Tak stěžovat si na policii se panáčkovi zachtělo - zpět na článek

komentářů 285

Přidat komentář
 1. Ruzne slysim, jak ten ceskej stat nefunguje a jakej je to bordel.

  Kecy.

  V tomto clanku je naopak pekne popsano, jak hezky ten stat funguje a jak propracovanej je to system.

  1. Ano v tomto článku je popsáno jak to funguje. Tedy, jak to funguje v zemi, která má plnou hubu demokracie a svobody, která se k ní však nijak zásadně nepřiblížila. Ve slušné demokracii a svobodné společnosti by věc skončila minimálně po první instanci před okresním soudcem, kterého si ve slušných zemích v daném okrsku volí občané. Stejně jako starostu, státního zástupce, městského či okrskového policejního šéfa. A který je tudíž občany, v případě, že s ním nejsou spokojeni, ve volbách odvolán a nahrazen. Ne jako v postbolševistánu, kdy je soudce volen politickou figurou a jednou zvolený soudce má doživotní definitivu a odvolán může být jen soudci. Podobně jako ti ostatní výše uvádění, které je také možno odvolat a měnit, ne rozhodnutím občanů, ale politiků a aparátčíků. Systém to tedy je. Určitým způsobem funguje. O tom není pochyb. Ovšem pro koho je vytvořen a komu nejvíce vyhovuje, nechť posoudí každý sám. Zda občanovi, nebo těm, kteří jsou uchyceni v systému. Tím nezpochybňuji, že některým občanům může tento systém vyhovovat, stejně jako některým vyhovoval v socialismu.

   1. Myslis tu zemi, kde krome federalni dane platis mistni dan, ktera ti prijde rozepsana po polozkach, takze vis presne, kolik platis na skolu, kolik pozarnikum, kolik policii, kolik onomu soudci…? Inu, nevim ted hned proc, ale mam takovej blbej pocit, ze tohle by u nas statnim aparatem podporovano nebylo… zase tolik demokracie si ceskej Franta nezaslouzi.

    1. Ale upřímně by i mne štvalo, kdybych měl na daňovém přiznání rozepsané, kolik jsem přispěl státní správu, sociálně potřebným, důchodcům, hercům a církvím.

     1. …a prave proto to tam neni. At danovej poplatnik vidi jen ty ruzovy zitrky.

   2. Tak určitě bych měl moc rád za okrskového policejního šéfa nebo soudce třeba takovou kopii bureše, protože je volen moudrým lidem.
    Ještěže se lze o tom jak to funguje v té “slušné demokracii” přesvědčit asi tak na 4 kliky na internetu. Některé výkony policistů ze slušné demokracie totiž působí jakoby jim ten Bureš skutečně šéfoval. Jen by mě zajímalo jak se do té země svobody dostaly postbolševické manýry, když tam bolševismus nikdy neměli.

    1. V šedesátých letech SSSR sponzoroval přes různé krycí organizace ultralevičácké hnutí na univerzitách. Tam bylo zaseto sémě bolševismu v USA. Narozdíl od současných brečíků demokratů, že jim Putin rozbil volby a tak nevyhrál bionický robot jménem Hillary to tehdy tak skutečně bylo. Všechno co přišlo poté, je už jenom důsledek.

     1. Tak to si teda SSSR udělal asi dost blbou analýzu, protože se tak trochu vlomil do otevřených dveří a ještě za to zaplatil.
      Různá progresivní hnutí a nositelé společenských změn často vznikají nebo mají základ mezi studenty, tedy levicové zaměření univerzit není nic neobvyklého a je to spíše historická vlastnost. To v principu není špatně. Co je špatně je současná akcelerace extrémního levičáctví (jako třeba nápady zakázat ve studentské kantýně sushi, protože je to kulturní přivlastňování) je již plodem americké výchovy posledních 40ti let než SSSR.

   3. Prave voleny soudce je jedna z veci,kterou bych smahem v US zrusil, uber kokotina.

    1. Přesně tak. V praxi to, podle zpráv místních, v USA probíhá tak, že když v nějakém městě/okrese převládá určitá skupina lidí, tak si tam zvolí „svého“ člověka a pak nemůže být o spravedlnosti ani řeč. Když máme nějaký okres, kde převládá nějaká náboženská sekta jako třeba Mormoni, a nebo typicky zednářské lóže a spolky, tak většinou mezi ně patří nejen šerif a místní soudce, ale většinou celé zastupitelstvo. A kdo patří k „nim“ se tak stává zcela beztrestným, policie, soudy i úřady mu jdou na ruku a v jakémkoliv sporu ten druhý co k nim nepatří, tahá za kratší konec provazu.

     A představte si takový porotní soud, kde vylosovaná porota jsou z jedné poloviny členové lóže(církve/sekty), a z druhé ustrašení občané, co se zcela oprávněně bojí, že když budou hlasovat proti nim, tak si to s nimi později vyřídí. A vy jste ten souzený, co se místní lóži(církvi/sektě) znelíbil.

     1. hlavne co to je za hovadinu, aby soudce vedl kampan a podlezal volicum? SOUDCE! Soudce ma byt nestranny, ne rozhodovat podle prani volicu.

      A v mnoha okresech treba neexistuje protikandidat, volby! :]

      1. Někdo tvrdil, že soudce má vést politickou kampaň?

       Jináč pokud si místně volení zástupci rozjedou nějakej organizovanej zločin, tak od toho mají FBI a další federální složky, který je zlikvidují. Fakt to nefunguje tak jak si to ve své pomatené bolševické palici zase domíchal ten magor nahoře.

 2. Nemělo by se TO na policii podávat na GIBS? Nebo na SZ?
  Jen technická, v článku jsem si přečetl, že ve výsledku nebude rozdíl…

  1. Samozřejmě může. Pak záleží, jak bude podání vyhodnoceno. Orgány jsou pak povinny, podání si postoupit, podle toho pod koho spadá.

 3. Skvělý článek, podle všeho podložený osobní zkušeností na všech úrovních systému. Že stojí za prd kontrolní oddělení, GIBS, státní zástupci a soudy (čest výjimkám), to je mi známo. Že kontrolní orgány policisty školí, to jsem netušil. Mnohé to pak vysvětluje (jak chování policistů, tak o to větší motivaci jejich přestupky krýt).
  No a policejní prezidium, to už jsou trafiky, to je jako s většinou ministerstev – pár lidí tam něco málo dělá, spousta jen dělá, že něco dělá, a nemalá skupinka už ani nic nepředstírá a ani tam moc nechodí. Mimochodem, v Evropské komisi to funguje podobně, vyšší úředníci jsou nevyhoditelní a do práce pak chodí jednou týdně na pár hodin…

  1. – evropsti urednici nechodi do prace, oni chodi do uradu
   – evropsky urednik nemusi praci predstirat, vse je mu nalajnovano
   – evropsky urad neni hospoda, tak proc by tam vysedaval?

   1. A takový stav je pro občana v zásadě lepší, protože jinak tito úředníci vymyslí jen další regulace, formuláře, normy, zákazy, příkazy, omezení, no prostě kraviny, které občanu život obvykle jen zkomplikují a prodraží…

    1. Kez by. Bohuzel na vrcholku te hromady sracek sedi Ourada, ktery se msti celemu svetu vytvarenim nejruznejsich debilit a narizeni. Jeho podrizeni pak nechaji externi firmy vypracovat wordove formulare a dalsi nastroje, ktere uz pak prakticky samy realizuji puvodni myslenky Ourady.

     A protoze to jeste bylo moc jednoduche, tak jsme se rozhodli poslouchat Evropskou komisi, kde sedi The Best Of Ourada a vymysli takove picoviny, na ktere uz domaci Ourada nestacil.

 4. OT:
  https://www.ichbinanderermeinung.de/Dokument93.pdf
  Má to být materiál z nějakého ministerstva z rajchu o tom že celá korona byl falešný poplach, tak pokud se vám chce a umíte německy tak na to někdo jukněte.

 5. Jen tak mimochodem, Poláci nám už zase „okupují těšínsko“:
  https://www.denik.cz/regiony/polska-armada-zakazala-pristup-k-ceske-kaplicce-20200606.html
  A policie to „vyšetřuje“ místo aby na ně vytřílela nějaké ty slzné granáty a zásahové rozbušky jako na jiné a mnohem méně významné narušitele zákona.

  1. Střílet slzné granáty na tlupu vojáků se samopaly je spíš přístup kandidáta na Darwinovu cenu.

   Není to ale už invaze, když si cizí armáda okupuje část našeho území? Je tu sice Schengen, takže chodit na naše území nějak asi můžou, ale pokud takhle obsadí kus našeho území, tak to bude asi už dost přes čáru ….

   1. Pokud je nikdo oficiálně nepozval, tak se obávám, že jako ozbrojená vojenská složka cizího státu nemůžou.

   2. Schengen znamená, že nejsou hraniční kontroly. Ne, že se tu mohou potulovat Poláci v mundurech se zbraněmi kategorie A.

  2. Ty polské kundy jsou pořád stejní křiváci jako lřed válkou.

   1. Na ceske strane je zasivarna na ohnicek a vurty. Za potuckem je silnice, tam by na ne kazdej Psonek videl. Jo, pres caru to bylo, par desitek metru :-). Me by az tak nesralo, ze se tam zasili, jako to, ze Cechum narizovali, co smeji a co ne.

    1. No chtěl bych vidět, jak by reagovala administrativa USA, kdyby mexická armáda překročila jejich hranice a udělala si tam kemping. A nebo rusové, kdyby jim na jejich území kempovali ukrajinští banderovci a mířili na civilisty samopaly.

     To nebude jen tak nějaká náhoda, ale záměrná provokace poláků. Jejich politici byli vždy ještě o řád větší kurvy než ti naši. A to stovky let před zmetkem Pilsudskym.

     1. Ja myslim, ze ty dve paka jsou proste jen tak blby. Vzdyt je to profesionalni lampas.

 6. Můj soused si taky na mě stěžoval kde může (ne na policii ne) na životním prostředí, na stavebním úřadě, na krajském úřadě. Já chodil po všech těch institucích, kteří se vyjadřovali a zasahovali do mých práv v rámci stavebního řízení a vysvětloval, že pan soused je pičus a že jsem v právu a tak. Celkem všude to pochopili a další korenspodence již neprobíhala, protože mu nejspíš odpověděli, že se tím již dále zabývat nebudou.
  No a teď k věci, jedním z orgánů, které jsem navštívil byla budova ombudsmana v brně. Přišel jsem tam na podatelnu, že bych si jakože rád promluvil s tím člověkem co píše líbesgrify na stavební úřad, že by bylo vhodné aby si napřed zjistil i fakta protistrany když už zasahuje do stavebního řízení.
  „Né pane to není možné, my Vás k němu nemůžeme pustit.“ Říkám fajn, tak já si chci prostřednictvím ombudsmana stěžovat na svého souseda, protože mě šikanuje a mohli by jste ze své pozice s tím něco udělat. Zamýšlel jsem to tak, jaká bude sranda, když jeden pracovník ombudsmana bude řešit mě a druhej úředník bude řešit souseda a budou si dopisovat mezi sebou z kanceláře do kanceláře.
  „Né pane, to nejde, vy si můžete stěžovat ombudsmanem pouze na státní orgány.“
  Opatrně jsem se zeptal, zdalipak je ombudsman státní orgán ?
  paní odpověděla že ano.
  A já naprosto klidným hlasem a vážně jí povídám: „Tak si chci stěžovat prostřednictvím vás na vás.“
  Ten pohled byl dokonalej, větší ticho jsem ve svým životě neslyšel.
  Přiběhl nějakej maník kdesi odzadu a nastoupil na mě s ramenama, že jsem hajzl co staví na černo a všechno o mě ví a že bych měl jednat podle zákona a soused se jen brání.
  Naprosto v klidu tam sedím, a klidným hlasem mu povídám: „Vážený pane o tom jestli stavím na černo nebudete rozhodovat já ani vy!“
  Trapné ticho se rozhlehlo kanceláří podruhé, seděl jsem tam se založenýma rukama v pozici „neodejdu dokud to nevyřeším“…

  Borec vyměkl a povídá, že můj soused je tam kvůli mě často, na to jsem mu odpověděl, že se mi snaží jen škodit, protože jsem ho poslal do prdele. Načež do lobby budovy slíbil že přivolá toho člověka co to má na starosti, s kterým už jsem se jako člověk s člověkem dohodl.

  Ale dodnes si to pamatuju, prostě vůbec nevím jak mě to tenkrát napadlo, ale prostě to bylo od srdce: „Prostřednictvím Vás si chci stěžovat na Vás!“ to je prostě geniální, ale prostě legislativně je to v pořádku. :D

 7. Obecne co se pise v clanku je pravda, az na to o GIBS, GIBS bude as podnet resit, ale stezujete si na policii furt u policie.

  1. GIBS řeší hlavně trestní oznámení a vyšetřuje trestné činy policistů a jiných členů ozbrojených sborů, podrobněji vizte zákon č. 341/2011 Sb. Pointa článku však je, že to sice GIBS řešit ze zákona má a musí, ale v praxi trestné činy policistů zametají pod koberec. Takže ano, podněty řeší, jen vesměs ve prospěch fízlů a v neprospěch občanů. Čili občan živí další složku státu, která je mu v praxi naprosto k h*vnu.

   § 2
   (1) Úkolem inspekce je vyhledávat, odhalovat a prověřovat skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin, jehož pachatelem je
   a) příslušník Policie České republiky, celník, příslušník Vězeňské služby České republiky anebo příslušník inspekce (dále jen „příslušník“),
   b) zaměstnanec České republiky zařazený k výkonu práce v Policii České republiky nebo v inspekci, nebo
   c) zaměstnanec České republiky zařazený k výkonu práce v Celní správě České republiky anebo Vězeňské službě České republiky, pokud trestný čin byl spáchán v souvislosti s plněním jeho pracovních úkolů.

   (2) Úkolem inspekce je vyšetřovat trestný čin
   a) příslušníka Policie České republiky, celníka, příslušníka Vězeňské služby České republiky nebo zaměstnance České republiky zařazeného k výkonu práce v Policii České republiky a
   b) zaměstnance České republiky zařazeného k výkonu práce v Celní správě České republiky nebo Vězeňské službě České republiky, pokud trestný čin byl spáchán v souvislosti s plněním jeho pracovních úkolů.

   (3) Úkolem inspekce dále je u osob uvedených v odstavcích 1 a 2 provádět zkoušku spolehlivosti.

   (4) Úkolem inspekce je sledování a vyhodnocování informací o protiprávní činnosti příslušníků Policie České republiky, příslušníků Vězeňské služby České republiky a příslušníků Celní správy České republiky. Inspekce navrhuje opatření pro předcházení této protiprávní činnosti.

   (5) Úkolem inspekce je vydávat metodická doporučení pro činnost jednotlivých bezpečnostních sborů.

   1. Ty seš fakt mimo že ještě furt řešíš co je v zákonech ČR

 8. Off topic.
  Současná situace je sama o sobě jasným důkazem existence chemtrails. Celá léta to rozprašují do ovzduší a proto bylo takové sucho. Teď, když se nelétá, nemůžou letadla rozprašovat a hned nám krásně prší. Myslím, že je to jasné. Pochybovat o tom může jen fanoušek Baníku.

  1. To je tak blbý, že tomu nakonec fakt někdo bude věřit… :-D

  2. @Ko-za
   no já čekám, kdy Greténi přijdou s tím, vidíte, emise se snížily a už prší. I když emise se snížily a obsah CO2 se podle měření mírně zvýšil. Zapeklitá situace.
   V každém případě,v Bruselu rozhodli, že zelená víra je ještě pevnější než teď a bude se grýndýlovat se zvýšeným úsilím.

 9. Podle mě původní článek obsahoval stejnou informaci, ale mnohem stručněji:

  Samotnou stížnost většinou zametou pod koberec, ale přesto to efekt má; Jednak se tím někdo bude zabývat a dotyčného popotahovat, jednak se stížnosti zaznamenávají a víc stížností je problém.

  Navíc se karta může hodně rychle otočit pokud dotyčný někomu vadí nebo je potížista.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!