Viděl jsem fízlobus

Featured Image

Dnes jsem spatřil skutečně bizarní věc. Na zadku oranžového autobusu podnikatele Jančury se nacházela podobizna ministra Chovance a nějaké slinty, že je ošklivý, protože likviduje bezpečnostní divizi Anofertu zvanou ÚOOZ a speciálně fízla Šlachtu. Taky tam bylo uvedeno, že mám napsat, co si o tom myslím, tak to tady dělám.

bus_s_fizlama

 

Jančuro, plukovníka Roberta Šlachtu mám úplně v prdeli. Je mi jedno, jestli je u policie, a je mi jedno, jestli u ní není. Přijde místo něj jinej fízl, je jich čtyřicet tisíc a tak snad nějakého vhodného najdou. Dobře věděl, kam leze, když se jako malej rozhodl být fízl. Věděl, že je to policie, že podléhá velení, že ho můžou převelet a že mohou zrušit útvar, kterému eventuálně velí. Služební poměr se tomu říká. Taky Šlachta musel vědět, že policie tady není od toho, aby pomáhala občanům nebo chránila občany, protože její hlavní role je chránit zájmy státu. A když stát ovládá mafie, tak halt policie bude fungovat podle toho. Je mi taky prdel, že se rozhodl od policie odejít, úplně ukradený, je jeho volba, čím se Šlachta hodlá živit. Určitě se neobávám, že by šel dělat do Kostelce kontrolora buřtů. Osobně si myslím, že je to jen hra s veřejností a snaha vykonstruovat z něj nějakého lokálního komisaře Cataniho a dolovat z toho politický kapitál, a fakt netuším, na jakou část veřejnosti to má fungovat.

Kromě toho lze na internetu najít spoustu zajímavých článků o tom, jak ten Šlachtův slavný ÚOOZ fungoval. Tady je jeden z nich, pravděpodobně nejvíc všeříkající.

Jako na občana na mě udělaly dojem tyto akce ÚOOZ, bohužel, v tom horším slova smyslu.

Zásah na úřadu vlády v kauze Jany Nečasové a domnělého zneužívání vojenské rozvědky. Už tehdy pár lidí říkalo, že to je naprosto bizarní konstrukt, a on taky je. Po třech letech neexistuje pravomocný soudní verdikt. Dodnes je nejasné, proč mělo policejní komando vtrhnout někdy kolem půlnoci na úřad vlády a v noci zatýkat a provádět domovní prohlídky. Shodou okolností padl poslední zprošťující rozsudek toho dne, kdy Šlachta sděloval, že půjde na pracák, což bych označil za symbolickou kariérou za jeho politickopolicejní činností. Z hlediska potírání zločinu fiasko, ale zadání to splnilo, otřevřelo to totiž cestu ke vzniku nové vlády se Sobofertem a to je ale náhoda.

Relativně nedávno se odehrála taková lokální story, kdy si úřednice z městského úřadu v Otrokovicích najala policii, aby fízlovala účastníka přestupkového řízení jménem Stanislav Šíp. Svoji prosbu započala větou „Měla bych na Vás takovou prosbičku…“ Všechno samozřejmě totálně protizákonné a k popsanému domnělému špehování manželky to nemá daleko. Co na to Šlachta? Kde byl?

Na kauzu Nečasové byla nalepená další, kdy měly být třem poslancům nabídnuty „trafiky“ výměnou za „správné“ hlasování, nicméně ani zde žádný rozsudek nepadl, pokud nepočítáme mimomosoudní dohodu, kdy se stát musel těm třem omluvit a vyplatit odškodné. Nicméně když docela nedávno ČSSD a.s. začala z finančních důvodů propouštět zaměstnance Lidového domu a vytvářet jim místa ve státní správě, UOOZ již potřebu přepadnout úřad vlády neměl.

Sebevražda příslušníka útvaru Švábenského ve vězení. Prý se mu moc nechtělo. Nechal po sobě šestihodinové video, od kterého dali policejní novináři velmi rychle ruce pryč. Po jeho částečném zveřejnění jsem si pokládal otázku, zda se ten policejní útvar má nazývat „útvar pro boj proti organizovanému zločinu“ nebo „útvar pro boj s organizovaným zločinem“. Z Švábenského záznamu mimojiné vyplývalo, že ÚOOZ věděl o metanolové kauze výrazně dříve, než propoukla a než se otrávený alkohol rozšířil se mezi vochlasty, přičemž sem tam nějakej z nich zakukal nebo oslepl.

Další kauza byla firma Oleo Chemical. Jednu dobu to vypadalo, že „firma napojená na Ivo Rittiga“ může za všechno špatné v ČR včetně hnusné vanilkové zmrzliny a drahých citrónů letos. Nicméně i zde dosud chybí pravomocný rozsudek, navíc se ukázalo, že se Policie ČR pokusila jednu ze svědkyň uplatit. Soud není ještě u konce, nicméně opírá se z velké části o data z jakýchsi flashdisků, kterých se policie zmocnila nezákonným způsobem a tak se dá očekávat, že z toho nic nebude. Policejní redakce z lidovek si alespoň ze vzteku uplivla, že obžalovaní jistě budou u soudu mlžit (namísto aby se férově a čestně přiznali jako Dr. Horáková).

Poslední zaznamenáníhodný kousek plukovníka Šlachty bylo zatýkání policajtů policajty. ÚOOZ se vydal do vedení protikorupční policie. Jaká to náhoda, že se to dotklo policistů, kteří mají na starost případ Čapí hnízdo. Tím obešel GIBS. Státní zástupkyně Bradáčová, která patří taky k „těm správným“, to odůvodnila formulací „z důvodu ekonomiky a samotného naplnění účelu trestního řízení“. Poté si asi nadkritické množství vysoce postavených policajtů uvědomilo, že příště to mohou být jejich dveře, na které bude bouchat Šlachtovo komando a že by se taky mohli ocitnout ve vazbě poté, kdy spřátelený předvybraný soudce zástupce rozhodne „z důvodu samotného naplnění účelu trestního řízení“.

Jako poslední vtip se plukovník Šlachta vydal do sněmovny, tentokrát nikoli zatýkat, ale aby poslancům něco řekl. Uvedl to historkou pro média, že jeho šéf fízl Tuhý vynáší informace. Nicméně poslanci usoudili, že další policejní báchorky nechtěji slyšet a tak si zase sbalil kufr a odešel. Pan plukovník bude důvěryhodný asi jako Lance Armstrong.

Taky znám jeden vtip: Vrazí velitel ÚOOZ na Čapí hnízdo, rozhlédne se kolem pátravým zrakem… a pak řekne: “Včera jsem tu byl na chlastačce a někde jsem nechal ležet svetr“.

Je po tom všem v této zemi někdo, komu chybí tento plukovník, vyjma Babiše a Jančury? Nerozumím, kdee se bere vůle k adoraci policejního agroplukovníka. Pokud má řadový občan jen zbytky pudu sebezáchovy, bude sledovat tento dog-eat-dog proces mezi policajty a bude si přát už jen kávičku. Prostě se hádaj fízlové mezi sebou, no a co.

Takže souhrnem, mně zrušení ÚOOZ i se Šlachtou nevadí. Vůbec.

Že tu máme policejní politiky, policejní novináře, policejní donašeče a dokonce policejní cukráře, na to jsem si zvykl, ale policejní autobusák, to je pro mě novinka. Připadá mi docela overkill publikovat takové věci na autobusech a docela by mě zajímalo, co hodlá na ty autobusy nalepit, až se to jednoho dne celé provalí.

V neposlední řadě nevím, zda bych skutečně chtěl používat služby dopravce, který své autobusy polepuje obrázky bývalých fízlů. Evokuje to otázku, jaké ještě nestandardní služby takový dopravce policii poskytuje a toho bych se nerad účastnil.

 


10.7.2016 D-FENS

12345 (370x hodnoceno, průměr: 1,42 z 5)
22 613x přečteno
Updatováno: 10.7.2016 — 23:46
D-FENS © 2017