Úvazek neskončil, středověk trvá, jsme banda beze cti a ty nejsi oběť prvá! - zpět na článek

Počet komentářů: 30

  1. :D :D :D :D :D :D
    CDMA
    :D :D :D :D :D :D
    To ještě existuje? Byly o tom napsány stohy papírů! Člověče, kde jste byl? CDMA jsem měl před 10 ti lety a byla to katastrofa. Našel jsem nějakýho chudáka v praze, jel jsem z Brna do Prahy student agency, tam to na pobočce přepsali, a udělal jsem si ještě výlet po praze.
    Mě vždycky tady ty výkřiky proti operátorům strašně moc baví. Jak říká d-feens, když ví jak jsou ostatní blbí, ví že ona jeho děti to budou mít alespoň v životě lehčí.
    Bude sranda až se zmrdobijec probojuje k bitcoinům a etherům :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    … o třista let později… :D :D :D :D :D

  2. To mate jako kdyz sem pred rokem nebo dvema navstivil nasi starou babicku, a ta mi povida: „Ja ti platim za telefon nejak nehorazne moc!“

    Tak jsem se do toho oprel, a zjistil sem ze nase 80+ baba si nasmlouvala jednu telefoni simku Vodafone, druhou telefoni simku O2, a k tomu asi jako bonus jeste obdrzela treti datovou simku vodafone, a k tomu doma mela wifi od starnetu (to ji platil muj tata, baba pouziva skype)…

    „Ale on ten pan rikal ze je to hrozne vyyhodnee…“

    Jsou to zmrdi, kteri se neboji vyuzit falesne informace, zamlcene informace, a psychologicky natlak na starou babu, a me tehdy stalo asi dva a pul tisice abych to vsechno vyrusil – protoze narozdil od autora clanku – ja to chtel mit z krku hned at to stoji co to stoji. Ale dostat ty zmrdy pod ruku – tak jim asi neco reknu.

  3. Mám velmi podobnou zkušenost jak s O2 tak s Vodafone. Předpokládám, že T-mobile nebude jiný. Už bych nikdy s nimi smlouvu na jakýkoliv závazek neuzavřel. V případě nouze se dá vždy využít dražší formy služem bez závazku. Pro standardní telefonování a internet využívám alternativního operátora a to i pro firemní telefony své firmy. Není to bez mráčků, nechají si zaplatit vše co udělají, ale to mi přijde regulérní – jen předprodávají, takže musí žít. Ceny podobné jako při závazku u velkých operátorů a výpovědní lhůta 1 měsíc. Přijde mi, že telefonní operátoři se od šmejdů z předváděček nijak neliší. A já už nechci: A. žít s tím, že třeba na firemní telefony jim slíbím odběr na dva roky, což jsou docela velké peníze a člověk nikdy neví co bude. B. obchodně se spojuji s takovými zmrdy.

    1. Ano buďte si jistý, že je to úplně stejná, ne-li ještě mnohem horší banda zmrdů. Užil jsem si s T-Mobile dost právě v oblasti datových služeb. ČTÚ Vám ani omylem nepomůže, i když budete stokrát v právu, jedinou jeho činností je korigování rvaček mezi zloději – providery. Vás tak maximálně neoficiálně politují a „poradí“ Vám abyste šel jinam (k jinému zloději; v té době stejně nebylo kam, ne každý bydlí ve městě – to pro přechytralé pražské brouky pytlíky).

      Po té, co mi bez mého souhlasu T-Mobile změnil smlouvu na poskytování datových služeb (zavedení FUP), jsem s nimi nějakou dobu válčil, takovou hromadu naschválů, křiváren a lží jsem do té doby nezažil a od té dobu vlastně také ne. Zachránil mě jen (pro T-Mobile nepříjemný) dodatek, který byl tehdy běžně ve všech smlouvách, T-Mobile se v něm zavazoval, že v případě změny jakéhokoliv tarifu ho nahradí tarifem obdobným. S tvrzením, že tarif s neomezeným přenosem dat je obdobný s tarifem jakkoli ořezaným měli tehdy postpeagasovci smůlu, tomu mohli věřit jen oni sami (byli by schopni tvrdit, že provázkový telefon je také telefon). I tak trvalo několik let, než vše prosrali (měl jsem už dávno jiné připojení, ale zaválčil jsem si rád).

      P.S. Předpokládám, že tento dodatek z pozdějších smluv rychle zmizel.

  4. Klasický vohnout, co se na několika stránkách snaží hromadou keců svalit svou hloupost na ostatní. Chápu, že takový důchodce to nemá lehké a svině dokáží jejich méně bystrého úsudku a především pak mezer v argumentačních taktikách využít. Nicméně svéprávný člověk, který je líný by si měl z podobné facky vzít ponaučení, dát si pár dalších facek za to, jaký byl hlupák a jít dál.

    Co si ale myslet o člověku, který „hrozí zveřejněním“ (to si asi operátoři dávají k dobru ještě dnes a smějí se jak pominutí, jaké že jelito si zase hrálo na drsňáka) a fňuká na netu na středověkem?

    A tihle „lidé“ mají taky volební právo. Myslím, že článek je mezi těmi volebními odpovědí na to, proč vždycky lid volí mezi kretény. Že by si snad něco o tom zjišťovali, když nejsou schopní si ani přečíst smlouvu a uzavírají „výhodné nabídky“ po telefonu? Tak to jistě.

  5. Tak ano, okaté ojebávky telefonních operátorů už patří k národnímu koloritu. Na člověka dýchne takové kouzlo 80. let, něco jako vekslák-taxikář (další skanzenové odvětví, které se nezdolně drží).

    Možnosti jsou dvě: buď praktiky oficiálně i emocionálně přijmout a nechat zapsat pod UNESCO jako kulturní dědictví.

    Nebo šmejdům nic nedávat, volit peněženkou, i když to může z krátkodobého pohledu víc bolet. Nádor podvázat a nechat odumřít. Jen pozor na Reaganovské „If it moves, tax it. If it keeps moving, regulate it. And if it stops moving, subsidize it.“

    1. To není národní kolorit, to k nám naopak dorazily západní techniky, které se tam pilují už dlouhá léta. Nepřipravený člověk podlehne snadno, akorát ti mentálně zdatnější si svou chybu uvědomí, ti slabší se rozčilují, že je špatný ten druhý a dožadují se ochrany státu „před těmi zlými prodejci“, reálně ovšem „před svou vlastní demencí“. Pak to tady holt nemůže vypadat o moc jinak.

      1. Dovolím si oponovat.

        V cizině jsem žil dlouhá léta a ne že by se tam neojebávalo, ale takové to prvoplánově naivní lhaní do ksichtu, krátkozraké „každý za sebe“ a „co je doma to se počítá“ (i kdybych na tom měl hned zítra tratit), je specialita východní Evropy.

        Kapitalismus tomu dal, pravda, víc směr a grády, ale tenhle specifický přizdisráčský individualismus je prostě náš. A to nemyslím nutně ani ve zlém, každý jsme holt určitou výslednící historických sil. Kdo přežije, vyhrává. Kdo ví, jestli zrovna tahle strategie se do budoucna neukáže jako ta životaschopná…

        1. Reagoval jsem především na prodejní taktiky a ty naše nejsou – pokud jste žil v zahraničí, tak Vám jistě nabízeli zbytečnosti, které jste nechtěl, i kdyby to byly jen hranolky k burgeru, větší cola nebo „výhodná“ prodloužená záruka na cokoliv.

          Že tyto taktiky jsou např. u nás využívány vyloženě k sviňárnám je sice pravda, ale není to doména východní Evropy, je to vlastní všem zemím, kde vládne socialismus. Konkrétní projevy jsou pak odlišné dle místních zvyků a dle toho, kam se tato sorta lidí (která je všude) koncentruje.

          1. To jste napsal pěkně. Ta výslednice sil má samozřejmě víc společného se socialismem, než geografickou lokací jako takovou (i když spolu souvisí).

        2. Minuly tyden jsem objednaval jeden kram zene ke kolovratku. Z Germanie. Kontaktoval jsem vyrobce a hned ze startu nabidl, ze uhradim dopredu. Vyrobce (mala rodinna firma) ze ne, ze zaplatim po dodani. Ja zase, ze nemam problem poslat penize, at na to nemusim myslet. A vyrobce zase znovu, ze at neresim, zaplatim prevodem po dodani. Neslo o uplne levnou vec a objednaval jsem jako ovcan, ne firma.

          Obracene, kdyz objednavam neco treba z Polska na auto, tak penize samozrejme vzdy dopredu a zrovna ted se mi stalo, ze jsem potreboval vec, na kterou jsem nechtel cekat od vyrobce, v Cesku neni, takze to vezmu z Polska. Jeste nez jsem zaplatil PI, tak volam Psonkovi, ze jestli se mohu spolehnout, ze to do tydne mam. A on se zacal kroutit, ze on to posila z Ceske posty, ale ze pres caru pojede, az toho bude mit vic a bla bla bla. Okay, rikam ze zaplatim parcel z Polska. Eeeeehhh… problem, to u nich drahy, bla bla bla. Okay, tak to objednam pres svou firmu jako pick-up, nemusi tedy resit nic. EEeeeehhh… no von v tom kanclu prej taky porad nesedi a prooobleeeem…. Pritom to neni podvodnik, od toho debila uz jsem parkrat bral.

          Firemne nakupuju v Polsce nejaky polovodice, obcas. A bytelne nerad. Proc? Protoze: platba dopredu, pak houpu nohama nez to dorazi, pak ale musim vzit dodak, ten potvrdit a jak curak ho poslat postou (!) z5. Tragedie. Takze pokud stejne soucastky maji Nemci, Svycari, nebo Amici, je to jasna volba, ze v Polsce fuckt nee.

        3. V Číně je to ještě horší. Umí udržet tak jednu myšlenku a tou je většinou „nahrabat okamžitě.“ Jednejte pak s debilama, co vás při pátým obchodu po čtyřech úspěšných klidně pojebou. Výjimky jen povrzují pravidlo.

  6. Znám dost lidí kteří mají jen předplacenku právě z těchto důvodů. Návrat do mobilního pravěku. Sice se to prodraží, ale zase místo nekomunikativního operátora nemusíte nakonec hrát přetahovanou s exekutorem o dveře vašeho bytu.

    Udělal jste zásadní chybu, že jste netrval na dodání smlouvy. Co nemáte písemně a s razítkem v ruce, to v téhle zklausované republice (kde mají šmelináři, pardon vlastně ekonomové náskok několika světelných let před právníky (vymahatelností práva)), jako by neexistovalo.
    A většina právních subjektů od firem až po úřady rutinně předává veškeré nevyřešené věci rovnou exekutorům.

  7. Mam podobne zkusenosti s Vodafonem. Tam to jeste bylo opeprene tim, ze:
    – nelze zaplatit na pobocce
    – nemohl jsem zaplatit prevodem, protoze na ten jsem potreboval mobil, ktery mi kvuli neplaceni zablokovali
    – nelze zaplatit kreditni kartou
    – nechodily mi zadne faktury nebo vypisy, a jejich zakaznicka zona (nebo jak se to jmenovalo) mi kazdy den hlasila jinou sumu, kterou jim dluzim. Nekdy byla kladna, nekdy zaporna, tak nevim – kdyz mam dluh -200Kc, znamena to, ze mi dluzi oni?
    – na pobocce mi vytrvale tvrdili, ze s nimi nemam smlouvu, a ze pokud nechci dal pouzivat sluzby, staci prestat platit, jen co vyrovnam dluh
    – pokud jsem prestal platit, nabehlo mi penale

    Nakonec se to snad nejak vyresilo, ted jen cekam, az mi v duchodu prijde upominka s penale nekolik melounu. Ted uz v Cechach (po tom, co me ojebalo O2) nemam zadnej mobil, na Slovensku predplacenej, a pausal mam jen v Nemecku.

    Jinak, na zapade to neni o moc lepsi – muj pokus zridit si firemni mobil u nemeckeho O2 me stal sedm navstev centraly, nekolik mesicu cekani, a nakonec to stejne nefungovalo. Mel me varovat fakt, ze kdyz jsem prinesl smlouvu podepsanou sefem, tak ji mistni mobilni zmrd prejel pohledem a roztrhal. Inu, chybama se clovek uci.

    1. V Rakúsku si vieš zriadiť paušál, len ak má firma sídlo aj v Rakúsku (aspoň pobočku) – teda to mi povedali priamo u operátora, ale možno ak by bol človek neoblomný tak by sa niečo našlo.
      Inak budúci švagor prechádzal z českého paušálu na nemecký a pičoval riadne, že aké je to drahé a aké na hovno produkty tam majú.

      1. Mistni firemni pobocka mela tenkrat asi pet lidi, to nebyl problem – problem byl nejspis v te roztrhane smlouve :) Ale jak me neustale presvedcovali, ze uz to funguje, to bylo… hmmm, priceless, aspon teda ted ve zpetnem pohledu.
        Momentalne platim v Nemecku neco pres dvacet EUR za dve simky, 1GB dat a volani a SMS do vsech nemeckych siti (a pevne) zadarmo, s mesicni vypovedni lhutou. To mi prijde celkem prijatelne, ale zas nemam tuseni, kolik podobna sluzba stoji na Slovensku.

        1. Tak aby som sa zorientoval: to akú zmluvu ti ten miestny mobilný zmrd roztrhal? Tvoju pracovnú, či nejakú zmluvu medzi mobilným zmrdom a vašou firmou? Lebo zato si mu ty mal roztrhať všetky jeho vizitky a viac sa tam nevracať.

  8. Tak nevím, zda litovat autora jako oběť nebo spíš litovat autora za to jak si naběhl svojí – no řekněme laxností a nepředvídavostí a neuvážlivostí.

    Ano, operátoři se chovají jak se chovají. Ony se pojišťovny a banky a jiné instituce nechovají lépe, je třeba si uvědomit, že byly založeny proto, aby vydělávaly prachy akcionářům a nikoliv pro uspokojování potřeb občanstva. S tímhle vědomím je třeba se k nim chovat. To za prvé.

    Z toho vyplývá, že – za druhé – nikdy není dobré přistupovat na nějaké návrhy na dobu určitou nebo výhodné balíčky či slevy za závazek. Jest třeba si uvědomit, že se nejedná o benefit pro vás, ale pro ně, protože od té doby jste jejich vazalem, mají vás sedícího na lopatě a mohou si s vámi (dnes už naštěstí méně než dříve) dělat co chtějí. Rozhodně však nemají důvod, Vám cokoliv na službě zlepšovat, řešit prioritně poruchy nebo vám jinak vycházet vstříc – jste zavázán a když vám povolí nervy a utečete, prachy dostanou i tak. Těch pár stovek měsíčně či tisíc ročně za to fakt nestojí.

    No a za třetí – když už se rozhodnete odejít, je nesmysl přistupovat na jejich schválě zřízené podmínky, že musíte někde za svitu měsíce převzít jakýsi tajný dopis, ze kterého nahlásíte za pravého poledne číslo a oni Vás pustí nebo nepustí, jinak nic…..ne, váš vztah s nimi je dán telekomunikačním zákonem a občanským zákoníkem a ten je jasný: vezme se word, napíše se výpověď služby a smlouvy (na to bacha, k jedné smlouvě můžete mít zřízeno více služeb – fonická,internet,pevná IP) a pošlete do sídla společnosti. Na doručenku. Nebo donesete do podatelny, jste-li z Prahy. A víc neřešíte. Žádné dopisy, žádné hovory s operátorskou linkou, žádné tajné kódy – prostě se rozběhne výpovědní doba a po jejím skončení někdo šmikne vaši službu a skončí vaše smlouva. Tečka.

    Cokoliv jiného a jinak je špatně, jest třeba si opět uvědomit, že děvčata na lince 800 atd jsou najatá síla, jejíž úkolem opět není Vám jakkoliv pomoci, ač se tak na začátku hovoru prezentují, ale odradit od odchodu, případně vnutit další službu……

  9. ja dekuji za clanek. jsem, beze stopy jizlivosti nebo skodolibosti, rad ze v tom nejsem sam. take jsem naletel na podepsani smlouvy po telefonu (pred odsouhlasenim jsem zretelne zadal o zaslani takto podepsane smouvy na mail a byl jsem ujisten ze se tak stane… co myslite?) a po cca 1/2 roce presli (jednostranne) z FUP na (v clanku zminene) dokupovani prenesenych dat. moje odstoupeni nebylo nastesti az tak dramaticke, ale presto mi to hnulo zluci.

    1. Vidíte, já jsem ukončil smlouvu, zaplatil pokutu a reklamoval – zamítnuto. Měl jsem v plánu řešit přes ČTÚ, ale nakonec mi pokutu sami vrátili.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017