovat, ze je to kontraproduktivni, proto jsou uz skoro vsude ty zakony zrusene.

     1. Akorát věřící jdou za sebevraždu do pekla.

     2. Re: Caleb

      ZŘEJMĚ NIKOLIV

      Nepotkal jsem se s tím, že by neúspěšný sebevrah byl odsouzen. Naopak setkal jsem se s tím, že šel na psychinu.

      Pokud tvrdíte, že neúspěšní sebevrazi jdou bručet, prosí o odkaz na právní úpravu nebo judikát, myslím si, že jde o hrubý omyl.

      Pojem SEBEZABITÍ jsem potkal ve smyslu „vystavení se podmínkám, které s velkou pravděpodobností povedou ke smrti, ale smrt sama je jen brána v úvahu a přijímána, není cílem“ – tj. přijetí extrémního rizika pro dosažení něčeho jiného, u SEBEVRAŽDY je smrt hlavním cílem. Sebezabití je při takovém přístupu taková „sebevražda v nepřímém úmyslu“.

      1. když jsem na konci osmdesátek začal rozum brát a stal jsem se trochu spolehlivým a doma mi začali půjčovat vokno, voknoviny a lidovky, tak jsem se opakovaně dočetl, že v komunistických kriminálech bylo obvyklé u vybraných vězňů pracovní úrazy (včetně zanícených odřenin od lemu holínek) hodnotit jako pokus o sebevraždu nebo jako sebepoškozování za účelem dosažení pracovní neschopnosti (a zpravidla u soudu dokazováno svědectvím nějakého tupého zlodějíčka, který za odměnu obdržel štangli salámu) a odměňovat práce neschopného dalším trestem. jaký konkrétní paragraf a odstavec na to byl šroubován ovšem netuším, tenkrát mi bylo patnáct a dosud jsem právní vzdělání neutrpěl. třeba nějaká hospodářská kriminalita zvláštního druhu?

      2. Jak jsem rekl, dnes uz je sebevrazda trestna jen v par zemich a jsou to bananistany typu Sudan, Guyana, Pakistan nebo Barma:

       https://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_legislation

       V mnoha zemich je to jen prestupek, v jinych je sazba do 1 az 2 roku kriminalu. I v relativne vyspelem Singapuru to bylo trestne jeste v roce 2019 a kazdy rok za to par lidi skutecne slo brucet:

       https://www.straitstimes.com/singapore/penal-code-review-committee-punishment-not-the-answer-for-people-attempting-suicide

       Mnohe zeme maji taky tvrde tresty za napomahani sebevrazde, treba v tom Singapuru je za to az 10 let kriminalu.

  3. @jenyk
   to již zkusil Dařbuján aby zachránil Pandrholu a moc se to neosvědčilo…

  4. Ale to už máme, mlho. Pokuta za smrt je progresivní podle výše majetku a jmenuje se „dědická daň“.

   Socialisté otevřeně říkají, že účelem dědické daně je zabránit akumulaci majetku, tzn. pokud si někdo našetří, tak jeho děti musí třít stejnou bídu jako ti jejichž předci si nenašetřili, „protože rovnost!“

   1. V tuto chvíli (od 01.01.2014) děti žádnou dědickou daň neplatí, i kdyby zdědily miliardy a k tomu hory s horákama…

    1. Joj, možná proto Meda Mládková adoptovala Jiřího Pospíšila.

   2. Stát dostane vždy max. 8 043,- (DPH z úkonu)

 4. Smrt je primarne zakerna v tom, ze napada absolutne vsechno. Faunu i floru. Stroje, budovy a jine (nejen) lidmi postavene objekty a v neposledni rade i nezive prirodni utvary. Umiraji hvezdy, planety a jina kosmicka telesa. JE TO V PICI, NIKDO JI NEUTECE!

  BTW neni to tak davno, co jsem cetl prijemne mrazivou povidku uz nevim od koho, kde se clovicek s rodinou nastehoval do prazdneho domu. A bylo mu receno, ze jenom musi sict obili na poli, jinak at si zije jak chce. A uz si nevzpominam proc mu umrela zena a dcera(myslim), ale obe dotycneho sekace rozrusilo a jal se sekat vic nez bylo zdravo. Pricemz si neuvedomoval, ze co steblo, to lidsky zivot. (v povidce takto popsane umrti WW1 & 2). Je to hodne spatne podane a v knize to neni tak retardovane :D Kdyby si nekdo vzpomnel na autora/povidku, bylo by to cupr. (nevim proc, ale nejak se mi tam cpe P.K. Dick, ale jeho povidky vetsinou vyhlazuji lidstvo, tohle je na nej malo krveziznive)

  1. Jj Bradbury, najdeš třeba ve sbírce Sloup ohně snad jako úvodní povídku.

 5. Je vidět, že vám už opravdu docházejí argumenty, takže se snižujete k těmto rádobyvtipným komentářům.

  1. Všetky argumenty už boli povedané, protiargumenty vyvrátené, hrach na stenu vyhádzaný… nezostáva iné, len trpko sa zasmiať. Kedže iný glóbus nemáme.

  2. Hele darkmonk, ty to se svejma ekokomunistickejma nazorama budes vedet: Jaky je prunik mnozin oteplenych klimahysteriku a kovidiotu? 100% nebo o par procent min?

 6. deacon:

  je to zřejmě Raymond Douglas Bradbury a povídka Kosa / The Scythe

  1. Jop, to bude ono! Dik

 7. Pekne , tak trochu zbrankovsky styl :)

 8. To je ono, vtipné je lepší než hořké, rád se směju, +1.

  K závěru bohužel nelze říci než, že dokud bude všeobecné volební právo, jiné to nebude. Všude na světě je to to samé. Buď je tam uřvanej velkohubej kašpar s IQ tykve (nebo se tak naschvál jen tváří) nebo slizký bezpohlavní nemastný neslaný zmrd, lezoucí naoko do prdele lůze, ve skutečnosti jen robotek na dálkové ovládání Tondy Blaníka & his boyz.

  1. Zatímco kdyby nebylo všeobecné volební právo, bylo by to lepší, což ostatně názorně demonstruje blahobyt a mír poddaných pod nevolenými či pouze elitami volenými vůdci jako Čingischán, Neron, Ludvík XIV, Napoleon, Ivan IV. Hrozný, Vlad Napichovač či belgická koloniální správa.

   1. Samozřejmě, Neron. Taky Maon, Titon a Fidel Castron.

    1. Nero bez Nerona je původní české spisovné skloňování. Principiálně podobný případ, jako Zeus bez Dia.

     Nebo mne to tak alespoň učili na škole.

     1. Nero bez Nerona teď máte dobře, stejně jako Zeus bez Dia. Ale výše v tom výčtu vládců používáte 1. pád – Čingischán, Napoleon atd. Tam patří Nero. Tvar „Neron“ je u tohoto jména špatně vždycky, přestože při skloňování jsou správně tvary „Nerona, Neronovi“ atd. (skloňování latinských jmen v češtině vychází ze skloňování v latině).

      1. No jo, vlastně. Tak asi dík za opravu :o)

       1. V pohodě. Jindy zase bude opraveno něco, co napíšu já – ať už Vámi nebo někým jiným. Jo a věcně s Vámi souhlasím, že „nemastný neslaný zmrd“ vzešlý z všeobecných voleb je většinou snesitelnější než mastný slaný zmrd, ať už se k moci dostane pučem nebo dědictvím.

 9. Tak jsem se zasmáli. A teď hoši, kdy již byl ve SR za nenošení hadru na hubě? Samej bojovník tady….

  1. Nemohol by si mi tvoj príspevok preložiť do češtiny? Nechápem ho ani po štvrtom prečítaní.

   1. Doporučím více číst knihy…snad se ti to pak zlepší.

    1. Buď je tam překlep nebo jsem debil. Nebo obojí…. Také tu otázku nechápu. Po opravě „kdy“ -> „kdo“ to už zní lépe, ale byla to tvá otázka?

     1. Je tam překlep, ale i kdybys byl debil tak jsi to zjevně pochopil:)

      1. Hm, no… jeden preklep… hmm… tady nejdou psat korektorsky znacky, takze to reknu slovy „za takovou vetu bych autora zepredu do prdele nakopal“.

       1. A bez diakritiky jsi to napsal schválně, protože máš rád BDSM?

        Koukám, kolik se vyrojilo bojovníků..ehm..řešit překlepy, ale otázka jaksi…ehm…stále žádná odpověď.

        1. Jestliže ti čtenáři nerozumí, nebude to jejich chyba.

        2. Sysop píše furt bez diakritiky, ale jeho príspevkom rozumiem. Ty píšeš s diakritikou a nem-chápem.

         1. MrSato pochopil (a dokonce „přeložil“). Ostatním děkuji za doplnění Gaussovy křivky.

        3. Tak když ta otázka nedává smysl, tak na ní těžko zodpovědět. Možná strážník Crabtree by jí pochopil.

      2. Kdo byl v SR co? Ten preklep je to nejmensi, chybi ti kus vety.

       1. Asi to má byt správní řízení, ale je to dement, teda startér, tak co se divíš.

    2. Čo si predstavuješ pod pojmom viac?
     Napíš priemer strán (A5 či A4 či A6) za jednotku času (napr str./hod alebo str./deň) potrebných na to zlepšenie a ja ti dám vedieť, či mám v čítaní kníh pridať, alebo radšej ubrať, aby som pochopil tvoj text. Lebo nie som ženská, aby som si prečítal / vypočul štvrtinu vety a zbytok si po svojom domyslel – to nieje hodné chlapskej diskusie.

     1. Napiš to (chlapsky) ještě delší. Se tu oháníš chlapskou diskuzí a všichni tu fňukáte jak baby. Promiň, ale tobě asi ani to čtení nepomůže, když neumíš zaměnit „kdy“ za „kdo“ v takto krátké větě. Pokud nerozumíš významu celé věty tak se zeptej čemu konkrétně. Poněkolikáté a čím dál delšími příspěvky opakuješ, že nerozumíš. Čemu? Tos neřekl.

      1. Tak vymením kdy za kdo: A teď hoši, KDO již byl ve SR za nenošení hadru na hubě?……Takže treba nám pomalším buď vysvetliť skratku SR, alebo tú vetu doplniť.

       1. Asi vynechal aj slovo pokutovany? Nevadi, pokial aj bol, Slovansko na Kanadu, presnejsie dedinu co sa vola Minden, ON, nema.Tam bol 73 rocny dochodca zastreleny policajtami po hadke kvoli rusku ktore si nechcel nasadit.

        1. To by stálo za to poslat D-F do vodkazů, mají link? To je úplně bombastický – zachráníme všechny, i kdybychom je měli zabít. Ty kokso :o)

         1. Ono sa to nestalo rovno ma mieste. Policiu privolali zamestnanci obchodu ktorych dochodca udajne napadol. V dnesnom newspeaku to zrejme znamena ze ich poslal do pice aj s ich ruskom. Policia vyrazila za nim a k stretu – ktory doposial nikde nebol popisany – doslo zrejme na dochodcovom pozemku. Co je podla mna este horsie…
          Inak dochodca mal podozrivo madarsky znejuce priezvisko – Hegedus.
          https://www.vice.com/en_us/article/dyzxnz/police-shot-and-killed-a-73-year-old-man-refusing-to-wear-a-face-mask

          1. Podle zirouhedžu na místě dělali hovno a pak ho silácky obtěžovali večer doma na jeho pozemku. Nádhera.

          2. Zničit krtka!

          3. Udajne v case ked fizli dosli Hegedus uz odchadzal. A v Ontariu su policajne nahanacky – pokial naozaj nejde o vazny zlocin – zakazane (a to sa aj dodrziava, bol u nas pripad ked fizel za havariu sposobenu pri nahanani chlapka co prekrocil rychlost bol popotahovany na narodny vybor za vajcia). Takze oni urobili presne to co im kaze zakon. Akurat ze co sa na Hegedusovej farme udialo potom nevie ani svaty. A fizli samozrejme pravdu nepovedia.

          4. Tak kdyby to mělo zachránit jeden život…
           Víte kolik jich Hegedus bez roušky mohl zabít!?
           Pro tupější diskutéry, jedná se o ironii.

          5. No jo, vsetky tie veverice, medvediky cistotne a dive macky co by na svojej farme nakazil…a tie pstruhy v jazerach!!!

          6. Teď si to můžem vyzkoušet, už sou prej zas nakázaný náhubky, no bomba ne?

       2. Za prvé, nevím, co to je, a zadruhé mě to uráží.

        SR je správní řízení. Vítejte na D-F. Na webu, kde se o správním řízení nepíše jak je rok dlouhej.

        1. starter: když zmáčkneš caps-lock a poté ‚R‘, napíše to ‚Ř‘. Míchat v jedné větě slova s diakritikou a bez je ovšem vskutku zákeřné.

         1. Tak nevím – já když zmáčknu capslock a zkusím poté „R“ (čili „shift+r“), napíše to „r“…

          1. s capsem samozřejmě malé ‚r‘, psal jsem o písmenku jak vypadá na klávesnici, nikoli softwarovém.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!