To je ale náhoda!

Featured Image

Žijeme v době, která je doslova těhotná náhodami. Posuďte sami.

David Rath, lékař, poslanec, hejtman, středočeský místodržící a osoba trestně stíhaná pro několik trestných činů, strávil ve vazbě bez pěti dnů rok a půl. Jedná se o jeden z mnoha, nejvýraznější ale nikoli nejdéle trvající, případ zneužívání vazby soudci a státními zástupci, kteří v tomto případě (stejně jako v případech jiných) jednali v dojemné shodě. Prokletí povolilo … 14 dnů po volbách. To je ale náhoda.

Ještě že ty volby byly předčasné, jinak by Rath musel sedět o půl roku déle. Zřejmě šlo o to, aby náhodou někde na veřejnosti nezačal široce komentovat sociálnědemokratický fundraising a nevyšlo tak najevo, odkud vlastně ČSSD bere prachy, což by před volbami bylo nepříjemné. Trochu to připomíná vězeňský pobyt jiného socialistického proroka, Rudolfa Hesse, který také musel sedět tak dlouho, dokud někomu vadilo, že by na svobodě žvanil. V jeho případě ovšem nebyl cílový termín jeho pobytu v nápravně-výchovném zařízení vázán na volby, ale na konec života, který se prý navíc nedostavil zcela samovolně.

Jelikož Rath svými nekonformními názory nezapadal do nového pojetí sociální demokracie, přičemž ale jeho pozice ve straně i u veřejnosti byla pevná, bylo jeho zatčení s „krabicí vína“ také docela slušná náhoda. Nezbývá si než nevzpomenout na již zapomenutou aférku z roku 1996. Tehdejší ředitel vojenských rekreačních zařízení přijal návštěvu, která po sobě zanechala obálku s větším finančním obnosem. Prakticky ihned po odchodu návštěvy vtrhla do místnosti policie, aniž by ředitel mohl jakkoli reagovat, „našla“ obálku s penězi a ředitele zatkla. Na jeho místo se pak dostal jistý Jaroslav Tvrdík, pozdějí ministr obrany za ČSSD a volební manažer ČSSD. Podobný modus operandi se opakoval ještě v jiných podobných případech. V Rathově případě bylo inovativní jen použití krabice namísto osvědčené obálky. Jinak je ale obrovská náhoda, že někdo dostane úplatek a za pár minut ho hned sebere policie.

ČNB za poněkud nejasné motivace způsobila oslabení koruny pomocí monetárně-technických nástrojů (natiskla si koruny a nakoupila za ně eura). Údajně to mělo způsobit, aby lidé více nakupovali. Vzhledem k tomu, že se většina spotřebního zboží dováží a oslabení koruny má přímý vliv na jeho cenu, lze takovou argumentaci označit za zcela komickou. Stejně tak rádobyvědecké disputace o podpoře exportu a nastartování ekonomického růstu. Objevila se zajímavá spekulace, že devalvace souvisela s obchodem století – prodejem nadpolovičního podílu v (upadající) telekomunikační firmě O2 Kellnerově PPF. Těžko říci. Každopádně načasování obou kroků je zajímavé, nezbývá než říci, to je ale náhoda.

Krátce před ohlášením devalvace také proběhla zpráva, že bylo skončeno upisování předvánoční emise tzv. Kalouskových dluhopisů. Pro informaci, Kalouskův dluhopis je papír, na základě kterého půjčují dementní občané peníze českému státu, aby mohl provozovat sociální politiku, stavět cyklostezky a uskutečnit další desítky a stovky ničemných projektů. Stát jim výměnou za tento debilní skutek poskytne výnos, který si v zápětí vybere ve zvýšených daních. Do dluhopisů si důvěřiví lidé ukládají peníze. ČNB svým opatřením v podstatě lidu vzkázala, že spořit nemá význam, protože stát stanovuje podle aktuální potřeby, jakou hodnotu úspory budou mít. Bylo od ČNB hezké, že s tím přišla po ukončení prodeje dluhopisů. Kdyby se tak stalo dříve, mohl by si ministr financí v demisi s těmi papíry vytřít prdel. To je ale náhoda.

V pondělí dostal olověnou injekci prominentní sociální demokrat Houska. Sice se o něm psalo jako o sociálnědemokratickém kmotrovi, vyděrači a rabiátovi, ale z dosavadních informací v médiích jsem zjistil pouze to, že kdysi před deseti lety přejel strážníkovi nohu, přičemž se ani neprokázalo, zda to udělal schválně nebo omylem. Každopádně se ale jeví, že pro severočeskou ČSSD organizoval různé věci v pozadí, byl takovým kotelníkem moci, který sice není vidět, ale ve sklepě láduje pod kotel, aby pro politické špičky slunce hřálo. Přečtěte si tento článek. Severočeští sociální demokraté se v nedávném zpackaném vnitrostranickém převratu přidali na špatnou stranu a ani ne dva týdny po úspěšném potlačení puče je stihne taková ztráta. To je ale náhoda.

Tento týden jsme se také dozvěděli, že policie rozhodně a spravedlivě zasáhla v takzvaných growshopech, tedy obchodech, kde se prodává vybavení pro lidi, kteří si pěstují marihuanu. Pěstovat konopí je stylová záležitost. Sice je to plevel a vyroste to kdekoli na zahradě, ale vyhulenej vystajlovanej mlamoj potřebuje pěstovat svoje rostlinky za pomoci značkového vybavení. K tomu jsou právě ty growshopy, tam si blbec s poruchou vnímání reality může koupit například objímku na žárovku na žárovku za 140 Kč (jinak stojí asi deset korun). Shodou okolností proběhla týden předtím médii zpráva, že stát zahájil vydávání licencí na obchod s marihuanou. To je ale náhoda. Že by konkurenční boj? V tom případě je ministerstvo vnitra přímo předurčeno pro roli regulátora trhu, neboť Íčko pořádal před třemi lety na toto téma semináře.

V nadcházejícím týdnu se dozvíme, jaká náhoda chtěla tomu, aby primátor Hudeček, ktrerý je příznivcem cyklistiky, moderní politické urbanistiky a spravedlivé dělby veřejného prostoru a jízdy autem po pěších zónách, náhle zjistil, že smlouva na megatunel je vlastně neplatná. Zřejmě je nutné resetovat nastavení penězovodů, protože peníze odtékají špatným směrem. Také se dozvíme, že za smrtí vlivného sociálního demokrata Housky je náhoda, protože si ho někdo s někým spletl. A především se dostaví řada dalších náhod, které ukáží, že v Kocourkově se nic neděje jen tak samovolně.


22.11.2013 D-FENS

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
355x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!