Vize 2022

Featured Image

16.4.2011: Hlavní zahraniční zprávy na serveru iHned.

-Extremista Wilders, obviněný z podněcování nenávisti k muslimům, opět záludně žádá výměnu soudců pro podjatost.
-Bývalému egyptskému prezidentovi Mubarakovi hrozí trest smrti za to, že několik desítek let udržel na uzdě islámský fundamentalismus.

-Pseudosoud pro lidská práva v Haagu odsoudil chorvatského národního hrdinu Gotovinu na 24 let do vězení.
-Japonský důchodce z okolí havarované elektrárny ve Fukušimě navzdory celosvětové hysterii hodlá setrvat ve svém bydlišti i kdyby měl zemřít, zemře tak jako tak.

Jistě, samé důležité, politicky korektní a budování uvědomělého světového názoru prospěšné informace.

Jen noticka, pro multikulturního evropana, který si myslí, že elektřina vzniká v zásuvce, zcela nedůležitá, se jen mihla 15.4. večer na serveru iDnes a rychle zmizela.

Německo hodlá odstavit do roku 2022 všechny své jaderné elektrárny a pokrýt svou spotřebu elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Co se za tím skrývá a co to, přinejmenším pro Evropu, znamená? Nejsem energetický expert, promovaný ekonom ani odborník na obnovitelné zdroje. Přesto jsem si dovolil malou úvahu o tom jak by se situace v budoucnu mohla vyvíjet. Doufám, že jsem příliš velký pesimista.

Tak se to zeleným poblouzněncům a jejich přisluhovačům, ať už záměrně, nebo z nedostatku špetky zdravého rozumu, povedlo a  vystrašili německou vládu natolik, že svým rozhodnutím, pokud ho dodrží, dokonale rozvrátí evropskou ekonomiku. Je s podivem, že  významná část německých občanů toto rozhodnutí podporuje neuvědomujíce si důsledky z toho plynoucí pro naši industriální společnost. Cena el. energie v Německu, což je největší evropský exportér, po odpojení části a následně  všech, jaderných elektráren může vzrůst řádově, na 10 až 100 násobek dnešní ceny. Jelikož je evropský energetický trh provázaný, v některých zemích výrazně stoupne poptávka po dovozu a bude záležet na několika zbylých potencionálních exportérech, jejichž vlády si zachovaly alespoň část zdravého rozumu, jak přistoupí k cenové politice ve vlastním státě.

Co na to producenti průmyslového zboží? Buď o zvýšené náklady zvednou ceny svých výrobků, čímž ztratí vůči Americe a Asii poslední zbytky konkurenceschopnosti, nebo sníží mzdy všem svých zaměstnancům při zachování současné úrovně zaměstnanosti, rovněž lze tyto náklady vyrovnat maximálně možným propouštěním při zachování současné úrovně mezd, takže zbytku zaměstnanců nebude co závidět neboť se z nich stanou novodobí otroci.  Současně s tím budou vyvíjet maximální snahu minimalizovat odvody do státního rozpočtu. Totéž se stane u zaměstnanců, buď jich bude méně, nebo budou platit méně. Je třeba ještě podotknout, že značná část zemědělské půdy bude místo produkce potravin produkovat biomasu pro energetické účely, což nepochybně povede k výraznému zvýšení cen potravin.

Co udělají evropské vlády? Ve snaze udržet se, za každou cenu, u moci, se pokusí  zvednout daně na maximum možného, jelikož na sociální evropský stát nebudou peníze a půjčit si nebude kde. Kdo by taky půjčoval takovému dekadentnímu spolku. Toto však zřejmě nebude stačit a budou přijata rozhodnutí aby centrální banky chybějící peníze natiskly, což vyvolá silnou vlnu inflace a pokud v tom státy budou pokračovat tato přejde v hyperinflaci. Jaké to má důsledky pro občany? Veškeré zboží, energie, potraviny, služby, nájmy budou vyšší, občané zároveň budou mít méně peněz, od pracujících přes úředníky, důchodce až po nezaměstnané a vyloučené, takže vznikne velké napětí mezi jejich finančními možnostmi a nutností platit to nejnutnější k životu. Exekutoři budou mít napilno aby stihli dlužníky obrat dokud peníze mají ještě nějakou hodnotu. Spořiví občané o své peníze přijdou vlivem vysoké inflace. Pro výrobky nebude odbyt, takže většina firem zkrachuje. Principem negativní zpětné vazby se výše popsaná situace ještě zhorší. Dojde k totálnímu krachu ekonomiky dokonce není vyloučena ani možnost války. Státní a veřejná správa přestane fungovat. Loupeživé hordy budou drancovat zbytky majetku občanů aby se alespoň nasytily. Slabší nepřežijí. Současná Evropa, jak ji známe, přestane existovat. Všichni obyvatelé se dostanou na úroveň 0 a přeživší mohou začít úplně znovu. Jak dlouho to potrvá a co z toho nakonec vzejde, ví jen Pán Bůh.


16.4.2011 Jaromír Hlubek
 
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
114x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:56
D-FENS © 2017