Svatební dopis od finančního úřadu - zpět na článek

komentářů 55

 1. Holt to bude chtít sepsat i FSM pro svatebčany.

  1. https://pravniradce.ihned.cz/c1-65947650-financni-urad-na-lovu-danovych-uniku-vime-jake-figle-pri-vysetrovani-vyuziva.

   Největší problém je, že na zahájení daňové kontrolu finančák dostává (nepřímo) čím dál delší lhůtu (§ 148 DŘ). A finančáci si umí schovávat doklady a hledat v nich rozpory – např. když jsem v minulosti (např. jako svědek) byl moc aktivní a navykládal/napsal jsem na FÚ i to co jsem nemusel, tak nyní těžko obhájím, že to nebyla pravda.

 2. Počkat, tohle je jako fakt reál? To si děláte prdel ne?

 3. len pozor kikoťi, prídu aj dane za to že ste si opravili strechu sami alebo pokopali záhradku, a keď vám pomáhal synátor tak ešte aj pokuta a možno basa za detskú prácu… ergo, každá čiňosť musí byť zdanená, však keby si každý všetko robil sám, z čoho by žili štatni zločinci?

  takže ozaj všecia kradnú

 4. Já to chápu, jako snahu o zvýšení výběru daní.
  Skutečností ale je, že svatbu si málo kdo udělá v hospě, kterou našel náhodně ve „Zlatých stránkách“.
  Takže bych měl poskytnout podklady ke kontrole známého nebo toho, kam jsem byl doporučen.

  Jednou jsem někde nechtěně vyslechl rozhovor (pro CTHH a jiné fízly zdůrazňuji, že ony bavící se občany neznám) přibližně následujícího znění:
  „Já bych i platil daně, ale kdyby je stát necpal cikánům, neziskovkám co nám sem tahají araby a hlavně je nerozkrádal v debilních investicích. Kdyby stát investoval úspěšně do vzdělání, infrastruktúry, zlepšování sociální péče a hlavně to bylo vidět, tak bych platil jako mourovatý.“
  A ten druhý řekl něco v tom smyslu jako: „To je jasný, pičo …..“
  a dál už nic nevím protože se vzdálili.

  1. Tak podobnyhovor jsem vedl ja s kamaradem:

   – „…rozumis, kazdej chce dane vojebavat, ale aspon je fajn, kdyz vis, kam to tece“
   – „mmm… tak to ja bohuzel nevim. Dane mi optimalizuje poradce, plus jsem si to podnikani nejak poresil za ty roky sam, ale vic se s tim carovat legalne neda a vubec nemam paru, co vsechno vlastne z tech vsech dani financuju, protoze se ruzne tvrdi, jak to a vono je z EU dotovany, takze prase se v tom vyzna…“
   – „normalne, kdyz zaplatim dane, tak z te mistni mi prijde vyuctovani, kolik jsem prispel na hasice, kolik na policii, kolik na mistni skolu, samospravu,… je to takova dlouha nudle, muzu ti to poslat“
   – „neser. Tady nejsme v Missouri, tady jsme v zaflusanym Cesku…“

 5. Je to fakt trápne, robiť vinníka Babiša. Babiš z princípu JE VINNÝ , ale ktorýkoľvek politik z terajšej opozície by pri svojom fungovaní vo vláde robil rovnaké kurvárne. Spoločenský systém, ktorý dáva moc do rúk skupine ľudí , a umožnuje tejto skupine škodiť iným a okrádať iných – je gaunerským systémom. A je už iba z rozhodnutia ovčanov – koho delegujú do tej skupiny gaunerov – politikov.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!