sTOP09 ještě jednou

Featured Image

Politický subjekt TOP09 se nás snaží přesvědčit, že oni jsou ti správní, neúplatní, odpovědní. Dobří hospodáři a tolik potřebné nové tváře. Tak se na to podíváme.

Zásady, ne výsady!

Největší hovna plavou v žumpě hned nahoře. Schwarzenberg je jistě zvláštní osoba. Většinou jej vídáme ignorantsky se rozvalovat ve sněmovně, kde občas usne a jeho nekritičtí příznivci  jej za to ještě obdivují. Asi byl po nějakém mimořádně namáhavém tahu. Na schůzkách skupiny Bilderberg ale asi moc nespal. Schwarzenberg nebyl nikdy s to svoje angažmá v této okultní skupině vysvětlit. Volič TOP09 se může zamyslet nad otázkou, zda bude knížecí parazit v parlamentu pracovat skutečně pro něj, nebo pro new world order. Okouzlující video s panem knížetem najdete zde.

Bereme. Víc než si myslíte.

Nosným pilířem programu TOP09 je boj s korupcí. Když Miroslav Kalousek řekne, že bude bojovat s korupcí, nelze k tomu vlastně už nic dodat. Je to stejné, jako když velký jedlík prohlásí, že bude bojovat s obezitou tím, že sní všechny hamburgery ve městě. Je to prostě bezprecedentní ukázka osobního nasazení. Protože člověk, kterému půjčoval peníze zastřelený švagr a který vydržel tolik let na ministerských postech beze stínu podezření, je automaticky tím nejčistším mezi čistými.

Známý šíbr, bývalý poslanec za korupční KDU-ČSL Ladislav Šustr, ožíval ve sněmovně ze své poslanecké letargie zpravidla tehdy, když se hlasovalo o dotacích při známém „porcování medvěda“. Vynikal nadprůměrnými dovednostmi při shánění peněz pro lidoveckou tělovýchovnou organizaci Orel a při obhajování zájmů firmy Sazka ve sněmovně. V určitém okamžiku zatoužil tento protřelý lidovec po tradici, odpovědnosti a prosperitě. S jeho kamarádem Kalouskem stál u zrodu TOP09. Bohužel se nachomýtl k jednání, při kterém mu novinář MF DNES přestrojený za lobbistu – majitele lokální sítě heren nabídl milionový úplatek, když zabrání novele zákona o loteriích. Poté jej TOP09 ze své kandidátky stáhla a Kalousek se tvářil, jako by Šustr nikdy neexistoval. Pravé kouzlo této příhody vynikne, když si zkusíte představit, jak by to dopadlo, kdyby lobbista byl skutečný.

Mám za sebou 65 let poctivě prožitého života naplněného prací, za kterou se nemusím stydět. Chci mít stejný pocit i ze závěru své politické kariéry“, prohlásil zmr. Šustr, když mu TOP09 sbalila kufr. No nedali byste mu pětikorunu? Vypadá to, že se nyní již bezprizorní Šustr pokouší vydolovat z Orla peníze, které do něj z našich kapes napumpoval.

S podporou starostů

TOP09 se holedbá, jak se těší podpoře Starostů. Tím se chce říci, že koaluje s jakýmsi korupčním spolkem, který starostové kdysi vytvořili a který má znaky politické strany. To je samozřejmě významný signál. Když pomineme korupční topgun v Praze, na většině radnic se kšeftuje s kamarádíčkama. Starostové v tom taky jedou.

Jedním z nich je zmr. Vladimír Bařinka, starosta Moravských Budějovic a číslo 2 kandidátky na Vysočině. Dříve poslancoval za ODS, nyní vlastní spolu se synem firmu TKS, která si pronajala sportovní areál v nedaleké Litohoři na třicet let za symbolickou cenu. Do tohoto sportoviště plynou skrze milionové dotace peníze daňových poplatníků, při dělení medvěda asistoval již zmíněný Šustr.

Zmíněný Bařinka se stal populárním ještě v jednom ohledu. Svoje město zapojil do korupčního projektu Bezpečná města. Funguje to tak, že si obec pronajme od společnosti Czech Radar měřiče rychlosti, těmi měří rychlost vozidel a vybírá pokuty, jejichž podstatnou část odevzdává zpět Czech Radar. Obec nese administrativní náklady spojené s přestupkovou agendou. Pochopitelně, aby celá akce byla profitabilní, je nutné radary umístit tak, aby změřily co nejvíce řidičů, tedy například pár metrů za ceduli „začátek obce“ nebo pár metrů před ceduli „konec obce“, a to nejlépe na přehledné a přímé úseky (jinak by tam nikdo nejezdil rychle, že). Přesně tak to také zařídil Bařinka v Moravských Budějovicích. Jeho finanční očekávání byla enormní. Bařinka popsal funkci a přínos radarů takto: „Místní o tom budou vědět, pojedou pomalu, má to být past na neukázněné přespolní řidiče.“ (Žďárský deník, 29.5.2008.)

Skutečně chceme v parlamentu lidi, kteří mají zálibu ve vytváření pastí na občany? Na něco takového už musí být zvláštní povaha, někdy se tomu říká zmrd.

Úředníci sobě

Na kandidátkách TOP09 je udivující další skutečnost. Neobyčejné procento kandidátů tvoří osoby, které již nyní pracují pro stát. Na jihočeské kandidátce je 10 z 22 kandidátů již nyní placeno ze státních peněz, jsou úředníky, poslanci, učiteli, starosty. Na západočeské kandidátce jakbysmet. Jak mohou tito lidé zastupovat zájmy voličů, když od rána do večera zobou státu z ruky? Jaké budou jejich postoje ve věcech snižování byrokracie, řešení přebujelosti státní správy, úspor, zadlužování ČR? Vždyť v mnoha případech nic jiného celý život nedělali, než budovali, upevňovali a rozšiřovali Systém.

Jsme dobří hospodáři

Drzost, s jakou TOP09 poslala lidem domů složenky na státní dluh, který navíc někteří představitelé TOP09 stačili svojí předchozí činností v centrálních orgánech spoluvytvořit, není třeba rozsáhle komentovat. Zmrdostrana na to také patřičně doplatila a nenašel se nikdo, kdo by tento krok ocenil.  Je to prosté a hodně lidí to naštěstí pochopilo, TOP09 a její exponenti byli jedni z těch, významnými z těch, kteří tu sekeru udělali. Škoda, že těch složenek odeslali tak málo, z mé sociální sítě jí například nedostal nikdo.

Jak hlasují poslanci TOP09, když jde o vaše peníze? Zajímavou ukázkou jsou elektronické jednotky místo dálničních kupónů: Systém zdraží používání dálnice, protože si každý bude muset koupit jakousi krabičku. Hlasování je zde, zmr. Kalousek hlasoval pro dálniční viněty, Parkanová pro, zmr. Severa se zdržel. Vypadá to, že si firma Kapsch našla jiného koně, protože ten minulý lidovecký chcípnul za jízdy. Dodatečné náklady se odhadují až na 12 miliard korun, vzpomeňte si na to, až nám zase pošlou složenku.

Daň z nemovitosti? Výběr této daně byl skoro tak drahý jako příjem z ní, od lidí se tedy vybírala daň proto, aby se mohli zaplatit úředníci, kteří ji vybírají. V zásadě existovala dvojí cesta – zvýšit daň nebo ji zrušit, i s těmi úředníky. Jak se rozhodla TOP09? Hádáte správně, první alternativa. Kalousek ANO, Vlastička Pandur Parkanová ANO. Tady už nám složenka od TOP09 přišla.

Zvýšení spotřebních daní neboli pokus vymačkat z citrónu ještě více? Kalousek = ANO.

Biosložky v palivu? Už nás to všechny stálo nějaké peníze a nic jsme za to navíc nedostali. Vzato do podstaty, tak, jak nám to EU nařídila zavést, je to úplně špatně. V úplně prvním hlasování: Kalousek = ANO. I tady jsme již účet TOP09 platili.

Na druhé straně jsem nenalezl vůbec nic, žádný návrh zákona, žádné hlasování, kde by se dosud poslanci TOP09 pokusili ušetřit. Maximálně se pokusili nevydat víc. Nosnou teorií TOP09 zřejmě je, že opravit děravý kýbl jde tím, že do něj lejeme víc vody. Kdo by chtěl dát tomuto kleptosubjektu hlas jen proto, že je přesvědčen, že budou dobře hospodařit, pak by to měl okamžitě přestat hulit.

Schwarzenbilderberg – osobní analýza

Sledoval jsem chování a vystupování pana knížete v televizním pořadu Hydepark. Hydepark je jeden z nejkvalitnějších pořadů, nejde ho dost dobře cenzurovat. Ukáže, co v kom je. Bez mediálních agentur a poradenských týmů.

Výsledek: člověk s nízkou přirozenou inteligencí, jinak řečeno hlupák. Naučil se nebo někde odposlechl určitou ustálenou sadou hlášek, se kterou před průměrnou skupinou posluchačů se ctí obstojí. Pracuje s osobitou výrazovou komikou, kdy ke slovům přiřazuje staromilsky znějící přívlastky. Téměř každé podstatné jméno vylepšuje přívlastkem, takový malý zmrdí bonus. Kdyby půl hodiny mluvil, stejně by nic neřekl. Používá ustálené fráze, dovede z nich poskládat celé věty, to je základní dovednost politika. Je jako spray s polyutretanovou těsnící hmotou, leze z něj obrovský objem pěny, ale jen málo materiálu. Zdá se, že nemá v sobě ani tolik slušnosti, aby nechal redaktorku domluvit, ale to je jinak. Patrně o odpovědích nepřemýšlí, má je připravené dopředu a jen je tahá ze šuplíků, když dostane otázku a najde šuplík, tak má takovou radost, že to hned musí vybalit, aby mu to neuteklo. Pokud má improvizovat, neuvěřitelně zpomalí. Průměrně zdatný diskutér, který jde po faktech, by ho smetl jak hovno z lopaty, protože není natolik bystrý, aby udržel průměrnou dynamiku diskuse. Při jednáních v běžné komerční sféře by naprosto propadl, bůhvíproč je tedy v politice? Vysoká sociální inteligence, je mimořádně vemlouvaný, vydyndal by z jalové krávy tele. Skutečnost, že je jen pimprle, které má mediálně reprezentovat Kalouskovu kleptostranu, mu očividně nevadí, patrně nevyhledává peníze, ale popularitu a možnost vystupovat na veřejnosti. Měl by méně chlastat. V hospodě by s ním byla legrace, ale to je bohužel všechno.

Celkově

Nejznámnější korupční veličiny v této zemi se nepochybně pokusily o mistrovský kousek: Založit stranu, která se vymezuje proti korupci. Osoby, které se aktivně podílely na zadlužování ČR, posílají lidem složenky k úhradě dluhu, který oni sami nadělali. Kocourkov live. Osobně si myslím, že TOP09 je úřednický projekt (viz článek Autonomní byrokracie), který existuje jen proto, aby parlamentní cestou zajistil větší výběr daní a bylo z čeho financovat byrokratický establishment.

Nechť záchodová mísa je naší volební urnou, pokud jde o TOP09.


22.05.2010 D-FENS

 

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
324x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!