Tak už je to jisté, jsem Pražský kavárník - zpět na článek

komentářů 213

Přidat komentář
 1. V rámci vyváženosti dobrý. Jinak směska provokací, lží a míchání hrušek s jablky.
  Jo a Zemana jsem volil přesně z těhle důvodů. Pukněte vzteky, kavárníci (snad zdravíčko Milošovi vydrží).

  1. Tak nejak. Autor se za prazskeho kavarnika oznacil sam a trefne, na tom neni nic spatneho. Ale jinak je to takovy produkt, jako kdyz pejsek s kocickou varili dort. Uplne vynechava pri svych hodnocenich navrhy realnych reseni. Kdo by mel byt misto Zemana z kandidatu, kteri byli tehdy k dispozici, kdo a jak by mel legalne dovolovat vybranym nelegalnim imigrantum nelegalni prekroceni Schengenu a dalsi a dalsi… inu, kavarnik. Debata u kavy, odtrzena od reality.

   1. Vzhledem k faktu, ze pravomoci prezidenta ve veci migrace je jedno velke tucne hovno, vzhledem k faktu, ze hlavni iniciator migrace levne pracovni sily do CR je Mylosuv kamos Andrejko do jeho robotaren(napr 160000 Mongolu), vzbuzuje to duvodne pochybnosti o kognitivnich schopnostech jeho volicu.

    A kdyz pak clovek tehle problem studuje hloubeji a mmj. zjisti, ze podstatnou cast Zemanovy kampane platila exekucni mafie, pricemz znacne procento jeho volicu je obeti exekucni mafie, je to dokonala komedie.

    1. Hlavním iniciátorem poptávky a „přílivu“ levné pracovní síly do ČR je trh. Zaměňovat zaměstnávání zahraničních dělníků soukromými firmami s placením dávek nelegálním migrantům státem vzbuzuje důvodné pochybnosti o vašich kognitivních schopnostech.

     1. Tipni si, jak se asi na zapade objevily ty kvanta problemovych migrantu druhe generace, a co vubec termin „migrant druhe generace“ znamena.

      Jinak ano, mongoly zada trh, stejne jako by napr. by velice rad zadal neodsirene elektrarny nebo chemicky ve vilovych ctvrtich.
      A politik bud vyjde vstric, nebo ne.

      A duo Andrejko-Mylos tady fedruje kvanta migrantu, pricemz je voli lide se snizenymi kognitivnimi schopnostmi pro presne opacne deklarovane duvody na billboardech.

      1. Jak se na západě projevila druhá generace gastarbeiterů je obecně známo, stejně jako je známo, že kvanta nelegálních migrantů druhé generace se zatím neprojevila nijak. Stejně tak je známo, jak se v ČR projevují kvanta migrantů druhé generace z Vietnamu a Mongolska – právě toho Mongolska, odkud se mají „lifrovat“ další. Výhodou těchto „migrantů“ je, že někteří z nich dosud ovládají češtinu a řemeslo, jemuž se v ČSSR vyučili, je zde jistá tradice.
       Psal jsem: „Zaměňovat zaměstnávání zahraničních dělníků soukromými firmami s placením dávek nelegálním migrantům státem vzbuzuje důvodné pochybnosti o vašich kognitivních schopnostech.“ a tato pochybnost stále trvá.

       Vaše věta: „A duo Andrejko-Mylos tady fedruje kvanta migrantu, pricemz je voli lide se snizenymi kognitivnimi schopnostmi pro presne opacne deklarovane duvody na billboardech.“ je jednak psaná podivným jazykem, jednak je hloupá. Jsou to tuzemští podnikatelé, kteří žádají o zahraniční pracovní síly, protože zdroj české pracovní síly je momentálně vyčerpán. Působnost politiků je možné hodnotit, nicméně nevím, koho myslíte výrazem „duo Andrejko-Mylos“, nikoho s takovým jménem neznám.

       Co by trh podle vašich domněnek velice rád žádal mimo předmět diskuse, je irelevantní.

       1. Buhehe, pokud nevite co je to duo Andrejko-Mylos, tak to je prosim dvolice prasident a premier CR.

        Jeden zalozil Anofert, podnkikatelsky zamer na vykradeni CR pres dotace a na stabilizaci velice vachrlateho holdingu Agrofert. Druhy je dementni starik, ktereho drzi pri zivote uz jenom touha pomstit se vsemu a vsem za vsemozna paranoidni prikori. Mesaliance, postavena na principu, ze se vzajemne podrzi, aby jeden mohl krast na dotacich a druhy se mstit.

        Jinak co se tyce vaseho nazoru na migranty, ze vsici nejsou svine, ze treba ti Vietnamci ci Mnogolove jsou vicemene prinosem, tak to se prosim tak trochu presne shodujete s realnym textem demonicke tzv „drahosovy vyzvy“ (Apage!), dokonce i s tim, co pise autor v clanku.

        A nic ani vzdalene podobneho na volebnich plakatech dua nebylo, ti nas chteli vsechny chranit, protoze „Tato zeme je nase“

        Kdyz to shrnu, vas nahled na migranty je stejny jako autoruv ci Drahosuv. Je ostatne stejny i jako Mylosuv a Andrejkuv, plakaty jsou urcene pouze pro intellectually challenged, Andrejko s migranty v realu nema sebemensi problem, je mu jedno kdo bude v jeho robotarnach kuchat kurata.

        Ale chapu, Marek Prchal mas varuje pred kavarniky, je treba byt ve strehu.

        Ctyri nohy dobre, dve nohy spatne.

        1. Jedno vím jistě. Metoda: zkomolím jméno a tím získám převahu je široce požívaná a snad každý se s ní na prvním stupni základní školy setkal. Z toho věku někteří diskutující ovšem vyrostli.

         Žádný Anofert neexistuje.

         Podnikatelský záměr na vykradení ČR je nesmysl – to se nepodařilo ani solárním baronům, to za prvé. Za druh je dobré mít na paměti, že pokud jsou daně občanům již uloupeny, je lhostejné, zde dotace dostane Andrej nebo Zbyněk.

         Co se týče “ stabilizaci velice vachrlateho holdingu Agrofert“. dokážete přidat něco na vysvětlení, aby výrok nebyl pouhým žvástem?

         Můj názor na migranty je prostým popisem reality. Co to je „drahosova vyzva“, netusim a je mi to jedno.

         Před čím vás varuje (pokud je to vaše „mas“ překlep) Marek Prchal, je vaše věc, mě před ničím nevaruje.

         A na závěr: Záměna zaměstnávání zahraničních dělníků soukromými firmami s vydržováním nelegálních migrantů státem vzbuzuje důvodné pochybnosti o vašich kognitivních schopnostech.

         1. Za překlepy se omlouvám.

    2. vasek: 160k Mongolů? Kde jste na tom byl? Tohle téma se tu už párkrát rozebíralo, Mongolů lze „dovézt“ rádově méně než Ukrajinců, konkrétně pokud vím 1000 ročně (tj. reálně více, ale ve zrychleném režimu jen těch 1000).

     Ukrajinců lze zařadit až 40k ročně.

     Více info tady, ať už příště nepíšete bludy:
     https://www.komora.cz/obchod-a-sluzby/prace-cizinci/

    3. Zdravím diskutující a za sebe bych je chtěl poprosit aby nekomolili češtinu a psali jak je v základní škole snad naučili. S diakritickými znaménky (háčky,čárky), jinak to také trochu svědčí o jejich inteligenci a dozajista to snižuje hodnotu příspěvku a názoru. Připadá mi to že čtu nějaký telegram…

     1. Tak to nečti. Povinný to neni. Z počítače píšu s diakritikou, z mobilu bez. I tak je to na tom zkurvenym dotykáči očistec, s velkejma prstama.

     2. -/./.-.././–./.-./.-/–/..–..//

  2. Delate jihocechum a Honzum ostudu, coz se me tyka.

   1. Sorryjako, ale ona ta škodolibost je docela příjemný pocit.

    1. Škodolibost je především poněkud primitivní projev. Dobrý den.

 2. Za mě dobré. Jak napověděly předešlé komentáře – jen voliči Zemana, SPD, ANO a Komárů mají jasno, že na vše jsou rázná, jasná a rychlá řešení. :))) Takže autorovi děkuji a zároveň vyjadřuji politování, že se DFens (web) bohužel vybarvuje do hněda – myšleno čtenáři… A nebo je to klasická ukázka toho, že mlčící většina je…. mlčící a jen „aktivisti“ se tu pravidelně projevují :)

  Tentokrát však nikoliv ze strany sluníček či kavárníků.

  Takže článek potvrzen – všichni jsme v zásadě stejní (Maslow to už hlásil dávno) a hnědá úderka má své aktivisty.

  1. Co to znamená „vybarvovat se do hněda“ a „hnědá úderka“? Jako že jsou posraný? Vím, že s tímhle termínem hodně operuje Hrebenar, ale toho jsem se nikdy pochopit nesnažil. Díky za vysvětlení.

   1. U Hrebenara je to jasné. Dá si sekanou z Globusu, brkaši (kde „br“ není zkratka slova bramborová) a tzv. kapučínko. A pak jde vybarvování do hněda samo.

    1. Zatracení náckové!!!

     1. Jo, to jsou ti zlotřilci, co ho donutili to z půlky sníst, pak to vyfotit, dát na fejsbůček a pak se po tom posrat. Druhé focení, pokud je mi známo, zatím naštěstí neprobíhá.

   2. Asi že je tu většina osazenstva celá zesraná z ancapu :-))

  2. Pořád lepší alespoň nějaká řešení, než složit ruce do klína a nedělat nic, protože, „lidská práva“, „ženevská konvence“ a podobně.
   Mit deutschem Gruss.
   JH

 3. Chtěl bych autora ujistit, že loosera někde ze slumu potkat nelze, protože tam se vyskytují loseři. Podobně se to má i s dalšími autorem uváděnými fakty.

  Abychom se navzájem trochu pochopili, uvedu na pravou míru jediný z autorem avisovaného páru příkladů:

  Příklad č.1

  Vím, že náš druhý největší zaměstnavatel po Škodovce v Česku není firma Foxconn z Taiwanu, ale ČEZ podle výše tržeb, ČEZ podle výše zisku před zdaněním a Česká pošta podle počtu zaměstnanců (první je podle některých žebříčků Agrofert, ale ten má třetinu zaměstnanců v zahraničí). Foxconn je v kategorii 1000 až 1499 zaměstnanců, kdežto dvacátý v žebříčku, Bosch Diesel, má 4000 zaměstnanců.

  Závěr?
  Autor je skutečně „pražský kavárník“. V uvozovkách proto, že (pražský) kavárník je osoba, která provozuje podnik, podobně jako hospodský, restauratér či vinárník, zatímco „pražský kavárník“ je hlavně žvanil.

  1. ygorek: autor to má pomotané. Nejspíš když byl v té Číně, utkvělo mu, že je to největší zaměstnavatel tam (hned po čínské vládě). Pak, jak to už takový průměrný kavárník umí, se mu to v hlavičce slilo a tak vyplodil, co vyplodil.

   Foxconn je jinak naprosto neskutečná firma, jsou to v podstatě města (byl jsem v kampusu jiné firmy hned vedle, měla nemalých 30k lidí na tom jednom místě, ale vedle Foxconnu s tuším 120k co stál hned vedle to vypadalo jak stan v kempu vedle stanu cirkusového).

   1. „v podstatě města“
    Jak to funguje? To tam ti lidi i bydlí?

    1. JH: skoro ano – komplex budov je značně rozsáhlý, není tam jen výroba, ale i vývoj. Když k tomu přidáte hromady ubytoven pro dělníky, které jsou hned vedle, při pohybu po „areálu“ máte dojem, že jste ve Foxconn-city. Ne, že by Škodovka v Bolce byla malá, ale pohyb po jejím areálu je ve srovnání se vzdálenostmi ve Foxconnu sranda. A to i v té škodovce jsou vnitřní autobusové linky.

     1. Ocelové město?

      1. JH: to zas ne, spíš klasické socialistické. Haldy hal, kancelářských budov a paneláků.

 4. Neco podobneho si rikam casto. Delame dve chyby. Skatulkujeme (tim rovnou zaskatulkovaneho zaradime mezi blby / nepratele a odmitame se s nim bavit o jeho casto racionalnich duvodech a nazorech, i kdyz se nam nelibi), a jsme posrani (pritom je dlouho znamo, ze nejhorsi je strach z neznameho a jen kdyz se o nezname hloubeji zajimame, prijdeme na spravne reseni). A tak jsou media plna kavarniku, xenofobu, rasistu, aktivistu, levicaku, pravicaku…i kdyz ve skutecnosti je tak vyhranenych do 5%. Bojime se brexitu, czexitu, EU, migrantu, eura, Zemana, antiZemana, Ruska, Ciny, U SA…aniz byhom si rozebrali proc se bojime a co s tim. Duvod? Jako obyvatele kotlinky jsme hloupi a nesebevedomi. Reseni? Nevim. Nemam pravdu? Prectete si odpovedi na tenhle komentar. Byval dfens web plny chytrych lidi, ale zatrolil se presne temihle hloupymi sraby.

  1. jenyk: škatulkují všichni a posraní jsou taky všichni (přirozené lidské vlastnosti, díky kterým jsme jako živočišný druh dnes tady) – to je jako kdybyste řekl, že je chyba, že dýcháme. Pokud tedy nějakou chybu děláme, pak je to práce s přirozenými věcmi jako kdyby se jednalo o „chyby“. Nelze je totiž napravit – nelze nedýchat, nelze neškatulkovat, nelze nebýt posraný (i Vy máte jistě chvilky, kdy Vás popadne obava z nejistoty).

   Mimochodem, „strach z neznámého“ je v podstatě nesmysl, nejedná se o strach, ale o obavy.

   Důvod je pochopitelně zcela mimo mísu – hloupí jsou všichni všude zhruba stejně (no dobře, jsou rozdíly mezi rasami, ale z pohledu obav je to vcelku jedno).

   Jediné, s čím z Vašeho komentáře souhlasím je sebevědomí, ale to se nelze naučit, je nutné ho získat. Naráží to ovšem na mediální masáž, která ho v lidech (logicky) ubíjí, protože sebevědomé lidi lze mnohem hůře ovládat než ty, kteří si do ničeho netroufnou.

   1. Ano skaulkuji vsichni.

    A medialni spinneri nove skatulky vytvari, napr. nova skatulka „prazska kavarna“

    A kdyz je cilova entita dostatecne manipulovatelna a hloupa, mame duo Andrejko-Mylos.

    1. vasek: samozřejmě, odpovídá to lidskému způsobu myšlení. Chcete-li ovládat lidi, nemůžete to dělat tak, že se snažíte jejich vnímání „napravit“, ale musíte mluvit tak, jak vnímají. U nás dle mého nejlepším důkazem naprosto otřesné billboardy v posledních volbách na Anofert – s těmi smajlíky normální člověk okamžitě pochopí, že s tímhle nemá společného prostě vůbec nic. Věřím, že dalo práci Babiše přesvědčit, že má skutečně na plakátech vypadat jak kretén – a nakonec musel uznat, že to skvěle zabralo.

     Cílová entita je hloupá stále stejně (Gauss) a manipulovatelná taky. Vy navíc nepotřebujete manipulovat všechny, Anofertu stačilo, že jim to tam hodilo 18% voličů.

  2. To, že něco nechci, neznamená že se toho bojím.
   Pokud jste „jako obyvatele kotlinky“ opravdu „hloupi a nesebevedomi“, tak netrollte jako hloupý srab a zkuste se alespoň trochu vzdělat, než napíše komentář na web, který je plný chytrých lidí.

  3. Ano.

   Hlavnim problemem ceske spolecnosti je absence kritickeho mysleni. A obavam se, ze toho ceska spolecnost ani neni schpna.

   Medialni spinneri, napr. babisuv Marek Prchal si muzou s hloupym davem delat co chteji. V kosteleckych tiskovinach otiskne clanek o Afghanci, co rozsekal zenu sekyrou, v Nemecku je jich milion, nejaky se vzdycky najde. A jedine repkovy Andrej ze ofce zachrani. A taky Mylos, ten zabrani, aby Andrejko sel do teplaku.
   A ovce jsou stastne, ze jsou ochranene pred nepancovanou naftou a tankujou do svych ochcavek sracky.
   Akorat si musi kostelecke tiskoviny dat bacha na jedine realne musulmanske nebezpeci v Praze, na cecenske henchmeny ve sluzbach ruske ambasady. To by se ruskemu agentovi na hrade, zvolenemu za penize exekucni mafie a Lukoilu (filialky GRU), asi nelibilo.

   A tak je to se vsim.
   Kostelecky idiot voli Zemiše kvuli medialnmu spinu na tema musulmanu, zelent idiot voli proti jadernym elektrarnam kvuli radiacnimu spinu. A az bude nekdo potrebovat bojovat proti tuzkovym baterkam, rozjede kampan s ohorelyma mrtvolama ve dratech VVN.
   Elektrina, vse jedno, musulman, vse jedno, radiace, vse jedno.

   1. Chcete říct, že to někde jinde je lepší? Napište kde, ať si můžeme z nich vzít příklad.

    1. Jen jedno jméno: Alastair Campbell.

    2. Idealni to neni nikde, nejlepsi s vyhradami asi ve Svycarsku, kde v teferendu mmj. odmitli progresivni zdaneni apod. U nas nemyslitelne.

     Jinak mira teto spolecenske schopnosti se gradientne zvysuje pri ceste z Mockby do Londyna.
     Rusaci sezerou Putinovi naprosto vsecko, tam je manipulovatelnych hlupaku cca 80%, u nas cca 50%, dale na zapad kolem 30%

     1. To je, obavam se, dost optimisticky pohled. Procento zmanipulovanych je dynamicka velicina a neprekvapilo by mne, kdyby napriklad v soucasnosti procento putin-ovci v Rusku uz bylo nizsi, nez procento klima-ovci v EU.

   2. Co je to kritické myšlení? Jako historické „sina ira et studio“? Je ho vůbec někdo schopen, přesněji řečeno, je schopen a ochoten kriticky hodnotit cokoli?

    1. To je na dlouhe povidani, ve zkratce je to schopnost analyzovat problemy ve svem okoli v prislusnem kontextu, schpnost zjistit korenovou pricinu problemu.

     Tedy napr. pokud se dozvim, ze elektrina ze zasuvky zabiji, ze se presto nemusim bat vzit do ruky tuzkovou baterku.

   3. vasek: to není „problém české společnosti“, ale lidská vlastnost. Od toho máme ty škatulky, abysme nemuseli pořád všechno řešit. Chcete-li kriticky myslet, musíte se zatraceně snažit a těch věcí, vůči kterým to uplatňovat nebudete je i tak drtivá většina.

    Opět kritizujete jako chybu něco, co chybou není. It is a feature, not a bug.

 5. Nejlepší na tom článku je, že by po imigrantech chtěl gramotnost, a přitom autor nezná ani dějiny (či spíš pověsti) vlastního národa.
  Krok totiž měl tři dcery; ty pruty dával synáčkům Svatopluk. Jako závěrečný argument bych to skutečně „ocenil“.

  1. Tak to je pro pražského kavárníka spíše příznačné, než výjimečné.

 6. Já myslím, že se pan autor označil velmi dobře – jako správný kavárník ví hovno, ale to mu nebrání o všem kafrat stylem, jako kdyby něco i věděl. Já jsem taky projel kde co, souhlasím s tím, že motivace lidí je všude více-méně stejná, rozložení IQ respektuje pana Gausse a projevy malosti, zlovolnosti atd. jsou lokálně dané mnoha faktory, takže nemá cenu se radovat z toho, že něco někde není, protože tam typicky bývá něco jiného.

  Všude jsou taky kvanta kavárníků-blbečků bez znalostí a bez zkušeností, za to s jasně vyhraněnými názory. Aspoň nám sem takový zavítal, kdyby někdo nevěděl, jak to vypadá. Děkujeme, zoo jsem dnes v plánu neměl, ale když už přišlo na monitor, tak proč ne.

  1. Touché!

   1. JH: v rámci daného regionu (nebo etnika, je-li region tvořen více etniky) Gauss platí. Knížka je zavádějící, nejedná se o rozdíly mezi „nations“, ale mezi rasami. V době, kdy se to ještě mohlo na toto výzkumy už byly – snažily se mimo jiné odpovědět na otázky, proč naprosto selhává jakákoliv dotační politika pro „potřebné“. Pamatuju si dvě – černoši v USA a Malajci v Malajsii a na Singapuru.

    V obou případech nemá etnikum s nižším IQ šanci. Podpora černochů v USA – například jim dávat přednostně státní zakázky – totálně selhala. V drtivé většině případů to dopadlo tak, že práci nakonec dělaly firmy vlastněné bílými. V Malajsii a Singapuru zase selhávají Malajci – ať se snažili Číňanům sebrat cokoliv a znevýhodnit je jakkoliv, vždycky to dopadlo tak, že Číňan má víc.

    U nás to známe s Židy. Už nevím, jestli jsou inteligentnější než Číňani, ale určitě než bílí. Nicméně projevem této intelektuální nadřazenosti bylo disproporční obsazení oborů, které inteligenci potřebují (doktoři, právníci atd.) a dobře víme, jak to soudruh Hitler „vyřešil“.

    Ale v rámci Izraele, mezi čínskou populací Singapuru, v rámci ČR atd. Gauss platí a tak jsem to myslel (trochu jsem na to narazil v odpovědi yankovi a promptně to pro daný problém ignoroval). a

    1. fatdwi 10:38
     To co říkáš, je hrubě zjednodušené, nepřesné a zvláště pak ve vztahu k IQ.

     1. Childeater: jaké jiné by to mělo v těch pár větách být:-) Ale rád se nechám poučit, pokud je to jinak (já toho před lety na toto téma načetl docela dost, bylo to v době, kdy u nás začínala politická korektnost).

      1. Řekl bych, že je to právě moc složité téma na to, aby se to dalo v pár větách uchopit anebo popsat na pár příkladech. Sám na věc nemám konkrétní názor; vadí mi už jenom opírání se o výsledky IQ testu, který o inteligenci člověka vypovídá pramálo, prakticky jen o jeho schopnosti projít IQ testem. Guinea by musela být bez výjimky mentálně retardovaná – a to není. Velmi inteligentní člověk podle výsledku IQ testu může naopak připadat křovákům jako úplně blbej.
       Vždycky se povede zuřivá debata o tom, jaký vliv má genetická výbava a jaký zase prostředí, ve kterém daný jedinec vyrostl. Opatrně se kloním k názoru, že prostředí o trochu více než geny, ale jistě budou hrát roli jak geny, tak environment. Ale vyargumentované to nikterak nemám.

       1. Childeater: nevím, odkud se ve Vás bere ta nesnášenlivost IQ jako takového. Nicméně právě ty průzkumy ukázaly, že IQ Židů je holt vyšší než u bílých, u bílých vyšší než u černých apod. Dle mého na tom není co diskutovat, je to prostě tak.

        Současně je také fakt, že Židé jsou obecně velmi úspěšní všude, kam vlezou a to stejné platí o Číňanech nebo Japoncích.

        Můžeme se bavit o tom, co to IQ vlastně znamená a jaký vliv má na výše uvedené úspěchy. Třeba je to ukazatel nepřesný, ale rozhodně vypovídací hodnotu má minimálně v tom, že jeho měření je více-méně standardizované.

        Další věc je možnost projevu IQ – rozhodně bych neřekl, že by Guinea musela být bez výjimky retardovaná – z čeho tak usuzujete? Přece to, že člověk neumí číst nebo počítat tak, jako to umíme my neznamená, že je hloupý. Gauss pracuje i tam, takže v rámci země bych si klidně tipnul, že rozložení chytrých-průměrných-blbých je tam stejné jako u nás. Jen je otázkou, co je tím průměrem.

        Velmi inteligentní jedinec dle IQ testu připadá zhusta úplně blbej i jiným než křovákům, jakmile je to na Mensu, je to s velkou pravděpodobností spojené s Aspergem a podobnými asociálními poruchami (to zase nemám vyargumentované já, ale kdysi jsem na to zase něco četl a více-méně to odpovídá i zkušenostem – nepoužitelnost kolegů s vysokým IQ v běžném životě je někdy až zarážející, ale jak se říká, příroda někde dala a někde vzala).

        Téma je rozhodně na delší povídání, ale nevidím ho tak kriticky jako Vy.

        1. Co se týká IQ testu – netuším, jestli Židé nejsou úspěšní kvůli nějaké jiné vlastnosti, která s IQ testem nikterak nesouvisí. Může to být například vytrvalost, může to být píle anebo něco úplně jiného, co třeba souvisí s jejich náboženstvím či kulturou. V tom je problém IQ testu, nikdy neotestujete celou osobnost, která jako taková tvoří nějaký harmonický celek. Je to jako hodnotit auto podle výkonu motoru.
         Tvořit závěry na základech výsledcích IQ testu je jako posuzovat auto podle výkonu motoru. A ještě opomíjím, při střední hodnotě 100 se budou lidé s IQ 100 lišit podle testovaných skupin…

         1. Abych to tedy shrnul – podle mého názoru IQ test nevypovídá o ničem jiném, než o schopnosti vyřešit IQ test. Nevím, jak velikost IQ souvisí s tím, kdo se jak prosadí a jak je úspěšný, ať už jednotlivec, nebo národ či etnikum.
          IQ je jen jedním z ukazatelů a mám za to, že jeho role je obecně nadhodnocená.

          1. Přesně. Již dlouho mám za to, že IQ testem se zkoumá konformita myšlení zkoušeného s myšlením zkoušejícího.

          2. Childeater
           A zrovna pro národ vyvolený jako specifickou menšinu těžko oddělit od profesní úspěšnosti věci jako tlak prostředí – dlouholetý zákaz vlastnit půdu, žít na vykázaném místě, být připraven na pogromy, komunikace s diasporou po celém světě atd. Člověk pod tlakem ze sebe vydá víc.

          3. Ada 12:58:
           Vnímám to podobně. Tvrdé podmínky je zocelily…

          4. Childeater: nerozumím, s čím máte problém. Já s Vámi totiž naprosto souhlasím, pokud jde o IQ a komplexitu posouzení. Na rozdíl od Vás si ale nemyslím, že je to k ničemu, stejně jako mě zajímá výkon motoru. Pro určité účely mě dokonce zajímá jen ten a nevidím na tom nic špatného.

           Takže rozumím, že auto nemá cenu hodnotit jen dle výkonu a člověka dle IQ, ale to ani nedělám. Současně srovnání výkonů stejně jako srovnání IQ smysl dává.

           Nevím, zda je role IQ nějak nadhodnocená, ani nevím, dle čeho bych to posuzoval. Spíš s tím tedy nesouhlasím, něčí IQ se většinou vůbec nedozvíte, tak jak byste to pak mohl nadhodnocovat?

           A netvoření závěrů? I ten výkon motoru Vám v určitých oblastech napoví dost na to, abyste nějaké udělat mohl.

           Realita je taková, že i vědců je nejvíc židovských. Vysoké IQ automaticky neimplikuje úspěch, ale neznám nikoho, kdo by něco vybádal a vysoké IQ neměl.

          5. Rozdíl mezi tím jak to vnímám já a Ty je v tom, že já bych v jedné větě úspěchy národa spolu s výší IQ nezmínil. Pro mě je IQ pramálo zajímavý ukazatel. Tož tak…

          6. Childeater: ale vždyť píšu, že „národa“ je nepřesné, je to o rasách.

           A přestože se můžeme neshodnout na tom, zda je jedno příčinou druhého, nelze dle mého zpochybnit, že je tam minimálně silná korelace, která odpovídá tomu, co člověk vidí kolem sebe.

          7. Nemohu souhlasit ani s tímhle, jako příklad si mohu vzít právě ty Tebou zmíněné Židy. Žid je naprosto dokonalý mix snad všeho blízkovýchodního, jihoeevropského a částečně asijského. Mají stejnou genetickou výbavu, jako Palestinci, nebo Syřané. Geneticky tedy zvýhodnění neexistuje, minimálně v rámci ostatních etnik blízkého Východu. Přesto mají dramaticky větší tah na branku a Ty tvrdíš, že i vyšší IQ. Genetika? Nemyslím si. A jestli to nemá co dělat s genetickou výbavou, nemá smysl řešit rasy a korelace s IQ.

          8. O rasách? Uvědomuješ si doufám, že Židé, arabové, Češi, Němci a kupříkladu Romové jsou jedna a ta samá rasa, a sice europoidní? A že kupříkladu tolik adorovaní šikmoocí asiaté jsou stejná mongoloidní rasa jako třeba primitivní Inuité nebo američtí Indiáni?

          9. shane, Childeater:

           Childeater: z pohledu diskuse je jedno, je-li důvodem čistě genetika, kulturní prostředí nebo něco jiného. Podstatou mého tvrzení je fakt, že mají vyšší IQ (neříkám proč, prostě to tak je). Současně vidím korelaci mezi výší IQ a úspěchem (akademickým, ekonomickým, whatever).

           shane: to je jako tvrdit, jestli si uvědomuju, že bleděmodrá a tmavěmodrá jsou obě modré. Ano, jsou. No a? Stejně tak europoidní rasu lze dále dělit – a to už máme „semitskou“ a „indoevropskou“ zvlášť.

           Pánové, já vlastně nechápu, o čem se se mnou hádáte – já ty výzkumy nedělal. Jestli se Vám nelíbí, OK, můžete třeba zavřít oči. Mě to tehdy zajímalo, je to už dávno, nějakých možná 15 let. Je možné, že všechny výsledky výzkumů IQ jsou nicneříkající z pohledu vlivu na jiné skutečnosti (nesouhlasím, ale to není podstatné). To ale nic nemění na tom, že ty rozdíly existují. Moderně se vysvětlují (schválně jsem se díval, co je dnes na wiki a nezklamala) třeba takto:
           „Byly sice uveřejněny studie, které našly určité rozdíly jako nižší IQ černých Američanů oproti bílým, avšak příčinou mohou být horší podmínky černochů v USA, takže to nedokazuje rozdíl vrozených schopností.“

           Taky jsem se dočetl, že testy IQ jsou rasistické a proto v nich černoši dopadají hůř. Nejspíš ty testy nejsou rasistické dost, protože Japonci nebo Číňani v nich dopadají docela dobře, ale to soudruhům v USA při vysvětlováního nižšího IQ „afroameričanů“ nevadí, hlavně, že našli viníka. Proč se zabývat příčinami, když lze tak pěkně bádat nad tím, jak nepohodlné výsledky hodit na triko testu samotnému.

           Jinak si fakt nemyslím, že je jedno, jaká je výchova atd. – i toto už bylo zkoumáno a prostředí má vliv i na IQ. Ale to je poněkud mimo původní téma.

          10. Z definice IQ je prumerne IQ v populaci vzdycky 100.
           Problem s IQ testy jsou prave ty testy. Vis ze ty testy se daji „naucit“? Tzn ze cim casteji ty testy delas, tim lepsi skore v nich dosahujes. Coz bud znamená, ze ti IQ neustale roste, nebo ze ty testy jsou na nic. Dalsi problém je, ze IQ testy jsou delane na miru cloveku se zapadnim stylem vzdelani a uvazovani a pro lidi ktere to vzdelani nemají jsou prakticky nepouzitelne? IQ testy jsou iluze. Je to relikt padesatych let, kdy si vedci mysleli, ze se daj lidi pekne rozdelit a kvantifikovat.
           A co se tyce narodu a etnik, tak to uz je zalezitost predevsim sociokulturni a ne genetické. Sice se jakztakz da definovat ten který narod, ale v podstate se neda urcit, kdo do nej spadá a kdo ne

          11. shane: i z toho, co píšete je jasné, že „lidi pěkně rozdělit a kvantifikovat“ lze, minimálně v té skupině, pro kterou je to „dělané na míru“.

           Osobně si nemyslím, že je to „dělané na míru“, mmj. proto, že bych Asiaty s jejich zcela jiným způsobem zpracování informací rozhodně neoznačil za lidi „se západním stylem vzdělání a uvažování“.

           Last but not least, do té „skupiny“, které je to „dělané na míru“ američtí „afroameričané“ rozhodně patří. Použít to jako argument by šlo tak možná u těch Childeaterových křováků, ale ne u lidí z jedné země, účastnících se stejného vzdělávacího systému.

          12. Ony se totiz delaji extra soubory testu pro ruzne kulturni okruhy.
           A k tem testum – nedavno to nekdo pocital a vyslo mu, ze od padesatych let vzrostlo prumerne iq obyvatelstva (resp tech co delali test) asi o pet bodu. Jak je to možné?
           Variantu ze IQ lidstva stale roste muzeme vyloucit, protoze by to znamenalo ze uz za knizete Václava by bylo prumerne IQ asi jako u dnesnich kojencu. O tom jak b to vypadalo v antice radsi ani nespekuluju.
           To, ze by IQ dvacet tisic let stagnovalo a začalo stoupat ausgerechnet v dobe kdy vynalezli IQ testy az tak reálný taky neni. Takze co? Vyziva? Ano, urcity vliv to ma, ale zivotni uroven stabilne roste uz nekdy od roku 1850.
           Ta hlavni zmena byla v dostupnosti kvalitniho vzdelani pro siroke vrstvy obyvatelstva a schopnost resit IQ testy tak jak jsou udelany je provazana se vzděláním.
           Krom toho, plošné IQ testy nikdo nikde nedelal, navic u testu je problem, ze jsou extremne nachylne ke zkresleni. Zalezi na psychicke kondici zkoumaneho, jeho fyzicke kondici a jeho motivaci se snažit. Tohle vsechno muze zkreslit vysledek az o desítky bodu. Resume, IQ testy jsou co se tyce vyvozovani nějakých pausalnich zaveru zcela k hovnu.

          13. (navíc IQ byl původně nástroj především vývojové psychologie a pracovali s ním především dětští psychologové a pedagogové, že)

          14. Coz dava smysl, vzhledem k tomu ze se tam operuje s pojmy jako mentalni a fyzicky vek.

    2. Tak si dáme stále aktuální opáčko:
     1) Sládek nemá Japonské rysy. To že vy teď ukazujete prstem na člověka, který je nyní vidět, neznamená, že tu neexistuje problém z historie kdy na území ČR byli násilím usazeni cigáni, kteří s naší kulturou nemají nic společného a dodnes se adaptovali pouze a jen na sociální dávky a sběrny druhotného zpracování surovin barevných kovů.
     2) Myšlenku že je potřeba pomoci lidem v Africe jsem již na začátku migrační vlny pravil já. Po mě ji u voleb zopakoval pan Zeman. Vaše myšlenka není tedy přelomová ani nová. Ale musím upozornit na dvě historické fakta, které vyustili v migrační vlnu:
     a) do afriky přicestovali bílí lidé, kteří roznášeli vzdělání tak jak cyril a metoděj přišel k nám. Vedli negry k poslušnosti, trpělivosti, zemědělství, ekonomice, psaní, počítání atd… Odměnou byla vzpoura kdy bílí byli podřezání, jejich ženy znásilněny a podřezány, farmy vypleněny. Předchozí roky tak vedli k nárůstu populace, která se pak nedokázala o sama sebe postarat a proto se konaly různé dobrovolné sponzorské dary a adopce na dálku. (finance se nikdy nedostali až ke sponzorovaným, ale byly rozpuštěny v řetězu).
     b) v africe jeden diktátor, který se běžně stýkal s politiky USA i Evropy začal stavět obrovská odsolovací zařízení na pobřeží a vodní potrubí do vnitrozemí aby přeměnil část pouště v obyvatelnou zem. Bohužel než se mu to povedlo byl zabit USA propagandou.
     Závěr: Africe se nedá pomoct jinak než totální likvidací stávajícího obyvatelstva. Jediné co je možno v africe ponechat jsou zvířata a divoké kmeny domorodců. Zbytek černochů, zvláště islámského vyznání je potřeba semlet dtričkou a poté cuttrem, tuto sekanou je potřeba smíchat s místním saharským pískem a tuto hmotu použít do květináčů pro vysazení nějakého lesa v africe. Je potřeba znovu zalesnit saharu. Ale to se lidem nepodaří pokud budou u moci islámští barbaři, mafiáni a gangy. Řez to musí být radikální a proces nevratný. Zde bych viděl možnosti pro testování a nasazení AI robotů.

     Podle mě za všechno je zodpovědný islám a na jejich vůdce napojené struktury podobné mafii:
     Za 6000 let zaznamenané historie černý africký negroid nevynalezl nic. Ani psanou řeč, tkaný oděv, kalendář, pluh, silnici, most, železnici, loď, měrný systém, dokonce ani kolo. (Poznámka: Toto se týká čistokrevných negroidů). Není známo, že by kdy obdělával nějakou půdu či domestikoval nějaké zvíře pro své použití (ačkoliv se kolem něho vyskytovalo mnoho silných a poddajných zvířat). Jeho jediným známým prostředkem k dopravě zboží byl vršek jeho tvrdé, nekultivované hlavy. U přístřešku nepokročil dál než k běžné chatrči z bláta, jejíž konstrukce je schopen i bobr či ondatra.

     1. Ad SkReT:
      „Bohužel než se mu to povedlo byl zabit USA propagandou.“
      To mu spadl na hlavu balík letáků? Nebo jak to zabití propagandou vypadalo?

      1. Udělali z něho hnusného diktátora když potřebovali.

       1. Kaddáfího sundali Francouzi a Italové. USA v tom hrály zcela marginální roli.

        1. :D To nemyslíš vážně.

        2. Nějaké zdroje? Zajímalo by mě to….

         1. Smarja, to si to nepamatuješ? Valku s Libyi rozpoutal Sarkozy s Berlusconim a USA se do toho zamotaly dost nerady az potom, co Francie s Italii zacali dostavat od Libyjcu na prdel a prestavaly bejt schopny udrzet bezletovou zonu. Si to vygoogli, v ty dobe uz bylo online zpravodajství dobre rozjety a na netu uz je clanku z ty doby hafec.

          1. Je to tak, Amici byli v roli ‚kdyz se dva perou‘ a oni se smali, protoze Frantici s Talosema za ne odvedli hnusnou praci a Amici ziskali zastaveni zlateho standardu v Lybii plus vyhnani cinskych monteru po desetitisicich. Pokud se pamatuju, tak Kaddafi se USA sice dovolaval coby pritele, ale bylo mu to plad prtny.

          2. V podstatě bylo, protože ještě někdy pět-deset let předtím dštil na USA oheň a síru a podporoval všechny možný teroristy horem dolem a k Velkýmu Satanovi přilez až po svržení Saddáma, kdy se začal bát, že je další na řadě. Teorii o zlatém standardu slyším prvně a upřímně, Lybie nebyla nikdy ekonomickej tygr aby si to mohla za a) dovolit a za b) aby tím někoho ohrozila. Embargo na Lybii tady bylo desítky let, pokud se nepletu. Svýho času se žvanilo o tom, že chce prodávat ropu ne za dolary ale za eura, což je ale v rozporu s tím, že ho zařízla eury platící Francie a Itálie. Další (poměrně logická) teorie byla, že chtěl po F a I vrátit dluhy, jenže mezinárodní dluhy fungují na poněkud jiném principu než když si Lojza ve fabrice půjčí litr do vejplaty.

          3. Chtel udelat Africkej dinar, prave kvuli rope. Ale jestli to byl jen vlhkej sen, to nevim. Lybie byla bohata zeme, ale taky dost rvala do vlastnich lidi, takze jestli by si moh’ Kada dovolit nakupovat zlato, netusim.

          4. Lybie byla vcelku bohatá země na africký poměry, ale globálně vzato, žádná velká sláva to nebyla. Plus mínus na tom byli asi jako ČSSR koncem totáče. Africkej dinár byla stejná prákovina jako Dvouhlavý orel. Hezky se o tom kecalo, ale v podstatě to bylo nereálný

          5. Pokud vím, chtěli s čínou založit nějakou jinou měnu BRENT nebo tak nějak už si to nepmatuju, která by nebyla závislá na petrodollaru. Myslet si že to byla francie s itálií je prostě tupost.

          6. No hlavne je tupost verit ze prave cinania by sa pustili do akcie ktora by zakonite viedla k oslabeniu meny ich najvacsieho odberatela a dlznika. A potom by tu bol este ten drobny problemik typu „ako presvedcime ostatnych aby tu menu zacali pouzivat“

          7. Oni zas tolik americkyho dluhu nemaj, resp. jsou sice nejvetsi zahranicni veritel, ale zahranicni dluh je jen maly procento z celkovyho dluhu.
           Nicmene je pravda, ze Cinane jsou na USA dost zavisli, coz se ukazuje na pripadu soucasny obchodni valky, kdy v podstatě nejsou schopny ucinne negovat americký kroky.
           A ano, akceptace pripadne nahradni meny je nejvetsi problém, o cem se presvedcili prave ti cinani kdyz se snazili procpat Renminbi mezi svetove rezervni meny.

          8. Wildcat ty máš dobré ekonomické pochody… Myslíš si že čína má něco z dluhu u USA když by si USA může díky petrodollaru natisknout nekonečně mnoho peněz a tím umořit dluh ? K čemu je ti splácení dluhu při hyperinflaci?

          9. Čína ma uroky z americkyho dluhu. Jak myslíš ze tyhle veci fungujou? To je podobny jak hypoteka, ta se taky nesplaci najednou.

     2. S tou Saharou. Muj znamy z Egypta vini arabske pristehovalce prave z vytvoreni pouste (ne ty soucasne, ale ty co tahli do Egypta pred tak 3-1000 lety). Pritahli prej s kozama, sekali lesy co tam byly a kozy dozrali zbytek.

      1. Tvůj známý z Egypta patrně nevlastní t.zv.globus a ani televizní přijímač, kde lze občas zachytit zprávy o počasí.

       1. Znamy z egypta rovněž patrně nedisponuje ani učebnicí dejepisu, jinak by netvrdil, ze arabove začali táhnout do egypta pred 3000 lety.

      2. Chtel bych videt ty 3000 let stare araby tahnouci do Egypta. V ty dobe tam táh maximalne tak Velkej Saša a poušť už tam davno byla

       1. Podle mého zkoumání vše okolo egyptských pyramid a tehdejší civilizace směřuje spíše k 34.000 lety před.n.letopočtem.

        1. Coz se ovšem nevylucuje s faktem ze Alexandr Veliký táhl do Egypta nekdy před 2300 lety.

         1. A arabaci az hluboko po Kristu

     3. ad b) Pokud myslíte Kadáfího, tak ten nechal postavit vodovod, jímž se přivádí voda od hranic se Súdánem až na pobřeží Středozemního moře. Jde o jeden z nejdelších zavlažovacích systémů na světě (téměř 3 000 kilometrů potrubí). Zásobuje vodou Tripolis, Benghází a další libyjská města.

      Dokončení projektu je nyní ve hvězdách, navíc je přívodní potrubí poškozeno bombardováním letadly NATO. Aktuálně vodovod zásobuje kvalitní vodou města a zemědělskou půdu na severu země (i když ne v původním rozsahu). Dříve byly tyto oblasti závislé na drahém odsolování mořské vody. I takto drahý projekt se pořád proti odsolování vyplatí.

 7. Krásné kavárenské kecy….Je v zásadě jedno, kdo vyhraje volby, když podivným volebním systémem vládne někdo jiný. Speciálně kavárna se vyznačuje nepolitickou politikou, viz když jistý Halík prohlašuje, že je henta elita a proto nám bude vládnout…Trochu to připomíná jistého ekonoma z USA, který k nám pravidelně přijížděl nechat se zvolit presidentem. Nebo jiný jouda odněkud z Cardiffu občas zavítá mezi vidláky do Čech a klade svá moudra…..Je bohužel náš problém, že politiku nedělají Masarykové, ale spíš Emanuelové Maravcové

 8. Ty pruty. To byl asi spis Svatopluk (Velkomoravsky knize). Krok mel 3 dcery (Podle Kosmase).

  1. jojo, už jsem to tu psal. A ani král to nebyl…

   1. A není článek pouze provokace? Nikdo přece nemůže bejt tak blbej…

    1. Ale může…

 9. Kavárníci vždycky před volbami rozdělí občany na ty vzdělané, chytré a inteligentní, kteří si myslí a říkají to, co oni a volí i jejich kandidáta a na ty burany z vesnic, kteří jsou neinformovaní, blbí a necestují a neváží si demokracie a tak volí toho druhého. Když potom tahle samozvaná elita dostane ve volbách na prdel, protože lidi ten jejich bullshit už dávno prokoukli, tak začnou vřískat, že ten druhej rozděluje společnost.

  1. A co jste prave udelal Vy? Presne to same.

   1. Ne, on jenom popsal, co dělají ti kavárníci, to je rozdíl. Ti druzí tvrdí, že se mají respektovat demokratické volby, a s tím mají kavárníci největší problém. :-D

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!