Takhle to vypadá, když něco řídí stát - zpět na článek

Počet komentářů: 53

  1. Jen technická, jestli slyším dobře, tak Fleischhans cca ve 4:15 říká, že se podvádí téměř na 90 % STK.
    Jinak článek tradičně super a video taky boží, hlavně kontrast Fleischhanse (který ví o praxi a říká ji natvrdo) a mluvčího ministerstva, který je úplně mimo a vše chce vyřešit pomocí zákazů, příkazů, kontrol a pokut…

  2. D-F ocividne zapomnel na ty damy, kterym zapojoval ventilator chladice na parkovisti a pak se ptal, jak by trestaly nevyhovujici stav auta.

  3. Ale to přece je dávno veřejným tajemstvím, že koncepty STK a emisních kontrol jsou dávno nefunkčními a naživu jsou jen proto, že stát, potažmo mindop hrozí drakonickými tresty, aby občané sypali do pokladniček Dekry a spřátelených firem různých mafií, které to svinstvo s názvem STK + EM provozují. Jsou státy, kde STK nejsou a taky to funguje víc než dobře. Jenže tam taky STK není nástrojem pro zdaňování vlastnictví samohybu, nýbrž prostou službou motoristům, asi jako kontrola a vyhodnocení stavu bytu před jeho koupí.

  4. Jinak zfejkování emisí řeší i majitelé nových aut (čtyři roky staré auto stále považuji za nové), protože někoho prostě sere, že mu motor přetočí do červena a drží ho ve zcela neprovozních podmínkách po nějakou předepsanou dobu, jen aby v těchto neprovozních podmínkách cosi změřili.

    Samotná technická – s autem mě ještě nevyrazili nikdy (proč taky, když jsou v pořádku), ale s motorkama mě vyhazujou nějak často. Většinou se jedná o nesoulad originálního továrního stavu (homologovaného pro provoz v ČR!) a nějaký jiným (asi pozdějším) předpisem. Takže sundavám plexáky, měním zrcátka, přendavám blinkry, hejbu s spz… no už je na to rituál a už nevyhazují.

    1. Viz můj článek zde http://dfens-cz.com/emission-adventure-2018-kocourkov-strikes-again/

      Celé léto lítám po republice a mám pocit , že těch brutálně kouřících staých audin a passatů nějak ještě přibylo. Hlavně to musí být velké a německé (strašně drahé) auto a hlavně musí pořádně kouřit, to je mantra českého motoristy. A opovažte se ho předjet s hyundaiem, to si koledujete o válku :)

      1. To je dáno dvěma věcmi: 1. v létě s tím různí zoufalci přece jen lítají o něco víc, a 2., z Reichu se toho hromadně všichni zbavují ještě víc, než dřív, s ohledem na to, že jim tam rostou městský zóny jak houby po dešti, takže tady toho skutečně přibývá.

      2. Jo, taky mi to tak s těmi koncernovými nonstop briketujícími auty přijde (VW vede). Něco, co jsem ještě loni zahlédl občas, letos celkem běžná věc. U jiných značek jsem to zaznamenal jen u Renaultu.

        1. zarniwup: Fiaty a Fordy. Různé ty šílenosti jako Marea nebo Stilo Combi, to prakticky neexistuje mimo verzi „sestřelená stíhačka“. To stejné starší Mondea a Focusy – jak je to v kombíku, je to chrocht a jak je to chrocht, tak to čoudí. Nicméně včera jsem jel za nějakým novějším pažoutem, v kopci na to šlápl, aby předjel cyklouše a čoudilo to taky jak sviňa. Přitom to bylo něco do 5 let max. Obecně ten trend zbavit se pleček na východní šroťák zrychluje a tady kvůli inflaci roste poptávka, každej chce velkou káru co jede vole za pět na sto a nemusí se točit a kvalitní dovoz z DE je pádnou odpovědí.

          1. Odhození brikety se dá vidět třeba i u zánovního bavora.
            U těch VW jsem si toho všiml, protože černí nonstop, prostě jede a za ním černá šňůra jak na kresleným vtipu z Dikobrazu. A je jich víc, ne že bych potkal jednoho za čas, prostě je potkávám a potkávám.

            1. Mám dojem, že se takhle může regenerovat FAP

              1. Asi ano. Já pažouta mám, staršího. Emise, FAP etc. v pořádku, bez úplatků. No a párkrát, protože jsem byl zvědavý a někam jsme jeli v tandemu, jsem se i ptal, jestli mi to čoudí – a prý ne. (Ono z místa řidiče prostě dozadu za sebe moc nevidím). Ale saze na zadním nárazníku už jsem stejně našel. Minimum, hledal jsem je, byly tam. Takže jediné vysvětlení je pro mě briketa (a to tomu autu v té době byly čtyři roky..).

    2. Ono to vytacanie dieslov do maximalnych otacok je fakt zbytocna prasaren a nehovori to vobec o nicom, co by malo vypovednu hodnotu o produkcii emisii. Cierny dym vznika nedokonalym spalenim kvapociek nafty – a to moze nastat budto zanesenymi vstrekmi (a ked je to mimo moznosti korekcie riadiacou jednotkou, tak sa beztak motor ozve rozsvietenim kontrolky motora), prilis velkou davkou paliva pre danu hmotnost vzduchu (proste nema v com zhoriet) alebo nedostatocnym casom na horenie (tj nezmyselne vysoke otacky).

      Snad kazdy moderny vstrekovac vykonava v ramci kazdeho „vstreku“ viacero ciastkovych vstrekov, s roznou intenzitou a dlzkou – pilot flame, 2-3 riadne vstreky a pripadne oneskorene na vypalovanie filtra pri regeneracii. A tu nastava problem. V normalnych prevadzkovych otackach, okolo maxima tocaku, kde fakticky vacsina dizlakov jazdi, pretoze tam to „taha od podlahy“, je takmer vzdy dostatok (tj riadny prebytok) vzduchu, lebo aj turbo je tomu prisposobene (prave tam moze dosiahnut pri plnom zatazeni maximalny plniaci tlak ~ maximalne mnozstvo stlaceneho vzduchu do piestu). Prave v tomto rezime ma vstrekovac dost casu robit tie 3-4 vstreky v ramci cyklu, obzvlast pri nizkom zatazeni – konstantnej jazde.

      Co sa vsak meria na emisnej? Emisie pri maximalnych otackach, kam to snad ziadny borec netoci, lebo tam to proste netaha (to pochopil snad aj Lojzo z lazov). Tam vstrekovace seru na uspornost, cpu tam tolko nafty kolko sa da, aj za cenu nedokonaleho spalenia – z pohladu ECU proste stojite na zeleznicnom priecesti a ruti sa vlak, chcete maximalny vykon, tu a teraz, nie krasne ciste emisie co vonaju po fialkach. No opat co riesi emisna? 5 sekund mi drzi motor tesne pod obmedzovacom, bez realnej zataze. Motor potrebuje vynalozit len tolko tociveho momentu, aby prekonal cerpacie straty, straty sposobene prislusenstvom a udrzal klukovku roztocenu na tych 4apol tisic. Fakt velmi vypovedny test. Bez realneho dopytu po tocivom momente, bez realnych otacok, bez maximalneho tlaku v commonraile mimochodom :) Som zvedavy, kolko percent znecistenia vyprodukuju dieslaky prave v tomto rezime. Este som si nevsimol, ze by niekto na krizovatke na cervenej prudko stlacal na 5 sekund pedal na podlahu, len tak mirnixdirnix. Takze si dovolim tvrdit, ze korelacia medzi vysledkom emisnej kontroly a realnym dopadom na znecistenie ovzdusia bude velmi nizka, lebo tie emisie, ktore pocas prevadzky vycudi diesel a tie emisie, ktore vygeneruju na EK, su hrusky a jablka. Btw pan docent by mohol spravit studiu o tom, ake je znecistenie ovzdusia prave pri meracich staniciach…

      Z takeho merania moze vyletiet fakt len niekto, kto ma v prdeli vstreky – ked prepustaju, nedovieraju, nestaci korekcia. Ale naozaj si nemyslim, ze spravna indikacia je skrz roztocenie motora do aleluja. Pripadne na starych autach este moze prist pri takomto odbornom vytacani motora aj k zalomeniu a zadretiu piestnych kruzkov, technicky zdatnejsi jedinci vedia preco – a zaujimalo by ma, co by potom robila stanica EK v takom pripade :D

      PS: moderne diesle si zapisuju do pamate riadiacej jednotky data vzdy, ked ich „pretocite“ – bol som na to upozorneny predajcom, aby som v zabehu nechodil nad 3tisic vobec, lebo potom vyrobca sa moze zacat vyhybat uznaniu zaruky z dovodu nespravneho zabehu. A tiez som bol upozorneny, ze vzdy ked prekroci motor otacky maximalneho vykonu, tak si to pekne ulozi ako snapshot a pri reklamacii si to samozrejme opat vedia nacitat. A naozaj, na origo diagnostike mi servisak vzdy ukaze pocet regeneracii filtra, stav filtra, pocet studenych startov, korekcne davky vstrekov, pocet teplych startov, zasahov obmedzovaca (ktory sa presne rovna poctu vytoceni na emisnej)…

      1. Když auto nedá zátěžový test tak neprojde technickou a můžete si ho nechat odtáhnout. Tchánovi takhle domrvili auto a nedostal z nich nic. Proto k emisím přistupuji obezřetně.

  5. Článek obsahuje základní chybu: takhle to nevypadá, když něco řídí stát, ale když něco řídí lidé.

    Specificky u oblastí, které jsou nějakým způsobem napojené na business bych byl opatrný s tím, že „to řídí stát a proto to stojí za prd“. Primárně – a nakonec je to tak napsáno i v článku – business řídí stát tak, aby mohl hrabat.

    Připadá mi, že propaganda Svědků Ancapových slaví úspěchy, když ani velmi inteligentní lidé nejsou schopní správně vyhodnocovat informace, které mají a daří se jim popírat v jedné větě to, co napsali v předchozí.

    Personifikace státu jako něčeho zlého je stejná hloupost jako bojovat proti autům. V obou případech jde o boj s lidmi, potažmo s jejich potřebami.

    1. Nemáte pravdu. Problém je, dyš lidí řídijó neco cizího, neco co se jich netýká, nebo neco z čeho možó mět vlastní prospěch.
      Příklad: vo stavbě vašeho rodinnýho domku bude rozhodovat váš sósed. Co to bude stát je mu jedno, von to platit nebude. Jak to bude vypadat je mu jedno, von tam bévat nebude. Jeho vožralé švára je zednik, a dyš mu tu stavbu dohodí, bude s něm zadarmo chlastat. No tak jak to asi dopadne.
      Právě ve státní správě só ty vokolnosti, gdy se rozhoduje špatně, naplněný néčasťéš. Potom u voleb, hodně voličů taky volí svýho zástupca keré bude rozhodovat vo cizích penězách a zakazovat druhém. V menčí míře v korporátech, gde vlastnik = akcionář = akorát menuje (nebo vodvolá) ředitela. Némíň špatně se rozhoduje u řemeslniků a v maléch firmách, gde je jednatel zárověň majitelem.
      Prostě jeden a ten samé průměrné Pepik bude néhůř rozhodovat právě v té státní správě.

  6. Pan Fleischhans má zajisté pravdu, když říká, že na 90% Stanic měření emisí (SME) se podvádí. Ovšem zapomněl dodat, že je to hlavně díky jeho firmě IHR-Technika s.r.o., IČ: 49827847, web: http://www.ihr-tech.cz. Tato firma je oficiálním distributorem kouřoměrů AVL ditest na 90% Stanic měření emisí, na čemž v zásadě není nic špatného. Ovšem to by tu nesměl být jeden velmi přičinlivý zaměstanec jménem pan Vrabec, který v pracovní době provádí „tuning“ těchto kouřoměrů viz odkaz na video (ale tak nějak se mně nechce věřit, že by o tom pan Fleischhans nevěděl, holt prachy nesmrdí). Vzhledem k tomu, že pan Vrabec provádí i pravidelné oficiální kalibrace těchto přístrojů, vše je tedy křišťálově čisté a nikoho by ani nenapadlo, že přístroj s platným kalibračním protokolem umožňuje díky vestavěnému potenciometru nastavit si libovolnou hodnotu kouřivosti. Molitanovou houbu v hadici dnes používají opravdu jen zoufalí amatéři, kterým je líto si připlatit dvacku bez dokladu za elegantní řešení od pana Vrabce. Navíc když si někdo přikoupí i ostatní kouzelné krabičky, může si nastavovat volnoběžné a přeběhové otáčky, teplotu motoru, readiness kod, VIN atd. Takže tohle mě vždycky rozesměje, když si někde přečtu, jak pan Fleischhans bojuje proti podvodům na emisích. Zloděj křičí chyťte zloděje:)

    https://uloz.to/!79dqgdKErftR/vrabec-krabicky-komplet-pro-youtube-avi

    1. Ale to se přece vůbec neděje, protože se to nesmí! :o)

      Kde jsou všichni ti zaručení eksperti, co pod minulým článkem tak vehementně tvrdili, jak něco takovýho dávno nejde a podobný chytrystyky? D-F to trefili skoro přesně – skoro proto, že to už je sice vyšší dívčí, ale při správné konstelaci se podaří hořící stodolu protáhnout nejen emisema, ale i technickou :o)

    2. Ladislava Kolonicna: je-li pravda co píšete, pak pan Fleischhans mohl rovnou napsat, že dle jeho ověřených informací se podvádí na 100% SME, kam dodal materiál, že je to jen 90% všech stanic a že u těch zbývajících 10% na tom jeho obchodní zastoupení usilovně pracuje:-)

      S ohledem na to, že pan Fleischhans své podnikání založil na spolupráci s lidmi, které by bylo možné s trochu nadsázky označit za mafii, je vcelku jedno, co říká – neříká to on sám, resp. neříká, co si myslí, ale co mu někdo nadiktoval. Nebo zjistil, že si má kopat vlastní hrob a tak u toho bude chtít sem-tam kopnout kolem sebe. V aktuální situaci nebude problém firmu IHR poslat do konkurzu a dát líznout zase někomu jinému. Výbavička pro tolik SME, to už bude slušná sumička, zvlášť, když se připočte dodatečný tuning. Přitom tenhle business má v sobě inherentně zabudovaný i jeho konec, až se dodavatel bossům znelíbí (snadno lze napsat pár článku o zlovolném panu podnikateli, co jezdí v mercedesu, na který si nahrabal tím, že důvěřivé a bezúhonné majitele STK a SME obehlával a prodával jim zařízení, které umožnilo procházet čoudícím plečkám – že tam pan Vrabec něco dělal, to není jejich vina a rozhodně za to nic neplatili, tím méně pod rukou, no kdo si to dovoluje je vůbec z něčeho takového nařknout, zvažujeme žalobu pro urážku na cti).

      1. ja jsem na web a sluzby pana Fleischhanse narazil, kdyz jsem shanel a stale shanim nekoho kdo by pochopil proc VAG-COM mi ukazuje stale zavadu na 2. valci a on udajne umi delat diagnostiku i nejak jinak „postaru“ osciloskop atd. ? a odhalit zavady co se napichnutim na klasickou sw diagnostiku nedaji odhalit. Bohuzel je nemozne se k nemu objednat ma obsazeno snad az do Vanoc.

        Problem co mam je ze auto nechce jit na 4, 5 az do omezovace ale konci nekde u 5000/min (mam omezovac cca 7000), menil jsem vsechny svicky a 2 zapalovaci civky co ukazovala diagnostika, vada se prilis nezlepsila jenom jsem odpozoroval ze cim vetsi vedro tim to vic blbne a dostanu se treba jen k 4500/min pak uz to cuka a nechce jit do vyssich otacek

        1. Dyž to dělá v závislosti na klimatu, nebude to nějaký čidlo?

          1. prave ze je to divny, udajne se ty vnitrni 2 civky ze 4 prehrivaj (je to navic zadeklovany), do nouzaku to nepada, ale je to divny driv to nedelalo, na aute se jinak krome svicek (NGK specialni pro lpg) a tech vnitrnich 2 civek nic nemenilo

            octavia I rs combi 2003 na lpg (dela to na plynu i na benzinu)

            1. Jedná se o motor 1.8 T 132 kW s kódem AUQ?
              Je zaznamenaný kód „misfire na n-tém válci“?

              Pro začátek bych zkusil výlez zpátky na stromy. Vyměnit svíčky za ty správné (ne nějaké „speciální pro LPG“), nastavit na nich správný odtrh elektrod, vyčistit škrtící klapku, provést adaptaci škrtící klapky skrze VAG-COM, zkontrolovat těsnost všech hadic (hlavně té k PCV ventilu) a odlaďovat pouze na benzín.

              1. ano je to Jedná se o motor 1.8 T 132 kW s kódem AUQ

                predtim tam byly svicky Denso ale s nimi to nakonec zaclo blbnout (uz mely najeto dost pres 15.000 km)

                tu zavadu na 2. valci to nehlasi jako kritickou (mam jen Vag-Com verze 3 na windows xp a Vag 4 na win 7 kabel Vag-KKL z ebaye kde mi to jen ukaze kody a musim si to dohledat co to znamena lidksou reci, jeste to take hlasi cidlo klepani take ne kritickou zavadu

                1. to by se mohlo jednat o kódy P0302 (misfire) a P0329 (klepání)
                  Jsou tam ještě nějaké další?

                  1. 16684 412C P0300-35-00 Detekovano vynechani zapalovani
                    16686 412E P0302-35-00 Vynechani zapalovani 2. valce (tam byla menena civka)
                    16712 4148 P0328 -35-10 Snimac klepani 1 – prilis velky signal

                    ——-
                    zajimavy ze ted jsem to zkousel znovu a vubec nic to nedetekovalo i kdyt problemy jsou stejne nadale, asi je ta shareware verze Vag-COM ver. 4 omezena jen na prvni spusteni aby aspon vypsala kody kdyz uz ne slovni popis

        2. trevor12: není v háji třeba jen váha vzduchu, případně to někde nepřisává falešný vzduch, nemá to špatnou bohatost směsi…? To jste nejspíš už zkoušel, jsou to takové ty typické příznaky, když se motoru nechce do otáček. Na straně druhé, jestli to dělá jen na čtyřku a pětku, netuším, mechanik nejsem. Zrovna tohle bych si myslel, že musí dát dohromady v autorizáku, ne?

          1. fatdwi – diky za snahu, asi zkusim jiny servis jestli si nebude vedet rady, popisu jim co mam za problem, nechci to davat do autorizaku kde nejspis jen tak budou naslepo vymenovat veci co ten problem treba nezpusobuji a ja se nedoplatim

            1. jinak vaha vzduchu by se asi objevila na diagnostice nebo je to zavada kterou diagnostika neodhali ?

              1. trevor12: jak říkám, nejsem technik. Ale když se nad tím zamyslíte, tak pokud auto jede normálně a od určitých otáček ne, tak tam není dost vzduchu, benzínu nebo je tam jejich špatný poměr a/nebo to jde blbě zapálit. Jestli a jak diagnostika ukazuje špatnou váhu netuším – nicméně něco z toho je prostě špatně. Může být problém ve vstřikovačích, ale to by nešlo vytočit ani na nižší kvalty (teklo by tam málo benzínu pořád). Takže spíš nějaké čidlo háže špatné hodnoty a málo benzínu a/nebo vzduchu je tam pak kvůli tomu, případně falešný vzduch v systému, takže opět jednotka vyhodnocuje data špatně.

                Autorizák by mohl vědět, pokud už těch aut viděl víc (takže nějaký větší, kde se RS prodávalo a servisovalo hodně). Nebo aspoň fóra, tohle se už nejspíš stalo i jiným a není to úplně nové, takže řešit to v autorizáku se lidem nechtělo a hledali info jinde.

                Současně byste aspoň třeba zjistil, co je rámcově špatně a jestli dalším provozováním neodpálíte něco drahého (čekat do Vánoc na diagnostiku může znamenat, že budete řešit něco mnohem zásadnějšího mnohem dřív).

                1. Proces s osciloskopem není žádná „oldschool“ diagnostika, jedná se o normální proces, kdy diagnostika přes OBD poskytuje nějaké vodítko, ale k nalezení závady je třeba provádět měření. Osciloskop se dobře hodí na lambda sondy, zda posílají obdélníky a na různé aktory, co se řídí PWM, ale samospasitelné to není. Netřeba čekat na Fleischhanse, je to především prodejce a školitel techniky, zkusil bych nějaký škodovčí servis. V tomto případě má závadu větší šanci najít autorizák než nezávislý servis, protože motor 1.8 T od Audi je v provozu raritní a moc velké zkušenosti s ním nebudou.

                  Pravdu dí fatdwi, pokud se jedná o misfire, je tady riziko spálení katalyzátoru, opravu bych neodkládal. Motory 1.8 T (RS) byly citlivé na zapalování obecně. Cívky uložené v hlavě válců neměly dostatečný výkon a navíc byly nespolehlivé. Stačila proto malá odchylka, opotřebované nebo nesprávné svíčky, špatná příprava směsi apod. a přestalo to zapalovat. Motory upravené pro soutěže někdy neměly vůbec moduly cívek v hlavě a místo toho byly použité samostatné klasické cívky.

                  Váha vzduchu je problematicky diagnostikovatelná. OBD vidí základní elektrické problémy (rozpojení, zkrat), ale kontrola správnosti výstupu je čelendž. Některá auta porovnávají průtok vzduchu v reálném čase na základě znalosti zdvihového objemu, teploty a tlaku v sání (stavová rovnice), ale není to moc spolehlivé. Rozhodně bych se k váze vzduchu neupínal, pokud ji chcete testnout, tak ji úplně odpojte. Motor pak pojede podle alfa-n regulace a bude se ovládat stejně, jako by plyn měl lanko. Pokud problém přetrvá, MAF to nebyl :)

              2. blbost, spousta věcí diagnostika detekuje špatně. Stačí vyčistit váhu vzduchu a najednou je vše v pořádku. Prostě výstup záleží na vstupu a pokud jsou na vstupu špatné údaje tak nemohou být na výstupu správné.
                Základní kameny automatiazace, první ročník středních škol.
                Jinak co se týká LPG, tak to je kapitola sama pro sebe. Pořiď si radši dízla f metle a na hlýnách pyčo a prober se ze snu jezdit na lpg.

            2. Trevore, mně přesně tohle dělal na benzínovém autě přicpanej poslední tlumič výfuku. Na 2,3 to jakžtakž točilo, ale úbytek výkonu byl znát i na těchto nižších kvaltech. Na 4 a 5 jsem se nedostal přes 4000 i kdybych tomu stál na krku sebevíc. Měl jsem ale kliku, že před výměnou všeho možného jiného, na toto přišel na první dobrou „hloupej sedlák“ z malého autoservisu. Prostě vyměnil poslední tlumič, byť rezavý zvenčí vůbec nebyl a jede to tak, jak má.
              Byl podle něj shnilý a zčásti zborcený zevnitř.

              1. diky vsem predam tato podezreni novemu servisu do ktereho s tim zajedu

  7. Taky jsem někde četl, že 15 největších tankerových lodí, které frčí vesele na mazut, vyprodukuje za rok víc bordelu než všechna auta světa. Zajímalo by mne, proč se nezakazuje tímhle směrem.

    1. Zakazuje. US, EU a dalsi zeme nedovoluji vplout bliz nez 200nm od pobrezi kdyz spaluji mazut s vysokym obsahem siry. Pokud chteji bliz, musi prepnout na cistsi. Jinak ale i kdyz spaluji ten nejhorsi mazut, stale maji nejlepsi pomer prepraveny naklad/vyprodukovane jednotky znecisteni. Co vim, tak uz ale stavi i velky kontejnerovy lode na LNG, ktery budou mit ten pomer jeste nekde uplne jinde.

  8. Pan domaci je tedy selektivni zakazovac…no…uz mam ten pocit delsi dobu….
    Jak muze nekdo, kdo dieslum nerozumi, neprovozuje je a jeste je detinsky nenavidi o nich kazat moudra? To je jako kdyby Kocab opevoval zakaz zbrani a odvolaval se na evropskou komisi, protoze ta to s nami mysli dobre a kdyby zbrane nebyly spatne, tak by je preci nechtela zakazat….vzdyt preci cmoudi ve Francii a i jinde uz se zbrani zabijeli hodne evropany…
    Za tenhle clanek, Dfensi, si vas za trest predstavuji, jak soulozite s Katerinou Jacques a Bursik se Stropnickym vam tomu fandi…

    1. Jak jste na to přišel?

      Článek je naopak o tom, že zákazy dieselových vozidel nebo starších vozidel jsou ve světle zjištěných skutečnosti v podstatě ilegální.

      1. To je úplně normální přístup některých jedinců. Přečtou si článek, do hlavy si uloží to, co v článku vůbec není a pak tento produkt vlastní zvrhlé fantazie jdou omlátit o hlavu autorovi člénku do diskuse. K vidění na všech stránkách po celém internetu.

  9. Mmch. vtipná story o emisích – před nějakou dobou byla děsná sláva, jak zavedli emise online, takže „nejde“ podvádět. Jasný. Takže jsem byl nedavno u známýho v nejmenovaný STK, a čekal, že se kvůli „online“ bude muset teda měřit (mám vcelku zánovní kchár, takže jsem nepředpokládal problém). No, nebudu vás napínat, neměřilo se. Jelikož se jedná o větší STK, kde by to zřejmě vládní servery nezvládaly přijímat online nebo co, tak se měření nejdřív ukládají na lokální server a odesílají dávkově jednou za čas. A technik má (of course) k tomu lokálnímu serveru přístup a může tam naměřený údaje před odesláním buďto vcelku libovolně upravovat, anebo úplně od základu vyrobit :D

    1. Ano. Sice neuvadite konrkretni STK ale i tak bych byl ke sdelovani urcitych informaci opatrnejsi. Pohybuji se zde i oud…pardon, ouradove a agenti.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017