Trojku nemůže mít každý třetí (BMW 3 Ci 2.2 E46) - zpět na článek

komentářů 100

 1. Problém chytrých telefonů pro hloupé stádní vohnouty je v tom, že šmírují všechno, pořád a všude. A odesílají data v neznámém rozsahu neznámo kam.
  Pokud je člověk smířený s tím, že někdo někde bude vědět od této chvíle vše, o čem se potomek baví, pak mu smart šmíráka může koupit.
  To už je dávno provařené, že když se s telefonem na stole bavíte určitou dobu na jedno téma, tak vám google v zápětí nabídne reklamu na výrobek s tímto tématem související.
  Nevím jak přesně to funguje, ale z technického hlediska není naprosto žádný problém, aby vás celý den telefon nahrával ikdyž máte vypnuté data i GPS a až se večer připojíte doma na wifi, tak to všechno odeslal neznámo kam k řečové analýze.

  Dokud nebude na šmatlafonu čistý Linux bez systemd a dalších pár provařených bezpečnostních průserů, tak si nemůžete být jistý ničím.
  A vzhledem k tomu, že novější androidy jsou z větší části uzavřené a nový hardware nemá otevřené ovladače pro linux, tak to jde čím dál tím hůř.
  Někteří paranoidnější bastlíři si dokonce začali vyrábět vlastní smartfouny z Raspberry Pi. Součástky na to jsou běžně k dostání.

  1. S ditetem je to prooser, pokud mu clovek neumi/nemuze vysvetlit, proc nesmi davat fotky nekam na Internet, co je FB za sracku, jak vsude mozne cihaji zli lidi, co pak hnoji veci reklamou, atd. Je to problem, protoze dite saha po technice drive, nez je na ni vyspele. Desetilete holce take tezko vysvetlovat rizika pohlavniho zneuziti, kdyz ale pritom ona tak rada lozi po tom lane, a chce vedet vic, ze…

   Ja s tim bojuju uz pres tricet let a ejhle, naslo si to cestu pres potomstvo, kde proste nemuzu dite asocializovat, kdyz vsechny deti okolo ty sracky maji.

   Uvidim, co bude dal.

 2. Sysop:
  Nechci tu malovat čerta na zeď, ale pokud chcete android telefon nějak vytunit, a odstranit z něj potenciálně nebezpečné věci, tak si rezervujte tak týden čistého času. Ale nakonec stejně zjistíte že to nejde, protože Android byl už navržen a naprogramovám jako šmírovací zařízení. To je jeho hlavní funkce, akorát vohnouti to ještě nepochopili.

  I kdybyste tam dokázal nainstalovat nějaký starší čistý android, tak dítě si tam hned druhý den nainstaluje hromadu appek co mají spolužáci, ze kterých vám budou vstávat vlasy na hlavě, když zjistíte k čemu všemu to požaduje přístup. Nemáte šanci. Tohle je naprosté zlo.

  S tím přesně sociální inženýři co to vymysleli, od začátku počítali. Že dítě, co toho šmíráka nejpozději od 2.-3. třídy nezačne používat, je sociálně vyloučené stejně jako křovák co se právě přistěhoval z Afriky a neumí ani slovo česky, ani používat wc a umyvadlo.
  Dokonce ještě mezi čtyřicátníky znám docela dost idiotů, kteří jsou líní poslat hromadný email a vše řeší přes různé šmírovací kecálky a nakonec se diví, že na akci polovina lidí nedošla (protožr ty kecálky nepoužívají).

  1. – Kua si na Internetu tykame. Navic sakra su bejvalej brnak, hergot, zil jsem tam ctvrt stoleti.
   – Ja vim, ze je to Danajskej dar. A budu to omezovat, kde jen se da.
   – Bohuzel, dite na prvnim stupni ZS ma svet jeste moc ruzovej. Ani nechci kazit detstvi realitou, dokud to nebude nutny.

   Nastesti moje potomstvo doma vidi, co tatka dela a s cim, obcas prijde i nejaky ten obchodni partner a doma jsou pak k videni ruzne divne veci, takze lip se vysvetluje, jak je svet nebezpecnej, kdyz to nevidi jen v televizi.

  2. kaBrnak:“Řečovou analýzou“ se nikdo nezabývá. To byste musel být vybraný objekt z nějakého důvodu buď důležitý nebo rizikový, vzhledem k tomu, že „vyhledávače“ odesílají taková množství dat a od tolika lidí – globální vesnice, je málo pravděpodobné, spíše nepravděpodobné, že by někoho zajímala vaše maličkost, nebo o čem se někde bavíte u nějakého telefonu. Umělá inteligence jenom dělá svou práci, to znamená sbírá data a mrskne vám reklamu, která odpovídá vašim datům. Kdyby byla umělá inteligence už tak sofistikovaná, jak se domníváte, podchytávala by nebezpečí už v zárodku a vy byste nepotřeboval už vůbec tajné služby a kriminalita na netu i venku by se snížila na absolutní minimum.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017