Tady někde bude zakopaný pes - zpět na článek

Počet komentářů: 18

  1. No podívejte pane (oslovení soudruhu nepoužívám) ono postavit stroje a fabriky trvá docela dlouho, někdo to musí vymyslet a nakreslit (koupit) a pak to někdo musí vyrobit složit a rozjet, to trvá měsíce (zapomeňte na novinové titulky). A to nejzásadnější, někdo to musí zaplatit, klidně si vemte úvěr 20 mega a postavte linku na roušky a doufejte, že až za půl roku začnete vyrábět, tak je bude od vás někdo kupovat 5-10 let, aby se vám vrátily investiční náklady.

    1. bingo.

    2. V praci bereme od Cinana motory. Cinan v breznu nabidl, jestli nechceme i FFP3 respiratory. Majitel cinske firmicky totiz koupil masinu. Asi bychom se te Cinz vazme meli bat, prototo to, co ty tady popisujes na pul roku realizace a 5 let splaceni, Cinan sehnal za tyden a co vim, tak splacene to bude mit v kvetnu. A to musel po prvni dodavce prejit na FFP2, protoze FFP3 Cina zakazala exportovat. Zrejme cinsky ekonomicky zazrak, meli by tam postavit buddhistickej chram, v te fabricce.

      1. Vysvětlovat etatistům, že jsme ekonomicky v píči a i postavení kadibudky je operace na půl roku právě kvůli nim a tomu zkurvenýmu stádu – protože normální člověk to svépomocí bez stádní buzerace udělá za odpoledne – to už je lepší házet perly sviním, protože z toho možná zvládnou vyrobit náhrdelník dřív, než tidle vymatlanci provedou sebereflexi.

        1. My jsme presne na pul cesty mezi Cinou a Germanii. Se vsim vsudy, jak mentalne, tak ekonomicky. Vcera jsem na porade resil, ze budeme delat jeden novej vyrobek a na vyvoj potrebuju tak tri tydny. Pak forserie mesic a muze jet serie. Obchodaci to uzavreli s tim, ze teda do 18 mesicu (!) budou vyrobky skladem. To jsem se malem vyvratil. Prej zakaznici jsou zvykli, zakaznici pockaj. Kurva nepockaj, Cinan ten kram bude mit na trhu ne za rok, ne za pul, ale za mesic.

      2. Tak to gratuluji, to z vás bude milionář. Stačí koupit pár stejných mašin, za dva měsíce máte splaceno a konto jenom poroste. Řekněte mi prosím kde se dá ta mašina koupit? Jestli je návratnost investice 2 měsíce tak do toho okamžitě jdu.

        1. Nech sa lubi, vela stastia.
          https://hengyaomachine.en.made-in-china.com/product/wsTnocvCwNVD/China-Folding-Mask-Ffp3-Breathing-Valve-Dust-Respiratory-Production-Machine.html

          Na jednej strane nasypete polotovar na rolkach, na druhej strane vypadavaju masky.

          Pre plnotucnu samovyrobu by to chcelo este Melt blown PP linku na vyrabanie mechanickej filtracnej tkaniny, Activated carbon linku a non-wowen fabric linku. To byvaju kusok vacsie palky a masiny su nasobne vacsie.
          https://www.alibaba.com/product-detail/High-Capacity-HG-3200S-pp-Spunbond_62380905945.html?spm=a2700.details.deiletai6.8.12794de9XpJakz

          1. Ha, skoro by som zabudol. Ak chcete stroj, ktory sa po roku nevyserie a nie je poskladany z nahodnych „chinese market only“ suciastok, ktore su absolutne nekompatibilne s EU trhom pre neskorsi (ha, skor skorsi) servis, plni CE, EMC (potiahnut 10 metrov kabla od invertera pre 50 kW motor troma samostatnymi vodicmi bez tienenia a uzemnenia je pre nich uplne bezne) a co ja viem, bezpecnostne normy (jeden E-STOP, ktory dava signal len do PLC, bez akehokolvek bezpecnostneho rele), je vhodne siahnut po masine vyrobenej v EU.

            A vtedy si k cenam nakreslite s kludom o nulu viac.

    3. Z článku mám dojem, že se autoru zastesklo po národních podnicích, což je dnes opravdu vzácné.
      Právě na příkladu ochranných pomůcek a desinfekčních přípravků mohl našinec vidět, jak rychle se dokáží chopit díla svépomocí občané a profesionálně živnostníci a podnikatelé.
      Situaci s distribucí a dodávkami státu vysvětlil v Českém rozhlase ředitel FN Motol, v literatuře Jaroslav Hašek zde: https://www.casopisczechindustry.cz/products/jaroslav-hasek-vojenska-dodavka/

  2. Chudák právník, utéct na Slovensko a do Švajcu musel….co je to za slinty????

    https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Zden%C4%9Bk_Altner

  3. Viděli jste někdy, jak taková výroba probíhá? Automatický stroj na nekonečný pás materiálu přižehlí dvě šňůrky, tento kus následně oddělí nůž a rouška je hotová. Každou vteřinu jedna, soudruzi. 3600 za hodinu, 86 400 za den, na jedné mašině.

    Nevim, proc by neco takoveho mel zarizovat stat. Stat by me nastavit ekonomicka pravidla pro vsecky stejna, aby se to podnikatelum vyplatilo delat v ramci hospodarske souteze.
    Idealne bez dotaci EU, ktere kurvi trh a v konecnem dusledku prodrazuji vyrobu v EU. Pruser je v tom, ze podnikatelum se invetovat do vyroby rousek nevyplati, protoze vyrobit par milionu rousek v ramci CR s investici desitek milionu do te linky, distribuce, vsech povoleni a lejster, odvadeni EET a DPH a socialniho a zdravotniho a hledani zamestnancu prevysi zisk z prodeje, protoze Cinan prodava ty rousky po miliardach a ma optimalizovane naklady, tudiz i dumpingove ceny, kterym zadny cesky malovyrobce nemuze konkurovat.
    A cim vice dotaci stat poskytne, tim horsi to bude, protoze stat penize nevyrabi, stat nam je krade a pak prerozdeluje s astronomickyma ztratama.
    Za me – lepe uz bylo. Budte radi, ze zatim ty rousky muzete objednat od Cinana. Stat uz se chysta to pekne zregulovat a proclit tak, aby se to u nikomu nikdy nevyplatilo a to teprve bude ten spravny ficak.
    A to je presne ten problem, ze nase hospodarstvi je v pici, jako Bata s drevakama.

    1. Stat by to mel hlavne zajistit na vnitrni prvovyrobe. Jasne, prvnich par tejdnu tezko. Ale treba ted? Jedeme stejnej model jako s tim softem na dalnicni vypalne. Velkej humbuk, foceni Burese s partou mladych duverivych vofci a ted to stejne udela nekdo jinej znovu za poradnou vatu. Takze nafotime Burese s nadsenci z CVUT, jak tam chrapou na spacakach u 3D masinek no a pak to pres mesic starou firmu stejne nakoupime trikrat draz nez ostatni, v Cine.

      Jako jo, ja to chapu. Novej tunel ala uhlobaron, nebo nova soukroma banka, to uz se ted proste nepodari. Ostatne to tehda byli cuckari, co rozkradli par desitek miliard. Ted ma Schillerova nabito na sekeru 300 mld a to vidim jen jako predkrm, do konce roku se jeste prifoukne.

    2. Přesně.
      Stát vytváří a zajišťuje podnikatelské prostředí. Nic víc.

      Podnikatelům v ČR se výroba roušek a respirátorů vyplatila. Subdodavetelé automobilek dokázali v řádu dní upravit výrobní program, aby nemuseli poslat zaměstnance domů a měli z čeho platit fixní náklady. Je pravda, že v žádném případě neměli šanci uspokojit okamžitou panickou (nee, je to od slova „panika“) poptávku, která měla vlastnosti černé díry.
      Několik reportáží z dílen přinesla v březnu ČT.
      Je možné, že to byly umělé reportáže a lži, ale nepoznal jsem to.

  4. https://www.respekt.cz/respekt-pravo/policie-potrebuje-koronavirovy-sazebnik-na-a4?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null nu, ja jsm žil v domnění , že učelem správního řízení je to , co je deklarováno v preambuli zákona o správním řízení, nuž pan profesor z nějakej tej zapadlé university kdesi pod Moskfou, je jiného názoru, tož ten totalitarismus se nám vrátil komínem, nu přesněji , žumpou přes kanály , zpět

  5. Já bych autorovi doporučil zajít na Plzeňskou, min týden jsem se motal okolo Kavalírky a když už tam byl, tak zašel k řezníkovi a asi do dvou večerek (čongové, samozřejmě), resp. jedno jsou potraviny a druhá nějaké kombo papírnictví&drogerie. V obou měli škatuji s rouškama u kasy. Za kolik netuším, nepotřeboval jsem.

    1. Tak oni sikmaci si jich privezli kontejner hned v lednu. To bylo vzhledem k pracovnimu planu nasi vlady naprosto nesystematicke. Se divim, ze jim to jako kontraband v prosinci nezabavili. Aha, nojo, ono uz to mezitim bylo rozdistribuovane po cele CR. To asi mrkala i DHL.

      1. …v breznu, samozrejme. Nase vlada sice mela pripraveny plan dlouho dopredu, ale na povoden. Aktualni plan delali az v breznu.

        1. Plán? Na co plán, důležité je co řekne Mára že chce ofčanstvo slyšet. Plány jen blbě překážej.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017