Ubohost páně Drahošova - zpět na článek

Počet komentářů: 216

  1. „člověk, který dokáže být výrazný pouze v nevýraznosti“ – to si musím zapamatovat, to se mi líbí. =)

    1. Totální tao.

        1. Tak dobře, koan.

  2. Mi teda prijde divny, ze nekdo kandiduje nekde, kde nezije a kde to nezna a lidi, kteri tam ziji, toho cloveka zvoli. Ale asi to jenom ukazuje, kolik lidi chape vyznam senatora, obvodu a jeho reprezentace(ostatne kolik lidi zna senatora svyho obvodu, ze jo). Ale ja jsem holt divnej, no.

    1. deacon: Senát není parlamentní ani komunální politika, senátor nemůže ani tzv. porcovat medvěda. Je prakticky jedno kde senátor trvale bydlí, jeho vliv na politiku je neadresný.

      1. Senát je beztak instituce s minimálním vlivem.

      2. I tak mi to prijde zvrhle. (stejne zvrhle mi to prijde u kazdych voleb, kdy najednou zjistim, ze nekdo najednou bydli nekde jinde :))

        1. deacon: U komunálních voleb se to stát nemůže, komunální kandidát musí mít ze zákona trvalý pobyt ve volebním obvodu.
          V Senátu je to fakt jedno kde bydlí, zvrhlého na tom není nic.

          1. Kazdej na to mame jinej pohled ;)

    2. To ublíženejm voličům Drahoše z prezidentské volby vůbec nevadí. Ti to berou naopak jako úžasnou schopnost jejich guru najít si místo, kde vyhraje.

    3. On tam leta zil a pracoval, vyzkumak AV je na Praze 4.

      1. AV je rozlezlá po celé zemi, napříč celou Prahou a Brnem určitě, předpokládám, že další pracoviště budou i v nějakejch prdelích. Máte naprostou jistotu, že jezdil zrovna na čtverku? A i kdyby, to že de ráno do baráku a večer z něj nějak výrazně zvyšuje povědomí o dané lokalitě? Srovnatelně s rezidentem?

        1. Jo, ale sidlo je na ctyrce. A Drahos tam i bydlel. Jakou ma kdo mistni znalost pak zavisi na osobe kazdeho soudruha. Nekdo tam bydli celej zivot a vi prd, protoze nevytahne paty z Hodkovicek, nekdo tam bydli par let a orientuje se vyborne.

        2. Jinak se o tom zminoval Drahos v nejakem rozhovoru. Ze tam leta bydlel a pracoval. Me osobne je to celkem, ten vybezek p4 kde bydlim spada senatne pod p12. Drahose bych sice volil, ale jen proto ze ostani kandidati byli bida a pak ze skodolibosti, abych nasral mesickare a lzinenavistniky :) jinak je mi Drahos dost u prdele, byt je osvezjuci videt politika co se netvari ze sezral salamounovo hovno, vsechno vi a zna a na vsechno ma pevny nazor, ktery ale do mesice zmeni dvakrat.

          1. … osobne celkem fuk, ten…

          2. No tak tendle nemá názor žádnej a do měsíce ho změní třikrát, to je teda výhra :D

            Co je todleto mesickare??

            1. že by opozitum sluníčkářů?

            2. No jasne. Dobro-zlo, Jing a jang, slunickari – mesickari, pravdolaskari – lzinenavistnici. A tak

              1. Yin Yang…

                1. Ping pong…

                  1. Tydlencty termity asi vynechej…

            3. Světlo – Tma ?

              1. To je světlo a antisvětlo, ne?

  3. jerry mysak a starter25 kdysi kdesi dávno nahoře: Nedá mi a musím…
    Považovat pojem „geront“ za hanlivý je krystalicky čistým projevem zvrácené* politické korektnosti, horší než říkat nějakému Masajovi v Keni „Afroameričan“…

    * Pojem „zvrácené“ jsem nepoužil přesně, lepší by bylo „převrácené“ – nahradit odborně medicínský původem řecký termín qůli jeho chybně vnímané hanlivosti pojmem „staroch“ místo náležitého „stařec“ je pro mě trochu neuchopitelný krok opačným směrem…

    P.S. A Zemanovi už 70 bylo, takže má nárok…
    P.P.S. Jo a do senátu (=rada starších) by se beztak měli volit jenom senioři, aby to odpovídalo…
    P.P.P.S. A pozor, staří Římané coby vynálezci senátu věděli, že „Senatores boni viri, senatus mala bestia“…

  4. Pro mě zásadní rozdíl mezi Kurasem a Drahošem v tom, že prvně jmenovaný vyjadřuje svůj názor (se kterým lze souhlasit či nikoliv). Drahoš, pokud vůbec, vyjadřuje názory jeho loutkovodičů a nebo je zcela marný (nevím, co je horší), takže se s ním nedá ani souhlasit ani nesouhlasit.

    1. K tomu by bylo vhodné říct, proč Kuras nemá loutkovodiče, zatímco druhý jo.

  5. Vidím, že Dfensův blog už neuniká pozornosti spolků typu ‚Nenávist zdarma‘ ani nezávislých :) bojovníků za pokrok Mír a všeobjímající univerzální dobro, jako je např. pan ‚shane’…
    Dfensovi lze jen blahopřát. Stává se z něj významné opoziční médium a vlastně už instituce!
    ———
    Že se Fikus prozmrdil do Senátu není nic překvapivého.
    Rozkaz pro veřejnoprávní bulvár a Noru Fridrichovou zněl jasně: „Muž s falešnými brýlemi musí projít!“
    Aspoň, že tak. Jako prezident by měl potenciál destrukce daleko větší.

    1. já sem chodim a diskutuju už asi 13 let. Byl jsem tu dřív než začly registrace. A pluralita názorů tu v diskuzích byla vždycky.

      1. No dřív se tady debilové typu exlex(aka zrg1) nebo třeba kabrnak moc neohřáli. Ale dneska už tady z dob kolem roku 2004 – 2008 skoro nikdo nezbyl.

        1. Evoluce. Tuhle jsme se se zenou znicehonic na necem shodli. Ze uz zaciname prichazet do veku, kdy dominantnim tematem hovoru se znamymi jsou zdravotni problemy, pripadne skrtani tech, co uz tady nejsou :-)

          1. Já sem zatím ve fázi vzpomínání na to, jaký to tady bylo fajn. Ale je fakt, že v tý době sem skoro nediskutoval. Mě to stačilo jen číst. Teď si občas něco napíšu, ale rozumnejch lidí je tu už jen pár. Ale pořád tu jsou a to je hlavní. Kdyby to tady dozazmrdili výše zmínění dementi, prostě se holt seberu a půjdu pryč.

            1. To prijde. Jako vsude.

        2. Moment. Já jsem tady jako přední predstavitel havlistu a eurofilu pořád. Jenom tolik nediskutuju, protože mě to nebaví. Zjistil jsem, že z toho tzv. hovno pojde.

          1. → Já jsem tady jako přední predstavitel havlistu a eurofilu pořád.

            Hmm… a jak se ti s tím svým jástvím žije?:-)

    2. No, ja jsem sem pred lety vletel jak hovno do vetraku a pomerne rychle jsem zjistil, jake mam zasadni diry ve vzdelani i socializaci. Zrovna Shane me postupne vyskolil, abych nepindal picoviny a zeby on byl bojovnik za svetovy mir… no, nevim. Sem-tam slapne vedle jako kazdej, ale lze s nim bez problemu vest konstruktivni debatu, pokud o to recnik stoji. Zrovna Shane je typ cloveka, se kterym bych si v pohode rad dal pivo a to ja rozhodne vseobjimajici nejsem.

      Kdyz nekam leze bratru nekolik tisic lidi a je to zcela bez omezeni, tak se tu samozrejme i v diskusi vyskytnou vselijaci lide. A ze nekdo se na cas odmlci… zrejme ma lepsi veci na zabavu, nez cucet do svitive bedynky. A ze neco drive bylo lepsi… jo, tento pocit mam temer u vseho, jak starnu :-). Pocinaje motorkarskymi konferami, pres ty strelecke, i tuto… ono postupem casu se totiz lidi informacne vytezi a zacnou opakovat. Tak pak jdou treba jinam.

      Ja mam konfery pustene na vedlejsim PC a pokud neco delam, tak na to obcas mrknu. Ale jinak bych tu asi take nebyl (hovno by se stalo, vim :-)).

    3. ritchie: To mi evokuje, co řekl Čížek: „Média jsou ovládána vlastníky. Když Blesk vlastní pan Křetínský, oligarcha, který je podle všech informací napojen na ČSSD, tak nejspíš nebude podporovat svoji konkurenci. Mladou frontu vlastní Andrej Babiš, který je majitel ANO, tak nejspíš také nebude podporovat svou konkurenci. Economii vlastní pan Bakala, který je napojen na TOP 09, tak asi zase nebude podporovat svoji politickou konkurenci, to je jednoduché,“ začal o tématu hovořit Čížek. Ještě, že to tu vlastní D-Fens a může sem každý diskutér, jinak by tu vládla diktatura starých garnitur, vytěsňující jakékoliv jiné myšlení a názory, jak řemen.

    4. Ano, bývalo tu v diskuzích lépe. To všichni pravdoláskaři, sluníčkáři, dobroserové a jiný levičácký ksindl dostal vždycky nálož a s brekem odešel z diskuze. Dneska se tu plácají vzájemně po zádech a oblažují nás svými moudry v diskuzi.

      1. Ze o levicackym ksindlu pises zrovna ty :)

  6. Docela dobrý vtip, že tohle vyšlo den po Drahošově vítězství ve volbách.

    Jinak bych nedělal vědu z toho, že když se někdo rozhodne kandidovat ve volbách, jeho kritici začnou vytahovat různé jeho kauzy a přešlapy.
    Na to ten kandidát prostě musí být připravený.

    A Drahošův tým žádné očerňování protikandidátů dělat nepotřeboval.
    Těm stačilo si položit jednoduchou otázku:
    „Ve kterém z obvodů, kde se letos volí senátor, si Drahoš vedl nejlépe v prezidentské volbě?“

    Odpověď je Praha 2 a Praha 4. Tak si vybral Prahu 4.

    A pro zajímavost, Hilšer má Prahu 2.

    1. A kde ze je ten vtip?
      Nebo se jedna o nejaky nodruh zemanovskeho bonmotu?

      1. Připadá mi vtipné, že se někdo „rozhodl nemlčet“ a vydat článek na téma „Nevolte Drahoše“… den po volbách.

        Trochu mi to připomíná Cimrmana a v násadě krumpáče důmyslně maskovanou dutinu a v ní nebojácnou protirakouskou báseň Svou pravdu nebudeme skrývat.

  7. Místo složitého článku stačilo napsat: nemám rád Drahoše. Škoda času s nějakým vypisováním.

  8. Hele já si myslim, že my havlisti zase začneme vyhrávat. Najednou zase bude koho volit (už je, v zaickovane době prostě nebylo), strašení migraci vydrží jenom tak 2-3 roky, pak to přejde, na jiné „parazity“ taky ya chvíli nebude nikdo zvedavej, aspoň ne tolik, aby to ty lidi hnalo k volbám. Zeman se profiloval jako pseudonarodovec ale tahle klika lidí brzo skončí i s Okamurou v propadlišti dějin. Myslím, že ano, bude lip.

    1. Úplně se to chce dodat…hyň sa hukáže! Trolol.

    2. Váš optimismus bych chtěl mít. Kdysi jsem volil vstup do EU a Unii svobody.

      1. Tak já se taky přiznám, jsem ta menšina, co volila nevstupovat.. chopte se mě, pochopové, hele, ale menšiny jsou teďkonc chráněný, žejo :oD

        1. A to bylo mozkové myšlení, nebo intuice, nebo vliv rodiny?

          1. Myslím si, že hlavně myšlení a intuice, ideový vliv okolí nepovažuji za důležitý faktor pro rozhodování v otázkách, které chci rozhodnout za sebe sama, kontroluji všechna případná rizika, snažím se i o vhled do budoucnosti, někdy je mlhavý, a někdy zřetelný, něco jako výstražná kontrolka v hlavě, protože vše souvisí se vším musím rozhodovat v souvislostech.

            1. Babička tehdy říkala něco o popelnici Evropy. Myslel jsem si něco o senilních babkách, a hele, za pár let tu Němci zakládali černé skládky a ještě o chvíli později potraviny se všemi náhražkami…
              Sorry, babi.

              1. U nás se o tom taky mluvilo, nevím, jak hlasovali moji bližní a ani to vědět nechci, je to jejich volba. Nikdy se neptám, jak kdo hlasoval a zároveň se nenechám ovlivnit, i když si třeba namelu hubu, ovšem to k tomu patří, můj děd říkával, že kdo si nenamele hubu jako mladej, ten to bude mít v životě těžký, u nás se hodně komunikovalo, hodně mě zajímala minulost, historie, zpovídat prarodiče mě bavilo, byli pamětníci, sečtělí.

              2. On rozdil mezi temi germanskymi cernymi skladkami pred a po vstupu je pouze ve stupni sedi :-). Ja pamatuju, ze Abfall sem jezdili sypat do lesu a skarp hned po roce ’89.

                1. A velikosti. Po vstupu do EU se do začalo dělat i ve firemní úrovni. Ne, že by se na tom nepodíleli ochotní Češi.

                  1. Hlavne Cesi. On to byl totiz vybornej kseft. A vozilo se to sem uz davno pred unii.

      2. Jihocech Honza: EU do které jsme vstupovali byla jiná než ta dnešní. Hlasovalo se o EU podle Maastrichtské smlouvy a toto hlasování nelegitimizuje změny na základě Nicejské smlouvy, natož o Lisabonské smlouvě. Povinně se mělo již 2x hlasovat v referendu znovu, 1x o Nicejské smlouvě a 1x o Lisabonské smlouvě a pokud se nehlasovalo, pak naše účast v EU není právoplatná.

        1. Lid si v únoru 48 zvolil cestu, a z této cesty nesejdeme (a nikdy jinak).

          1. Jihocech Honza: To bych se rád zeptal, máte pocit že hlasování dne 13. a 14. června 2003 mělo nějakou podobnost s hlasováním 30. května 1948? Pokud ano, tak jakou.

            1. Ale jo, podobnost tu je, ale rekl bych to jinak. Lid si v roce ’46 zvolil, v qetnu ’48 byly volby do NS uz jen formalita, protoze komari vedeli, ze maji bianco check v ruce. My jsme vlezli do EU a Brusel uz vedel, ze ma bianco check v ruce a proto soupl Klausovi podepsat Lisabon a tim to zvadlo.

              1. Sysop: Volby 48 nebyly formalita, tehdy to lid mohl zvrátit házením tzv. prázdných lístků do uren. Komunisti by se pak k moci museli dostat násilně.

                Podpis Prezidenta je formalita, hlavní moc má Parlament ČR.

                1. jak: volby byly formalita mimo jiné proto, že lid nic zvrátit nechtěl, protože většinově netušil, že by chtít měl.

                  Vedle Cpt. Obviouse je dalším nebezpečným superhrdinou Cpt. Hindsight.

                2. Tech prazdnych, nebo neplatnych listku tehdy bylo minimum. Chudych lidi bylo po valce jako much a ti vdycky slysi na sladkou levicackou strunu. Nota bene, kdyz jim byly slibovany hory doly, jak hlavni slovo bude mit proletar.

                  EU nam take mazala med kolem huby, zejmena zemedelcum, jak se jim otevre zapadni trh, jak se srovna dotacni system, atd.

                  Kdyz chces vyhrat volby, oblbni blbce.

                  1. Ale chudí lidé nejsou blbí. Ono nešlo jen o čistě materiální požitky. Ono za té první republiky bylo spousta drobného a nenápadného ponižování, a SSSR a komunisté slibovali, že to bude jinak, že i s chuďasem se bude zacházet slušně.

                    1. Je to mozne, necetl jsem tehdejsi agitky. Videl jsem jen plakaty a to byla sama zemedelska tematika a jak bude dobre.

                    2. Ten rok 1945 byl ještě v živé paměti, tři roky po válce ti lidé nezapomínají na zrádce a kolaboranty, na nikoho, kdo sloužil za války Němcům a hon se pořádal i na tzv. činovníky, kteří vydávali Čechy a Slováky gestapu a osobně se zúčastňovali těch zvěrstev, ta vláda té národní fronty jasně prohlašovala, že požene před soud všechny zrádce z řad bankovních, průmyslových a zemědělských magnátů, kteří pomáhali Němcům v jejich nadvládě a teroru, drancování a vedení války. Takže sorry, ale já se vůbec nedivím, že ti lidé tenkrát volili jak volili.

            2. Podobnost mi přijde hlavně v rétorice tehdejších a dnešních elit. Jednou jste si to zvolili, tak teď držte hubu a krok. Ostatně podobně jako v osmdesátých letech už neslibují blahobyt a ráj na zemi, ale straší katastrofou, kdybychom znovuzavedli kapitalismus/opustili EU.

          2. No, cestu, jak se to vezme, protože hlasování do EU, to přece muselo spoustě lidem docházet to, že když se dáte do spolku se zeměmi, které mají zkušenosti a nemalé s „koloniemi“, že vás nikdy nebudou brát jako rovnocennýho parťáka, protože jste byli braný jako postkomunistický plebs, že si z vás taky udělají další „kolonie“. Důvěřovat někomu, kdo si udělal z Turků nosiče zavazadel na letišti, aby to nemusel dělat sám, tak je jasný, že si ty nosiče udělá i z vás (to je příklad).

            1. ex.lex: Nemáte pravdu, v roce 2003 ještě měla ČR takové vymoženosti jako právo veta a mnoho věcí v EU se muselo schvalovat jednomyslně, ČR byla do jisté míry rovnoprávná s ostatními zeměmi. Zesralo se to až následnou modifikací EU v Nice a Lisabonu, které z ČR udělaly kolonii velkých zemí. Proto jsem psal, že Lisabon bez referenda není právoplatný.

              1. Nikdy nebudete rovnoprávný s někým, kdo se považuje za něco víc, a Západ se vždy považoval za něco víc. To je logický, vyplývá to z historických souvislostí.

                1. Vsak pise ‚do jiste miry‘, coz je pravda. Od te doby nase prava jen klesaji.

                  1. Sysope, co je to za právní výraz „do jisté míry“? Vy v tom nevidíte tu dimenzi, ve které se můžete bez omezení pohybovat?

                    1. Tady nejsme u soudni stolice. ‚Jista mira‘ je proste mira, jejiz presna velikost neni urcena, nebo neni urcitelna. To umim vstrebat. Proste v nekterych vecech jsme de iure meli prava stejna. Jejich pripadna vymahatelnost, ev. realna aplikovatelnost, to uz je vec jina.

                    2. To nejsme, ale třeba prozřetelnost, intuice, rizika, předtuchy, historické souvislosti, budoucnost, to vám nic neříká? Když o něčem rozhodujete, jak o tom přemýšlíte?

                2. ex.lex: Ale nepovídejte, ze začátku se některé záležitosti EU musely schvalovat jednomyslně a na některé záležitosti existovalo právo veta, oboje je projevem rovnoprávnosti. Oboje se postupně ruší.

                  1. K tomu vám řeknu větu klasika: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

                    1. …ano, a na to zase ‚po valce je kazdy kapral general‘. A takto muzeme chodit v kruhu :-)

                    2. Ano, ale to platí jen v případě, že se necháte lapit. Pak se říká, po bitvě každý generál.

        2. Myslím si, že lidé propadli euforii, proto jim nedocházelo, že když někdo někam vstupuje, do nějakého celku, tak přijdou nějaké smlouvy, to je prostě logické, i se zaměstnavatelem máte smlouvu (pokud nefacháte na černo), nemůže to být tedy jiné při vstupu do nějaké obrovské Unie.

          1. ex.lex: Opět nemáte pravdu, zásadní změny v pracovní smlouvě se sepisují formou dodatku se kterým zaměstnanec musí souhlasit. Občanů ČR se na souhlas s Lisabonem nikdo neptal.

            1. Vymlouvat se po x letech, že jste hlasoval pro tehdejší EU jako píše třeba i Sysop, to slovo „tehdejší“ to mě baví nejvíc, potřebujete si jen ospravedlnit, proč jste někam vstoupil, to je alibismus, nikdo se vás na nic ptát nebude, ohledně dalších smluv, protože za první většina by ten obsah těch smluv ani nepobrala a za druhý máte zástupnou demokracii těch odborníků, kteří tyhle záležitosti vyřizují za vás, za ten lid, nikoliv přímou demokracii, nikde není napsáno, že ke všemu musí být referendum, máte demokratické zástupce-odborníky a ti za vás rozhodují, šmytec.

            2. Jo, a ještě k tem zaměstnavatelům – zaměstnanec musí souhlasit s dodatky? Vůbec s nimi třeba nemusí souhlasit, ale dostane tzv. třeba nůž na krk, buď to podepíšete, nebo nazdar, na vaše místo se tlačí dalších dvacet – to je příklad. Takže ten zaměstnanec, aby třeba neztratil práci, která ho živí, tak to podepíše. Všichni zaměstnanci za prdelí nemají silné odbory, které by se za ně postavily a hlídaly ty dodatky k těm Smlouvám, anebo právníky, kteří jim budou vysvětlovat každou kličku v té Smlouvě nebo nějakých dodatcích ke Smlouvě. To by musel být každý člověk na planetě zdatný právník, aby všemu rozuměl.

              1. ex.lex 10.10. 11:29: Takže zaměstnanec opravdu „musí“ souhlasit – tedy pokud chce zůstat…
                To je ten půvab více významů, a že některé slovo jich má*…

                * Občas i navzájem protikladných (namátkou „sporý“ nebo „přehršel“)…

                1. Pokud je slovo „musí“ podmíněno vydíráním, tak má pořád stejný význam. Je to úplně stejné, jako když Vám řeknu, že musíte skočit do propasti, jinak vám ustřelím hlavu, takže umřete tak jako tak, jenom Vám dávám vybrat, takovej jsem frajer. Nevím, kam směřujete, kam to chcete tlačit, ale ten nick jizlivec, sedí :oD.

                  1. Kam směřuji? Přece jen upozorňuji na nejednoznačnost tvrzení „musí souhlasit“ (bez jeho souhlasu to nejde vs. je nucen souhlasit)…
                    Možná ale je ten rozpor spíš v pojmu „souhlasit“ – to může znamenat jak vnitřní shodné přesvědčení, tak projev nuceného srozumění…
                    Zamotal jsem to dost, nebo mám pokračovat?

                    1. Nezamotal, jen mně není jasné, proč se točíme na slově „musí“, které první použil nick „jak“. Zajímá mě, proč ta prezentace z Vaší strany tady probíhá a proč to odklonění od původní myšlenky na rozbor slov, v podstatě Vy jedete úplně jiným směrem, rozvíjíte zde něco, o čem vůbec nebyla řeč. Ale klidně pokračujte.

                    2. Asi tak: to co jste napsal, mi vyznělo jako „nemusí s tím souhlasit, ale nakonec s tím (pod nátlakem) musí souhlasit“…
                      No a to mi právě silně připomíná ten systém v Unii…
                      S tím jakem máte pravdu…
                      Proč rozbor slov? Protože to často bývá zdrojem nedorozumění* a také mě to prostě baví…

                      * Vždyť i tady se dost často zhádají diskutéři, kteří v podstatě tvrdí to samé…

                    3. Dalo by se to vyjádřit i tak, že musí, i když nechce.
                      Systém v Unii pracuje v podstatě na bázi toho zaměstnavatele a žádný zaměstnavatel není klasický lidumil, vždy mu jde o jeho zájmy.
                      Ano, alterego „jak“ nám to pěkně začal..
                      Ano, slovo je častým prostředkem k tomu, aby docházelo k nedorozumění, dokonce někdy je to záměrně, aby se člověk nechal svést od hlavního téma a následně se to završí tím, že se z něho udělá blbec, tuhle metodu používají i novináři.
                      Alterega se ve virtuálu hádají často, protože tady nemusí skrývat a ovládat emoce tak, jako v reálu.

            3. jak: když krmíš, tak se nediv :-) (reaguji už rovnou i na ty bludy níže, které jsi svým nemlčením de fakto způsobil)

          2. Ja jsem take hlasoval pro vstup. Pro vstup do TEHDEJSI EU. Ta dnesni je neco jineho. Heil.

        3. čl. 2 Ustavy

          (2) Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo.

          Čl. 10a Ustavy

          (1) Mezinárodní smlouvou mohou být některé pravomoci orgánů České republiky přeneseny na mezinárodní organizaci nebo instituci.

          (2) K ratifikaci mezinárodní smlouvy uvedené v odstavci 1 je třeba souhlasu Parlamentu, nestanoví-li ústavní zákon, že k ratifikaci je třeba souhlasu daného v referendu.

          ********
          v Ustave neni vyslovne stanovena povinnost vyhlasovat v takovem pripade referendum, musel by byval byt prijat specialni ustavni zakon, ktery nebyl prijat protoze neziskal prislusnou podporu v Parlamentu (narozdil od specialniho ustavniho zakona ve vztahu k nasemu pristoupeni k EU)

          suma sumarum – vse bylo ustavne naprosto v poradku

          1. Bingo, máš desku Michala Davida (to je z pořadu „Medúza“, utkvělo mně to v paměti, tam byla hláška za správnou odpověď, vždycky tam zazněl hlásek: „Máš desku“.. to bylo boží :oD).

  9. Důvod proč Drahoš kandidoval na prezidenta a senátora je to, že za sebou měl spoustu skandálu a bylo ho potřeba uklidit.
    Před časem vyslovil politik a podnikatel Zbyněk Passer názor: že Drahošovou největší starostí je, aby se nikdo nevrtal v realizovaných investicích Akademie věd za jeho funkční období.

    http://www.epshark.cz/clanek/1000/jak-dle-drahosova-patentu-recyklovat-250-milionu-kc

    1. Kandidovat na prezidenta proti Zemanovi je opravdu ten nejlepsi zpusob jak ututlat skandaly a kostlivce ve skrini. Uplne nejlepsi je pak jit na policii a rovnou se udat.
      Drahos by musel bejt slabomyslnej, aby si myslel ze se to behem kampane utaji. A uprimne, kdyby mel ve skrini nejaky kostlivce z dob akademie, tak si bud jistej, ze minimalne Sykova by to v kampani vytahla. Drahos ji totiz kdysi z akady vyhodil a ji to dodnes lezi v zaludku.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017