Viníkem autonehody snadno a rychle - zpět na článek

komentářů 114

 1. Výborný článek, krásně a přehledně sepsáno. Děkuji! Tohle dám rozhodně přečíst všem svým blízkým. Hlavní message sice už ode mě v různých obměnách slyšeli, ale tady mají vše pěkně pohromadě. :-)

  Mimochodem, když jsem jim říkal, že nemají vypovídat před policií, většinou opravdu vůbec netušili, že by v tom mohl být nějaký háček. Důvěra v policii obecně mi připadá mezi lidem velmi silná.

 2. Přetrvávající bolševický systém zločin-a-trest (a na oběti sere pes) se tu probíral snad stokrát.
  Podstatou policejně-soudního buzeračního systému má být snižování zločinnosti ve společnosti a nikoliv jeho zvyšování, jak to probíhá dnes.
  Jako oběti je vám fakt hodně platné, že dotyčný dostal 10 let v hotelu se zajištěnou stravou a lékařskou péčí. Vy potřebujete zpět to o co vás oloupil.
  Vy jste poté co vás přepadl a okradl, skončili napůl invalidní (bez nároku na důchod), ztratili práci (kterou vám jako kriplovi nikdo nedá), utekla vám žena, exekutor klepe na dveře a je docela pravděpodobné že nakonec skončíte ve vedlejší cele za neplacení alimentů.
  A on si za 10 let vyjde ven zdravý, odpočatý a dobře vykrmený. Jenže nazaměstnatelný (bo výpis z rejstříku), zato s bohatými kontakty na kriminální podsvětí, které tam za těch 10 let získal. Takže bude ve své kriminální činnosti pokračovat, ale na vyšší a brutálnější úrovni. A vy jako ožebračená oběť jste mezitím chcípl mezi bezdomovci na ulici.

  Znal jsem jednoho takového co začínal kradením barevných kovů a až se vrátil z kriminálu, tak povýšil na loupežná přepadení pokladních. Vězení je škola zločinu, nic víc.
  Tenhle systém dělá ze zlodějíčků a lidí v nouzi regulérní zločince. „Nápravné zařízení“ je pak čirý eufemizmus.
  Je to pozůstatek bolševického upřednostňování trestu před náhradou škody. Ale s tím rozdílem, že z kriminálu šel tehdy dotyčný hned na pracák a tam povinně musel vzít jakoukoliv práci. Dnes vás z vězení vyhodí s igelitkou na ulici a dělej co umíš (často máte zcela nesplatitelné statisícové až milionové dluhy takže vám nezbyde nic jiného než ilegální výdělek, což jsou zase krádeže a další zločiny).

  Dokážu si představit, že místo vězení dostanete hlídací náramek s omezením pohybu, ale jinak budete dál chodit do práce a sundají vám ho až vše splatíte, nebo se nějak jinak dohodnete s poškozeným.

  1. (kaBrnak 3.11.2017 11:21)
   Pro začátek:
   Co znamená slovo bolševický použité ve vašem textu?
   Při diskusích s oběťmi v okolí (a v rodině) jem zíkal dojm, že škoda je nenahraditelná již z pouhé ekonomické rozvahy beroucí v potaz možnosti pachatelovy.
   Starozákonní oko za oko, zub za zub sice vypadá jako rovnocenná náhrada škody, ale nevěřím, že smysl takový byl.

  2. Spletl sis bolševický a humanistický. Za bolševika nikoho ani nenapadlo „udělat“ chatu, aby se dostal na zimu do basy. Za humanistů se to děje zcela běžně.

  3. Fizlove a justice je prumysl jako kazdy jiny. Hromada techto loseru,kteri proste v komercnim svete nemaji co nabidnout, nechteji byt na davkach a tak pro ne stat vymyslel odvetvi. Proc by stat mel nechat vyschnout zdroje? Co by delali vsichni ti fizlove,soudci a advokati, kdyby lidi zacali slapat brazdu? Oni by snad museli zacit delat kriminalni ciny po partyzansku, aby oduvodnili svoji existenci.

   Nemuzes cekat, ze se to zmeni, kdyz to vlastne nikoho neboli. A kdyz se objevi fizlprezident a oznami, ze PCR zase bude nabirat dalsi neschopne, tak lidi jasaji, ze „konecne s tema lumparnama nekdo neco udela“, zakousnou k tomu koblihu a dal cumi na CT.

 3. Jedna příbuzná dostala pětikilo flastr za to, že jí v zatáčce (v obci mimo zástavbu, v malé rychlosti) při podřazení podklouzlo kolo, dostala smyk a skončila ve škarpě. Nikomu se nic nestalo, auto pomuchlané a jak ho tam pěkně zapíchla, tak ani nebránilo provozu. Marně jsem říkal, ať se s policisty nebaví. Marně jsem říkal, ať jim to pětikilo nedává a jde do správního řízení. Než jsem dojel, policajti fuč. Neprojevili ani náznak pomáhání nebo chránění, jenom dali dýchnout, pětikilo pokuty, bloček, udělali čárku a hurá pryč. Klasičtí policejní, ano, nebojím se to slovo použít, ZMRDI.

  Přitom v autě byli dva (respektive, když dojeli fízlové, tak už se kolem auta pohybovaly dvě osoby – dalo se to krásně zatlouct). Kdyby na sebe neprozradila, že řídila, tak neměli naprosto žádnou šanci. Nehledě na to, že i takhle by ve správním řízení byla jejich šance blízká nule, jelikož způsobená škoda na cizím majetku byla nulová a zákon podle mě nezakazuje parkování v pangejtu.

  Holt +- dvacetiletá holka ve 2 v noci podlehla nátlaku fízlů. Zprostředkovaně přes manželku, která tam dojela jako třetí, jsem s nimi mluvil přes telefon, než jsem tam dorazil. Zajímalo mě hlavně, za co dávají tu pokutu…ani to nebyli schopni přesně říct…mleli něco o porušení jiné povinnosti. Bohužel jsem je nepřesvědčil, ať fízly ignorují a počkají na mě. Než jsem dojel, byli fuč.

  1. Njn, nepřizpůsobila jízdu stavu a povaze vozovky a způsobila dopravní nehodu (byť se nikomu nic nestalo a škoda žádná, pořád je to přestupek).

   1. Jak je definována dopravní nehoda? To si budu muset zjistit. Ale kdyby se sama nenapráskala, tak by tu pokutu neuhráli. Ono by bývalo stačilo trvat na správním řízení a fízlové by šli radši buzerovat jinam.

    1. (1) Dopravní nehoda je událost v provozu na pozemních komunikacích, například havárie nebo srážka, která se stala nebo byla započata na pozemní komunikaci a při níž dojde k usmrcení nebo zranění osoby nebo ke škodě na majetku v přímé souvislosti s provozem vozidla v pohybu.

     Bez škody tedy není nehoda?

     1. Když budu tlouct hlavou o zeď, tak i přes vážná zranění nepůjde o těžké ublížení na zdraví a já nepůjdu do kriminálu. Stejně tak nehoda, kde je vína i škoda výhradně na mě strane a nikdo další u toho neni.

      1. Tihle fízlové si to evidentně nemysleli. Mimochodem, to auto po vytažení traktorem dojelo druhý den domů po vlastní ose. Jiná příbuzná hodila auto na střechu (blátem maskovaná díra jako kráva vykouslá od kraje do asfaltu + schod, jak je popisováno výše). Nikomu se nic nestalo, autu kupodivu také ne. Tentokrát fízlové odměnu nepožadovali, ani tam snad nechtěli přijet. On by se asi pak musel řešit stav vozovky a to už se jim nejspíš nechtělo.

   2. A když zajedu autem do příkopu zcela úmyslně, také to bude přestupek?

    1. Parkovani na nezpevnene plose?

     1. Proč hned parkování, pouhý rozmar:).

      1. Synové a dcery Jakuba skláře.
       „Děda spad s kolem do příkopu.“
       „To není pravda, já sem tam sjel.“
       :-)

    2. Pokud to dotyčný prohlásí za uměleckou performanci, tak určitě ne:)

     1. Kdyby to polepil palladiem, tak tam mozna vznikne i vyznamne misto.

  2. Tatik jel kdysi s autem po D1, praskl mu cep, co drzi haupnu a ta se otevrela. Vysledkem bylo vysypane predni sklo. Nejakej aktivni debil zavolal fizly, takze tatik mel zaznam „drobna dopravni nehoda“, zalepil flastr a jako bonus malus k tomu. Pry to mohl dat xoudu, zaplatit odborny posudek a zkouset to vyvracet. Taxe na to vysral.

  3. Já mám jen jednu osobní zkušenost s nehodovkou a až na nekonečné čekání pozitivní. Nedobrovolně jsem projel stádem daňků a jelikož mám pojištění střetu se zvěří, dobrovolně jsem na sebe zavolal policejní asistenci. Navíc bylo třeba dorazit zraněného kusa, tak aby zajistili nějakého tajného hajného (Tři sestry :-)). Jeden frajer to se mnou sepisoval, druhý venku fotil a nic, žádnou pokutičku nechtěl. Byl jsem připravený nic nedat a jít případně do správního. Borec v odtahovce se pak divil, že mi nechali techničák, když byl předek na maděru, prý jej po nehodách strašně rádi berou a je to pěkný opruz se získáním zpět. Asi jsem měl nějaké mimořádné štěstí.

 4. Skvělý článek, díky!!!

 5. Ja pridam taky jednu svoji zkusenost, ke ktere jsem nedobrovolne prisel a jenom potvrzuje, ze v tomhle retezci jsou zmrdi jeden vedle druheho.

  Pred vice jak rokem jsem byl svedkem dopravni nehody, stala se par metru primo pred mym autem, 2-3 zranene osoby. Ve zkratce: zastavil jsem, pomahal jsem, prijela zachranka, policie. Policie chtela svedky a vypoved jak se to stalo, tam jsem jen stroze popsal kdo odkud jel a pak prisly doplnujici otazky: jak rychle kdo jel, kdo byl podle mne vinen, uvideli v aute kameru, tak ji hned chteli zabavit. S tim vsim jsem je poslal tam, kam slunce nesviti a pro 30s videa si pak prijeli s flash diskem.

  Povazoval jsem to za vyrizene, ale byl jsem predvolan jako svedek na policii, jelikoz se to vse zacalo resit jako trestny cin. U vypovedi jsem rekl jak se vse stalo, vse samozrejme co nejvice neutralne a vznikaly z toho nasledne perly (P policajt, J ja):
  P:“vozidlo jelo velmi vysokou a nebezpecnou rychlosti“ J: to jsem nerekl, jedine co mohu jako laik posoudit je, ze vozidlo jelo rychleji, nez ja, jelikoz mne predjizdelo
  P:“vozovka byla bez zavad a sjizdna“ J: nejsem opravnen posuzovat sjizdnost komunikaci
  P:“vozidlo X vjelo do krizovatky drive nez vozidlo Y J: z videa je jasne patrne, ze z meho pohledu toto nelze posoudit, jelikoz jsem hranici krizovatky nevidel
  A podobne dalsi perly, za kterymi byla videt jasna snaha bez prace hodit vinu na nekoho z nich. Vicemene jsem byl docela nechutne tlacen do vylozene nepravdivych informaci.

  Doslo nakonec i na soud, kam jsem se take musel dostavit. Tam jsem sel uz uplne do kolen, kdyz jsem byl tazan „jaky jsem mel z jizdy POCIT a jaky na mne delal ridic a jeho jizda DOJEM“. Po argumentaci, ze se snad budou resit fakta a ne dojmy, uz mi nebyly kladeny dalsi otazky.

  Od te doby uz pri kontrole PCR ani nezdravim. Funguje to vyborne.

  1. k tomu vozidlo jelo vysokou rychlostí, správná odpověď, je ta , že pokud je výška tři metry vyasoká tak vysokou,pokud jde o nebezpečnost, tak ta rychlost asi nepatřila ani bezpečnosti ani nebezpečnosti , spíš bylá modrá do šeda,no a vozofka byla zavadnutá a jistě sjetá mnohokrát, co se týká vjetí do křižovatky, tak je jisté . že ona událost se stalo po narození Krista, a jistě před přistáním lidí na Marsu,

   1. Že Vy zase pijete ten marihuanový gin?

    1. Ale jen malinko… :)

 6. A vůbec, řidič to je podezřelý živel. Nejen že pracuje a ze svých poctivě vydřených peněz si koupil auto, ale vždy je tu podezření, že je dokonce heterosexuál a má ženu a děti!
  Takovéhle existence nelze v multikulturní homo-pedo-zoo-nekrofilní společnosti tolerovat. Jak k tomu přijdou ty nebohé menšiny? (ať už jde o čichače toluenu u nás nebo čichače zadků v okolní eurábii). Takový Ahmed co žije se svou manželkou a 10 dětmi na sociálních dávkách třeba žádné auto nepotřebuje, stejně jako Tubabu Odumbo který si z dávek zaplatí byt v centru a pak se věnuje dýlování drog nezletilcům jdoucím ze školy.

  Ale bez toho, že se nadržení čmoudi na dávkách poflakují po městě a obtěžují hloupé mladé holky (zmasírované dámskými časopisy, že s černochem je to nej a cool a bílej že je úplně out) bychom nikdy nevybudovali tu sračkově hnědou multikulti kalgeriho evropu. Co jsem tak slyšel, tak na západě i mladí chlapi jsou tak zpitomělí že se tahají s černoškami.
  Všimněte si, že ti čmoudi jsou ubytovávaní vždy v centrech měst, kde si zadlužený pracující heterosexuální běloch byt v žádném případě nemůže dovolit. To není náhoda. Oni prostě chtějí aby se křížily s hloupýma naivníma holkama, co přijely do města za studiem a za prací a netuší, co za nástrahy jim chystá velkoměsto. Už jen ty tklivé příběhy o naivkách co přijely do Prahy za lepším a jak dopadly… a co teprve takový Londonistan nebo Al-Berlin.

  1. Nekde na nejakem serveru jsem dneska zaznamenal, ze mladej Stropna udelal „coming out“ a fotil se kdesi se svym prdelosukem na dovolene. A ja myslel, ze jen proste priznal, ze je buzerant. Evidentne jsme ve fazi, kdy heterosexual je nudnej, nezajimavej a uplne „ven“.

   1. to, že si ližou doma smegma s hovnama, je mi uplně šumafuk, ale prezentace na veřejnosti je právě ona dekadence,

    1. Samozrejme. Prave ta prezentace, ze „on udelal coming out“ a tedy bychom mu zrejme meli vzdavat hold. To i v tom starem Rime se to bralo jako vec, ktera nestala za komentar, ani vychloubani se.

    2. Dekadence? Sem se ten klip hodí. Auta, fízli…
     https://www.youtube.com/watch?v=CK4QwwiQVBY

    3. Kurva to se jim to machruje s šestilitrovýma V8..
     Mě zaráží třeba už fakt, že Pičusi a Chuji se klidně pustí na silnici II. třídy do honění ryze sportovního auta za 3M+ a s určitě zkušeným šoférem. Místo toho, aby se pokusili jet chvíli za ním, pokusili se pořídit video, zaznamenat spz a pak si pro něj vklidu dojít domů. Ale to oni jako PMJ ne. Rozstřelí to v první zatáčce o svodidla, protože ten sporťák je schopnej ji projet mnohem vyšší rychlostí a ve své stopě. A oni jak se zoufale snaží s ním „udržet krok“, tak si přestanou uvědomovat, v čem to sedí. Viděl jsem jeda okolo jejich ochcávku na střeše a ve zmole, do které se hrdinným skokem přes svodidla dostali honěním úplně obyčejného P911. Fízlkára na odpis, ale nikde se o tom nešlo dočíst. A takových případů jsou mraky, pisálci buď z autocenzury drží tlamy, nebo to všecko hrne pod peršan GIBS.

     1. Ono i s obyčejnou třicetiletou Hondou s 1.3 karbecem jde na několikakilometrové serpentinové trase nasekat policajtům minutu sekeru. Měl jsem výhodu, že jsem tamtudy jel erzetu v rámci rally a znal jsem to tam..
      Kupodivu to PaChové nerozbili a ani mě neseřvali, jen chtěli vidět motor a kupodivu jsme po kontrole v pohodě pokecali a vypadlo z nich, že řadový PaCh dnes nemívá vůbec žádné školení typu „škola smyku“ či tak. Dopravkáři jo, ale ne po celé republice.

 7. Tu se hodí jenom tehle komentář :-)

  https://www.youtube.com/watch?v=wqnHtGgVAUE

 8. Krásný DFensovský článek, souhlas s každým slovem. Akorát že tady je to tak trochu nošení dříví do lesa – chtělo by to dostat mezi co nejvíce lidí. Spousta fízlomilů a trotlů (v podstatě je obojí to samé) to nepochytá a budou řvát něco o tom jak policie nemá respekt a jak je to strááášnéééé, ale další to třeba zase trkne a zamyslí se.

 9. absurdnost současnosti můžu doložit na osobním příkladě, kdy jako oběť podvodu , jsem byl potrestán za to, že jsem nevěděl, že budu obětí onoho podvodu, trest od správního orgánu byl sice jen napomenutí, nicméně i to jest trest, ha ha ha , ať žije demokracie, USA ,EU,

  1. Na gymplu kluci meli spasnej napad, jednoho privazali k lavici, behali s nim po tride a hulakali coby indiani. To zaujalo po chodbe jdouciho reditele a ocenil to dvema dvojkami z mravu pro nosice a dutkou pro toho privazaneho, ze sikanu nesel oznamit.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017