Volit sobecky - zpět na článek

komentářů 221

 1. posledních několik let jsme ot vždycky hodil Svobodným … pak jsme se sice nemusel stydět, ale bylo to takové … akademické … letos jsme si projel programy a kupodivu mi oopět nejvíc vyhovují Svobodní … Matějku mám rád ale ta strana má potenciál někde kolem promile …
  Takže jsme si vzal aktální průzkum, vzal potenciál, přičetl 20% za statistickou „chybu“ a kdo se nedostane přes 5% má prostě smůlu, politika není fér …
  a z toho zbytku budu muset vybrat .. volba je to naprd, ale aspoň nebudu mít pocit že jsem svůj hlas ušlechtile spláchl do záchodu ..
  (v podstatě je to buď konzervativně ODS nebo pro prdel Okamuru (i když to je spíš prdel typu Zeman než co jiného) … Robejšek sice nezní špatně ale čím víc se dozvídám o jejich plánech tím míň se mi to (sobecky) líbí …)
  chjo ..
  (průzkum zde, http://www.sanep.cz/sid=ap7eaqgbq0pnbr2k6n73d0qr25/pruzkumy/volebni-potencial-rijen-2017-publikovano-10-10-2017/
  a veselé čtení to není … (j je to jen statistický blábol ale obraz to dává)

  1. pro tu srandu dej to okamurovi, já bych fakt chtěl zažít co by ti političtí dinosauři dělali kdyby měl okamura 25%, babíš 25% a zbytek by měl po 5,1%… A dost se mi nelíbí jak jsou zprofanovaní piráti, jak kdyby někdo už teď věděl že se tam dostanou přitom to je taky sluníčkářská strana co podporuje cigány a migranty.
   Bude to na čtyři roky!!! Čtyři roky je dlouhá doba a Okamura furt něco předkládá, a dobrý věci to jsou, kdyby se mu jen jedna z těch věcí povedla byl by to malej krůček okamury a obrovský skok pro Českou republiku.

  2. „Volil jsem konzervativne ODS, aby hlas nepropadl.“

   To pak muzes davat jako kamenak k dobru.

 2. No konečně! Už i pravicoví voliči se začínají probouzet a pomalu jim začíná docházet, že opravdu, ale opravdu nemusí vždy volit pravicovou stranu bez ohledu na to, že jim jako střední třídě nepředstavitelně kálí na hlavu, pokud si s nimi rovnou nevytírá pozadí. A že je možné dokonce volit stranu podle toho, jak je výhodná pro mě a moje blízké a ne podle toho jestli je program dostatečně pravicový (=co nejvíc vyhovuje privatizačním estébákům).
  Jen se obávám, že teď už je to procitnutí k ničemu. Prostě už je pozdě. Jako by vám půl metru před hranou niagarských vodopádu došlo, že máte pádlovat nikoliv po proudu ale proti proudu.

 3. :D Takový ten pocit, když ze sebe někdo dělá dobrovolně kokota :D
  Pokud jsi volil Svobodné do Europarlamentu, tak na prvním místě byl Petr Mach a na druhém Jirka Payne. Tak pokud jsi ho z toho lístku neodstřihl, tak jsi volil i jeho…
  A Petr Mach na rovinu na začátku řekl, že před parlamentními volbami to složí a bude se věnovat národnímu parlamentu, který je důležitější…

  Tak až budeš příště podkuřovat Matějkovi, tak prosím bez failů, vypadáš pak jak… :)

 4. A já to hodím tomu, kdo za všechno může, protože mi připadne jako jediný, kdo se Báby nebojí, a Bába na něj nic nemá. Jinak by ho už dávno zrušil.. Tož asi tak.

  1. vy by jste byl schopný pro peníze zabít i vlastní babičku holýma rukama že?

   1. O peníze jde až v první řadě. Pro mě je priorita aby zmizel A.B., nejlépe za katr a s ním EET, KH, Účtenkovka a podobné bonzárny. A neviděl jsem nikoho jiného kdo by se Báby nebál. Ostatní jsou více méně kašpaři. To je ale asi taky důvod, proč za všechno může.. no kdo asi??

 5. Problém demokratických voleb je, že volební právo mají ženy a důchodci. A ti mají většinu. Takže si volte koho chcete, ale rozhodují tyto dvě skupiny. A ty jsou už jaksi z principu orientovaní levicóvě, tkz. na „jistoty“. A ty jim slíbí kdo ? Ten, kdo má v programu více státu a tím pádem více síly, těm co tvoří sebrat a těm co volí předat. A proto jde celý západní svět do prdele.

  1. Zapadni svet jde do prdele, protoze nenazranych hornich 10.000 na teto planete ovlada kolem 40 procent celoplanetarnich zdroju.
   Podivne na tom je, ze zrovna temto 10.000 tak strasne vadi diktatori typu Kaddafi a Kim cong Un, kteri si svoje mikrokomunismy vybudovali na svem vlastnim pisecku, v pripade Kaddafiho to dokoknce byl komunisticky mikrosvet s lidskou tvari, kde zivotni uroven poddanych byla zhruba stejna, jako zivotni uroven superdemokratickeho Spanelska.

   Takze problem nejsou zeny a duchodci. Problemem jsou… “ byvale staroveké kmene altajského pôvodu, ktoré v rokoch 650 – 965 mali ríšu medzi Dneprom, Krymom, Kaukazom, národ nejasného pôvodu. Postupne, ako jeho príslušníci bohatli z kontroly tranzitného obchodu medzi európskym severom a Orientom, stále viac prechádzali k usadlému spôsobu života. “

   A prave toto nejmenovane etnikum, ktere uz od staroveku kseftovalo a budovalo si svou risi a povazovalo se za boihem vyvoleny narod, ma takrikajic globalisticke choutky ovladat celou planetu a z toho prameni drtiva vetsina soucasnych svetovych problemu.

   1. I kdyby těch 40% zdrojů neovládalo oněch horních 10k, ale bylo jich na to třeba sto miliónů, museli by si počínat přesně stejně jako těch 10k, jinak by o ty zdroje brzo přišli :-)

    1. To je sice pravda, ale podle me teorie tech hornich 10k proste neni schopno snist tolik kaviaru, nadivanych labutich krku a slavicich jazycku, kolik by jich snedlo sto milionu, cimz z hlediska ekonomiky vsichni ti umeleci, spickovi remeslnici, spickovi kuchari atd nemaji exkluzivni a dobre placenou praci, ale bouchaji nekde hambace v Mc Donalds pro globalni chudinu, na kterou zbyva upocenych 60 procent vykonu ekonomiky a to jeste kdovi jestli.
     Tim , jak se bouchani hambacu v McDonalds navic jeste automatizuje, tak maji tihle nadani a talentovani lide prace cim dal mene, takze se vymysleji umela zamestnani, jako treba aktivista v neziskovce anebo odbornik na gender anebo koordinator koordinatora pro zaclenovani nezaclenitelnych priprchlencu do Evropy z hen te posledni valky, kterou mistri z USA spiskali.
     Jo. Malem jsem zapomnel. Vojenskoprumyslovy komplex je jednim z poslednich fungujicich zamestnavatelu na uzemi USA.

     1. Ovládat 40 % ekonomiky != zkonzumovat 40 % produkce.

      1. Ad „Ovládat 40 % ekonomiky = zkonzumovat 40 % produkce“o tom vazne pochybuju. Cena produktu se ridi nabidkou a poptavkou a treba privatni jety docela klesaji v cene, protoze pocet lidi, kteri je jsou ochotni provozovat, dlouhodobe klesa a ti superprachati, kteri jsou stale bohatsi a bohatsi si ( kupodivu ) vystaci s jednim, nebo dvema, nebo peti, ale fakt si jich nekoupi tisic a nepolezou z jednoho do druheho.

       Take klesa cena luxusnich rezidenci a palacu, zato stoupa cena umeleckych del, coz dava perfektni smysl, protoze jeden prachac nebude bydlet ve sto palacich naraz, ale klidne si do jednoho palace muze povesit deset originalu od da Vinciho. At tak nebo onak, snizujici se pocet cim dal prachatejsich prachacu v globale znamena cim dal vetsi ekonomicke problemy, protoze pri rovnomernejsi distribuci zdroju by se dalo drzet pri zivote mnohem vice odvetvi, nez je tomu dnes.

       1. Omlouvám se za zkratkovitost zápasu, operátorem != jsem měl na mysli „nerovná se“.

        1. …zápisu…

         1. moje chyba, nevsiml jsem si..

     2. Ještě jste zapomněl na eičáristy. Vytlačej totálně ty byrokratický úřady práce. To bude zase nezaměstnanejch a nezaměstnatelnejch cílovejch skupin. Z takovýho Sysopa by každej z nich dostal osypky. Tipuju ho na cílovou skupinu 30-40 let anebo 60-70 (plus mínus), tyhle generace jsou dnes tzv. „ztracený“.

   2. Nešel by do prdele, kdyby cílový skupiny pochopily, co se vod nich chce. Jenomže 70 procent lidí na planetě vůbec nechápe vocogo. A nejhorší na tom je, že to nechápe ani mnoho politiků.

   3. Zase tu meleš hovadiny. Žádných 10000 nežije na úkor ostatních. To se jen tobě zdá, že těch spodních 99 % umí nakládat se zdroji lépe než ten zbytek, proto by měli mít nějaký morální právo krást těm úspěšným.
    V ČR křivka mediánu a průměru mzdy jasně ukazuje, že nerovnost neroste, naopak jsme hrozně rovnostářský. Ti úspěšní živí ty méně schopné. Kam patříš ty?

    1. Sorry pane, jsi pako, ktere nic nechape, hornich 10.000 CHAZARU ovlada 40 procent ekonomickych zdroju CELE PLANETY a lidi jako Kellner a spol. by jim nestali ani za to, aby jim delali pingla.
     Z obcanu nasi bananove repiubliky Kongo do toho klubu mozna patri tak leda starej geront Schwanzenberg a to ho tam jeste trpi spise jako saska. Ono to taky neni bohuzel jen o penezich, ale o moci a i kdybys mel nakrasne jmeni 10miliard USD, tak nejsi clenem hornich 10.000 ani nemas automaticky pozvsanku do rimskeho klubu a trilateralni komise, kde se dohaduji takove drobnosti, jestli bude drive valka na Ukrajine, nebo v Koreji, nebo v Iranu , nebo Venezuele a jakou kupni silu bude mit tech 10miliard dollaru na papire, ktere jisty pan jmenujici se na R tiskne na rotackach svych centralnich bank.

     Pokud se tyce meho platu, muzu te ubezpecit, ze z pohledu CR je top, ovsem z hlediska EU je to v moji branzi prumer a tudiz me to docela sere. Takze mam asi ponekud extremni nazory, na nase bananova republika Kongo pomery.

     1. I těch 10000 potřebuje plebs. A pokud možno co nejbohatší plebs. S konspirací si oblbuj svoje ovečky.

      1. Plebs má být co nejovladatelnější.
       To s „pokud možno co nejbohatší“ poněkud koliduje, nemyslíte?
       Anebo to „pokud možno co“ má nízkou hranici.

  2. Výsledek voleb nezávisí ani na ženách ani na důchodcích. V prvé řadě jde o cílové skupiny, o kterých nemáte ani šajnu. A zrovna tyhle cílové skupiny se neselektují podle pohlaví, ale podle věku a podle toho, jestli cítíte třeba na mileniály nebo třeba na baby boomers.

  3. Divné, slyšel jsem, že ženy prý i pracují, a dokonce i za mzdu.
   A co se týče těch hloupých důchodců, jak jste si (pra)rodiče vychoval, takové je máte.

   Co to znamená: „orientovaní levicově“?
   Levicově odjakživa znamenalo méně státu (t.zv.odumírání státu) až po jeho úplný zánik.
   Západní svět jde, vašimi slovy, do prdele především díky globalizaci.
   Rozpor mezi globalizovaným kapitálem a státy vzniklými na národním principu skončí rozpadem těchto a „ukončením“ t.zv. západní kultury (civilizace, nebo jak je libo).
   Stávající vývoj je tedy pravicový – posilování státu. I když tam, kde to nemá smysl.

 6. Já volím ODS protože su Pičus.

 7. Stejně je zvláštní, že v době, kdy se máme jak prasata v žitě, všichni honí vlnu populismu, případně prý nikdo neví koho volit.
  Proto bude nějakej jihočeskej hrdina, kterýho živí EU a její výdobytky volnýho trhu, volit stranu, která má v programu jedinou věc, a to vystoupení z EU. Proto dementi volí stranu, která má jako hlavní bod boj proti lidem, kterých je v ČR 12. Proto spousta dementů bude volit stranu, která minulý volby uspěla s žádným programem, a za ty 4 roky pokročila tak, že se stala normální stranou, proti kterým před 4 roky bojovala.
  Myslím, že všem, bohužel, prospěje totální rozvrat v Evropě, válka a separatismus. Až si generace opět prožije peklo, bude se dalším dvěma třem generacím žít možná zase lépe.
  Problém je v psychologii. Lidi se mají dobře, nejlépe jak se kdy měli. Zvykli si na dotatek všeho, tak řeší voloviny a hrajou si s ohněm. Dfens vytahuje sirky a říká – vyndejte je taky, po ohni bude následovat boží království…

  1. Meleš kokotiny. Za socíku byly 2 formy utisku, ekonomicka a politicka. Ekonomicka se projevovala frontama na vsecko vcetne hajzlpapiru, bony a vekslaky a cernym trhem a politicka nemoznosti projevit svuj nazor, nemoznost soukromne podnikat a naopak povinnost drzet hubu a krok.
   A socialismus nepadl ani tak z duvodu politickych, i kdyz strelba na hranicich byla problem, ale mnohem vetsi problem byly ty fronty na hajzlpapir.

   A situace se opakuje. Po politicke euforii v devadesatkach a ekonomicke transformaci a utahovani pasu zacinaji lidi pomalu ale jiste srat na politicke sliby a koukaji se na realitu ekonomickych vysledku. A tim jak EU pribira priprchlence a cim dal vic obsahuje zkrachovane staty ala Recko, Italie, Spanelsko a napul i Francie, tak to bude cim dal tim mene o dotacich a cim dal tim vice o pokutach a lidi jsou vazne nasrani.
   Dostatek vseho je relativni pojem. Lidi nezajima stav, lidi zajima trend a trend jde se zdrazenym maslem, cenami najmu, energii a co nevidet i vseho ostatniho do prdele a k tomu nam tu chce EU vozit dalsi netahla a pobirace davek, jako bychom nemeli dosud pobiracu davek jisteho nejmenovaneho nedotknutelneho etnika.
   Lidi se maji mozna dobre, ale ne natolik dobre, aby byli loajalni rezimu a chteji zmenu.
   A zmena prijde a to velice brzo, protoze soucasna zapadni ekonomika je na pokraji sil a ceka nas hyperinflace a 50leta recese, ne nepodobna krachu na burze 1929. Letos take lamou akciove indexy historicka minima. Analytici v telce se bijou v prsa, ze tentokrat to bude jinaci…. Hlavne, at ti ten optimismus vydrzi, kamo.

   1. Zařaď se do fronty mezi pomatence, kteří už od roku 2009 čekají hyperinflaci. A nezapomeň koupit máslo do zásoby.

   2. Ale notak… za minule totality bylo nekolik moznosti, jak soukrome podnikat. Holt jsi nemohl byt majitelem akciovky a vydelavat na dotacich na repku, ale mohl jsi byt svobodny umelec, samostatne hospodarici rolnik, clen druzstva, drobny remeslnik, atd.

    V zasade minula totalita tak nejak srala na ty zivnosti, ktere byly bud v souladu s plnenim petiletky (clen druzstva, ktere neco vyrabelo) a nebo pod prahem citlivosti na prilis velke prijmy. Fakt mi ale ted nepripominej ten blabol jisteho soudruha vola na Hradku o tom, jak „ne 600, ale miliony berou…“, protoze to byly fakt vyjimky.

  2. No, podobnej nazor jako ty mela jiste spousta lidi napr. nekdy v roce 1913. Mame se jako nikdy predtim, hlavne nic nemenit. Sice smradek, ale teplicko. A jiste se nasla i podobna hovada, ktera nazyvala lidi s lepsim rozhledem dementy.

   Ty si jako typickej eurohujer zjevne nedokazes predstavit, ze by se soucasna centralisticka diktatura EU (a nic jineho to od lisabonske smlouvy neni) dala nahradit necim jinym, funkcnejsim a zdravejsim. Neuvedl jsi jedinej duvod, jak by CZExit zpusobil „totalni rozvrat, valku a separatismus“. Ani jsi nemohl, protoze jen blbe kecas. A bez nejakeho vetsiho otresu se soucasne bruselske struktury od moci odpojit nedaji. Dotacni zotrocovaci mechanismus nabaleny na jinak dobrou myslenku spolecneho trhu se sam dobrovolne nikdy neodstavi.

   A ta poznamka o nejakejch 12 lidech v CR svedci uz definitivne o tom, ze ses uplne mimo misu. Z tech 12 bude co nevidet na zaklade diktatu z Brusele 12 tisic a do par let 120 tisic a pak uz to samo poroste geometrickou radou. Zajed se podivat vecer treba do Frankfurtu na nadrazi. Pomazes s brekotem domu pod perinku a budes se za tyhle sve zhovadile kydy stydet az vystydnes. Pak se muzes prijit omluvit.

   BTW: Ale do Bonnu nejezdi, tam jak se zda zrovna vypukla epidemie svrabu, pocet nemocnych uz se zda prevysovat pocet vakcin, ktere jsou momentalne v celem Nemecku k dispozici. To uz bys nemusel rozdejchat vubec.

   1. Ano, jsi typický zástupec idealisty, který věří, že cokoliv bude lepší než status quo. Věř. na to máš právo. Možná se jednou potkáme na barikádě. Ale tam už si takhle pindat nebudem.

    1. A neco konkretniho by nebylo? S takovym materialem jako ty bysme v CSSR meli jeste porad Jakese a Strougala.

     1. Problém je v tom, že pro pár stromů přehlížíš les. Všichni tobě podobní melou stále ta samá dvě tři témata. EU není bezchybná, ale 9 z 10 lidí na planetě by dalo cokoliv, aby v ní mohli žít. Když si myslíš, že pro malou zaprděnou zemi dokážeš vymyslet něco lepšího, budeš asi fakt borec

      1. zrg a Praetorian jsou schopní vymyslet něco lepšího, stačí mně si přečíst tady různé příspěvky, takže nepochybujte o tom, že kdyby došlo na „lámání chleba“, bude se ta chytřejší menšina při „potápění Titaniku“ držet jejich a ne vašich „stop“.

       1. Ono i staci si pockat. EU se zhrouti sama do sebe, podobne, jako treba bolsevici. Puvodne mozna zajimava myslenka, ale naroubovana na imperialistickou forsaz vede EU do totalne slepe ulice. Uz treba jen onen slavny dotacni system se brzy vycerpa. Takze prijde jiny system. Nevim, jestli lepsil nebo horsi, ale proste jiny. Takze to pujde zase dal, jen podle jinych not.

        Tohle uz tady nekolikrat bylo:

        „vzdy se bude jezdt hlavne na konich a ne na nejakych strojich“
        „jednou bude vsude na svete socialismus“
        „spojeni pocitacu je mozna zajimavy experiment, ale penize tim nevydelate“
        „VHS byla a bude. Ne nejaka kolecka“
        Atd.

      2. Tak to ja jsem ten 1 z 10. A kde mas Praetoriana?

      3. Ja primo uprostred toho lesa bydlim, takze ho tezko muzu prehlizet. A tu kurovcovou kalamitu jako nemecky danovy poplatnik spolufinancuju a taky vychutnavam z prvni ruky. Opakuju – prijed si cuchnout k tomu, co bude do par let v CR taky. Staci se projit vecer po nejakem vetsim meste.

       Nez soucasna EU by bylo lepsi cokoli. Napriklad NATO + EHS bez centralnich instituci.

       EU je neomarxisticka fasisticka diktatura a ty rychle jedna za druhou odbouravane vyhody brzy dojdou. Porad nevidim souvislost mezi rozpadem EU a nejakym hypotetickym rozvratem a valkou, se kterejma tu strasis. Navic rozvrat a valka uz tu davno probiha. Statu proti vlastnim obcanum.

       Ty mas hlavu zaborenou v truhliku s nevidane krasne rozkvetlymi kytickami, ale jak se vyklanis z vokna, nevnimas, ze ti za prdeli hori celej barak.

 8. DFENS má dobrý nápad: v duchu kvantovej superstrunovej (*) zmrdológie to chce zaviesť veličinu DFensov voličsko-kokotný index (DVKI) ako subjektívnu mieru temporálnej falusoidnej autopercepcie indivídua z elektorálnym právom obdareného démosu…

  ergo

  DVKI = SUM(ZJKJV%) cez všetky volebné obdobia

  kde ZJKJV% je percentuálny podiel doby od momentu kedy si poviete „Že Já Kokot Je Volil“ na danom volebnom období (t.j. v DFensovom príklade by to bolo 20%)

  Je jasné že vzhľadom na subjektívnu povahu veličiny táto žiaľ nepostihuje dominantnú kategóriu voličov, tzv. „spokotov“ (spokojných kokotov), ktorí si napriek výsledkom (a často dokonca bez ohľadu na činnosť alebo nečinnosť) voleného politického subjektu myslia že je všetko celkom OK a sú so svojou voľbou spokojní.

  (*) zmrdov (a politických zvlášť) sú kvantá a riešiť sa dajú jedine aplikáciou supersilnej struny okolo krku pri dodržaní dostatočného pracovného ťahu

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017