Tak nám chválabohu vystříleli další školu, paní Müllerová…

Featured Image

Ano, ten nadpis je dost cynický, přesto si myslím, že srdce starýho Husseina co teď „šéfuje“ v Americe zaplesalo, že by přece jen mohl dotáhnout do konce svůj zvrácený nápad a odebrat lidem zbraně. Jeho snaha zapsat se do historie i jinak, než že byl první barevný prezident USA, ale jinak vcelku neúspěšný, je prostě cynická.


Chce další zářez a to připravit slušné lidi o možnost se bránit. Nicméně tohle nechám stranou, vzal jsem si to jen jako úvod malého zamyšlení, jak a proč pacifisté vidí zbraně jako prapůvod všeho zla.

Přiznám se, že jsem ve svém okolí nenarazil na mnoho opravdu kovaných pacifistů a sluníček, ale to bude asi tím, že se pohybuji v normální společnosti a ne v kavárnách v okolí humanistických škol, které chrlí různé historiky komiksu, genderové sociology a další, přestože si myslí, jak jsou pro společnost důležití, já bych dal jednoho dobrého elektrikáře za fakultu těchto „vzdělanců“. Takže na moc pacifistů jsem nenarazil, přesto se pár našlo a v rozhovoru s nimi jsem zaznamenal jednu zajímavou věc. Teda pominu, že toto jsou dokonalí lidé a nic nového se už naučit a pochopit nezvládnou, tak je jejich odpovědi jedou jako podle šablony. Někde asi bude jejich CML, na který jsou neustále připojeni. Rád bych se podíval na myšlení pacifisty při odpovědi na jednoduchou otázku.

Proč jste pro zákaz zbraní? Máte dojem, že zbraň jako taková je sama o sobě špatná?
Ano, zbraně do civilizované společnosti nepatří, není důvod, aby měl člověk v takto bezpečné společnosti zbraně. Vždyť jsou vyrobeny jen pro zabíjení (zhusta se tady přidají slova, jako matky s dětmi, děti..atd. Záleží na kreativitě daného pacifisty) a pro nic jiného. Zbraně nikdy nic dobrého nepřinesly, je třeba je omezovat, zakázat a vymýtit ze společnosti.

Tak a máme to. Toto je postoj přes který nejede vlak, přesto jsem nikdy nedostal žádnou smysluplnou odpověď na doplňující otázky.

Tak předně, kde by byla civilizovaná společnost, kdyby nebylo zbraní? Člověk je predátor a pokud v minulosti při expanzi, narazil na jiné, cizí lidi, tak došlo ke rvačce. Neznám jediný případ kdy by se říše rozšiřovaly na základě debat. Ano, možná namítnete, diplomacie to přece dokázala. Ale no tak, tohle je hodně slabý kalibr, diplomacie to dokázala, jen pokud za diplomatem stála silná armáda. Nebo si vážně pacifista myslí, že by se někdo diplomaticky bavil s Hitlerem, Stalinem a dalšími, kdyby neměli armády, sílu a zbraně? S těmi šašky? Asi ne co?

A teď jsem pacifistovi nahrál, říkáte si. Vždyť jsem právě řekl, že kdyby Hitler a Stalin neměl armády a zbraně, tak …blablabla. Jenže vynálezy zbraní jdou ruku v ruce s pokrokem, nejde zastavit vývoj. Ostatně nebýt zbraní, tak si dodnes, slovy Patrika Ryana (Jak jsem vyhrál válku) malujeme prdele na modro a lezeme po stromech. Pak by asi nebylo Hitlera, ale asi ani humanitních škol (přiznám se, že toto má jistý půvab :-)) Prostě civilizace se dostala tam kde je, převážně díky zbraním a nejde zařídit, aby zbraně měli jen ti dobří. No a špatného chlápka se zbraní, musí zastavit ten dobrý chlápek se zbraní. To platí v rámci států i pitomce co jde vystřílet kavárnu. To je paradox co, milý pacifisto? Pokud by někdo měl lidí jako ty plné zuby a sehnal by si nelegální zbraň,  šel vystřílet kavárnu, tak se budeš bránit koblihami? Nebo se budeš modlit, aby byl poblíž slušný držitel, patřičně ozbrojen a dal šílenci ochutnat jeho medicínu? Nebo si myslíš, že poldové dorazí v minutě? A nebo dorazí v minutě a pak půjdou hned na věc? Tady už jsme na ledě tenčím, než rýžový papír. Ale dobrá, tak na dveřích kavárny bude nálepka „zákaz vstupu se zbraní“, a … A co? Člověk co jde spáchat čin na žebříčku činů, až na horních příčkách se před nálepkou zastaví? Není právě nálepka o zákazu zbraní spíše pozvánkou? Osobně si myslím, že ano a pokud se takové nálepky začnou objevovat u nás, tak se takovým místům budu vyhýbat, jsou to totiž jedny z nejvíce nebezpečných míst. Takže pacifisté, máte recept jak odzbrojit i ty špatné chlápky se zbraní? Nebo se budete rozplývat nad tím, jak odzbrojíte ty slušné? Myslíte, si že existuje někde stát, kde je absolutní jistota, že nikdo nebude přepaden, oloupen, zabit atd.? Měla by to být třeba Anglie, tam je zákaz zbraní vyveden skoro do podoby pacifistického vlhkého snu. Zbraně tam mají jen „profesionálové“ (dovolím si lehký úšklebek). Ale statistika je prevít, násilná kriminalita tam spíše roste… a roste velmi rychle, kdežto v zemích z mého pohledu civilizovanějších, spíše klesá. A včil mudruj…

Říkáš, že zbraně byly vyrobeny jen pro zabíjení… To je skutečně většinou pravda. Ovšem sám mám v trezoru třeba sportovní malorážku, a přestože dokáže zabít, tak prostě nebyla vytvořena k zabíjení, ale pro sport a zábavu. Jsi v šoku, že se lidé střelbou baví? Je to tak a baví se více než dobře a jak jsem napsal ve svém starším článku (Zbraně a společnost), tak většina nestřelců když si zkusí zajít na střelnici a vyzkoušet neznámé, sezná, že se jedná o zábavu prvotřídní. Sám neznám nic lepšího, než po těžkém pracovním týdnu (kdy vydělávám i na tvé místo v neziskovce, pacifisto) si zajít na střelnici a odreagovat střelbou do terčů, poprů, gongů a dalších. Je to lepší než sedět v kruhu svíček a pronášet dramatické „óóómmm“.

Je známo, že držitelé zbraní patří k nejslušnější části společnosti. Toto je fakt, o kterém netřeba diskutovat. Procento trestných činů s legální zbraní je na úrovni statistické chyby. Tak proč chceš, pacifisto brát těmto lidem zbraně? Protože nemají strach se zbraní? Nebo měl Freud pravdu, že „Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“ A co tvůj vzor a největší pacifista Ježíš, jemuž se přisuzuje věta z Lukášova evangelia „Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho“. Někoho bližšího? Hmm co Dalajláma a jeho „Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně“.  … to jen namátkou a to přece nejsou lidé, o kterých bys v kavárně před  ostatními přizdisáči mohl říct, že to jsou násilnící.

Takže zbraně není třeba vymítit, ale rozšířit. Čím více bude ve společnosti slušných ozbrojených lidí, tím lépe i pro tebe pacifisto.


04.10.2015 DanielX


Související články:


12345 (13x hodnoceno, průměr: 1,08 z 5)
1 507x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!