Volfův revír aneb Homo Kladensis - zpět na článek

komentářů 24

 1. Jak pravil jeden můj kolega z práce: „Bůh stvořil Kladno, aby měl kam umístit blbce, cikány a komunisty.“

 2. Co to jako mělo bejt?

  1. Zase další slovní průjem o ničem od PAKA 😃

 3. Pokud se do Kladna stěhovali lidé za prací, tak se o lumpenpoletariát zcela určitě nejednalo.

 4. Jen faktickou poznámku k D7 a nehodám. Za naprostou většinu nehod může ten buzerant, co na dálnici u letiště nechal udělat přechod pro chodce se semafory. Pokud padne pro auta červená, tak je během pár vteřin fronta několik kilometrů, klidně až ke Kladnu. Situace jako stvořená pro nehody. Za ten můžou pražští exoti, nikoliv současný kladenský gubernátor, který proslul tím, že pro jeho zadek je Superb málo a musí si vozit urozené pozadí na obláčku Audi. Což samozřejmě neomlouvá voliče, kteří mu dali hlas.

  1. Jestli myslíte R7, protože ta zhůvěřilost s křižovatkama a zastávkama fakt nemůže ani ve snu splňovat normy pro dálnici, tak jo. Ale s tím se nikdy nic neudělá, pže proč? Pže úsekovka, prachy we.

   1. Myslím tím D7, která se předtím jmenovala R7. Víte, jak nejrychleji vybudujete dálnici? Když silnici pro motorová vozidla přejmenujete na dálnici :-) To, že nevyhovuje, to přece nic neznamená. Rozkaz zněl jasně.

    1. Na Slovensku to dotahli na vyssi level. Vite, jak nejrychleji udelate z dvouproudove dalnice triproudovou? Premalujete pruhy (viz usek Bratislava – Trnava). A my debilove na D1 ji rozsirujeme!

    2. Přesně tak, teď je to sice dálnice ale smí se tam jen 110. A i těch 110 je v některých místech riziková rychlost – nájezdy u Středokluk a Kněževsi bez připojovacího pruhu jsou fakt lahůdka.

  2. Na dálnici žádné přechody nejsou – ta „dálnice“ D7 začíná směrem z města až za odbočkou na letiště, v opačném směru pak D0 až od křižovatky s Evropskou…

   1. Máte pravdu, od přechodu na každou stranu je z toho na chvilku obyčejná silnice. Naprosto účelově, aby se tam přechod dal vybudovat.

    1. Podobne je to reseno na D4. Ta taky kvuli te saskarne na Banich zacina az u Jiloviste. Puvodne tam byl most pro pesi, ale mesto kaslalo na jeho udrzbu, natoz na vystavbu noveho mostu, takze byl nahrazen prechodem (kde tusim uz dva chodci … nedosli do cile cesty).

 5. Já mám lumpenproletariát docela rád. Při troše slušnosti nebo aspoň nepohrdání, s ním většinou lze vyjít. Na rozdíl třeba od středostavovských namyšlených (často otitulovaných) hovad na úřadech.
  Navíc je lumpenproletariát živoucí historickou památkou, která by měla být chráněna a dotována z EU (musí se nutně ty sociální fondy komplet vybrakovat multikulti neziskovkami v Prahe?). Protože po estébáckém listopadovém puči se původní lumpenproletariát plynule přesouvá mezi kastu nedotknu… eh, vlastně bezdomovců, nebo se pomalu uchlastává pančovaným alkoholem ve svých rozpadajících se vesnických domcích. Jsou takovou živoucí památkou na dobu, kdy se lidi ještě živili prací a vytvářeli něco hmatatelného, což se nedá říct o současných kancelářských metrosexuálech a kinderajťácích, kteří brečí jak malé děti když jim ve firmě zruší fotbálek nebo ty cool sedací pytle vyplňené polystyrénovými kuličkami.

  Okres brno-venkov má taky svůj skanzen kde převládá lumpenproletariát, je to Zastávka u Brna, hornické městečko, kde se už před 200 lety hlubinně těžilo černé uhlí. Není těžké odhadnout, která strana je tam ve volbách už 70 let favoritem.
  Z dolu už skanzen pro turisty udělali, ale nevím proč i z části městečka. Je to asi politicky nekorektní poukazovat na to, že některé skupiny obyvatel byly po 89. hozeny přes palubu aby naopak jedna úzká skupina mohla shrábnout miliardy.
  Tolik k našemu malému „kladnu“ u Brna.

  1. To vypadá, že jsi v Zastávce před rokem 1989 chodil i na místní fakultu, že?

  2. Taky se mi zdá že tam učil teroristy.

 6. K tomu bych dodal pouze to, že takto rozkopaná a neprůjezdná je celá republika, nesmyslné opravy nerozbitých cest zahájila v mém okolí úplně všechna města, takže se nedá dojet odnikud nikam. Jmenovitě Ostrava, Frýdek, Těšínská dálnice, Třinec, ale vlastně třeba i Brno ….

  1. Opravy nerozbitých cest je poslední dobou často vídaná záležitost. Z takové opravy nerozbité cesty jistě plyne více do spřízněných kapes, než když se opravuje rozbitá. Zřejmě je třeba dočerpat dotace, protože kdyby se nevyčerpaly, tak by byly napřesrok Halík jaký? No nižší, kurva nižší..

 7. Jak nejsem zastáncem kruháčů v každém prdelákově, tak si myslím že kruháč Na cikánce by pomoct mohl. V odpolední špičce se tam směrem z centra (ul. Na kopci) pravidelně tvoří 300m kolona. Jestli chce někdo vidět učebnicový příklad zbytečného kruháče, ať se přijede podívat do Libušína.

  1. Jak kruhový objezd zabrání vzniku kolon ?
   To už by snad bylo lepší dát tam nějaký rozumně nastavený semafor …

 8. Jak psali i předřečníci, na podzim se začíná opravovat úplně všechno na všech silnicích v Republice, často s podobně destruktivními následky.

  Logické vysvětlení zní, že je to dáno jedím ze dvou faktorů (či jejich kombinací):
  1) je třeba co nejrychleji dočerpat prostředky před koncem FY, aby příští FY nebyly sníženy o nevyčerpanou výši
  2) teprve na podzim bylo dokončeno zprocesování dotací a přiklepnuty granty, fondy a prostředky na opravy silnic

  1. Někde ale ten stav trvá už od jara, v okolí Brna hlavně na sever, severovýchod a východ. V samotném Brně to trvá už tak dva roky.

   https://www.youtube.com/watch?v=2KrUoqnGd4Q

 9. To je opravdu pako!

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017