Veni, vidi et non creditis

Featured Image

Přišel jsem domů, vybírám schránku a vypadla obálka s barevným pruhem. Kudla, co jsem zase kde…

Aha? Tak jsem zapomněl zaplatit ušní daň. Čili mi ji zvedají na dalších 100 let o 100 % plus penále 10000 Kč za pozdní úhradu. Úplně jsem zapomněl na to nové nařízení OSA, kde naprosto férově přestali vybírat poplatky za rádia, počítače, autorádia, pouliční rozhlas, mobily, přehrávače, dokonce i minaret ve vedlejší vesnici už nemusí platit a naprosto slušně zavedli ušní daň. Kdo má uši, může poslouchat hudební produkci a tudíž je povinen platit poplatek OSA. Kdo je nahluchlý, nebo slyší jen na jedno ucho, platí stejně, protože sice slyší špatně, nebo jen mono, ale autoři svoje díla neskládají mono, tedy mají nárok na plný honorář. Zcela hluší původně byli osvobozeni od placení, ale protože se ukázalo, že nějaký podvodník svoje prohlášení o hluchotě nezaložil na pravdě, bylo všech 7000 žádostí preventivně zamítnuto. Když to zabránilo alespoň jednomu podvodu, proč ne. Jako materiální aspekt daňové povinnosti je považována existence alespoň jednoho ušního boltce, přičemž v případě absence obou je možné dostat na daň slevu ve výši 21 %.

Jsem blbec, vždyť loni jsem se tak tak vyhnul průšvihu při dani z dechu, kterou jsem málem také zaplatil pozdě. Nejprve jsme jako rodina přišli pozdě na změření objemu plic. Měl jsem zánět horních cest dýchacích a tak jsem měl obavu, aby měření nebylo zkreslené a neokradl jsem společnost o peníze. Pak nás všechny změřili, přišel nám výměr na poplatek za odpadní CO2, za čerpání O2, také nějaký koeficient za ty moje nedělní doutníčky a největší položkou samozřejmě byla lokace, protože bydlíme poblíž CHKO, tedy máme možnost čerpat čistý vzduch ve velkém objemu, i když tak nečiníme. Celková částka mne málem porazila a než jsem si na to vyřídil bodytéku (musel jsem zastavit i druhou ledvinu, ta první padla před lety OSA na daň z očí, protože i když do obrazáren nechodíme, tak ale jít tam můžeme), uběhl týden a platil jsem až v den splatnosti. Jsem prostě lajdák.

Nicméně na svoji obranu musím říct, že daň za sluneční svit platíme včas a poctivě. Co jsme se přestěhovali z Jižních Čech do Krkonoš, tak nám trošku poplatek snížili díky jinému světelnému pásmu a že jsme hluboko v lese, nemusíme ani platit za světelný smog. Na druhou stranu ale jsme platili poplatek za tu sluneční elektrárnu souseda, která je na naší střeše a soused je nemajetný, neumí pořádně česky a musíme usilovat o jeho podporu a integraci.

„Vstávej!“ huh, co? Kde?…Aaaa, žena volá z kuchyně. Ještě, že to byl sen. S chutí sedám ke snídani a čtu si zprávy

 


21.08.2016 Sysop


Související články:

12345 (257x hodnoceno, průměr: 1,23 z 5)
16 913x přečteno
Updatováno: 21.8.2016 — 22:08

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!