Ttr City 14: ProHnilí revisited

Featured Image

Reportáž TV Prima o „zákazkových“ RZ vyvolala celou řadu interakcí v okolním světě i ve mně samém. Nyní vám je přiblížím.

Obrdžel jsem několik dotazů, zda jsem se nějak zasadil o to, aby reportáž TV Prima vznikla. Správná odpověď je – my všichni jsme se o to zasloužili. Jakmile jednou myšlenka opustí hlavu a začne se kopírovat e-prostorem, nikdo jí nezastaví a nikdo neodhadne, kam až dojde. V tomto případě dorazila do televize. O tom, že reportáž vznikne, jsem věděl asi tři dny před jejím odvysíláním, nedával jsem však nic najevo, abych kořist nevyplašil.

Co tedy v reportáži bylo?

V zásadě nic nového. Především jsme měli jsme možnost poslechnout si náměstkyni primátora Ing. Popelovou a tajemníka Řeřábka, jak vysvětlují podivné numerické kombinace na svých autech.

Ing. Popelová (1C92002) nám vysvětlila, že za to v podstatě může její manžel. Je vidět, že pro charismatickou paní inženýrku věta „budete stát při sobě v dobách dobrých i zlých“ není jen formální proklamací, ale že ji zdárně aplikuje v běžném životě. Kdyby to Popelové aspoň trochu myslelo, řekla by, že na registrační značce 1C92002 nevidí nic zvláštního a měla by pravdu.

Jako daleko zdatnější entertainer se však prezentoval tajemník magistrátu Zdeněk Řeřábek. Přestože činnost tohoto zasloužilého aparátníka vyvolává již dlouhou dobu rozpaky mezi insidery i veřejností, ukázal úřednický harcovník, že dovede obstojně diskutovat i o tématech, která se jinak přetřásají o hodinách vysokoškolské matematiky, tedy ve světě  nahony vzdáleném světu Řeřábkově. Pan Řeřábek (CBU 33-33) brilantně shrnul veškeré dosavadní poznatky z teorií řad a výpočtů pravděpodobnosti do této pozoruhodné definice: „Na někoho vyjde takovéto číslo, na někoho jiné číslo, to je prostě řada“.

Tím pan Řeřábek vypustil do světa zdarma moudro, za které chtěl soudruh Homolka 500,- Kč, čímž obral magistrát o nemalou částku.

Co byste si pomysleli, kdyby pan tajemník řekl: „Jsme městský úřad středně velkého města. My všichni jeho úředníci se osobně známe a v podstatě denně potkáváme. Když jsem si přišel zaregistrovat auto, úřednice mi daly tohle číslo. Tehdy jsem to chápal jako žert nebo projev kolegiality, neviděl jsem na tom nic špatného, protože zákon nestanoví při přidělování RZ žádné pořadí. Teď ale vím, že to vyvolává negativní ohlasy u veřejnosti a tak si příště podobné legrácky ušetříme.“ Bylo by to sice taky trochu pravdě vzdáleno, ale pro hodně lidí by to znělo jako slovo chlapa, nikoli jako slovo sráče nachytaného při banální rošťárně.

Legendární náměstek primátora a odborník na všechno Thoma, který má o příštích volbách zálusk na místo, které zatím okupuje hlavní pícninář, preventivně přestal parkovat svoji Oktáfku fmetle s koncovým čtyřčíslím 3030 před radnicí. Asi se obává, že Řeřábkovu výkladu teorie nahodilého výběru ne úplně každý uvěřil.

Myslím, že mají pěkně zamotaný palice.

Ale pro nás to není důvod k radosti, protože je to v podstatě smutné.

Když jsem viděl Popelovou a Řeřábka, jak se kroutí s elegancí žížal umístěných na rozpálená kamna, přemýšlel jsem usilovně, jaká chyba je v Matrix, že se pokřivení lháři ocitli ve vedení města, ve kterém žiju. Jaký respekt mám mít k lidem, kteří se nedovedou postavit čelem k vlastnímu drobnému omylu? Odpověď: žádný. Jmenovitě na výpovědi Řeřábka můžeme vidět, že volby ať dopadnou jak chtějí, systém se změní jen zčásti nebo vůbec. Tajemník je totiž jako řada jiných nevolená funkce a postkomunistická machine se tedy povalí dál bez ohledu na to, kdo sedí za jejím volantem a kam jím kroutí. Třeba už jen proto, že ty lidi nic ani jinýho neumí, než být dělníky moci a údržbáři aparátu.

Defenestrace prováděné v dávné minulosti v každém případě představovaly hodnotný a přínosný očistný proces, jehož tradici bychom měli opět obnovit.


 
Ohledně TTr HQ je tu ještě další téma. Zajímá mě, kam zmizelo ze stránek radnice diskusní fórum.

On-line diskusní fórum bylo na www stránkách Magistrátu umístěno někdy v minulosti mně neznámými  jedinci s progresívnějším myšlením. Bylo na stránky umístěno patrně ještě v dobách, kdy Benešova klika ODS vítězila nad Zahradníko-Thomovou. Fórum fungovalo zcela nebyrokraticky, nebylo nutné se nikde registrovat a příspěvky se zobrazovaly tak, jak byly odeslány, podobně jako zatím máme na D-FENSovi. Občan, který měl dobrou proxy, mohl do něj nerušeně přispívat a pokládat otázky svým zastupitelům, kteří někdy i odpovídali. Proč ne, jsou to přece jeho zaměstnanci! Skoro pravidelně se těchto diskusí účastnil náměstek primátora Kubín. Samozřejmě, jako v každém fóru vč. D-FENSe, se sem tam na fóru ventilovaly věci, které tam z nejrůznějších důvodů neměly co hledat, ale v principu se jednalo o jeden z nemnoha prostředků, kterým mohli občané poskytnout magistrátu feedback.

Současná magistrátní klika o feedback v žádném případě nestojí. Rozhodně nemají zapotřebí, aby někdo, v tomto případě nespokojený občan, rozvracel jejich systém zevnitř a to ještě za použití prostředků, které oni sami vlastní. Budoucnost bude od teď už jen výhradně růžová: jestli nějaké fórum bude, bude moderované a svou kvalitou se bude blížit cancavým magistrátním novinám.

Nyní přijde poslední odstavec, kvůli kterému vlastně píšu tenhle článek. Někteří čtenáři správně postřehli, že s články o Ttr City pouze surfuji na vlně, která vznikla někde jinde a nejspíš jde i jiným směrem, než já jdu. Nespokojenost v Ttr City roste. Čím dál více občanů vidí, že se Budějovice jakoby pořád opožďují, zatímco okolní města se vyvíjí. Sice se vnější vzhled města jakoby mění díky mega zakázkám typu úpravy autobusového nádraží, ale v podstatě jsou to kosmetické změny na tváři města, které nikoho nezajímají a jsou motivovány komerčními zájmy různých politicko-obchodních skupin. Jsou to jen hladové zdi systému, který takto zaměstnává sám sebe a své obchodní přátele, s vašim nebo mým životem a potřebami to nemá nic společného. Nakonec i ten dopravní uzel kolem nádraží předtím fungoval. Občan dál nadává na rozbité silnice, dýchavičný dopravní systém, absenci velkých investorů v soukromé sféře, platí poplatky a pomalu toho začíná mít plné zuby. Snad kromě retardovaných jedinců, kteří nakonec půjdou volit Českou stranu sociálně komunistickou, vidíme všichni každý den, že se rodí další velká vesnice. Historka s espézetkami a Řeřábkovo žvanění jsou jen nepatrným dílkem puzzle místní komunální politiky , která ve skutečnosti dávno přerostla ty, kvůli kterým existuje. Občany.


05.03.2006 D-FENS

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
217x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:06
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!