Vaše násilí, jejich násilí - zpět na článek

komentářů 284

 1. A teď si zkuste představit, kde vzali ty „umělce“ na účinkování ve hře. Co se asi musí dít na českých uměleckých školách. O humanitních fakultách se toho namluvilo dost. Ale něco podobného se děje i na výtvarných školách.
  Od jednoho mladého muže co jednu takovou vystudoval vím, že se tam na chodbě pomalu bál zohnout pro tužku. Kdo tam není buzerant, nebo aspoň bisexuál, ten tam není považovaný za opravdového umělce.

  Ještě ke hře samotné, tady si dali práci s překladem pečlivě vyvedených arabských nápisů co měl na těle načmárané ježíš:
  https://aeronet.cz/news/video-husa-na-provazku-se-obesila-behem-znasilnovani-muslimske-zeny-jezisem-nuda-v-brne-to-asi-ne-ale-nuda-plaz-na-jevisti-brnenskeho-divadla-zcela-urcite-zdeseni-obcane-prerusili-predstaveni/
  “Není Boha jiného než Alláha”
  “Bezvěrcům náleží postavení psů”
  “Není víry bez mučednictví”
  “Islámský stát na celém světě”
  “Vůle Alláha bude prosazena na celém světě”
  “Bezvěrcům oheň a řetězy”
  “Běda mužům pod vládou žen”
  “Vojska Alláha v nás” a také arabské podoby slov “Pýcha”, “Obžerství”, “Chamtivost”, což jsou zjevné odkazy na Bibli a 7 smrtelných hříchů.

  Není náhodou věta “Islámský stát na celém světě” zcela jednoznačná podpora a propagace terorizmu, což je trestný čin?
  Jestlipak někdo z českých vohnoutů podá trestní oznámení?

 2. Pro upřesnění Martin Glaser je buzerant a každej rok dostává z rozpočtu 300 milionů na uspokojení svých choutek.

  1. To leccos vysvětluje. Když jsem ho viděl vystupovat, říkal jsem si, co je to za vystajlovaného samolibého zmrda.

 3. D-FENS: S etikou a etiketou člověk na lidi, co vyrostli na kýblu sraček asi nevystačí, sračky jsou pro ně přirozené, takže na hrubý pytel hrubá záplata patří, dobře Vy :oD

 4. Bývaly doby, kdy ke slušnému vychování patřilo odměnit šmíru úměrně jejímu výkonu.
  Buď ovacemi, nebo vejci a shnilou zeleninou.

 5. Myslím že ti “slušní lidé” jsou taky součástí představení. Ta banda divadelních sráčů si stvořila kontroverzi na druhou. Je mi jedno, kam s tou svou sračkou pojedou na zájezd, ale když s nima sjede autobus do propasti, oslavím to skleničkou dobré whisky.

 6. kde se můžu dočíst pravdivě, o čem ta hra je a co chce divákovi sdělit? Pak si dovodím, co se lidem ze SLUŠNÉ BRNO nelíbilo a kdo je všechno debil. omlouvám se, jsem akcí nepolíben, nečetl jsem doted jediný článek (jen nadpisy) a celé je to pro mě nyní překombinované (nepřehledné).

  1. @Audis
   člověče, vy jste pro mě jak zjevení! :-)
   vy si opravdu nechcete vytvářet názor jen z nadpisů článků a výkřiků v diskuzích? vy se opravdu chcete o tom dozvědět nějaká konkrétní fakta a nestačí vám jen štěkot smečky?! tak to tedy klobouček a ať vám to vydrží co nejdýl!

   1. Kde přesně píše, že si nechce vytvářet názor z toho, co vy podsouváte? Ptá se, kde se může dočíst -pravdivě- (sic!), o čem to je.
    Hm, a která pravda se hledá? Co tím chtěl říct autor? Co chtěli vyjádřit herci? Co tam vidí diváci a co odpůrci?
    „Pak si dovodím, co se lidem ze SLUŠNÉ BRNO nelíbilo“ – nevím přesně, koho myslíte. Ta parta omusklených ochránců křesťanských hodnot si říká „Slušní lidé“ a co se jim nelíbí, je snad lepší si vyslechnout od nich, než dovozovat. Oni se s tím nijak netají.

    1. @J.P.G.
     vy jste na tripu hned od pondělního rána? …anebo je to jen projev povíkendové kocoviny?

     1. To se takhle těžko rozlišuje.
      Můžete být specifičtější nebo jste jen potřebovala něco plácnout a zrovna tam byl takový bílý prostor s tlačítkem „Odeslat komentář“?

      1. @J.P.G.
       ale jo, chápu, že se vám cokoliv těžko rozlišuje… i když ne každý to takto otevřeně přizná

       „…jste jen potřebovala něco plácnout a zrovna tam byl takový bílý prostor s tlačítkem „Odeslat komentář“?“ – tak takhle vy to děláte a jen prostomyslně soudíte, že ostatní to mají stejně jako vy?!

       1. Nerad opět odpovídám otázkou, ale k první části vámi citované věty tedy nic? Na druhou jste odpověděla.

 7. Hlavni duvod tehle komedie je Brno.
  Wannabe prdel sveta, co se chce merit s mesty jako je Praha nebo Viden.
  A protoze drnane tak strasne touzi po uznani jejich svetovosti, jest nutno dovezt umeni svetove, rezonujici, angazovane a kontroverzni.
  Tedy nejakou sracku o vine bileho muze, za bordel provozovany cernousky nebo neco podobneho.

  A tak se stane, ze se v Brne objevi _UMENI_

  Pani radova oblikne prislunou vecerni robu a jde zhlednout dilo nekonvencniho rozervance, alternativne vypotek niemand kokota, co schovava prazdno za praporky v kunde. Uhel pohledu.

  Medialne je hovno rozmaznuto, to bylo cilem. Vic v tom neni.

  1. Vidíte, a já jsem si myslel, že tento druh brnofóbie žije už jen ve speciálních fejsbůkových skupinách level „mylujeme myloša“. Člověče, jestli ho máte malýho, kupte si nějaký zaručený přípravek, ať s těmi mindráky nemusíte otravovat na veřejnosti.

   1. Mít mindrák z Brnele je vyloučeno.

    1. Já si to myslím taky, ale občas mi to ještě někdo vyvrátí. Většinou je to ovšem nějaký zastydlý cajzl, který nidky nebyl dál, než v Divoké Šárce a ta za to ještě chtěla zaplatit.

   2. Nečetl jsem Vaše ctěné příspěvky v této diskuzi všechny, ale na základě těch asi čtyř či pěti, z nichž ve dvou se objevuje jakási reminiscence na současného prezidenta, ačkoli ten s tématem nesouvisí ani okrajově, se musím zeptat: A jakýmže mindrákem to trpíte Vy…? :-)

    1. Doposud jsem byl přesvědčen, že žádným, ale po vašem komentáři asi začnu trpět mindrákem, že nejsem schopen rozkódovat některá poselství. Souvislost současného prezidenta s tématem bychom snad mohli najít v tom, že se k němu vyjádřil, ale proč se o tom zmiňujete a jak vás to přivádí k mindrákům? Nebo reagujete vůbec na mě?

     1. Aha. Takže současný prezident souvisí s celou tou brněnskou taškařicí, protože s k ní vyjádřil. To je, smím-li to tak říct, brilantní úvaha.

      Je zvláštní, že tuto souvislost jste bleskurychle odhalil, zatímco souvislost mezi mindrákem z Brna a mindrákem z prezidenta Vám zůstala skryta… :-)

      1. ???
       Nic ve zlém, ale to počasí vám asi taky nedělá dobře.
       Tu skupinu jsem zmínil proto, že jsem v jakési takové něco podobného četl. Kdyby to byla skupina „glgáme Savo“, tak mám mindrák ze savopičů?
       Nechme toho – zjevně v tom každý vidíme něco, co ten druhý ne.

 8. Představení jsem neviděl, takže se nemohu jakkoli vyjadřovat k jeho obsahu. Ať už nicméně na jevišti probíhá cokoli, domnívám se, že problém je někde jinde. Podle mého názoru nemá být žádné umění sponzorované penězi daňových poplatníků. Pokud si někdo chce hrát divadlo, ať si ho hraje za svoje, prodává lístky a potom, nechť si hraje co chce a nikdo nebude mít právo mu to představení chodit sabotovat.

  1. Ale kdeže. Ta mantra „vždyť tu sračku hrajou za moje prachy“ je jen side effect. Myslíte, že kdyby to bylo čistě komerční představení, že by to dopadlo jinak? Že by „Slušní lidé“ a další strážci všelikých hodnot řekli něco jako „jó, když je to za jejich, tak to je jiná“. Nebo dokonce myslíte, že tam ten gang šel takhle před volbami opravdu hájit nějaké hodnoty?

   1. To žádný gang nebyl. Kdyby byl, jsou dneska angažovaní umělci zaslouženě na chirurgii a ortopedii.

    1. Omluvte prosím tu necitelnou formulaci. Bylo to samozřejmě regulérní brněnské politické uskupení, kandidující v nadcházejících komunálních volbách a ve volných chvílích střežící křesťanské hodnoty.

   2. Kdyby. Se statni podporou jsou daleko lepsi dila. Ciste soukrome financovani by takove sracce prave nedalo vzniknout.

    1. To není tak einfach – možná dalo, možná ne. Otázka je, co je to čistě soukromé financování – jen vlezné nebo ještě i crowdfunding…? Nicméně, chápu jak to myslíte a souhlasím – prostě když zdroje jsou, to se to chrlí sračky, prohlašované za umění.
     Myslel jsem to tak, že když už tohle vzniklo, tak -potom- ten jekot o „našich daních“ byl už jen sekundární a ti slušňáci by tam přišli i tak.

 9. Podle mě by se to mělo nechat chcípnout na nezájem. Jsem toho názoru, že takovýto nesouhlas jen přihřívá vlnu pozornosti na které jedou. Nechat je bez povšimnutí, ať si hrají co chtějí a prostě jim na to nechodit. Otázka je, zdali jim vůbec záleží na tom, aby v hledišti někdo byl.

  Takže jednat s tím jako s rakovinou: podvázat a nechat chcípnout. Pokud už to nemá metastázy po celém organizmu.

  1. Ano, v mém ideálním světě by to takhle mělo fungovat.

  2. Dokud se to bude dotovat státem – tak to nechcípne ani při naprosto prázdném hledišti.

   1. Technická: tohle už zřejmě chcíplo a pokud vím, dotace budou přiškrceny.

    1. Takže metastázy do státního organizmu už jsou. Ale pokud se najdou a podvážou, tak to půjde.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017