System Restart

Featured Image

Tak nám na Kypru socialismus pokročil do dalšího levelu. Která země využije zdanění/krádeže vkladů jako další? Přestože za to nejsem placený, ani v oboru vzdělán domnívám se, že džin už z lahve vyletěl.

A něco mi říká, že se naše politická reprezentace  podobného kroku v případě potřeby  jistě štítit nebude.  Proč tedy agónii prodlužovat?  Mám-li vybrat jestli default teď (když jsem mladý a krásný) nebo později – jsem pro variantu teď.  A jak to urychlit?  Docela snadno.  Není zapotřebí vyhodit centrálu ECB do povětří,  ani znásilňovat pí.  Merkelovou.

Pro to, abychom si to tady v ČR udělali pěkný stačí,  abychom si navštívili naše oblíbené bankovní pobočky a z nich vybrali v průměru

45.000 Kč cash per capita.

K tomuto numeru jsem přišel prostými kupeckými počty na základě údajů o vkladech a kapitálové přiměřenosti bank v ČR.

A co tahle vcelku směšná částka,  odpovídající jednomu příjemnému večeru v hampejzu způsobí?

Stav, ve kterém se zhroutí veškeré fungování (hlavně) státu,  nebude  jak převádět/krást různé fondy, kam posílat daňové výpalné,  jak platit státní vyžírky a vůbec nastala by samá pozitiva. Nefunkční právní stát by nahradil soudce Lynch, výplata sociálních dávek by probíhala operativněji, volný trh by mohl konečně svobodně dýchat a při barteru by se zjistilo že Fiat měny vlastně ani není potřeba.

Tak co, jdeme do toho?


24.03.2013 Drewid
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
106x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!