Úsekové měření V Holešovičkách revolutions - zpět na článek

komentářů 54

Přidat komentář
 1. To je prd, ještě tam nejsou značky, že do centra se zakazuje vjezd nafťákům a benziňákům, jako ve Vídni. Tam už můžou jen elektromobily.

 2. Usekove mereni… to je takove to, ze mohu sice jet rychle, ale nekde v tom useku musim na chvili zastavit? To by meli dodrzovat vsichni, at je veseleji.

  Inu… velka mesta vzdy vybirala mitne. Jako dalsi faze bude vystavba navych prasnych bran, kde se bude odevzdavat uplne vsechno, co by mohlo byt nebezpecne. Doufam, ze se Praha stihne jeste rychle poucit z UK, nez tato vystoupi z EU.

  1. …mytne… myslivec mysli, ze mydlar mydli mys mejdlem.

   1. No proto! :-D

  2. Diskriminace přespolních. Když bydlím v tom správném úseku, můžu lítat třeba tisícovkou. Zajímal by mě názor ústavního soudu. Vlastně nezajímal, ani trochu…

   1. A na jakém ústavou zaručeném právu se cítíte být zkrácen, pane Notore?

  3. Sysop – vjezdová rychlost, čas a výjezdová rychlost z úseku

   1. Jasne, cili vjedu pade, pak na to slapnu, pak to nekde uprostred zaslajfuju tak na pul minuty a az se to za mnou nahromadi, dupnu na to a pred druhou kamerou jedu pade. Chapu to dobre, nebo blbe?

    1. dobře

     1. Schválně jsem vyhrabal fotku z Choustníkova Hradiště zhruba rok starou, vjezdová ani výjezdová rychlost neuvedená. Jen úseková rychlost, pod tím max. dovolená, délka měřícího úseku a časový interval+nejaká identifikace jízního pruhu atd.., ale žádná vjezdová ani výjezdová rychlost neuvedena.

      1. V tunelech na pražském okruhu se měří i vjezdová a výjezdová rychlost, takže chodí až dvě pokuty – jakože rychlost byla překročena na dvou místech nezávislého měření.

       1. To se divím že nechodí tři, na vjezdu, výjezdu a ještě úseková. Žijeme si tady fajn.

        1. …pokud te u toho vyfoti, jak tlacis kolacek ve tvaru mobilu, je i ta treti.

   2. Vjezdová a výjezdová rychlost se v drtivé většině úsekáčů neměří. Jen čas vjezdu a výjezdu a z jejich rozdílu a známé vzdálenosti se vypočítá průměrná rychlost.
    Pár úsekáčů s měřením na začátku nebo na konci je, obvykle se dají poznat podle indukční smyčky kolem vjezdových/výjezdových referenčních čar na silnici.

    1. Vono by to ani bez dodatečnýho zařízení měřit fyzikálně nešlo…

     1. Jde to a funguje to tak třeba na Modřanské před křižovatkou V Hodkovičkách v obou směrech. Je tam jen jedna kamera a měří padesátku. Měření na základě zvětšování RZ v obraze.

 3. Obávám se, že i kdyby voliči v následujících volbách zkonsolidovali osazenstvo magistrátu hlavního kraje Prahy, tak se situace již nejspíš nezmění. Co peklo schvátí…

  1. No, podíváte-li se na progresi volebních výsledků za posledních 25 let v Praze, tak víru v lepší zítřky považuji za čiré bláznovství.
   Onehdá na nějaké té demonstraci Übermenschen proti výsledkům svobodných a demokratických voleb vystoupila tuším nějaká paní Basiková (čert snad ví, kdo to je), která tvrdila, že „… čím je to dál od Prahy, tím je to horší. Ti lidé vůbec neznají pravdu …“. Vynecháme-li logicky se nabízející otázku čí pravdua o čem lidé vzdálení od Prahy neznají, je zajímavé se podívat na volební výsledky pražských Übermenschen. Za posledních 10 let sice v Praze nevzniklo vůbec nic nového, co by někomu něco přineslo (myslím někomu z pocticých lií, ne nějakému zloději či příživníkovi), zato zákazy a omezeními se Praha jen hemží. Město je zcela neprůjezdné, a když tu spadne lávka, tak místo stavby náhradní vyhlásí retardovaní nadlidé „stav klimatické nouze“.

   Již delší dobu naprosto vážně uvžuji o tom, že se z té Prahe odstěhuji někam, kde „lidé vůbec neznají pravdu“, ale třeba znají alespoň fyzikální zákony (nebo obecně učivo základní školy)…

   1. Problém je v tom, že i lidé, kteří (podobně jako já žijí) v Horní Dolní daleko od Mosk… od Prahy, přes tu Prahy leckdy potřebují jet.

   2. Pane Integrale, ještě 21.listopadu 1989 se konkrétně v KM prakticky nevědělo, co se děje. Z televize se vědělo o východních Němcích i Polácích. Že se něco děje v Praze a blízkém okolí, to obyčejní pracující lidé bývalého okresního města vůbec nevěděli.
    Jestli by tohle šlo někomu přičíst k tíži, tak téměř celému osazenstvu vedení tehdejší ČST. Sami technici ČST toho v roce 1989 mnoho nezmohli, natož aby se s informacemi „pirátsky“ dostali až na vysílače, jako tomu bylo v roce 1968.
    Po roce 1989 mělo být z ČST vyházeno komplet vedení, až na úroveň vedoucích jednotlivých provozů. V samostatných ČRA naprosto totéž. Dneska zapnu ČT a vidím tam zapálenou svazačku Jílkovou, jak se mi vysmívá do ksichtu v debatě o roku 1989. Kde to kurva jsme?
    Především Vy Pražáci byste si jako první měli vytáhnout hlavy z prdelí a zkusit dohlédnout trochu dál, než za hranice SČ kraje.

    1. Servisdok: „Především Vy Pražáci byste si jako první měli vytáhnout hlavy z prdelí a zkusit dohlédnout trochu dál, než za hranice SČ kraje.“

     Řekl bych, pane Servisdoku, že Integrale napsal (jen jinými slovy) to samé co Vy v citované větě… A já s jeho příspěvkem naprosto souhlasím, ten vývoj je příšernej – říkal jsem si druhdy, že nic horšího než Krnda to město už nemůže potkat – a ono jo…:-( Já už do Prahe jezdím jen za prací a mým snem a cílem do budoucna je, odstřihnout se úplně…

     1. No, ono k té citované větě by chtělo dodat kde v ČR je to výrazně lepší a místo zdejší cesty do prdele to směřuje k lepším zítřkům „bez ironie“.

      Jinak to je prostě evoluce a nikdy nekončící překonávání již dosaženého … u kolika vedení jak Prahy, tak ČR, jsme si říkali, že horší už to prostě být nemůže a … vono se vždycky ukázalo, že to ještě jde.

      Mi to připomíná Horákovou, která když vylezla z koncetráku, tak si určo myslela, že to nejhorší v životě už má za sebou. A jak dlouho jí ta iluze vydržela.

      Zásadní průser je v tom, že já osobně fakt netuším jak by se to dalo reálně změnit, natož abych v to věřil.

 4. Kdy ze uz bude DF ministrem dopravy?

  1. Spíš kdy už konečně v této zemi založíme autoklub, který by hájil řidiče?
   Největší účelovou skupinu obyvatelstva této země.

   1. A co OSBID jako začátek?
    Obávám se ale , že vzhledem k masovosti by se klub hájící řidiče neshodl ani na tom jaké je datum. Řidičák má každý kdo má do zadku díru a nemalá část řidičů musí nutně volit strany, které utahují šrouby. Třeba střelci jsou mnohem užší skupina s mnohem konkrétnějšími zájmy a taky není každý v lexu.

    1. Obávám se ale , že vzhledem k masovosti by se klub hájící řidiče neshodl ani na tom jaké je datum.
     Když už dopředu víte, že to nepůjde, tak je pak jasné, že se nikam nedostaneme…

 5. Považujme do za malý střípek v mozaice Jak si Češi umějí vládnout sami.

  1. Zatímco EU, která požaduje telemetrické fízlování rychlosti úplně všech aut úplně všude a úplně neustále, nám vládne lépe. Třikrát hurá.

   Francouzi, kteří mají takovou buzeraci s úsekovým měřením, že nemohou jet povolenou rychlostí neboť systém věří, že průměrná rychlost nemůže nikdy odpovídat maximální povolené a trestá ji, si také vládnou lépe.

   A tak.

   1. Přesně tak. Stojí to tu za hovno, ale pořád jsme na tom líp, než lidé na západ a jih od nás.
    Když v Rakousku zjistili, že nejvyšší dovolená rychlost na dálnicích 160 km/h je buřt, protože asi 1000x vyšší vliv na nehodovost má počasí či aktuální provoz, pro jistotu všude ty značky 160 km/h sundali a místo nich dali nejdřív 130 km/h, pak 110, potom 100 a dneska jsou tam většinou 80 km/h. Důvody se kreativně mění (nejprve bezpčnost, potom hluk a nakonec spása planety). Pravda, u Vídně, na dálnici s nejvyšší nehodovostí (kvůli zácpám) dali značku 140 km/h, aby si ÖAMTC nemohl stěžovat a aby statisticky dokázali, že rychle = nebezpečně. A jezdit 140 km/h v zácpě překvapivě k vyšší nehodovosti opravdu vede…

    1. Kde okolo Viedne je na diaľnici 140tka povolená? Som si nevšimol ani na A1 ani na A4 ani na A21 a už vôbec nie na S1. Možno už len na A2, ale tam nejazdím. Tá 140tka sa nachádza na A1-tke medzi St.Pôlten a Linz (ca. 42km úsek) a potom medzi Linz a Salzburg (neviem koľko km). No ale aby to nebolo také easy tak na tej istej A1-tke býva takmer furt okolo (asi) Amstetten-u tá ich kokotská 110tka spojená s varovaním Ig-L (Immisionschutzgesätz – Luft).

     1. No tak třeba u nás projde aspoň Kotenova 110 v tunelech.
      Na obchvatu Třince je 90 na dálnici, potažmo silnici pro motorová vozidla už dva roky, není dosud zkolaudováno…
      Na bolševické spojce Havířova s Ostravou slibovali na děleném čtyřpruhu 110 před 3 roky a piču s ryžu.
      Ani na této pseudodálnici najebanou úrovňovou křižovatku 1km od Havířova do Šenova neosadí semafory, ale dají tam 50 což řidiče vede k tomu, že ze 130 zpomalí na 90…
      No aspoň že PaChové se tam moc nevyskytují.

      1. Slovenská najznámejšia trojpruhová diaľnica medzi Bradavicou a cca. Trnavou je tiež neskolaudovaná ak dobre viem a preto je tam cez biely deň obmedzenie na 110km/h (v noci keď je tma tak je povolená 130-tka) a navyše sa v tom vkuse hrabú bo už pred 10-timi rokmi mal byť hotový obchvat Bradavice na Dunaji a nič….
       Ale neviem ako to súvisí s mojou otázkou ohľadne tej Viedne a jej okolia.

       1. Tak otázka nebyla na mě, já Vídní naposled projížděl l.p. 2016 a byl to tak silný zážitek, že nikdy více. To jsem mohl jet po Ringu kole Prátru kultury a oddechu.

    2. No, jak kde … mě třeba fakt překvapili Frantíci, co si na 4 roky dali na okreskách jen 80 s tím, že když se neprokáže snížení nehodovosti, tak to vrátí. Prokázalo se samozřejmě velký kulový a co se stalo. Oni to fakt vrátili na těch 90!!!
     Když jsem to četl, tak jsem nevěřil vlastním očím.
     Jinak deru, že výjimka holt potvrzuje pravidlo, ale absolutně nevěřím tomu, že bychom si v dělání pakáren nevystačili i bez EU. Max by ty pakárny byly trochu jiný, my fakt nemáme nějakou zářnou tradici svobodomyslnosti a snahy o co nejmenší sraní se státu všem do života.

 6. Tohle je neuvěřitelné svinstvo, protože hodně lidí jezdí po paměti a změny na 50 km si nevšimnou a budou to mít spočítané. Kromě toho na LIbereckou směrem do centra se najíždí z dalších silnic a řidiči automaticky předpokládají, že tam stále je ta 70 km.

  Na blití to je.

  1. A tak to má bejt. Čokl dobitej, pejskařka uzemněná a po pumpičkářovi jdou policajti :D

   1. Tak pre nás petrolheadov hádam už len pivo a utopenec aby sme počas toho divadla neumreli od hladu a smädu.

 7. K té nerovnosti v Blance – koukejte do odbočovacího pruhu kousek za začátkem omezení. Je tam narušený povrch po nedávném požáru auta. Podle mě to taky neospravedlňuje snížení rychlosti.

  1. Kerej výjezd to je? Nějakou takovou píčovinu sem tam zahlíd, už to ani nesleduju, hlavně, abych měl ty pitomý dodržovače daleko za sebou.

   1. Dodrzovace… kdyz vim, ze se tam meri, radsi budu dodrzovat, nez se pak rok hadat po uradech…

    1. CJK:
     BÉÉÉÉ
     Vyměnit dvě tři šablony v datovce zas taková práce není. A kdyby to tak dělali všichni, tak má úřad po prdeli, protože si nevydělá na ty parazity na rozesílání pokut.

     1. Ok, chapu. Ale: nerad hraju Helmuta a navic, nez projedu celej profizlovanej Cajzl, muzu mit nasbirano tolik datovek, ze na to fakt nemam cas ani naladu, zejmena kdyz se tomu dalo zabranit.

      1. CJK:
       Jde spíš o princip. Když vím jak se systémem vyjebat a nepodřídit se, tak bych pořád cítil takový to divný píchání…

 8. Ad semafor u tunelu: Signál S 8a nad pruhem nic? Je tam dokonce vyfocený.

  „Zakázaný vjezd vozidel do jízdního pruhu
  Svítí-li nad jízdním pruhem tento signál, nesmí řidič tento jízdní pruh užít; to znamená, že do něho nesmí vjíždět, ani do něho následně přejíždět“

  1. Ale jo, však proto je tento jízdní pruh objížděn. Další signalizace už je S 8b, jak je také patrné. Plně v souladu se zákonem.

   1. Ehm, čistě hypoteticky, neb jsem tou dírou jel asi 2x v životě, co když tam budou červené křížky nad každým pruhem?
    A k tomu ten drážní semafor?
    Mám tam taky bezstarostně vjet?
    Nebude třeba opodál hořet cisterna?

    1. Cisterna s horlavinou (ADR) by se do tunelu teoreticky neměla dostat, neboť Blanka je tunel kat. E a tam se s ADR nesmi. Čistě teoreticky..

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!