Volfův revír aneb Homo Kladensis

Featured Image

Homo Kladensis je jakýsi poddruh homo sapiens, jehož počátky souvisí s nalezením uhlí v devatenáctém století poblíž Buštěhradu. Doly, hutě a příbuzné provozy potřebovaly pro svou činnost lidi silné, u nichž inteligence nebyla až tak podstatná.

A tak se z celé republiky stahoval do této oblasti sto let lumpenproletariát s nízkou inteligencí. Důsledky této migrace jsou pozorovatelné i v současnosti. Zloba, omezenost, touha ublížit jen z plezíru je obecně rozprostřena do celého národa, ale Homo Kladensis hrají v tomto směru na rozdíl od hokeje extraligu. Tato genetická vada je natolik rozeznatelná, že ji můžete kvalifikovat i na silnici. V podstatě se dají řidiči dělit do tří základních skupin: 1. Řidič, 2. Kurvadebilevraťřidičák, 3. Kladeňák. Potkáte-li na silnici agresivního kreténa, jemuž není rovno, je velmi pravděpodobné, že má minimálně jednu babičku z Kladna.

Nejvyšší výskyt Homo Kladensis je samozřejmě v blízkém okolí tohoto navýsost hnusného města. Úsek dálnice D7 od Ruzyně k Lidicím, tedy necelých 7 kilometrů, považuji za naprostou špičku v koncentraci ichtylů za volantem. Hned vzápětí následuje další výjezd z Prahy – D6, úsek přibližně stejně dlouhý, opět končící odbočkou směr Kladno. Nehod je zde nepočítaně, denně si tu odtahovky přicházejí na své a policajti by si už na tomhle úseku zasloužili nějakou služebnu. Nejčastějším incidentem je samozřejmě srážka na buzeranta, protože já mám typičo kotoučovky, k tomu gůdýrky, tyve, to dupneš a stojíš na pětniku, ty krávo… ale nesmíš si při tom číst SMS, osahávat spolujezdkyni, zírat na přistávající letadlo nebo prostě chrápat. O dodržení bezpečnostní vzdálenosti samozřejmě nemůže být řeč.

Agresivita Homo Kladensis je možná způsobená i tím, že se nedokáže vyrovnat s tím, jak neuvěřitelně dlouho si nechá srát na hlavu. Příkladem budiž rozmontování největší ocelárny v Evropě bez jediné pořádné stávky, bez toho, že by se někdo byť jen pokusil pověsit pana Stehlíka za koule u vstupu do Poldovky. Zázračně hloupí jsou i hokejoví fans, kteří v současném majiteli stále ještě vidí spasitele, i když jediné, co pro klub udělal, je tvorba infantilního loga na dresech. A stejné sraní na hlavu si Kladeňáci nechávají líbit i v komunální politice.

Současný primátor Kladna patří k těm politikům, kteří ctí tradici některých našich prezidentů. Před lety jako primátor Kladna za partaj se strakou ve znaku vynechal z trasování peněz „Město – Podnikatelé – Hokej“ prostřední článek, a za to mu hokejoví sponzoři a spolustraníci zařídili několik týdnů trvající vazbu v Ruzyni. Soud po několika řízeních a odvoláních konstatoval, že se nejednalo o trestný čin, ale pomsta vycházející z povahy Homo Kladensis byla dokonána. Primátor byl vyměněn, peníze zas tekly, jak měly, a všichni byli spokojeni – tedy až na ty hokejové fanoušky a bývalého primátora. Pohádka končí znovuzvolením pana Volfa do funkce primátora města Kladna v posledních volbách. Monte Christo hadr. Pro jistotu si na to založil vlastní partaj, aby mu už nikdo do ničeho nekecal. A to má samozřejmě svoje důsledky.

Blíží se nové volby. A bude potřeba ukázat, co jsme my, Volba pro Kladno, pro Kladno udělali. Tak vopravíme silnice a chodniky, to by kurva bylo divný, kdybysme ty volby „na Kladně“ zas nevyhráli, žeju. A dem do toho, páč čas běží, na Cikánce uděláme kruhák, sice je k hovnu, tak si to holt ty kreténi občani vobejdou přes Vrapice, a chodníky v Rozdělově, ty sou potřeba, tamtudy jezdí spousta lidí do špitálu a tam billboardy můžou bejt sedum metrů vod silnice, tak tam dáme na chodníky místo asfaltu dlažky a pak na jaře na ty billboardy svoje ksichty.

A tak se stavební odbor pod velením svého primátora dal do práce. Na jaře nechal zavřít příjezd z R6. O tom žádná, vesnice v daném úseku kanalizaci potřebují. Nicméně zanedlouho bez ohledu na tuto uzavírku magistrát zatarasil druhou variantu příjezdu – Rozdělov. Zdejší čtvrť byla výkladní skříní za socialismu a nejspíš po dokončení bude opět. Patrně úlitba koaličnímu partnerovi KSČM. Určitě se to stihne do voleb. K tomu přibylo budování nesmyslného kruhového objezdu Na Cikánce.

Tím se z Kladna stala pro řidiče nedobytná pevnost. Stavba kruhového objezdu, který dopravní situaci v místě po dokončení ještě zhorší, zcela zablokovala příjezd i výjezd do Kladna severním směrem, společně s dalšími omezeními a uzavírkami jsou tři z pěti hlavních dopravních tepen nepoužitelné. V kombinaci s opravami komunikací v okolí Kladna si připadáte jako v Mínotaurově paláci. Lidé směřující do Kladna musí jet přes mnohakilometrové objížďky končící v kolonách s dalšími omezeními. A pak se divte, když takové řidiče vypustí na volnou silnici, že se chovají jak hovada. To by jeblo i normálnímu řidiči, natož Kladeňákovi.

Kvůli politickým bodům terorizuje kladenský magistrát své obyvatele. Nejen řidiče, ale samozřejmě i ty, kteří musí inhalovat o několik tun zplodin více, než by museli. Homo Kladensis v praxi. Kdyby si pár lidí vytáhlo hlavu z prdele a zkusilo zapřemýšlet, jestli kombinace uzavírek, omezení a objížděk nenadělá nějakou paseku, tak se tohle nestane. Ale tady jde o to bejt před volbama hezkej. Opravují se věci, které mohly být průběžně udržovány dvacet let za peníze protékající zbytečně mimo jiné do místního hokeje. Smutné na tom je, že u toho jsou lidé, kteří rozhodovali už před těmi dvaceti lety, jen v jiném dresu. Nicméně volič má krátkou paměť. A na to se spoléhá. A tak hurá, jdeme stavět Potěmkina, a ty, Kladeňáku, si vyliž prdel, ale pořádně, protože ti tam čtrnáct dní před volbama polezeme.

Kvízová otázka: Kdo bude „na Kladně“ příštím primátorem?

 


05. 11. 2017 PAKO

 

12345 (122x hodnoceno, průměr: 2,09 z 5)
14 224x přečteno
Updatováno: 5.11.2017 — 22:07

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!