Týčr Madrfakr - zpět na článek

komentářů 15

 1. Hrách a broky!

 2. „formální vzdělání je k hovnu a dobrý jen pro ty všechny učitele“ za předpokladu, že formální vzdělání je jako továrna Škoda, kde vymysleli Škodu MB s motorem vzadu, a tak to potom vyráběli až dokud foukáním kouře do umyvadla nezjistili, že pokrok v rychlosti a bezpečnosti vyžaduje motor vepředu… Tím nijak nechci hanit škodu MB. Na sněhu do 80km/h je to skvělé auto.

  Zrovna nedávno archeologové zjistili, že kanál La Manche protrhla v docela nedávné době Tsunami z Norska. Vrazil to někdo okamžitě do osnov? Aby školství bylo up-to-date?

  https://www.youtube.com/watch?v=3EPNZWBk7i8

  1. Osnovy už nejsou. Dávno nejsou. A archeologové nejsou geologové. No nic.

   1. Osnovy nejsou, ale je ŠVP. A to je trochu podrobnější. Ikdyž více individuální. Je to i větším přínosem pro rodiče. Mají lepší přehled o tom, co má dítě kdy umět.

  2. Pomerne nedavno se tam dostal Homo Ergaster, za par let se tam treba objevi i Homo Floresiensis, po nekolika dalsich letech treba i fakt, ze neandrtalci nevyhynuli, ale vmisili se mezi moderni lidi, coz je prakticky zname asi 5 let, stejne, jako Homo Denisova. Nekde to tak je, jinde ucitel pouze necte z ucebnice (jako nase cestinarka, ktera navic spatne videla, tak obcas precetla nejaky nesmysl), ale o problematiku se zajima, tak tam se to pochopitelne uci uz roky.

 3. Ježkovy voči!

  1. Ma je hezky. Loni napodzim jsme jednoho zachranovali od zapalu plic, hodne na to trpeji.

 4. Ruchovci a Lumírovci jsou zástupný problém. Dnešní škola má naučit pracovat a přemýšlet. Na něčem to holt prezentovat musí. A dobré je, když také učí dělat práci, která není bůhvíjak zábavná. Vždycky bude trochu pozadu, technologie v ní ale nechybí. Spíše než co učí, je třeba se zamýšlet jak učí a jakou cestou se k výsledkům dopracuje. Bezduché memorování je hodně passé. Bohužel, stále se v našich školách udržuje. A je důležité kvůli přijímačkám a společným testům. Zkrátka z mého pohledu hezké krysí kolečko.
  Co mi vypadlo z článku úplně, je vliv rodičů na vzdělání. Třeba takové povídání o sexu patří do rodiny a ne do vzdělávacích programů. Pokud si jej děti doplňují na škole v přírodě od kamarádů, asi Marek nemá koule na to, aby mladého včas poučil.

  1. V zásadě souhlas se vším podstatných, bez výhrad.

   Mít více času, vystoupil bych jen okrajově na omezenou a částečnou podporu „bezduchého memorování“, neboť fakt, že dnes si skoro nikdo skoro nic nepamatuje, je asi viditelný na první pohled, rozhodně je to problém (lze samozřejmě diskutovat o míře jeho závažnosti; mnozí asi řeknou, že v době Google a mobilního připojení k Netu je nesmysl si cokoli pamatovat, já osobně si myslím opak), a rozhodně s tím, že se málo učí věci zpaměti, souviset bude.

   Ale času mám málo, tak to s dovolením ponechám jen takto otevřené jako výkřik do tmy, s tím, že medle zrovna memorování patří mezi případy těch věcí, u nichž jsou dost špatné oba extrémy; jak ten „nedělat skorem nic jiného”, tak i ten „nememorovat vůbec“.

   1. Ach, vidím, kam míříte. Ano, práce s pamětí. Udržet v hlavě to nejdůležitější po nezbytně dlouhou dobu. Souvisí od seznamu na nákup až po osnovu nějakého veledůležitého projektu.

  2. Jasně, nic se nemá přehánět, ale jsou zkrátka pořád obory, kde potřeba „okamžitě znát“ převažuje nad „vědět, kde si vyhledat“. Nastavit skladbu informací, na kterých se memorování bude nacvičovat, tak, aby se pozdávala komplexní a účelná všem se asi nepovede nikdy…

   Jinak ve videu zde http://www.ceskatelevize.cz/hledani/?q=%C4%8Dih%C3%A1k&submitSearch=Hledej+video&cx=000499866030418304096%3Afg4vt0wcjv0&cof=FORID%3A9&ie=UTF-8 to pánové rozebírají podrobněji.

 5. Dýka vražená do zad všem anonymním autorům, kteří opravdu umějí psát a budou tu někdy v budoucnu publikovat. Takovýchto článků jen houšť a větší kapky a za chvíli člověk opravdu bude číst jenom ty od D-FENSe a od pár autorů, kteří stačili prokázat kvalitu.

 6. Co to je za blábol? To má mít myšlenku? Tak jestli je myšlenka v tom, kam spěje úroveň vzdělávání, ale i moje dítě by to vyjádřilo lépe.
  Jestli tu někdo polemizuje, že to, co se učí je k hovnu, tak prosim, bylo toho tuny odjakživa, i na VŠ byla většina k hovnu a co jako?
  Takže tu má zvítezit to zdravé na všechno ser a sám se protlučeš .. jo, to platí, ale až když člověk není tupé odporné deprimované hovadoi, které se bojí otevřít zobák, protože nemá komu a kde a co říct, protože všechno, co ho někdo někdy chtěl naučit bylo k hovnu … emerykn stajl in da ekšn – jen tak dál

  není jedno, co se děcka učí, ale spíš by neměli mít pocit, že všecko najdou na internetu, namotivovat mladý lidi, aby něčeho chtěli dosáhnout (alespoň, aby z nich byli dobrý lidi a ne kurvy), chce trochu času a píle – asi tak několik let, kdy se utváří osobnost dítěte, a pak s tím dál pracovat – ptát se už pozdě na to, kam dítě nasměřovat znamená jen jedno – moc tomu autor za ty poslední roky nedal – ruchovce i lumírovce pošlete klidně do prdele a kluk ať jde klidně na ropnou plošinu, ale stereotypy z hlavy autora nemají v hlavě dítěte co dělat

 7. Tak to jsem fakt nedal…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!