Těpic, kašpare, snad tu pistoli nebudeš potřebovat - zpět na článek

komentářů 164

Přidat komentář
 1. Ti významní umělci jsou vedle. Proč hned myslí na zabíjení lidí? Taková ČZ 550 Safari Classic v ráži .458 Lott je vyloženě nevhodná na lidi. Naopak dokazuje, že výrobce myslí i na zvířátka, jako třeba slonečky nebo hrošíky. Ufňukaná Nvotová se svými kumpány by to měla vzít v úvahu a být ráda, že se o tu přírodu někdo zajímá :-)

  1. Nebýt lidské záliby v lovu, všechna zvěř by byla vybita zemědělci. Třeba takový slon, je to chytré zvíře, všechno, ale každý den vypije hektolitr vody a sežere dva metráky rostlinné potravy. Jak dopadne pole nebo zahrada po návštěvě sloního stáda si dovedete představit.

   1. Tak tak. Oni si dají pozor, aby jim slony nevybili zemědělci, když se dá povolenka k odstřelu vydražit běžně za 100,000 USD :-)

    1. Zlí jazykové tvrdí, že veškerá ta ekopakárna co předvádí světoví politici a sereblity, jsou jen o tom, že dotyční chcou mít kam jezdit na safari. A když se jim povede vylidnit vetšinu eurasie, tak se nebudou muset omezovat jen na tu zatracenou afriku. A třeba si picnout i nějakého místního nouplísáka. Však víme jak to fungovalo ve středověku a nebo v japonsku donedávna.
     Feudalizmus je holt takový evergreen světových zmrdielit.

     1. ocs: jakej průser? Přece se tam nepřemnožili, jen mají víc práce pytláci:-) Ochrana zvířat je něco, co v pohodě vyřeší (černý) trh.

 2. Myslím, že Ivan Trojan to nepodepsal. Už dospěl, řekl bych.
  Těch 40 vesměs bezvýznamných či profláklých kašparů, co se pod to podepsali, by na 55. ročník už od Bartošky neměli dostat pozvánky.

  1. Vždyť sami ve veřejném prohlášení řekli, že nepřijdou. Posílat jim pozvánky by bylo jen plýtvání papírem :-)

 3. Klídek, prý tam má být Umma Thurman, která má pozitivní vztah ke všem zbrojovkám… :) a která na rozdíl o Nvotové vypadá sexy.

   1. No co, ja ji fandim, hlavne vykousat sponzory a pak taky rict hrde Fondu kultury, ze zadny statni prachy prece dobrej festak nepotrebuje. Bartoska pak bude mit orgasmus.

    1. Sysop: hele utkvělo mi, žes sem dával k dobru nějaké preference našich umělců, tuším Gotta, ale netušil jsem, že jsi až tak zaháčkován v českém šoubyznysu že víš, že Bartoška je masochista :-)

    2. Spíš mu Voloďa ve sklepě vytrhá pár nehtů. Karlovarští ruští mafoši už si docela zvykli, že jim ten šašek dělá za státní peníze čtvrt století reklamu a nesli by to docela nelibě.

     Zajímavé je, že to rusofobní pražské umělecké frontě ani trochu nevadí, jít se producírovat do města vlastněného ruskými oligarchy.

     1. kaBrnak:
      Ve Varech jsou přece ti hodní, co utekli před Putinem a naše multikulturní země je tolerantně přijala :-)

     2. Ada:
      No jo, já úplně zapomněl že jsou to vlastně uprchlíci před Putlerem, který se snaží udělat holokaust poctivých drobných živnostníků, kteří celí zoufalí s kufry narvanými dolary požádali u nás o azyl.
      A v karlových varech si staví nouzové přístřešky od 300m2 nahoru se 4 koupelnami a provizorně obložené leštěným mramorem, takže celé město je vlastně něco jako uprchlický tábor co by měl spadat pod OSN.
      Neměli bysme pro ně zorganizovat humanitární sbírku?

      1. Ada:
       Kdepak. My je přijali a oni se integrovali a zvelebují to krásné město, rekonstruují domy a tak. Nijak to nevybočuje ze sluníčkového světa. Ještě tak kdyby byli černí, bylo by to dokonalé.

   2. A já myslel že blbý holky jsou většinou aspoň hezký, v případě Nvotové bohužel nevyšlo ani jedno… :-D

    1. Bohužel, příroda je sice mocná čarodějka, ale taky pěkná svině. Moje zkušenost je bohužel přesně opačná, tedy pokud se setkávám s krásnými ženami, tak bývají i chytré a milé, zatímco ošklivky zatížené miliardou mindráků mají potřebu chovat se v lepším případě konfrontačně coby totálně vymatlané nány.
     Myslím si, že právě tento přírodní princip stál u zrodu přísloví o tom čertu a větší hromadě.

   3. No tak paní je taková jaká je… Ale přesto všechno ten rozhovor má jednu zajímavou myšlenku – a sice kritiku té okázalé opulentnosti celé akce. Někdy před 20ti lety jsem MFF ve Varech pravidelně navštěvoval coby nadšený divák. Denně 3-5 filmů, koncert pak ožíračka atd. V té době tam nebylo tolik uzavřených akcí jako teď, také se tam neměly premiéru nové modely BMW. Když chtěl někdo něco opravdu vidět, tak si stačilo stoupnout před vchod do kina a když pustili lidi s lístky tak pak ostatní bez lístku na zem… atd. Teď jsem se tam byl v sobotu kouknout jen tak na chvíli na večír, všade stánky plzně s oudím heslem „filmy se točí, pivo se čepuje“ a na čepu jeden tragéd v hipstrkožený zástěře a podle prastarých pivních zvyků vám natočil (teda spíš načepoval) buď „hladinku“ za 50 nebo „šnit“ za 45 a nebo „mlíko“ za 45. Osobně bych chtěl vidět smolaře co si nechá natočit za 40 deci piva ve formě pěny a nepůjde si pak nafackovat do křáků. Mimochodem se mi tadyto oživování prastarých tradic docela líbí: šnita do jedný, trdelník do druhý a máte docela slušnou šanci na figuranta do slovanský epopeje.. No ale ještě teda k tomu festivalu: za mě je to teda teď hodně komerční docela až odpudivá akce – na druhou stranu neumím říct nakolik to dříve bylo lepší když bych bral v potaz tu skutečnost, že když jsem byl mladý, tak bylo všechno mnohem lepší…

    1. Odborně se tomu říká gentrifikace.

    2. JASAN: aspoň, že jste na konci přiznal, čím to je. Tehdy to bylo samozřejmě takové opravdovější, méně komerční, bla bla. Nebojte, dnešní mlaďoši, co tam jezdí, budou za 20-30 let říkat to stejné.

     Jinak já tam byl jednou, mám z toho dodnes několik zážitků – nějaká totální prasárna od Kim Ki-Duka byla v Puppu, bylo super si sednout před sál s ostatníma studentama a počkat si na film, na který člověk neměl lístek a byla tam tuším v Termalu (tam je hlavní kinosál?) premiéra nějakého ruského filmu. Tak drsnej, že si na něj občas vzpomenu, velmi sugestivní (šlo o klasické komunistické pletky, dopadlo to špatně, nějakého generála se rozhodli potopit soudruzi kolegové). Last but not least, dostali jsme se na nějaký šílený ukrajinský eko-bio-art, kde po asi půl hodině a celých pěti záběrech na trávu, vodu a stromy jsme to nedali a odešli.

     Celkově to hodnotím velmi kladně, znovu bych tam nejel, ale zážitky byly super. Docela věřím tomu, že kdybych tam jel letos, budu to hodnotit stejně jako Vy a proto to nedělám, nač si kazit vzpomínky.

   4. Bože můj – to je píča!
    Celý rozhovor jsem prostě nedal…

    …………………….

    Při čtení článku jsem se podivoval, co to d-fens plácá za nesmysly. Vůbec jsem o této kauze nevěděl – možná proto, že Karlovarský festival a celkově český (rádoby) šoubyznys je mi totálně u prdele.
    No – teď už chápu…

    …………………….

    Bože můj – to je píča!

    1. Radeji se na to nebudu divat,… aby se mi nepostavil.

     Festak v KarleVarle nesleduju. Mozna nejakej film muze bejt zajimavej, ale cist si jen pindy o prezidentu zemekoule, jak si tam s kazdym klepe koncetinou a hlavne kdo se kde ozral a kde pak koupal… mam tak nejak u prdele.

     1. Ale jen se pěkně podívejte – a garantuju vám, že se vám rozhodně nepostaví.
      (jestli jo, jste divnej :) )

      Angažovanost vs. totální negramotnost a debilita téhle slepice je fakt maso…

      1. Jestlivá von nemyslel prostřední prst.

  1. Asi úplně nejde o to, jak vypadá. Spíš, že má fest nasráno v palici a ještě se s takovou výbavou pasuje do mluvčí za těch 40 hňupů. Nevidí si ani na špičku nosu a už za deset let se bude za sebe stydět. Myslím, že u rozumnějších režisérů mimo Hřebejka má utrum.

   1. servisdok:
    >Myslím, že u rozumnějších režisérů mimo Hřebejka má utrum<

    No – pouštět si to znova nebudu, ale neříkali na začátku toho interview, že tahle kráva je sama režisérka?

  1. Pochopitelnější je to s vědomím, že je Čtvrtníček šulin.

  2. Sám rád střílí a dělá se ze signatářů prdel po svém, co je na tom k nepochopení? To jsem jediný, kdo to takto pochopil?

   1. Ctvrtnas neni zadnej myslitel a jeho humor je hodne specifickej. Ceska soda byla fajn, ale neda se na to divat celej vecer.

    Ja osobne na Ctvrtnasovi mam rad, ze se s nicim nesere a rozhodne se neboji rejpnout presne do toho, okolo ceho vsichni chodi po spickach. Navic tady udelal klip cestou na hajzl nekde ve vlaku, nestalo ho to prakticky nic. Zatimco petice proti zbrojovce zamestnala furu lidi, sebrala furu casu i prachu. Ctvrtnas ma pomer vykon/cena v uplne jinym vesmiru.

    Vytrel si s nima prdel par excellence. A za to ma u me bod.

    A zase dal ty jeho komedie nemusim…

  3. Taky jsem ten videovzkaz tak pochopil. Tahle se těm 40 blbečkům vysmát, to umí jenom on.
   Podle čeho soudíte, že je šulín? Pro jeho specifický, absurdní druh humoru? Nebo proč? Je špatný táta?

   1. @servisdok: ano, pro jeho druh „humoru“. Nepoužil bych adjektiva „specifický“ či „absurdní“, spíš „stupidní“ či „laciný“. Scénky typu „schováme se za rohem, vybafneme na něj a von se posere – to bude hlína!“ osobně nepovažuji za humor. Jen můj názor – pokud někdo má Čtvrtníčka za vtipného a zábavného, nebudu mu to vyvracet.

    1. Čtvrtníček humor typu „schováme se za rohem…“ nikdy nedělal.

     Překvapuje mě, že asi ani Dfens nepochopil, že si z těch sluníček Čtvrtníček, jako držitel zbrojáku, dělá prostě prdel.

     1. No ta jejich hlidkovaci afera by se timto stylem nazvat dala.

      Just sayin.

     2. víte, jak to není petrolhead (což čtvrtníček shodou okolností celkem je) co tráví 110 % času hrdinným bojem se „státem“, „fízlama“ a „sluníčkama“ tak je to tady automaticky debil, takže i Čtvrtníček.

      Za mě humor české sody na českém pískovišti dodnes nic nepřekonalo a asi už nepřekoná, takže já ho budu mít rád, i když si zde o mě hodně lidí pomyslí, že jsem „jeden z nich“, těch druhých :)

      1. @dritchie: pro mě do téhle škatulky spadá např. ta scénka s policejní kontrolou, kterou sehrál s Potměšilem. Jo, koukám, že už to zmínil deacon.
       @Pospec: to je dost násilná fabulace. Já např. nejsem petrolhead a na ty, co tráví 110 % času hrdinným bojem se „státem“, „fízlama“ a „sluníčkama“ mám +/- stejný názor, jako na Čtvrtníčka. Ok, některé kousky z České sody bych na milost vzal.

       1. Čtvrtníček je holt machr. Ani tu pistoli nepotřebuje. Dokáže zabít člověka jen svým přiblhlým humorem. Sice to byl doochodce-kardiak, ale i tak.

        1. toho nezabil čtvrtníček, ale „Darwin“ jak se říká. Pokud je někdo v takovém stavu že umře na to, že ho zastaví policejní hlídka, což se předpokládám stalo v životě každému řidiči i víckrát, je to smutné, ale těžko to aktérovi dávat za vinu, to je příroda, to fakt nemohl tušit. Nezávidím mu to, musí se s tím blbě žít.

         1. Já tyhle špílce považuju za hovadinu bez ohledu na ten konkrétní důsledek i na to, že šlo o charitu.

       2. tak humor je věc individuální, někdo třeba miluje červeného trpaslíka nebo monty pythony, jiní to považují za nekoukatelnou sračku.

        mi politicky nekorektní, cynický humor sedí a seděl vždycky, takže česká soda a jako její součást čtvrtníček byla prostě fajn. Jeho původní působení ve sklepáckých kreacích nebo třeba ve filmu Kouř bylo taky fajn, hlavně za mlada ve své furt opakované roli drzého mladého zmetka byl boží.

        Ono najít v téhle zemi vůbec někoho kdo dělá nějaký slušný humor je dost těžké, většinou je to sračka pro diváky Zdeňka Trošky, občas nějaký trapný stand-up a tu a tam nějaká drobná perla.

        hmmm a jak nak tím přemýšlím , ono na D-fens tohle asi vůbec nepatří, nebo jo? má místní crew vůbec ráda nějaký humor, smějí se ti lidé něčemu?

        asi dost těžko, když považují úplně všechny lidi na planetě kromě sebe a vlastních kamarádů za blbce a život tráví „bojem“ „válkou“ a samozřejmě hrdinnou manažerskou prací.

        1. @Pospec: s tím souhlas. Na DF by to patřit mělo, ale ty časy, kdy DF ještě nějaký humor dělal, jsou ty tam. Přiznávám, že jeho články čtu už jen v naději, že tam objevím nějaký závan starých časů a téma je pro mě jen podšálkem.

         1. tak psát umí dobře a občas se stále zasměju, proto sem nakonec chodím.

          Jen prostě ty témata už nějak nejsou ono. Dokud to bylo o bordelu v korporátu a boji se zmrdy, to bylo to ono. + samozřejmě výborné technické články, které tu jsou stále.

          Ale já prostě tu válku s tím státem a fízlama nevedu, protože jsem asi ta blbá ovce, která nemá pocit, že by byla utlačovaným vězněm v totalitě, protože jestli mě někdo omezuje, tak jsou to sousedi a prachy, a ne fízli. Taky jsem asi zestárl a už mi začalo vadit to neustálé označování všech za blbce a debily, protože nějak s věkem víc chápu, že lidé jsou různí a někdo prostě má třeba na něco jiný názor než já a nemusí to být ještě nutně retard. A hlavně že já sám nejsem ten vyvolený nejlepší, lepší než ostatní.

          1. @Pospec: i v tom se shodneme. V mém případě byl boj se zmrdy a korporátem zajímavý (i) proto, že jsem v tomto prostředí strávil mnoho let a viděl/zažil jsem toho opravdu hodně.

          2. Asi tak Pospeci.
           Tak jako nenutím své ženě Monty Python a zejména Život Briana, neb je katolička, tak nebudu ohrnovat nos nad Čtvrtníčkem, neb Česká soda, Kinobox a Ivánku kamaráde mám za kultovní.
           A reakci na kolegy umělce za trefnou.
           Já zase nechápal humor Felixe Holzmana a ze Zdeňka Trošky je mi trapno, ale svou cílovou skupinu to má.
           Co připadá vtipného zdejšimu core jsme se ovšem nedozvěděli.
           Tak jako jaký je jejich dream or best value for money car.
           A kým nahradit Bábu a zEmana taky ne.
           VKML a Okamurou asi.

          3. JJ, taky mám pocit že se nám to tu poslední dobou nějak stáčí k tomu Okamurovi :)

           Nj, je to dost často o tom „všechno mě sere“ a „všichni jsou blbci“ a málo často o tom „co s tím“

           To Urza má aspoň jasno, co s tím :)

           Holzmana jsem měl rád, když mi bylo 10, dneska už mi to nepřijde nic moc.

          4. Re: Pospec
           8.7.2019 v 12:21

           Felix delal humor poplatnej svy dobe. Par veci se z toho da jeste vytezit i dneska, ale proste dneska lidi uz vidi svet jinak. V dobe Felixe uz se taky lidi nesmali tomu, ze nekdo nekomu podrazil nohu a ten upadl. Humor se proste meni.

           Na druhou stranu, Felix delal humor vlastni, nevykradal ho druhym a blbce delal jen ze sebe. Ve srovnani treba s Izerem je to sto a jedna. Pritom oba jsou stejna branze.

          5. Jj. Krom toho uz jsou holzmanovy scenky dost provareny a oposlouchany a kazdej je zna, ale v podstatě to je dost kreativni slovni humor a hry se slovy.

          6. Taky hra s hlasem, intonací…

          7. Sysop
           8.7.2019 v 22:11

           Máš doma akvárko?

          8. Re: Behemot
           8.7.2019 v 23:15

           Mivali jsme kanarka.

          9. To je jedno, jak nemáš akvárko, tak seš buzerant :D

           Pak že Izer neměl dobrý věci :D

          10. @Dachmeister: neohrnovat nos je snad zbytečná vstřícnost. Nestačilo by (když už to tedy musí být) neohrnovat nos nad těmi, kteří ho neohrnují nad Čtvrtníčkem? Nemám nic proti lidem, kteří mají rádi krupičnou kaši, ale je mi z ní xblití a nemám v úmyslu předstírat, že tomu tak není jen proto, že jiným chutná.
           Holzmanův humor bych možná označil za mírně absurdní, ne ten Čtvrtníčkův.
           Mně připadá vtipný třeba ten Monthy Python či cimrmanovský humor. Dream car je pro mě Lada Niva nebo Humvee, ale stejně si asi koupím Dustera [scorn accepted].

          11. @J.P.G.
           Naopak, ohrnuji nos nad ohrnovači, ne nad Troškaři, TeleTelisty či Holzmanovci a neCimrmanisty.
           Co Lady Niva týče, jezdil jsem v tom rok, v terénu super, na silnici snesitelná, kromě některých detailů které se 30 let nezměnily a výkonu předních světel a absence klimatizace.
           Duster cajk.

          12. Duster fakt udelal lochnu v Germanii. Skoro mam dojem, ze jich je jen o malo min, nez Schadewerke.

          13. Kinobox! Už jsem na něj skoro zapomněl. Jdu hned na youtube a ulozto, jestli to tam nějaká dobrá duše nenahrála.

        2. Pospec: stejnou otazku byste mohl polozit treba na auto.cz: smeje se tady vubec nekdo necemu nebo vsichni jen zvani o autech? Za humorem chodim jinam, i kdyz i tady se najde.

       3. Nicméně k věci: ten článek není o Čtvrtníčkovi (toho DF zmínil v poslední větě a ano, asi něco nepochopil nebo ten jeho skeč vůbec neviděl), nýbrž (pokud jsem to správně pojal) o blbém pozérství a pokrytectví protestujících serebrit. Ono to ovšem možná tak blbé nebylo, když připustíme, že věděli, co činí a šlo jim jen o zviditelnění. Kdyby to mysleli vážně, tak by tam vůbec nešli. To by ovšem zase nebyli vidět. Asi jako když Banga demonstrativně odešel z vyhlašování Slavíků či co to bylo, kam zřejmě přišel jen proto, aby mohl odejít.

        1. jasně že se chtěli jen zviditelnit. Nikdo normální se přece v životě nebo ve volbách neřídí tím, co si myslí zrovna Geislerová co hraje už skoro 30 let divné mrchy v divných filmech o divných lidech a jinak vlastně nic.

         Mi to přišlo prostě jen k Čtvrťovi nefér, protože zde byl na „naší“ straně

         1. proč nefér? Přeje Čtvrtníčkovi, aby zbraň nepotřeboval, to je dobrá varianta, rozhodně lepší než zbraň potřebovat pětkrát za den. A protože to nikomu jinému nepřeje, tak to nejspíš pochopil správně.

          1. Je to možné, že jsem to jen nedopochopil.

          2. Taky mám zbroják, nosím pořád, na střelnici rád zajdu, i na nějaké ty závody, ale stejně si přeju, abych nikdy zbran v sebeobraně použít nemusel. (A kdybych musel, abych ji měl a útočníka zastavil bez ztrát na své straně).

        2. A propos Banga:
         Být Minář či Roll na Letné co k čemu, ihned bych se optal „Pane Bango, Vy jste sem přišel „dělat bordel?““

  4. De_Bill: co jste na tom proboha nepochopil? Dělá si z nich prdel, jak napsali už jiní. Tě pic :-)

   PS: nebo Vám ušlo, že mezi těmi signatáři Čtvrtníček není?

   1. já myslím že to ušlo hlavně panu domácímu, který má automaticky čtvrtníčka za debila a neposlechl si ten jeho shot. Aspoň tak to vyznělo v článku.

    1. Pospec: jo, nejspíš to tak bude, to je tak, když je přání otcem myšlenky (Čtvrtníček je debil –> určitě taky podepsal). Já ho mám rád a ten jeho shot z vlaku je parádní, dokonalý kontrapunkt k tomu Moetu, co drží Čvančarová (musel jsem si vyguglit, co jsou to „čvančary“ a pak i tu paní, docela jsem se zděsil, ale šampaňské tam „čepují“ slušné:-)

   2. Čtvrtníčka jsem pochopil, ovšem ten kontext nadpisu článku je trošku matoucí…

    1. De_Bill: tak máte svůj mozek, ne?

 4. Okurkova sezona v plnem proudu :-) Zajimala nekoho Letna natolik, ze sleduje, kolik pohorsenych hercu muselo prestat demonstrovat kvuli MFF a pripadne kolik z nich by radeji penize od Zbrojovky skrze dane misto s plakatem?

  Jinak ten vizual je hodne dobrej.

  PS: zajimalo by me, zda by posahany herec, co si mysli, ze penize padaji z nebe odkracel stredem od nataceni, kdyby zjistil, ze mu zbrojovka chce prispet na plat. U nekterych jedincu by bylo primo skvele, kdyby zbrojovka chtela podporit vse, v cem by se dotycny rad produciroval a pak z nas za tantiemy tahal prachy az do smrti. Zrovna Nvotovou kdybych uz nikdy nevidel, zadna skoda a s kostetem na ulici by mohla byt i uzitecna.

  PPS: nevadi ucastnikum, ze penize co jim posila stat jsou take poskvrnene zbrojovkou? I tech by se soudruzi herci meli vzdat. Ale kdyz se to zle zbrojovce sebere na danich a prelije do Varu, uz to dostatecne nesmrdi. Ja bych vubec ten sponzoring zakazal a at vsechno pekne zaplati stat, blbejch 50 mega navic, to snad muze Babis ozelet a poslat na kulturu a udelat tak dobry skutek, ne?

  PPS: Babis propasl jedinecnou sanci herce trochu podrazdit – byt Agrofert sponzorem MFF, to by se mi libilo, pekna letenska symbioza. Po vyzve, aby si sve nedemokraticke penize odnesl by tak mel okamzite ucinit. Pak by Babis drzel herce za koule, chybejici miliony by bud poslal pod podminkou, ze zadna Letna uz nebude nebo (kdyby byl chlap) neposlal s tim, ze pokud herci vystipali sponzora, je to jejich problem a maji se slozit sami. Urcite by to pak zatahl Soros (uz jsem se bal, ze ho nebudu mit moznost zminit).

  1. Taky jsem na to myslel, že propásl pěknou šanci. Ale asi má teď jiný starosti, než MFF.

   1. servisdok: poslanci nejspíš zase makají na něčem, co se nám nebude líbit, když teď lidé žijí jinými důležitými tématy a za kouřovou clonou vymatlaných kočovníků je klid na práci.

    1. Politici šňupou koks s kurvama na pláži někde u moře. Je přece doba dovolených. Takže parlamentní okurková sezóna.
     Ale fakt je že americká ambasáda nikdy nespí, takže přes léto aspoň budou prohánět svoje neziskovkáře a aktivisty. Z tohohle směru bych se nějakého průseru obával víc.

    2. Jistěže jsou oficiální ceny jen kouřová clona a ona „záloha“ také. Stejně tak jsem byl vyveden z omylu, že by to někdo ještě dneska dělal z přesvědčení a tedy zdarma, jako v roce 1989. Při cenách současných LA systémů a přenosařiny ani škaredým omylem.

   2. Už ten váš známý ve varech, co ví detaily o rozpočtu té šaškárny na letné, vystřízlivěl?
    Mě se ty oficiální ceny moc nezdají. Prý kolem 100-150 táců za každou z těchto položek: kamery, ozvučení, LED.

   3. kaBrnak:
    Nebojte, ozve se sám a já to sem zkopíruju. Samotného mě zajímá technické provedení a protože bylo dokonalé, bude mě zajímat i cena.

    1. Mě by docela zajímalo to kreativní účetnictví firmy. Jestli jim ten zbytek peněz pošlou formou fiktivní služby z USA nebo jestli je ta kompenzace nefinančního charakteru. Třeba formou přístupu na dříve zapovězený trh apod. Ale tohle se asi těžko někdy dozvíme.

     1. :-D Proč kreativní účetnictví? Základem je firma, kde jsou prachy a která je buď státní a reklamu nepotřebuje (Nebo proč potřebuje reklamní plochy monopolní státní firma nebo územní část?), ale v rámci rozdělení politického vlivu tam jsou dosazeny „výkonné osoby“ do dozorčích rad – to je koncept starší, nebo lépe firma, která potřebuje státní zakázku, nebo adekvátní „optimalizaci práva“ a je ochotna pustit chlup (to je koncept novější).
      Taková si objedná reklamu, která buď proběhne minimalisticky tak, aby nebyla podchytitelná jako daňový únik, ale neplnohodnotné plnění nikdo nekontroluje, nebo je objednaná za nadstandardní cenu, protože v rámci běžných obchodních vztahů se to může. Tím vznikne na straně agentury, případně prostředníka tzv. „buffer“. Když pak dojde na potřebu nákladné reklamní kampaně, tak objednatel dostane výraznou „úsporu z rozsahu“, nezapočítání části služeb, zapůjčení vybavení „zdarma“, která je kompenzována z vytvořeného bufferu, který se rozpustí do účetnictví podobným způsobem, jakým vznikl.
      Mechanismus se v čase mírně obměňuje, ale princip zůstává v zásadě stejný, není třeba extrémní kreativita.
      Myslím, že autoři daného výroku, zadavatelé nákladově zjevně nadstandardního jednobarevného oblepení velkých měst, prostředníci kampaní nejmenovaných prezidentských kandidátů a agentury, jejichž podpis je zjevně patrný v „anonymních“ kampaních za poslední dobu, jsou poměrně snadno k dohledání.

  2. Tím by asi nejvíc podrazil Bartošku. Ono těm hercům je to asi vesměs jedno, víc zajímavý je to pro režiséry. A takovýhle vydírání by Babišovi moc sympatií nepřineslo (u koblih jo, ale koblihy nadšeně hýkaj i když se Andrej ráno dobře vykaká). Babiš by to nejspíš zkusil, ale Prchal je chytrej.

   1. shane: kdo říká, že by se vydíralo veřejně? Je to Agrofert, ten likviduje konkurenci zásadně na pozadí a sem-tam se něco proflákne (nějaký ta aférka s FAU, s vydíráním nějakého toho repro centra, likvidace pily a její následné skoupení, zničení úrody nevhodného kolchozníka a tak), ale to se zase rychle ututlá. Šoupnul by jim „ze svýho“ státního pár mega na natáčení a jakýpak copak, bez těch hastrošů by to na Letné takový úspěch nemělo.

    1. By se to profláklo. jak říkal komisař Ledvina „to vědí, tady se všechno rozkecá“. Nějakej kolchozník se zastání nedočká, ale po příběhu jak Babiš vydírá MFF by každej hned skočil. A pokud by po nich ještě chtěl aby proti němu přestali protestovat, to by i Babiš těžko rozdejchával.

     1. shane: vsak on by nic takovyho nikde nevykladal, obdarovani rejzove by proste neprisli a kikiny by rychle zjistily, ze se tech penez ani nedotknou, pokud tam vlezou. Nemyslim, ze by to neslo udelat, vsak nejaka demokracie je jim ukradena a producirovaly by se jinde. Ale to je ted fuk, uz se to seslo jinak.

      1. Jasně, on by pohrozil že když půjdou demonstrovat tak jim nedá slíbený prachy a voni si to nechaj líbit a ani neceknou. Tovížežejo.

 5. Článek mi mluví z duše, ale co mě praštilo do očí, je zmínka o „ošklivé zrzavé herečce“. Dovolím si předpokládat, že řeč je o Julianne Moore. I přes respekt ke skutečnosti, že vkus je přísně individuální záležitost každého soudruha, se ptám – D-Fensi, to bylo opravdu míněno vážně?! Mě ta baba přijde úplně super.

  1. Jack Torrance: předpokládám, že předpokládáte špatně a myšlena je paní Geislerová. Kterou mám mimochodem jako herečku rád už od Jízdy, ale design by člověku neměl zaslepit mozek natolik, že pak nevidí, co soudružka dělá.

   1. fatdwi: „ošklivá zrzavá herečka karbonpozitivně odletí zpátky tam, odkud přišla“ – určitě můžete mít pravdu Vy, no mně z toho kvůli zmínce o karbonpozitivním odletu vyšla právě letošní hlavní hvězda…

    1. To mi prijde divny, protoze kdyby se o tom Julianne Moore nejak vyjadrila, tak o tom urcite vim i ja, kdyz se ke me donesl „protest“ ceskych prodejnych kurev. Docela bych se divil, kdyby se nejaka mezinarodni hvezda k tomu vyjadrila po prijeti pozvanky, protoze je jim IMO jasny, ze
     1) jsou host a vi jak se host ma chovat
     2) po prijeti pozvanky je to tak trochu nevhodne(ostatne oni tam jedou reprezentovat umeni, ne strilet, viz Jiste, pane premiere – byl jsem pozvan na Sovetskou ambasadu a jejich spion take nejsem.)
     3) riskuji, ze by je nikdo nikam nezval(nakonec se bavime o mezinarodnich hvezdach s mezinarodnimi filmy, ktere obcas musi propagovat mezinarodne :))

     Ja to taky chapal jako narazku na Geislerovou, ale treba se nam k tomu vyjadri autor osobne :) IMO je Moore velice zachovala pani u ktere je neradno ptat se na vek, takze muzu byt zaujaty :D

     1. “ byl jsem pozvan na Sovetskou ambasadu a jejich spion take nejsem “

      Jiná doba. Podívejte, jak dopadl Trump a jeho štáb.

      1. Trump si za spoustu veci muze sam, protoze jeho komunikacni schopnosti jsou … pochybne? A to neni jenom moje hodnoceni, to rika vic lidi a dokonce to rikaji i Republikansti priznivci. On uz jinej nebude, vic me zarazi, ze se nenasel nikdo, kdo by mu to vysvetlil tak, aby to uz konecne ten natvrdlej vocas pochopil.

       Argumentovat Trumpem neni IMO stastne, protoze buh vi, co k tomu kdy rekl :D

       (tim nechci rikat, ze se situace nezmenila, jenom chci naznacit, ze na zapade(ano, i v US) se ten argument stale bere za platny, jenom to nechce bejt … no Trump, no :))

    2. Jack Torrance: asi máte pravdu – já to bral jako metaforu a Geislerka je jednou ze signatářek. Naopak o tom, že tam bude Moorová jsem netušil, nijak to nesleduju, takže se mi to ani nespojilo.

   2. Myšlena byla dozajista paní Moore, která skutečně není bůhvíjak krásná /možná ještě před 10 lety/. Ale proti paní Geislerové to je kráska. Paní Geislerovou jsem potkal v zákulisí, hned po jejím příjezdu, kdy na sobě ještě neměla kýbl líčidel. Nenesla očividně zrovna dobře, že jsem se jí lekl, ale přesto jsem zvládl slušně pozdravit. Odpovědí mi bylo „Nazdar. Kde je ta šatna sakra?“. Pak jsem ji viděl po hodině v šatně a už to jakžtakž šlo, ale jakýsi druh uštěpačnosti zůstával, ten líčidla neskryjí. Neznám ji, možná je v soukromí hodná, však nevíme. Ale podle její mimoherecké prezentace soudím, že to ještě nemá v hlavě úplně srovnané.

    1. Angličtina má pro to termin „wall“. Zatím žádná nevyhrála :-)
     https://www.reddit.com/r/The_Wall/

    2. Ja jsem s pani G. naprosto nazorove disjunktni. Kdykoliv se k necemu verejne vyjadrila, mel jsem na vec naprosto opacny nazor. Takze bud to nema v hlave srovnane ona nebo ja :)

    3. No já bych byl opatrný v soudech o kráse.
     Paní Moore v 59 letech nevypadá zle, možná na to paní D-F bude v 59 letech o dost lépe, nebo taky ne.
     A v tom filmu o tom německém sousedovi co za něj urvala tu sošku byla výborná.
     Stejně jako v LGBT (zdejší komunitou oblíbené téma) filmu Hodiny.

    4. Zde je další, celkem pádný důkaz o tom, že paní Anna Geislerová to moc srovnáno v hlavě nemá.
     Dnes už by taková videa/reportáže na iDěsu asi nevyšly. Paní Geislerová se tak jednoznačně zařadila do party, která v budoucnu buď bude věšet nás, mlčící většinu, anebo my tu partu. Včetně pánů Kartousů a dalších podobných, nebezpečných ksindlů.
     A na Pauhofku mi nesahejte :D Sice zrzka a průlet hovna větrákem, ale ve stravitelné míře. Na své mládí neobyčejně pokorná a zdá se mi, že i hlava je docela v pořádku.

     1. Vica Kerekes je taky kus.

   3. No tak Geislerová si môžu čo do krásy podať ruky s tou Nvotovou.

    1. Geislerka je predevsim neunavna vterka, to by moh’ kazdej rejza vypravet. Jak se domakne, ze se chysta nekdo neco tocit, uz mu zhavi drat. Jeji kariera neni o zadne krase. Je to prumerna herka.

     1. Sysop: Geislerová není krásná, ale je (byla) neskutečně sexy. Jízda a Výchova dívek v Čechách. I jako postarší je stále dle mého slušná (Kráska v nesnázích). A jako mladá naopak byla moc fajn i v seriálu Bylo nás pět.

      Nicméně nemám problém věřit servisdokovi, že face to face bez nátěru to už dnes bude jak Vondráčková (ale tam je to šílený i s nátěrem). Nakonec viděl jsem kdysi dávno na MTV ve „zprávách“, že se Pamela Anderson rozvádí nebo soudí či co. Záběry ze soudní síně – sedělo tam nějaké zvíře a to byla ta „sexbomba“. Stejně tak rozhovor se Spice Girls, to bylo jak snůška těch nejhorších oblud ze základky, přitom v klipech neříkám, že jsou hezké, ale o dost víc jsem se bál hudby než ksichtů (tj. přepínal jsem kvůli tomu, co šlo z repráků, ne kvůli tomu, co bylo na obrazovce).

  2. Když je nalíčená, člověk by jezdil pinďourem po plátně, ale bez maskary to je prostě … zrzka.

   1. O které zrzce je vlastně řeč? O některé z geislerovic ošklivek, šílené ambiciózní sloveně Pauhofové nebo té co neumí pořádně ani česky ani slovensky – Kerekes ?

    Všechny jsou už docela za zanitem a bez 5 vrstev makeupu ani ránu.

    Už by to chtělo nějaký nový matroš. Třeba z ukrajiny. Proti ukrajinkám se můžou slověny, pražandy i maďarky jít zahrabat.
    Navíc je tam teď ten správný banderovský protiruský režim, tak by to i z politického hlediska bylo průchodné.

    Divím se, že si Kocáb z Kyjeva (kde podporoval banderovce) tehdy nedovezl nějaké ukrajinské řezivo, místo toho afrického bubáka co mu dal kopačky hned potom, co si nechal naprcat zdroj alimentů.

    1. Pro Vás kaBrnaku jsem vybral tuto krasavici.
     https://tn.nova.cz/clanek/jako-mata-hari-ruska-exspionka-anna-chapman-foti-sexy-snimky.html
     politicky si jistě budete rozumět, ale uznávám, že je již starší…

    2. Mně se zase tuze líbí Kelly Reilly. Ale taky už jí je 42, to to letí.

   2. Ještě větší píča než se původně zdálo.

    1. Hergot, to patřilo pod Geislerovou.

 6. Povolání herce lze ve stručnosti shrnout jako schopnost předstírat a zveličovat vlastní emoce, upoutat pozornost a hrát roli.

  1. Stropnas takto delal ministra celkem dlouho, to je fakt.

   1. Stropňas je „vyučenej“ diplomat a docela dlouho se tím živil. Herectví byl spíš jeho koníček. Čímž nechci tvrdit že to byl kdovíjakej ministr, ale rozhodně se nedá říct, že to je herec co hrál ministra.

    1. Zeby to vedl kdovijak super, to se na luxusne placeneho urednika teda rict neda. To uz je lepsi, kdyz se vali nekde v zahranici, chodi na benefice a vydava ztraceny pasy.

     1. Tak von byl jako ministr takovej průměr. Not great, not terrible. Taková Šlechtová, to byl jinej kalibr. Nebo ta zrzavá příšera co nazpívala s Vyčítalem tu písničku o tom radaru. Stropňas by byl asi lepší jako ministr zahraničí než války.

 7. Kašpaři se ozvali. Ale nedochází jim, že CZUB (Nyní Kajmanská zbrojovka, dříve Závody přibližného strojírenství.) jen předisponovala peníze nás, daňových poplatníků, které inkasuje za své nepovedené výtvory, které ČR kupuje za dvakrát (pistole) až čtyřikrát (útočné pušky) napálené ceny.
  Takže je to sponsoring ze státního rozpočtu tak jako tak.

  1. Situace, plně ekvivalentní návštěvě u mě doma. Kdy návštěva, s plnou hubou pravé svíčkové začne mlít něco o tom, kdovíkde jsem na ni vzal prachy a kdoví z čeho ty prachy pocházejí. Taková návštěva se zpravidla prohazuje oknem na chodník.

   1. Jojo, a kolik takovych navstev uz jsi prohodil oknem na chodnik? a nebo kolik znas lidi, kteri nekoho prohodili oknem na chodnik? A nebo o kolika jsi alespon slysel lidech, kteri alespon slyseli o nekom, ze nekdo nekoho prohodil oknem?
    Ty kecy fakt miluju.
    Btw kdybych ja prisel na navstevu, mel plnou hubu svickovy a pak zjistil, ze si na ni muj hostitel nakradl, tak bych mu nejdriv rekl, co si o nem myslim, a pak bych pravda odesel s tim, ze bych mu tam zbytek nechal a uz nikdy bych se tam nevracel.
    Ale tak zase chapu, ze mira toho, co kdo toleruje a jak je ruzna, a nekdo jiny by napriklad pouze vyjadril moralni pohorseni . A chapu, ze nekdo jeste uplne jiny by napriklad pana hostitele poplacal po ramenou, jaky je to machr.
    Tak holt nekomu se neco nelibilo, tak to rekl. To kurva uz je zakazany vyjadrovat svoje nazory?
    Ale tak chapu – jak to jsou nazory, ktere se nelibi ME, tak je to spatne a dotycni jsou svine a hajzlove. Kdyz ale nahodou by to bylo neco, co se mi libi, tak dotycvni jsou borci a skveli lide.
    Musim rict, ze me tahle logika leze krkem a to, ze ji uz delsi dobu provozuje i zdejsi pan domaci, ktereho jsem povazoval za vcelku rozumneho cloveka, me docela mrzi.

    1. Taky mi to vadí Lojzo.
     Je to IMHO něco jiného dobírat si třeba Vás za famózní výkony s Renaultem Thalia nebo za souznění s Urzou anebo psát o Vás, že jste magor co nemá na pořádnou káru, papouškuje cizí názory a dělá pro špatné firmy.
     Tak jako si můžeme zdvořile dobírat pana domácího pro jeho politický čuch a cyklofobii, ale nebudu o něm psát, že je úplný kretén pro své zalíbení v Matějkovi, komančovi z Budějic a okamuře Vašíčkovi.

   2. Nejvíc při tom pokusu o zviditelnění podrazili vedení festivalu a také svého hereckého kolegu.
    Přes Bartoškovy záda, které ve Zbrojovce nepochybně ohýbal ve snaze nahradit vypadlý, polostátní ČEZ, se 40 bezvýznamných blbečků bezostyšně vydrápalo na první strany médií.
    To, co jsem napsal, je plně ekvivalentní tomu, nechat se pozvat velkorysým hostitelem na MFF a v půli jej s plnou tlamou zkritizovat za neprůhledný sponzoring. Tedy za to, co zrovna mám v hubě zadarmo a za to, že tam vůbec můžu být.
    Jestli jste tohle nepochopil a něco Vás nutí sem plést něco jiného, tak to ale není můj problém.
    Vyjádřil jsem jen, jak to vidím já sám, toť všechno.

  2. Mnoo, ne, ze by CZUB nebyli lumeni co se tyka cenotvorby pro armadu, ale to fakt neni chyba na strane CZUB. Kdyz jsem se o tom bavil s jednim clovickem, tak tehdy probihal nakup jinych hracek a ty „byly“ predrazene(v podstate verze pro US trh byla o 1k USD levnejsi, to se bavime o jednotkove cene bez mnozstevni slevy). Jenze pak se do toho clovek zacetl a zjistil, ze v cene je opticky system pro nocni operace. Uz jenom tim se ta nabidka dostala do pozice dobre ceny. Ne luxusni, porad by se to dalo sehnat levneji. Jenze kdyz pak clovek cetl dalsi a dalsi podminky nabidky, tak zjistil, ze ty zbrane vubec nejsou predrazene a v podstate je tam celkem rozumna cena. Odhadem dostala ACR slevu 10 % oproti civilnimu sektoru. Nic moc(IMO), ale predrazene to nebylo.

   Predpokladam, ze u pusek CZUB to bude v podobnem gardu, ackoliv tam si troufam tvrdit, ze by se srovnatelna varianta nasla(cenove, kvalitativne lepsi vyrobky existovaly uz roky). Bohuzel tady se zahralo na to, ze bude lepsi, kdyz CZUB bude mit praci a bude lidem davat praci. Protoze zakazka pro ACR je sice velka(o tom zadna), ale kdyz tu zbran adoptuje ACR, tak se tim da argumentovat u dalsich prodeju(mam takovy pocit, ze zrovna Indie tehdy primo vyzadovala, aby tu zbran uz uzivala alespon jedna armada, kdyz s CZUB jednali a proto se to tehdy upeklo tak rychle, jak Indicky dyl dopadl, to uz nevim(a je mi to burt)).

   Neni to tak jednoduche. Castecne je problem ve zjednodusovani novinaru, kdy napisi kusovou cenu zbrane a nedodaji, ze k tomu prijde druha hlaven, 3 prdele konverznich kitu, ruzny serepeticky pro specialy a vyhrivane prkenko na zachod :) Na druhe strane je fakt, ze v dobe tendru na BRENy byly k dispozici hracky s nazvem HK-416, FN SCAR nebo, pokud clovek zlevni z naroku na spicku, platforma AR-15(US uznaly, ze sice obe mnou zminene zbrane prevysuji M4, ale ne o tolik, aby byly nahrazeny).

   Do jake miry je CZUB zivotne zavisle na ACR/PCR, nevim. Ale z tehdejsi diskuze vyplynulo, ze jde spis o prestiz(na obou stranach). Ja osobne rikam – srat na prestiz, kupujte Belgickou cokoladu a zbrane! =)

   1. Tohle je hodně přitažený za vlasy – toto napsat v momentě, kdy je X let po nákupu totálně nedotaženého produktu a následujících letech v zásadě dotovaného dovyvíjení platformy 805 do jakž-takž použitelnosti jasné, že to byla prostě jen slepá větev. Soukromá firma CZUB celý tento dovývoj již komplet hrazený z našich daní využila k vývoji 806 (kde už se dá mluvit o celkem slušné zbrani, tak jak jste si asi představoval původní 805). CZUB je i pro toto zcela závislá právě na své politické síle a jejích schopnostech prodat policajtům i vojákům sračky, nedostat za to ani halíř pokuty, netrhnout za to ani zbla ostudy a výsledné již vyladěné a celkem konkurenceschopné produkty prodávat jako vlastní, s parádní nálepkou ,,XX let používané a zkoušené PČR/AČR“.

 8. Btw k tomu Ctvrtnickovi…mam takove dilema, protoze mi prijde, ze bud pan domaci vubec nepochopil to, co tim chtel Ctvrtnicek rict a jak si udelal prdel prave z tech hercu, co se proti zbrojovce vymezovali, a nebo to pochopil a ja nechapu tu jeho reakci.
  Tak nejak nevim, co je horsi :-(

  1. Snad pan domácí vydá nějaký opravný paket článku pro nás pár blbců, co to nepochopili :-)

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!