Ubiquitous City - zpět na článek

komentářů 22

 1. Toho se urednicke kurvy chyti nepochybne vsemi deseti, ale tipl bych si, ze napad to bude spise nejake kurvy komercni. Tim hur.
  Jinak hezkej nomen omen, tady aspon nic neskryvaji.

 2. Tak jasně, oficiálně galileo odpsíkají před veřejností, ale tajně ho budou používat právě k orwellovskému sledování. Byť by to mělo zachránit jen jeden lidský život.
  Nicméně bonzovací aplikace tady jsou i bez ghosta: http://www.uklidmecesko.cz/map/ nebo http://www.cisty-komin.cz/ apod…

  1. Toho svinsva je víc. Další je http://www.zmapujto.cz

   1. Tu stránku jsem zkoukl, a nepřijde mi to jako špatná myšlenka… kolikrát jsem někde narazil na nefungující či poškozené zařízení v obci a říkal si, kde to jednoduše nahlásit. Někde třeba jedete a značka upadená pár měsíců…. Elektrický vedení v koruně stromů, rozbitý izolátory… Tak je jen otázka, jak dobře ta aplikace má vyřešené propojení na jednotlivé úřady. Párkrát jsem někam psal mail (nutnost hledat adresu), když je to vážnější, volám MP (a bez keců se s tím opravdu zabývali)… Možná tam jsou nějaký bonzácký funkce typu čoudící komín… nevím… ale jinak fajn.

 3. Doporučuji všem: Najděte si na netu nějaký článek o chytrých městech (smart cities) a pozorně si to přečtěte. Před časem při čtení o tomto fenoménu mě napadlo totéž, avšak nemám sdostatek času a spisovatelských střev něco vyplodit.

  Články jsou většinou psány v oslavném a nadšeném duchu (jak jinak, že), nicméně správný paranoik si je dokáže správně přeformátovat.

 4. Tohle je nezastavitelné. Žene to touha vydělat, technický pokrok a lidská mocichtivost, kvůli které vše zneužijeme ve svůj prospěch. Když vidím v bedně souboje robotů, tak mne mrazí v zádech, kdy budou soboje robotů s lidmi v bedně, pak na bojišti a potom v realitě všude okolo nás. Není cesty zpět.

 5. Kdyby tyhle věci vymýšlel někdo schválně a tajně, tak by to ani tolik nebolelo. Horší je, že tohle vymýšlejí lidé naprosto otevřeně a vážně s tím, že si myslí, jak bezpečnější svět nám to vytvoří. Jsou to takoví ti lidé, možná se jim říká ovce, kteří věří tomu, že vše se děje správně a že kdyby v systému bylo něco špatného, tak by na to už přece dávno někdo upozornil. Jak někdy říkám – ono spokojeně se dalo žít i za druhé světové…

  Spíš se ale zeptám:
  1. snímají kamery na silnicích a dálnicích RZ a porovnávají automaticky s registrem odcizených vozidel? Případně počítají reálnost výskytu jedné značky na dvou místech republiky současně? Nechci krást auta…ale zajímá mě, zda se něco děje, když nahlásím krádež..
  2. proč doposud nikdo nezakomponoval do standardní výbavy vozidel síbíčko, případně jinou radiostanici (s různými přidanými možnostmi). Klidně nově a na novém pásmu, klidně v digi, to je fuk, ale nemožnost předat si zprávu mězi dvěma vozidly mi přijde v 21. ubohá. Přitom například značky dopravního omezení na dálnicích často vysílají radiomaják na 10 kanálu (kanál pro kamiony v CZ) upozorňující na nebezpečí.
  3. kdy konečně vygumujete v Praze modrý zóny? Je to podobně chytrá věc, jako ty GPS krabičky…

 6. Cim vic kamer [a odposlechovych mikrofonu] tim vic bezpeci. Je treba ta data vzdy a nafurt ukladat nekde v cloudu. Nikdy nevis, kdy se to bude hodit. A kdyby to melo zachranit i jen jeden zivot, tak to stoji za to. Na lidi musi byt prisnost, nebo si budou delat co chteji a myslet si, ze stat tu je pro ne.

  1. Problém ale není toliko v kamerách, ale v tom, že necháváme vládnout parchanty. Pokud budou správní lidé na správných místech a nikdo nebude ničeho zneužívat a chtít (škrtnuto) moct nikomu škodit, pak kamery a jejich záznamy mohou lidem pomáhat.
   Ano, je to trochu scifi, ale pravda je zkrátka zde a zakazovat kamery jako takové je až podružná obrana.

   1. Spravne to je „idioti nechavaji vladnou parchanty“. Smirme se s tim ze jsme narod idiotu a nejde s tim nic udelat. Jen se odstehovat.

    1. Ty mas nejakej jinej globus:-O

    2. Ještěže v jiných zemích s jinými národy tento problém není, takže je tak široký a bezproblémový výběr míst, kam se odstěhovat; to mi fakt odlehlo, už jsem se skoro bál.

     1. Tys konečně našel ten jiný globus? Výborně, poděl se, prosím. :-)

      1. To není nic těžkého, neobydlený kontinent (kromě Antarktidy) existuje a na starších globech (30+ let) bývá běžně zobrazen. Později jej ale někdo na všech globech cenzuroval, není ani na Googlu a je vyretušovaný i z fotek Země z vesmíru. Zřejmě si někdo (ilumináti?) chystá únikový prostor, který ale pro nás obyčejné smrtelníky není.

      2. (Irony mode: obvious?)

       Každopádně najít rozumný globus problém není; akorát že všechny tyhle antikvity z XIX. století přijdou poměrně draho, no.

       Nebo pak něco jako toto.

       1. „Nebo pak něco jako toto.“

        To určitě není špatná úniková metoda. Ale málokdo jí zvládne. Mám kamaráda, velmi inteligentního, vzdělaného a prostě príma kluka, který tuto metodu musel podvakráte opouštět v Želivu. Nu opustil, ale ten správný globus nenalezl :-(

        1. Šetřiti léty, jež nemají ceny,
         v tom velká moudrost nevězí.
         Dobré je opium, alkohol, ženy,
         schází-li schopnost k askezi.

         1. Leč poslední verš básně optimismu ubere, tedy byl-li tam nějaký, alespoň.
          Chandra jakási, rozmáhá se nám tu dnes…..

          1. Netoliko dnes.

           Poslední verš sám o sobě vskutku nic moc; nicméně bereme-li poslední strofu jako celek, zase tak zlé to není, nespa?

           Děkuju bohu a děkuju čertu
           za plaché chvíle prchavý dar!

          2. est si
           Musel jsem si otevřít ty dva švýcarské odboráře, bych to trochu vydýchal. Přiznávám, že jsem dobře udělal..

          3. Úplně to vidím — vykachličkovaná místnost, gumová zástěra; na hácích visí dva otevření švýcarští odboráři…

           Pravda, mně by toto prostředí s vydýcháváním úplně nepomohlo, ale od toho jsou osobní chutě, aby se lišily, že?

 7. Galileo je výsměch, jako všechno v uhniji. Tahají do toho celej svět a stejně kokot, s bídou drží kolem desítky satelitů.

  RF si jede ve svým GLONASS už roky, nedali si nerealistický cíle z hlediska přesnosti, místo toho průběžně modernizují satelity i v rámci generací a už nějakej pátek maj plný světový pokrytí s dvojnásobkem družic jak celá slavná uhnije…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017