Tettercity: Úplně staří, úplně noví.

Featured Image

V první chvíli na to nelze než zírat s hubou dokořán. Pak ji zavřete, jako jsem ji zavřel já, abyste vzápětí mohli vyslovit nějakou nadávku. Je to drzost, která nebere konce, zahrávání si s mizivou myšlenkovou dynamikou běžného obyvatele Českých Budějovic.

O čem to mluvím? O komunálních volbách v Českých Budějovicích.

Program českobudějovické ODS najdete zde. Pozastavím se nejprve u bodu „revize smlouvy s Jihočeskou parkovací“. Nic takového jako smlouva s „Jihočeskou parkovací“ vůbec neexistuje, existuje pouze smlouva s firmou Parking Praha, Jihočeská parkovací je pouze nápis na dveřích. Smlouva je pro město nevýhodná. Tato skutečnost je už dlouhou dobu známa, v podstatě od okamžiku jejího podpisu. Pokud by tedy ODS měla zájem tuto skutečnost změnit, mohla tak učinit kdykoli v minulých čtyřech letech, kdy měla v zastupitelstvu i radě města většinu. Smlouva je uzavřena do 31.3.2015, což je nejbližší možný termín její „revize“, takže „revidovat“ smlouvu lze až po skončení nadcházejícího volebního období.

Jak to bylo, když se hlasovalo o této smlouvě? Město mělo v roce 2004 tři nabídky na „Zajištění správy, provozu, údržby a rozvoje systému parkování na území města České Budějovice“. Společnost Parking Praha předložila nabídku na 57 mil. Kč, společnost Europark na 64 mil. Kč. Přesto byla nabídka firmy Parking Praha vyhodnocena jako nejvýhodnější (usnesení RM č. 1215/2004). Dnešní kandidáti ODS Špika a Jelen se na tomto rozhodnutí podíleli, spolu s Popelovou a Thomou, kteří již nyní v ODS nejsou. To jim ta smlouva tehdy nevýhodná nepřipadala?

Dále se v programu ODS píše: „V souladu s principem zvyšování transparentnosti zavedeme systém elektronizace výběrových řízení (atd).“ Když pominu tu jejich zasranou byrokratickou češtinu, kvůli které vůbec není poznat, co chtějí, opět je tu ten samý problém. Vždyť to už mohli udělat kdykoli v průběhu těch uplynulých 4 let, kdy měli radnici pod kontrolou! Najde se někdo, kdo by jim tohle žral? Celý program ODS můžete číst horem dolem s jediným výsledkem: Kdyby to, co slibují, chtěli realizovat, tak by to mohli udělat už dávno. Měli většinu, mohli prosadit cokoli. Jenže oni nemají definitivně ten záměr.

Dobrá, někdo by si mohl říci, tohle už není ta stará ODS řízená z restaurace Hubert na Hluboké, tohle je nějaká jiná, symbolizovaná Nečasem s modrou kravatou a vohrnutými rukávy. Takhle nová faceliftovaná ODS s korupcí volepyčo bojuje a ne ji provozuje – jasný? Tak se na to podíváme. Kandidáti ODS pro letošní volby jsou uvedeni zde. Z těchto kandidátů na radnici již seděli: Brůha, Menzelová, Kábele, Jelen, Trešlová, Šebek, Zahradník a Rybníček. Vždyť jsou to ti samí! Milí voliči, moji spoluobčané, nebuďte idioti a srovnejte si základní fakta!

To by tedy byla budějovická pobočka hlubocké ODS. V Budějovicích úřaduje ještě jeden zcela komický subjekt, totiž Občané pro Budějovice zmr. Thomy a jeho satelitu Popelové. Heslo tohoto uskupení je „slušnost, poctivost, otevřenost“ a myslím, že za svoji téměr 750-letou historii Budějovice takovou drzost ještě nepoznaly. Možná by neškodilo připomenout určitou obsesi, která provázela zmr. Thomu během jeho starostování i členství v radě města. Pokládal totiž za nezbytné rozmisťovat po městě radary, které by nejlépe skrytě (= otevřenost) měřily rychlost za účelem výběru pokut. Vypsal dokonce výběrové řízení, které vyhrála společnost Czech Radar, v jejímž vedení jsou členové bývalé StB (=slušnost). Ještě předtím, než k tomuto výběrovému řízení došlo, nechal na frekventovaných a zcela bezpečných místech rozmístit radary od téže společnosti, ale ukázalo se, že pokuty nelze vymáhat, protože měření bylo nezákonné. Když se tedy konečně propracoval k obchodu s estébáky z Czech Radar, zrušil mu soutěž Úřad na ochranu hospodářské soutěže, protože výběrové řízení obsahovalo vážné chyby (= poctivost). Jeden čas vzniklo v Kocourkově moudré rozhodnutí, že by městské policie nesměly měřit rychlost. Tato informace nažhavila Juraje do běla a sepsal emotivní článek, kde obhajoval šikanistické praktiky sborů ozbrojených šimpanzů.

Kdo by si myslel, že hraní s autíčky Juraje již opustilo, tak by se mýlil. Jeho strana má v plánu mnohem rozsáhlejší projekt šikany řidičů. Cituji program toho obskurního seskupení:

zrychlení hromadné dopravy její preferencí na křižovatkách, mj. zřizováním vyhrazených multifunkčních jízdních pruhů (ve špičce preference MHD, mimo špičku parkování – kontrolu lze provádět automaticky pomocí kamer)

Jsme přesvědčeni, že mimo obyvatel a podnikatelů podnikajících v centru, případně handicapovaných osob, nemá žádné vozidlo důvod k vjezdu do historického centra. Vytvoříme systém kontroly vjezdu do centra, který toto umožní efektivně kontrolovat a regulovat, aktuální dopravní přehled bude na webu.

Jinými slovy – pokud jste si navykli například v sobotu večer zaparkovat v centru a odejít s dámou na večeři do některé z restaurací, máte smůlu. Navlíkněte si buziobleček a jeďte na kole, snad nebudete moc smrdět. Z výše uvedených vět, hlavně té druhé usuzuji, že Thomova strana směřuje k zavedení městského mýta.  Dalším vynálezem z dílny páně Thomy je sloučení dopravního podniku a teplárny, aby bylo možno z cen tepla financovat kulhavou a neefektivní emhádé s jejími prázdnými mastodontními trolejbusy. Tomu říkám lokální komunismus.

V následujícím článku nám exprimátor Thoma popíše, jak se zasazoval o to, aby se strážníci přestali věnovat jejich stěžejní aktivitě, totiž nasazování botiček v těsné spolupráci s Jihočeskou parkovací:

Zdroj: http://www.hopb.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=63
 
První odstavec, ve kterém zmr. Thoma popisuje městskou policii, se mu velmi vydařil. Ten zbytek už méně. Nechme hovořit oficiální policejní statistiku:
 
 Zdroj: http://mpolicie.c-budejovice.cz/cz/o-mestske-policii/stranky/statistiky-cinnosti.aspx
 
Tedy, během působení páně Thomy na pozici starosty se podařilo nasadit botiček dvakrát tolik. Tak moc je „namotivoval“. Potřebuje to ještě nějaký komentář?

Mimochodem, 10 299 botiček za rok znamená asi 41 za každý pracovní den. Kdyby se strážník zaměstnal jednou botičkou na půl hodiny, vychází z toho, že šest strážníků nedělá v ČB nic jiného, než že ve dvou směnách nandavá botičky. Tohle jsou Budějovice podle Thomy.

Je to nechutné. Taky už všichni víme, co dovede Thoma a Popelová, a nechápu důvody těch, kteří by je chtěli volit. Vždyť to, co teď „programově navrhují“, mohli už dávno zavést! Thoma se vyvaloval ve vedení města celých osm let, je někdo tak pitomý a potřebuje mu dopřát další čtyři, aby se přesvědčil, co dovede? Já tedy ne. Raději bych rozžvýkal volební lístek, než bych volil tyhle zneuznané vizionáře, kteří navíc ještě neumějí česky:
 

Zdroj: http://www.hopb.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=63
 
Tolik na téma komunální politiky. Příště se podíváme na lokální TOP09 a slibuji, že to bude stát za to.


01.10.2010 D-FENS
 

12345 (1x hodnoceno, průměr: 3,00 z 5)
315x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58
D-FENS © 2017