Vláda národní blbosti

Featured Image

Vždy když někde vidím ministra Blatného, pokládám si otázku, čím se vlastně definuje blbec.

Blbec je většinou osoba, jejž hodnotový systém se natolik vzdálil běžné praxi, že jeho skutky jsou pro ostatní nepochopitelné. Blbec nemusí být nutně hloupý, jen žije ve vlastním světě, který většina lidí nechápe. Je pravda, že mezi blbostí a hloupostí je určitá korelace, protože inteligence hraje u lidí určitou pojistku proti blbosti, ale i velmi inteligentní člověk může úspěšně rozšířit řady blbců. Například policisty řada lidí vnímá jako blbce, dokonce o tom existuje řada vtipů. Nicméně většina z nich je podprůměrně až průměrně inteligentních, v lepším případě, a blbce z nich dělá až služební poměr, protože jsou povinni vyhovět iracionálním zadáním, které generuje ozbrojený sbor, do kterého se nechali nalejt. Jejich jednání je často v rozporu s common sense a s očekáváními, které od nich lidé mají, proto na jejich účet vtipkují. Některá soudní nebo úřední rozhodnutí vyvolávají dojem, že takhle musel rozhodnout nějaký blbec, problém však není v osobě úřední osoby, ale v pokřivených zákonech, kterým musel vyhovět a které jsou natolik odtržené od common sense, morálky a určitých inherentních hodnot našeho času a prostoru, že jinak než blbě o nich rozhodnout nelze. Jako blbec se bude chovat řidič, který místo aby pozorně sledoval situaci kolem sebe, zírá na tachometr, nicméně toto chování po něm každodenně vynucuje stát. Luděk Sobota často vystupoval v rolích různých blbců, přičemž nejvíce vynikl ten nešťastník, co ho Jáchym hodil do stroje a co se pak řídil ve svém životě strojem generovaným kondiciogramem, místo aby používal rozum.

Blbost se stala hlavní hybnou silou české vlády v rámci jejího „boje s pandémií“.

Doba covidová dovolila vzniknout nové profesi, kterou označuji jako „datový svazák“. Je to Jáchym, který ve svém stroji hromadí data z různých zdrojů a zasazuje je do společenského kontextu. Nedávno jsme se zabývali datovými svazáky z Ostravy, kteří hromadí data o pohybech mobilních telefonů v síti T-Mobile a na základě nich dodávají vládě podklady k tomu, aby mohla efektivněji používat státní moc proti občanům a účinněji je držet zavřené doma. Tato soustavná činnost datových svazáků přivedla vládu k pozoruhodnému závěru, že mezi mobilitou obyvatelstva a šířením nákazy existuje příčinný vztah. Blbec obdržel od Jáchyma svůj papír a od tohoto momentu začala blbost kvést.

Já si například myslím, že by velmi pomohlo ponechat 9 z 10 tramvají ve vozovnách. Zbylých 10% tramvají by jezdilo narvaných až po střechu a lidé by se tam snadno nakazili vším možným, ale nějakých 80% potenciálních cestujících by se v tramvaji nenakazilo. Nějakou dobu by postávali v zimě na zastávkách, pak by pochopili, že je to marné a na svoje dopravní potřeby rezignovali. I kdyby onemocněli a zjišťovalo by se proč, uvedli by, že v tramvaji se nenakazili, protože do té se vůbec nedostali. Znehybnění nebo dokonce sešrotování 90% tramvají by nepochybně vedlo ke snížení přenosu infekce v tramvajích a rovněž by bylo zjevné, že mezi mobilitou vyjádřenou v osobokilometrech a počtem nakažených v tramvajích je jasná souvislost. Asi si teď řeknete, že jsem úplně blbý, a budete mít pravdu. Uvažoval jsem jako typický blbec. Soustředil jsem se na jeden nějaký nesmyslný parametr, který vylezl Jáchymovi ze stroje a podřídil mu všechno ostatní.

Osobně nevidím velký epidemiologický rozdíl mezi fast foodem a tramvají. Proč ještě není oboje zavřené? I kdyby to zachránilo jen jeden jediný život, tak to dává smysl, protože s covidem už zemřelo 8.000 lidí! Mluvím jako blbec, no a co?

To samé dělá Vláda národní blbosti jak na běžícím pásu. Zjevně okouzlena barevnými grafy, co lezou datovým svazákům z Jáchymova stroje, dospěla k závěru, že jeden den v týdnu sníží mobilitu obyvatelstva tím, že zavře obchody. Záměr byl dokonce snížit ji na nulu, jak prohlásil ministr Havlíček. Jenže lidi ty parchanti stejně dál potřebují jídlo a hajzlpapír a další podobné věci, takže jezdí nakupovat v těch zbylých šesti dnech, aby se mohli úspěšně promořovat. Nicméně zadání zní snižovat mobilitu a tak snižujeme mobilitu, ať se tam klidně pošlapou.

V tom momentě se ukázalo, že obchody se nebezpečně plní lidmi, a bylo nutné zavést limit osob v obchodech s tím, že ti zbylí si počkají hezky venku. Sledoval jsem řádění chráněné populace před Kauflandy a pociťoval škodolibou radost. Blbost oslavila dvojitý triumf, ale to byl pouze začátek. Vláda národní blbosti má totiž mnohem větší potenciál.

Nepříjemnou vlastností části obyvatelstva, tedy té nevelké části, kteří nejsou totální vovce, je, že se domáhají předvídatelnosti, přiměřenosti a přezkoumatelnosti vládních opatření. Někteří dokonce soudně a úspěšně. Tahle kratochvíle je vyhrazena lidem, kteří ještě nezapomněli, že takové pojmy existují, třeba právníkům nebo osobám veřejně činným. Jsou to shodou okolností základní principy státní správy, ale psst, většina lidí to neví, protože o nich v rámci postupné indoktrinace obyvatelstva prostě přestali přemýšlet. Až dosud to bylo tak, zejména za zcela amatérského exministra Prymuly, že vláda tahala z klobouku různá opatření, které vyznívala někdy velmi směšně, například že se nesmí zpívat. Prymula tak položil solidní základy vládě národní blbosti. Pořádně to ale rozjel až Blatný. Ten dostal myšlenku, který se v prostředí tak dalece zamořeném blbostí jeví geniální. Vymyslel tabulku, která je známá jako ProtiEpidemický Systém alias PES. On je to tedy spíše protilidský systém, protože všechna opatření v něm uvedená směřují proti lidem, opatření směřující proti epidemii v něm žádná nejsou, ale to není moc důležité. PES vnesl do blbosti systém.

Od tohoto momentu přestala veřejnou moc vykonávat vláda, ale excel. Politici přestali nést odpovědnost, protože „to nám ukládá PES“. Andělé ministryně Schillerové a kocour Micík vyšinutého roupologa Flegra začali mít konkurenci.

Občané například přestali vidět důvod, proč by měly být zavřené některé obchody, když jiné s tím samým sortimentem mohou být otevřené. Odpověď: To nám ukládá PES.

Lidé se ptali, proč mají úřady zkrácené úřední hodiny, když se tam pak hromadí lidé. No proč. PES tomu chtěl.

Lidé se ptali, proč budou otevřené provozovny na stříhání psů a nebudou otevřeny provozovny na stříhání lidí. Odpověď asi nikoho nepřekvapí, to nám řekl PES. Tedy v tomto případě se tvrdí, že to nějak souvisí s psíky paní Babišové.

Tohle je každopádně nový level a nová kvalita české politiky. PES pomohl politikům zbavit se odpovědnosti a nasměrovat kritiku veřejnosti úplně jiným směrem. My nic, To ta tabulka. Blbost šlape na plný pecky.

Myslím, že někdy za deset let budou naše děti analyzovat v rámci diplomových prací a školních referátů kroky české vlády, tedy pokud v té době bude ještě něco takového dovoleno, a dojdou k názoru, že se chovali jako totální blbci. Naše země měla různé vlády, které se dedikovaly k různým misím, například Vláda národního porozumění (první federální vláda, fail) nebo Vláda národní záchrany (pokrizová Sobotkova vláda, taky fail). Nyní je konečně šance uspět, protože současná vláda pojmenování Vláda národní blbosti v pohodě unese a má nejlepší předpoklady svému názvu dostát, protože takové blbce jsme tu ještě neměli.

 


29.11.2020 D-FENS

12345 (589x známkováno, průměr: 1,14 z 5)
20 586x přečteno
Updatováno: 29.11.2020 — 20:49
D-FENS © 2017