Sýrie - zpět na článek

komentářů 240

 1. lola:
  Docela relevantní dotaz. Možná hlubší a zásadnější, než vůbec tušíte.
  Kdyby GP mohl někam zdrhnout z této planety kterou se mu podařilo během pár posledních století zdevastovat, tak by to dávno udělal. A byl by první kdo by seděl ve výtahu na Mars a po kompletním přestěhování by ten výtah odpálil trhavinou. Jenže on nemůže. Protože na to osidlování planet my nemáme technologie. A proč na to nejsou technologie? Protože GP staletí brzdí veškeré vzdělání a poznání jak jen může. Když totiž lidi vzděláte, tak si uvědomí že nechtějí být otroci a začnou se pídit po tom, kdo je vlastně ten vrchní otrokář který neustále poštvává lidi proti sobě a nutí je se neustále vyvražďovat ve válkách a revolucích.

  I přes všechny tyto opatření se to stalo a GP byl objeven a popsán, cca 200 let nazpátek. Holt mu evropani nebezpečně zmoudřeli a vymkli se kontrole. Nepovedlo se mu to „napravit“ ani revolucemi, ani oběma světovými válkami. Tak vrhnul veškeré své síly na maximální automatizaci a robotizace, aby se mohl zbavit 90% lidstva, které se stalo těžko ovladatelným a pro něj docela zbytečným.

  Tak holt musí ze všech sil bránit zdevastování Země a 3.světové válce ve které by sám zařval. Protože jinou planetu k dispozici nemá. A tak potřebuje pomoc „nepřátel“, které chtěl původně zničit, protože se mu to vymyká z rukou a sám to nezvládá. Tím se ale jeho existence odhaluje čím dál víc. Protože lidi se začínají ptát: „my jsme mysleli, že nejmocnější na světě je americká finanční, průmyslová a vojenská elita a najednou se tu objevuje někdo, kdo s ní dokáže solidně zamést. Kdo to je a jak to že jsme o něm dosud neměli ani ponětí?“

  Takže vlastně máte pravdu i s tím „lokálním prediktorem“. Jestli vše dopadne dobře, tak ztratí veškerou moc, protože celý svět bude vědět o jeho existenci. Jeho jediná moc spočívala v tom, že o něm nikdo nevěděl a on si mohl za oponou v klidu tahat za provázky.

  1. jste moc milý, že jste si dal tolik práce s odpovědí… to se fakt musí nechat! skoro je mi líto vám okopávat tu vaší bábovičku :-)
   víte co, tak já to uzavřu blahosklonným příměřím: vy si věřte svým píčovinám, já si budu věřit zase jiným… ok? ;-)

  2. Když by GP nebrzdil vzdělávání, kdy by ty technologie byly (stačí řekněme +- 20 let)?

 2. lola:
  Nemusíte se hned vztekat, že tuhle trochu složitější problematiku váš mozeček nezvládá.
  Příště se neptejte na otázky, na které nechcete znát odpověď a budete mít klid.
  A najděte si konečně nějakého chlapa (ať už jste ženská nebo nějaký transsexuální hybryd za ženu se jen vydávající), opravdu si nejsem jistý jak dlouho vám tady ty hormonální výkyvy budou trpět. Bo s vyjímkou hrstky trollů sem chlapi chodí věcně diskutovat a o vysírky tu nikdo moc nestojí.
  To je jen takové přátelské doporučení.

  A pro nás ostatní co mají koule, je to typický příklad toho, proč snad už od pravěku existovaly exkluzivní pánské kluby, odkud byly ženy hnány svinským krokem (ať šlo o malou jeskyň kde seděli chlapi ve zvířecích kůžích okolo ohýnku nebo o luxusní kluby anglické aristokracie). Chlap prostě potřebuje mít svoji oázu klidu, kde může v klidu debatovat s ostatními gentlemany aniž by ho někdo rušil vysíráním a trollením a neustálým dožadováním se pozornosti.

  1. já bych s vámi k smrti ráda věcně diskutovala, milý kaBrnaku, ale chápete zas vy, že ono fakt není o čem?
   ty vaše ujetosti se nezakládají na absolutně žádném uchopitelném faktu, takže cancat tady vážně míněné disputace na téma čemu věříte (protože de facto o nic jiného nejde) a jestli se vámi zmíněná globální autorita bude pokoušet vyhubit 90% lidstva, nebo jen 86,6% – na tohle asi fakt nemám koule! :-D

   ale byla jsem vychována k tomu, abych vám váš názor/víru nebrala… jen mi, sakra, zapomněli vtlouct do hlavinky, že mám při tom i pokorně šoupat nohama a zalézt do kouta! takže to zkuste požadovat doma… ;-)

   1. Kabrňák a zrg1 jsou největší komici na webu. Od nich nečekejte žádné relevantní údaje nebo nedej bože nějakou logiku :-)

    1. :-) mě vždy zmate ta urputnost kafemlýnku, takže první, co mě napadne je, že jsem přehlídla nějaké info z vykopávek o získání důkazu potvrzující existenci globálního prediktora v podobě uštípnutého mléčného řezáku… budu si na to muset dát bacha! :-)

  2. Místní gentlemani se tady s dámou Lolou normálně baví. Jedinej magor, kterej tady neustále vysírá trolením a svojí přiblblou dojmologii jseš tady ty kabrnaku. Navíc ještě tak hloupý, že ani nechápeš jak fungují vlákna v debatě(jasně že to chápeš, ale na CAPSlock jsi se tady ještě nerozhoupal, tak to tu aspoň zasviňuješ tak, že ten příspěvek vždy napíšeš jako první. Vážně „chytré“)…

   1. Jojo kaBrnak je výjimka.
    Jeho mozeček nezvládne napsat ani výjimka.
    Asi vidí základ ve slově jímka.
    Tam ostatně patří i ty jeho bláboly…

   2. kaBrnak skutečně natrefil svým příchodem dobu, kdy se tu Moussa, Linka, Christabel a pár dalších dam diskusí zrovna příliš neúčastnily, nicméně nikdy to tu nebyla určením pánská jízda.

    Nyní si opustíme pro část diskutérů písničpísničku Svátek dalekohledu od Znouzecnosti, nebojte lolo, pro Vás to není:

    Nevím nevím proč jsi tu
    – nikdo z nás to nechtěl,
    ale než jsi přišel
    – určitě nám bylo líp
    Nikdo tě sem nezval,
    nikomu jsi nechyběl
    i když odsud vypadneš
    – nebude to jako dřív….

 3. Dámu bezpečně poznám. A jsem si naprosto jistý že v téhle diskusi jsem žádnou dámu nepotkal.
  Jinak se tu vyskytují nějaké hodně nepovedené karikatury, dámu ani vzdáleně nepřipomínající. Protože dáma se taky chová jako dáma a ne jako vysírající pětiletý fracek.
  Že jim tu hrstka frustrovaných honimírů nadbíhá a snaží se jim lichotit všemi způsoby, to je věc jiná. A bohužel dost běžná na českých fórech. Chlap s koulema by se takhle nesnížil.

  Dál nemám potřebu to jakkoliv rozebírat, zvlášť u tohoto článku je to dost off topic.
  Jen jednu drobnou vzpomínku na závěr:
  Pamatuju si před lety, jak se tu vyskytla jakási nová, mladší členka, docela inteligentně a vtipně odpovídající. Všichni chlapi se chtěli bavit jen s ní a Mousa a spol jen prskaly vzteky, že místní hardcore už neobletuje výhradně je :-)

  1. Formulací „s vyjímkou hrstky trollů sem chlapi chodí věcně diskutovat a o vysírky tu nikdo moc nestojí“ jsi jednak na kilometry daleko od pravdy (to bývalo) a jednak si uvědom, že zrovna ty jsi jeden z core té hrstky přiblblejch trollů. Lola-neLola.
   Já chápu, že by ses rád identifikoval s „někým“, to je poněkud obvyklá touha u takových vohnoutů jako ty. Jenže to nesmíš plácat píčoviny, víme?
   A ubezpečuju tě, že v klubu gentlemanů ty bys nemohl ani obsluhovat výtah. Lůza tam nepatří a mohla by ctihodným návštěvníkům zkazit dojem už u vstupu. To už snad radši tu ženskou, pokud je normální.

   1. :D ale nebojte, za dva dny se oklepe a bude plácat dál…

   2. Bejvávalo, ale nejn – už zase je. Za jedné podmínky: dát si Sputnik Team do ignoru. Pak z diskuse zmizí 50% příspěvků a ty zbývající jsou úplně normální, plodné, nezřídka objevné, a tak dále.

 4. Conclusion:
  Bul jednou jeden fanaticky zastance mainstreamu (aka Banikovec), ktery dospel k nazoru, ze je natolik Vyznamny, Osviceny, Inteligentni a povsechne vubec Nadclovek, ze udela Velkou Analyzu, aby konecne dokazal Nasi Pravdu a naveky umlcel vsechnu Konspiraci.

  Sam o tom mluvi, kdyz svou agitku vydava za „vyváženou analýzu současné situace v Sýrii, nepodléhající konspiračnímu vidění“, přičemž ta vyváženost je asi jako u excentru.

  Mimochodem, když už jsme u mainstreamu, mainstream NIKDY NEPODAVA komplexni analyzy, a to ze dvou duvodu, zaprve propaganda funguje na urovni prvni signalni soustavy, tedy pocitu a hesel, nikoliv abstraktniho mysleni a druhak pokroucene propagandisticke komplexni analyzy maji tendence velice rychle naraz na nesoulad s realitou, jak uz se napriklad presvedcil Hitler, kdyz chtel vedecky dokazat nadrazenost arijske rasy a vedecky nadefinovat, jak se pozna Zid.

  Tim pan Ocas udelal mainstreasmu medvedi sluzbu, protoze rozvinul diskuzi k tematu, ktere nemohl udrzet. Ten slunickove spravny dialog totiz vypada asi takhle:

  A:Assad must go !
  B:Ale proc, jeho sekularni stat byl uspesny, nikoho nenapadal, lidi ho zvolili
  A:Assad must go!! Pouziva chemicke zbrane
  B:Ale ty chemicke zbrane pouzila ISIS, propasovali je dokonce pres Turecko, sami Turci to priznali
  A:Assad must go !! Skodi americkym zajmum a porusuje lidska prava a demokracii
  B:Ale Amerika nesousedi se Syrii, nebyla zadna rezoluce OSN, ze by USA mely pravo okupovat Syrske uzemi a ukazuje to, ze USA naopak podporuji ISIS dodavanim zbrani a informacemi z vojenskych satelitu, pokud nepocitam fakt, ze cas od casu „omylem“ vybombarduji syrskou armadu
  A:Assad must go !!!! Vrazdi civilni obyvatelstvo
  B:Ale Assad je jediny, ktery de facto bojuje proti ISIS a chrani civilni obyvatelstvo, zatimco Saudska Arabie, USA a spol. naopak ISIS vyzbrojuje
  A:Assad must go !!!!!! Nevede dialog s opozici
  B:Ale to je prave umirnena opozice, ktera nevede dialog s Assadem a jako prvni pozvedla zbrane, za vydatne podpory Zapadu (presne podle scenare barevne revoluce
  A:Assad must go a hotovo. Jedine USA jsou schopny rozpoznat, kdo je dobry a kdo ne a dorby je ten, ktery slouzi US zajmum.
  B:No comment. Jinymi slovy Rotthschild zatim nema v Syrii centralni banku a neskutecne ho to sere.

  Aneb kampak na vypatlanou mainstreamovou ovci s logickym uvazovanim.

 5. Zrg1:
  V ČR mainstream nepodává nejen komplexní analýzy ale ani jednoduché analýzy. Dokonce se jak čert kříži vyhýbá čemukoliv, co by nějakým vyšším myšlenkovým pochodem, nedej bože jednoduchou analýzou typu 1+1=2, jen nepatrně zavánělo. Primitivní výkřiky a tupá hesla proti kterým byly ty bolševické hesla vrchol kreativity a invence.

  Začalo to už věcmi jako „pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“ a pokračovalo to tržně-komsomolskými perlami o neviditelné ruce trhu a o utahování opasků (vyhrnem si rukávy až se kola zastaví, hej rup! kupředu pravá, zpátky ni krok!).
  To o pravdě a lásce je extrémně zajímavé právě z hlediska manipulace masami skrze emoce. Pravda, láska, kdo by je neměl rád? Lež a nenávist, kdo by je měl rád? A kromě psychopatů a sociopatů chce každý aby ty první vítězily nad těmi druhými.
  Ale když tam započítáme slovíčko „musí“ tak se z celé věci stane bezobsažný alibistický blábol na úrovni děsného popěvku „je naprosto nezbytné aby nebe bylo blankytné“.

 6. Ještě perlička k Íránu: stejně jako v Sýrii* tam dělá vlké potíže sucho a mizerné hospodaření s vodou. Írán si totiž žije nad poměry, devastuje půdu pětiletkami které způsobují erozi a neustálé zmenšování úrodné plochy, a tedy nastávají opět rostoucí ceny jídla a exodus farmářů: podle varování škarohlídů se může jednat až o [b]50 milionů bezprizorních venkovanů[/b], což je ještě řádově větší masakr než v Sýrii.
  Do toho se vláda a duchovenstvo snaží zrychlit populační růst aniž by zajistilo potřebné zdroje, což hrozí průšvihem obrovských proporcí.
  No a nebo se již Írán rozhodl ty zdroje sebrat zdaramo u sousedů…

  https://en.radiofarda.com/a/iran-water-crisis-serious-soil-erosion/28914002.html
  http://www.defenddemocracy.org/media-hit/amir-toumaj-the-dire-consequences-of-irans-water-crisis/

  _________
  *viz posty covera předtím než skončil – něnějaká vlna několik let trvajícího sucha, které vyhnalo miliony farmářů do měst, radikálně zvýšilo ceny potravin a vyrobilo „sud se střelným prachem“ který pak Assadova tajná služba, která nepochopila že se situace změnila a terror už nefunguje pro pacifikaci, ale naopak pro nepokoje, zažehla diletantskou operací s exemplárním mučením mladistvých sprejerů.

  1. Jo a Revoluční Gardy si z plezíru a PR staví přehrady, které vše zhoršují – např. rozpustí ve vodních tocích sůl, která je kontaminuje až k nepotřebě. A krom toho vypouští do řek kontaminanty i průmyslové podniky IIRG, protože na Gardy se přece nějaké regulace nevztahují, co si to dovolujete.

   Člověk prostě musí Solejmáního hochy milovat. A což teprve íránští farmáři, kterých je prý bezprizorních již 25 %…

 7. Správně je to ,,divide et impera“, jak to řekl Filip II. Makedonský. A pozor neplést si s Caesarovým ,,divide ut regnes“. :-)

 8. Přečetl jsem jen výpis zemí, víceméně jeden nesmysl za druhým. Konflikt v Sýrii sleduju téměř od začátku a je nejlépe zdokumentovaný díky tomu, že informace nepřinášejí novináři, ale normální lidé. Existuje spousta ověřených zdrojů. Pokud se vám nechce procházet Twitter, informace se shromažďují na více místech např. https://www.reddit.com/r/syriancivilwar/, https://syriancivilwarmap.com/ nebo se dají vygooglit i česká fóra. Dříve byli informace na Liveleak.com, ale tam to dost upadlo.

  1. Hm. Já rozhodně nejsem na tuto problematiku ani zdaleka odborník a jako první upřímně přiznávám, že mi může spousta věcí unikat; nicméně tento článek se mi zdá být velmi dobrý a přesný. Račte mít nějaké konkrétní výhrady vůči faktům hypotézám, jež uvádí? Jaké?

   1. Přečetl jsem to celé a mírně to poupravím, není to jeden nesmysl za druhým, autor to shrnuje dobře.

    Nesouhlasím s:

    Írán – vnitřní situace v té zemi není zrovna jasná a že by měl Hezbollah někdy ovládnout Sýrii? To je úplně přitažené za vlasy. (Kvůli tomu jsem to předtím přestal číst)

    Vládní síly, i přes vysoké ztráty (dezerce, padlí, tj. asi 1/3 předválečného stavu) je stále Syrská armáda bojeschopná proti svým nepřátelům. V poslední době zejména díky zcela zásadnímu zkrácení fronty, snížení počtu oblastí kde se bojuje, osvobození obležených měst (Deir ez-Zor) a s ukončením operací proti Islámskému státu na východě. Dostávají z Ruska novou výzbroj atd. I když k tomu nebylo daleko tak se armáda nikdy úplně nezhroutila a všechny složky armády, tj. pozemní síly, letectvo atd. fungují. Je to vidět např. na nynější operaci u Damašku, kde jsou schopní soustředit poměrně velké množství sil a točit rezervy. Situaci v té zemi asi nemá moc smysl popisovat, po 7 letech občanské války, žádná sláva to nebyla ani předtím. Každopádně je jasné, že vláda zvítězí (byť za silné podpory spojenců) a protivládní síly nemají šanci, což je stále ústřední bod konfliktu a čímž se vyřeší většina těch proxy válek. Tj. dle autora zcela odepsaný Assad s armádou žoldáků vyhraje válku.

    USA – zcela v Sýrii pohořeli, jediné co se jim povedlo bylo nedávné zabrání cenných ropných polí za pomoci Kurdů na východě země (oblast Deir ez-Zor). Trump má tak v ruce určitou páku. A hlavně pochybuju, že se Američané vzdali ambicí v tomto regionu jak autor naznačuje.

    Rusko – to žádná velká záhada není, klasicky nechtějí, aby nebyl Assad ani moc slabý a ani moc silný, chtějí zachovat integritu Sýrie, nechtějí se pouštět do konfliktu s Tureckem, které jim sestřelilo letadlo a ani s nikým jiným.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017