Sto let páchání dobra - zpět na článek

komentářů 139

 1. Prečo im to stále žerú? A k tomu na Západe?

  Nuž, to sa kulturmarxistickým dedom a ich učeníkom podarilo po celoživotnom tliachaní do vetra zblbnúť koncom 60tych (na „protivietnamskej“ zápletke, ešte aj to „makelovenotwar“ im dodal propagandista Marcuse) celú prvú generáciu masového študenta (zväčša zbytočných pseudohumanít) na červeno, a to tak dokonale, že zhulené deti kvetov tak strašne protestovali proti establišmentu až sa ním stali… a ten svet aj tak vyzerá.

  Presne ako to naplánoval kulturmarxistický praotec Gramsci (aj to len preto že sa nudil v base podobne ako istý Adolf H. a škrabal pamflety – keďže ho mäkkýšsky režim rovno neodbachol, ako by to urobili oni s oponentmi).

 2. Očekával jsem něco jiného. Jakési jiné hodnocení. Ona ta revoluce by nebyla kdyby. Ten Marx by nepsal to své … kdyby. A tak by se dalo pokračovat. Vzniká to tím, že lidé, (spousta lidí) jsou na něco nasraní. A v tom je ten problém. Před chvílí jsem se díval na dokument s názvem Balkánská past (WARTV). Je to pohled na vznik 1 SW z Ruské strany. Myslíte si, že ten svět byl před 100 léty lepší? Stačí jenom číst historii válek. Těch co byly před těmi velkými. Hlavně proč ty války byly.

  1. Zkuste si položit otázku trochu jinak. Myslíte si, že svět se stal lepším s marxismem? Bez zbytečného rozebírání situace před sto lety se z toho dá snadno implikovat i odpověď na Váš původní dotaz.

   1. Zkuste si položit otázku trochu jinak:
    Myslíte, že se svět se může stát lepším s vytvořením jeho libovolného popisu?
    Jak se pozná, že se svět stal lepším?

    1. 1) ne, nebo otázce dobře nerozumím
     2) pokud se stane horším tím, že přibude scestná ideologie, lepším by se naopak měl stát pokud nějaká taková zcela zmizí

     1. Ad 1) Správně, takže rozumíte.
      Ad 2) Takto formulovaná odpověď na jednoduchou otázku je divná.

      1. No s tím už se budete muset smířit, že na některé otázky nejde relevantně odpovídat jednoslabičně. Myslím, že smysl odpovědi je zřejmý.

   2. Miloslav Švandrlík, Černí baroni, dialog por. Troníka s por. Hamáčkem. Na téma podělaného světa, když chce Hamáček opustit útvar.

 3. Neomarxisti na to maj krásnej a nerozbitnej workaround – všichni předešlí zatím Marxe nepochopili správně (a možná ani Marx sám).

  1. To mě trošku připomíná jednu úspěšnější ideologii která se moudře náboženstvím prohlásila ihned v počátku.

  2. To mi pripomina –
   Jaky je rozdil mezi komunistou a antikomunistou? Oba cetli Marxe, ale antikomunista ho i pochopil.

  3. jinak ten workaround je jinak – Myslenka je dobra, ale lidi to kazej. Neomarxisty bych do toho netahal, to je jen takova modni nadavka. Neco jako pro Rusy fasista. Nikdo poradne nevi co to vlastne znamena, ale zni to patricne uderne.

   1. „Neomarxista“ byl původně velmi precizní pojem, který se bohužel stal nadávkou v okamžiku, kdy si Lidové Masy všimly že existuje korelace mezi jimi nenáviděnými politiky (Clintonová) a pojmem „neomarxista“ a „logicky“ z toho vyvodily, že „každý, kdo se Lidovým Masám nelíbí je neomarxista, Q.E.D.“

    Politologicky se jedná o ten Marcuseho fázový posun, kdy tento německý soudruh dokázal abstrahovat z Marxových teorií obecný princip a aplikovat jej do nových reálií. V maximální možné zkratce se dá neomarxismus vystihnout nějak takto:

    Marxismus je učení o tom, že vždy existuje utlačovaná a utlačovatelská třída. Jest ovšem dějinně nevyhnutelné, že utlačovaná třída povstane v revoluci, svrhne utlačovatelskou třídu a než nastolí ráj na zemi, nechá bývalé utlačovatele okusit terror jako pomstu za léta útlaku.

    Kdo je utlačovaná, kdo je utlačovatelská třída a co je útlakem jsou ovšem všechno proměnné.

    Marx si myslel, že se jedná o dělníky-vs-kapitalisty, jenže to se na Západě ukázalo být chybou neboť kapitalismus nevyvratitelně zvedl životní úroveň dělníků a ti proto zradili revoluci.

    Vyjdeme-li ale z premisy Lukácse a Gramsciho, že útlakem je křesťanská kultura, inherentně vzdorující marxismu, a západní imperialismus, potom jasně vidíme, že každý koho kdy praštila mainstreamová americká křesťanská kultura White Anglo-Saxon Protestants je utlačovaná třída a WASPové a tedy i USA jako takové jsou utlačovatel, který má dostat přes držku. No a koho USA a protestanti utlačovali? Komunisty, homosexuály, muslimy, černochy, asiaty. Takže kdo nenávidí USA je náš přítel, kdo nenávidí křesťany je náš přítel, a WASPové musí zakusit terror LGBTXYZ, kohokoli ne-bílého, kohokoli anti-křesťanského s výjimkou ateistů a kohokoli z Afriky.

    Tím máme rozdané nové role nových proměnných v novém marxismu a Let the fight begin.

  4. Kdo četl třetí díl Kapitálu, tak pochopil, že ani Marx sám nepochopil marxismus. Celý třetí díl je takové světlo na konci tunelu, které představuje delirium tremens. Od té doby to přebírají Hollywoodští lachtani neustále dokola (asi jen ti pochopili marxismus v celé jeho kráse): děj kulminuje zcela neřešitelnou situací, z níž neexistuje racionální východisko, a pak se stane… zázrak!
   Marx dva díly po po pětistech stranách popisuje provázanost a nezastavitelnost dějinného vývoje, aby ve třetím díle nastalo „štronzo“, svět se zastavil, hloupí se stali chytrými, chamtiví se stali skromnými a zlí se stali dobrými… a cvak – nastal socialismus!

   Mussolini sice původně byl marxistou, ale díky svému IQ vyššímu než 80 již v poměrně mladém věku pochopil nesmyslnost společenského vlastnictví výrobních prostředků, takže v dospělosti již svůj fašismus definoval jako “náboženský světový názor, který je vyšší než jednotlivec, a pozvedá ho k uvědomělému členství duchovní obce. … Je zaměřen proti klasickému liberalismu, protože ten vznikl z potřeby reakce proti absolutismu a splnil své dějinné poslání tím okamžikem, kdy se stát přetvořil právě v národní povědomí a v národní vůli; liberalismus negoval stát v zájmu jednotlivce… Mimo stát neexistují ani jednotlivci, ani skupiny (politické strany, svazy, odbory, třídy). Proto je fašismus proti socialismu, který nechává dějinný vývoj ustrnout v třídním boji a nechce nic vědět o státní jednotě, která stmeluje třídy v jednu jedinou ekonomickou a morální realitu. Proto je fašismus také proti organizování podle tříd. Ale v rámci státu, který uspořádává skutečné požadavky, z nichž odvozují svůj původ socialistická a odborářská hnutí, fašismus požaduje uznání těchto požadavků a přivádí je plně k platnosti v korporativním systému zájmů, usmířených ve státní jednotě. Fašismus vede k rozhodnému odmítání oné doktríny, která tvoří základ pro tzv. vědecký nebo marxistický socialismus, doktríny historického materialismu, podle které je nutno vykládat vývoj lidské civilizace jen na základě rozporů zájmů v různých společenských skupin a na základě vlastnictví či změny vlastnictví výrobních prostředků a nástrojů.” (kráceno).

   Holt, byl to taky debil, ale alespoň měl kousek mozku. Bohužel ti dnešní deprivanti budující EU nemají ani té nejmenší stopy po šedé kůře mozkové, a tak nejsou ani schopní jeho poměrně promyšlený a propracovaný, i když zcela dysfunkční korporativistický systém, alespoň napodobit.

 4. S tím soudruhem Stalinem to bylo trochu jinak – přítomní se ho tak báli, že ho nechtěli rušit ani při mrtvici. A když se na to nadělení dojel podívat Berija, tak se všichni shodli, že bude v zájmu přítomných lepší nechat soudruha Stalina, ať se zkusí vyléčit sám.
  Soudruhu Berijovi toto rozhodnutí jednoznačně prospělo, když ne zcela dobrovolně následoval příklad soudruha Stalina v samoléčbě střelných poranění ještě před koncem roku 1953.

 5. K poblematice dotčené v článku:
  Zajímalo by mě, co mají Velký skok a Kulturní revoluce společného s marxismem.
  Četl jsem několik poznámek k problematice a kupodivu mi u Kulturní revoluce nejvíce vyhovuje rozbor freudistický.
  (Okrajově lze připomenou i oněch biblických čtyřicet let.)
  Podle mého názoru byl Velký skok s marxovámi myšlenkami v rozporu, a to v úplném. Tedy z hlediska ekonomicko (to podtrhuji)-společenského.
  Stejně jako Velká říjnová socialistická revoluce.
  Perlička na závěr:
  Nedá mi to, musím zmínit roli Studentů v podobných počinech.
  Ať to bylo v Paříži, v Pekingu nebo v Praze.

  1. k té problematice, prvotní otázka zní , co má marxismus společného s Marxem,?

   1. Máte pravdu, děkuji za upřesnění.
    _______________
    Zapomněl jsem na doporučenou četbu: Neuvěřitelný vzestup Alfreda Uruka (Ivan Vyskočil, Praha, 1963)

   2. Delirium tremens a syfilis.

  2. Ad role studentů: připomeňme si, co znamená arabské slovo tálib, množné číslo tálibán…

   1. Přiznám se, že mě v té souvislosti napadl jen Péšavár, ale zdálo se mi to místopisně trochu mimo.
    (Když jsem se zastavil u těch metropolí na „P“.)

   2. Tálibánci jsou jen užiteční idioti pákistánské rozvědky, která je faktickým držitelem moci ve státě a považuje Afghanistán za své výsostné území, které je nutné infikovat radikálním islámem jako antidotume aby v něm nikdy nemohla mít vliv hinduistická Indie. Proto Pákistán otevřeně a nadrzo podporuje terorisstické skupiny jako síť Hakání, Laškar-e-Tajíb a neoficiálně i Taliban.

    Taliban přitom vznikl jako dálniční bojůvka nedoučeného vesnického blba Omara, který byl financován nejdříve místními obchodníky aby vyřídil banditské gangy a potom právě pákistánskou rozvědkou která mu dodala zbraně, „poradce“ od pákistánských zvláštních sil, bojovníky a občas i nějakou tu dělostřeleckou nebo leteckou podporu.

    Ale pointa je samozřejmě správná: studenti jsou optimální revolucionáři protože jsou jasánkovsky nadšení, přitom nemají žádné zkušenosti a rozhled a přitom jsou přesvědčeni, že protože studují (resp. jsou vystaveni jednostrannému toku informací ze zpravidla jednostranných zdrojů), sežrali všechnu moudrost světa, nemohou se mýlit a jsou nositeli Pravdy.

    1. Děkuji. Jako aktivní student z listopadu 1989 bych řekl, že to nějak tak bude.
     A na otázku, jak mohla jména jako Havel, Mlynář, Kohout Uhl či slova jako Charta, Listina základních práv a svobod člověka či prognostický ústav AV uniknout pozornosti jindy až neuvěřitelně precizních a bedlivých cenzorů socialistického rozhlasu, televize a tisku, mi bylo 8. prosince 1989 na kolejích Jižní město odpovězeno pěstí do držky.
     Inu, každý sám osudu svého strůjcem jest.

 6. Ctrl+c ctrl+v z nějaké příručky oficiálních blábolů sepsaných těmi, kdo se živí přepisováním dějin.

  Ani zmínka o tom, že revoluce v rusku byla financovaná a řízená ze západu a z USA, včetně školení budoucích pejzatých agentů čeky s Trockým-Bronštajnem v čele. Pak by se totiž zvědavec mohl začít ptát, koho že to ti soudruzi bankéři z USA školí a financují dnes a proti komu. Když si uvědomíme na to co se děje v evropě poslední 3 roky, tak dostaneme jednoznačnou odpověď.

  Že byla většina vedoucích činitelů tohoto hrůzného režimu židovského původu, včetně velitele vyhlazovacích gulagů, to bylo dávno prokázáno. Dokud tedy tito pejzatí vraždili a mučili řadové Rusy, tak šlo o „normální průběh revoluce“ s nějakými těmi zanedbatelnými colateral damage. Jakmile se však dostal k moci ten zakrslý gruzínec, kterého fakt dost štvalo že mu vyvražďují jeho národ, a začal do gulagů a na popraviště posílat právě ty pejzaté košer tyrany kteří se dopouštěli hrůzných zločinů na Rusech, tak najednou nastalo strašné kvílení, jak je ten režim zločinný a jaká je Stalin zrůda. A to kvílení pokračuje dodnes, čehož je příkladem právě tento článek.

  1. Tak, tak soudruhu. Rusové za nic nemohou, to ti zlí kapitalisté a Židi ze západu jim ten bolševismus importovali. Kdyby nebylo toho zlého Západu a Židů, bylo by dnes Rusko synonymem pro slov „Ráj“. Výš soudruhu, pořád nechápu proč se podobně zhovadilé myšlenky dokáží udržet 70 let tam, kde ho vlastně vůbec nechtěli. Komouši se snažili všude, i v západní Evropě( Itálie, Francie…), ale pouze v zemích jako je Rusko se drželi jako hovno košile několik desetiletí.

   1. Kdyby nebylo toho zlého Západu a Židů, bylo by dnes Rusko synonymem pro slov „Ráj“.
    Zajímavá myšlenka, dokázal byste ji alespoň tochu rozvést?
    Popis procesu přerůstání samoděržaví v Ráj by byl velmi zajímavý, výš, soudruhu?
    (K tématu si nelze nepřipomenout Masarykův popis návštěvy L.N.Tolstého.)

   2. Cela slavna VRSR byla tak „velka“, ze uz 20 km od Petrohradu o ni tehdy nikdo nemel sajn. Podobne, jako parta nacionalistu u nas, za vydatne podpory zapadu, ukrojila kus Rakouska a prohlasila ho za samostatny stat, tak jeden plesoun, za vydatne podpory zapadu, vykoupal Romanovce v krvi.

    Az potud bylo vsechno koser. Zbavit Rusko Romanovcu, aby se dalo rozparcelovat jako Severni Amerika, vypadalo jako dobry napad. Ostatne tehdy po vesnicich lidi zili skoro jako indiani, zatimco kultura (a sakra ‚nejaka‘ kultura) se drzela ve velkomestech, Francouzstina byla jazykem ruske slechty.

    Jenze se to pak zvrtlo, bolsani se ukazali v plne parade a mili Zidove utreli asi jako na Ukrajine ted.

    Bez financovani zapadem by zadna VRSR nebyla. Cele revolucni vedeni si vozidlo svoje sovetske prdele v poslednich modelech Fordu davno pred tim, nez vrazili svoje pracky do statni kasy. Takze zapad byl zcela neoddiskutovatelnym katalyzatorem. Ze mu to ale rychle prerostlo pres havu, bylo jasne v okamziku, kdy parcelovani Ruska se nekonalo a dokonce se bolsevismus zacinal sirit do Evropy a USA.

    Bolsevismus je jako E-coli. Kudy se siri, tudy to stoji za hovno. Jenze kdyby zapad nekrmil svoje kravy kukurici, na kterou jejich zaludky nebyly stavene, E-coli by nikdo neznal.

    1. Dulezite je, jak uz vedel maestro Goebbels, ze „Stokrát opakovaná lež se stává pravdou.“
     Coz v praxi definuje srackomet zvany Ceska televize, kterou by z fleku mohli prejmenovat na Goebebelsovu-Sorosovu televizi.
     Napriklad se dnes v zapadni propagande klade rovnitko mezi druhou svetovou valku a holocaust (ne, druha svetova opravdu NEBYLA ani zdaleka jen o vrazdeni Zidu, to byla jen drobna nepodstatna drobnost na celkovem obraze) nebo zapadni propaganda neopomene ocernovat Rusko ze vsechnu bidu sveta (vcetne Ukrajiny).
     A opet, kdyz jsme u tech stokrat omilanych lzi, udajna ruska „anexe“ Krymu je technicky vzato to same, jako kdyz NATO anektovalo Kosovo, pricemz Majdan pocital pro Krym se stejnou „svobodou“, jakou ukazala EU v Katalanii – pri nejlepsim by to skoncilo jen u gumovych projektilu a zatcenim cele mistni samospravy.
     Prinejhorsim jako na DOnbase, shazovanim leteckych pum na milionova mesta Doneck a Luhansk a ostrelovanim z Gradu.

     Co ovsem ceskemu trotlovi s mozkem pridratovanym ke Goebbelsovizi uz nedochazi – NATO neni tak silne, aby nas mohlo ochranit a nasich par tisic vojclu je takova trochu sirsi prezidentska garda a par olampasovanych politruku, ala ksindl Petr Pavel.
     Pokud se Putin nasere anebo Putina vystrida hardcore klika, ktera si nenecha srat od Zapadu na hlavu donekonecna, tak nase uzemi bude v ruskem drzeni behem 15ti minut – presne tak dlouho bude Rusku trvat, nez zlikviduji vsechna letiste a vojenskou infrastrukturu (coz jsou zhruba ctyri zakladny, ktere maji z hlediska NATO aspon minimalni bojovy vyznam – Caslav, Praha, Strakonice a letiste v Mosnove).
     Pak se bude cesky trotl hrozne divit, kam se podela ta neporazitelna americka armada, zatimco politici otoci o 180 a lidi jako Pavel a spol. zacnou oprasovat fraze typu „Zdrastvujte druzja“.

     Presne, jako to bylo s VRSR….

     1. Pokud jsem dobre cetl papiry, tak NATO se nezavazalo k tomu, ze nas bude tahat z pripadneho napadeni kymkoli a to vojensky. Pouze se clenove zavazali, ze pomohou v ramci svych moznosti a rozhodnuti. Takze treba nam shodi nejake zvykacky, nebo cokoladu. Vzhledem k tomu, ze Rusko je predstavovano jako zeme, kde lidi zerou travu, mohou v Pentagonu snadno dojit k presvedceni, ze bombardovani Rusu zvykackami by nepochybne vedlo k demoralizaci.

      1. Vsak kdyz Madarsko v 56tem, po stalinove smrti, zacalo povstani a nepsanym folklorem bylo podpalovat rusum tanky, ostrelovat jejich ambasadu v Budapesti, shodit Stalinovi sochu a zavirat a veset komunisty bez rozsudku, melo to vsechno stoprocentni podporu Zapadu, ktery to dnes lici jako demokraticke a mirumilovne povstani.

       Kdyz Rusum dosla trpelivost a obsadili Madarsko behem 6 dnu, pricemz oficialne zarvalo pouhopouhych 2.500 madaru a 750 Rusu (to je asi tak skore mrtvych behem 2. svetove za 6 hodin, takze zadna invaze, ale vicemene policejni akce) tak se NATO hluboce zamyslelo a usoudilo, ze nejlepsi bude natocit par propagandistickych filmecku, prijmout 200.000 uprchliku, ktere mohli zpetne nasadit jako agenty a nechat to radeji spinkat.

       Podobne i u nas v 68mem, akorat to uz stacilo Rusum jen 2 dny a uprchliku bylo nejakych 100.000 .

       Aneb poprve se spalit je hloupost. Opakovane spalit se je donebevolajici debilita.
       Ale zopakovat stejnou chybu potreti – co na to jako rict.

       1. Tak tak, Sovětskému tanku se nemá co kdo bránit, neboť je to Tank Osvoboditel. Co si to ti Maďaři vlastně dovolili, pošpinit takhle památku soudruha Stalina.

        1. Maďaři hlavně hodně rychle zapomněli, že byli v „horké“ fázi 2.světové války poraženi, z čehož pro obyvatelstvo obvykle plynou mnohé nepříjemnosti, které se v případě opakoveného konfliktu mohou i znásobit.
         Tedy byl-li tento neúspěšný, což se stalo.
         Jistě, jsou výjimky (The Mouse That Roared, 1959).

         1. Mam za to ze madari vobec nic nezabudli. Bolo im to denne pripominane biedou, nedostatkom prakticky vsetkeho. Obyvatelstvo na vidieku este ako tak prezivalo, ale mesta…pravda, aj ten vidiek dostaval zaberacku. Prateta spominala ze pokial zasoby neposkryvali, cerveni idioti boli schopni zrekvirovat este aj osivo urcene na buduci rok…
          Nie, madari na nic nezabudli. Sli zo zle riadeneho a chudobneho Horthyovskeho statu (munkat, kenyeret vagy viszsza a cseheket) do bolsevickej diktatury platiacej sialene vojnove reparacie ZSSR. Jednoducho boli zufali.
          Slovensko sa podobnemu osudu vyhlo vdaka SNP a hlavne vdaka zjednoteniu CSR.

          1. Zajímalo by mě, pokud již hovořím se znalcem poměů, v jaké míře a s jakým našením se pak Maďaři podíleli na batrské pomoci a zda na Slovensku zanechali okupační vojsko po vzoru Poláků.

          2. Bohuzial, tuto nemam info.

          3. Madari si ale za hodne problemu mohli sami. V ’38 prispechali pro svuj podil Sudet stejne, jako Nemci a Polaci. Tusim Nemci si vzali ani ne 60 % uzemi. Pak tlacili spolu s Dolfou na slovenskou vladu v breznu ’39, ktera se posrala a Slovensko se odtrhlo, cili prestala existovat CSR a Dolfa nemusel plnit zadny Mnichov.

           Kdykoli meli Madari prilezitost, zase koukali na Slovensko, co by se jim tam mohlo hodit.

           Chapu, ze bezny ovcan za to nemohl, ale uplne stejne bezny Nemec nemohl za svetove valky, ze.

          4. Iste. Prispeli k bordelu v strednej Europe velmi slusne. Akurat som si nie isty ci bol vobec nejaky tlak z ich strany potrebny na odtrhnutie Slovenska. Myslim ze tam si nasi predkovia vystacili sami.

          5. Nekdy pred rokem jsem cetl dost dukladny elaborat, jak to vlastne bylo nekdy od 10. brezna ’39 az po slavny 15. brezen ’39, kdy jsme se stali soucasti nemecke Unie.

           Co se pamatuju, tak Dolfa mel v planu roztrhnout Ceskoslovensko, aby se tim vyzul z Mnichovske dohody (ta se Ceska a Slovenska jako samostanych statu netykala). A tak tlacil na slovenskou vladu, pricemz byl domluveny s Madary, ze pokud se Slovensko neodtrhne, tak Slovensko napadnou tanky z Madarska. Slovenska vlada mela z Madarska zpravy, ze Dolfa neblufuje a Madari to pak potvrdili, ze si prijdou pro „svoje“ uzemi. Takze Slovensko se trhlo a dalsi vyvoj zname. Bez madarske pomoci by zrejme Dolfa nedosahl sveho, protoze Slovensko-Rakouska hranice neni dlouha a jeste je to samy mocal okolo reky Moravy.

        2. Ad Kodl_
         8.11.2017 v 14:26
         „Tak tak, Sovětskému tanku se nemá co kdo bránit, neboť je to Tank Osvoboditel. Co si to ti Maďaři vlastně dovolili, pošpinit takhle památku soudruha Stalina.“

         Ani hovno.
         Nic takoveho jsem nerekl. Ja jsem rekl, ze cesky debil spoleha na NATO, ktere se vysralo na Madary v 56tem stejne jako se vysralo na nas v 68mem, pokud pominu Chamberleinovu Anglii, ktera se na nas vysrala v 38mem, coz je dnes politicke tabu.

         Takze Mnichov se vesele zamlcuje, zatimco Goebbelsovize vysranym ceskym mozkum namlouva, ze jsme hen v tom NATO, tak se nemuze nic stat. No, to vidime v Syrii, jak se nic nemuze stat. US army je bez svych proxy z ISIS hotova a porazi je i asadovi hadrari a Hizballah.
         Oboji armady prevazne na tancich T72 a s migy21 v roli shazovacu improvizovanych bomb vyrobenych z hnojiva a cukru a to cele doplnene desitkami ruskych stroju v Latakii a sem tam prileti Kalibr ze stredozemniho more. To je cela proassadovska koalice v Syrii a cele NATO se muze zesrat strachem.

         Ted si predstavte plnotucnou ruskou invazi, tj tisice modernich tanku, tisice stihacu a bombarderu , v kazdem z nich motivovany a vsehoschopny Ivan, ktery narozdil od tech nasich sranda pilotu naletal tisice hodin a ma na triku realne bojove mise a jedine co by NATO mohlo udelat je zdrhmout a odpalit za sebou jaderne naloze, ktere maji v Italii a Nemecku, takze by to letelo samozrejme na NASE uzemi. Ze by byli NATO vojaci schopni rusaky zbrzdit, nedejboze zastavit a ochranit uzemi, o tom nemuze uvazovat ani absolutni magor. A co my delame ? Misto, abychom se snazili o vyvazenou zahranicni politiku, okopavame rusakum kotniky, protoze si myslime, ze jsme hrdinove, kdyz nas NATO jakoze „chrani“. Tomu se rika byt uzitecnym idiotem a rezat si sami pod sebou vetev. Zejmena, kdyz neco podobneho udelala Gruzie, taky na chytre rady NATO, ze rusove jsou slabi, taky jim okopavali kotniky v Abchazii a Osetii, az se Rus nasral a mili Gruzinci behem par dni nestacili utikat a o milou Abchazii a Osetii, kde se jim nelibila autonomie, prisli nadobro. Uplne to same Ukrajina, kde bylo v mode zakazovat ruske mensine (on je tam de fakto vetsina) na Donbasu rustinu jako uredni jazyk a ignorovat referendum a dalsi demokraticke legrace. Tak jen vyryvejte, drazdete Rusa a spolehejte se na NATO. Recept na katastrofu zarucen.
         Preju vsem magorum s vypatlanym mozkem hodne zdaru.

         1. zrg1: Na ČR nikdo vojensky útočit nebude, jen blbec by sem posílal nějaké tanky nebo snad stíhačky :-) Místní obyvatelstvo je tak tupé, že stačí vynaložit finanční obnos ve výši ceny jednoho až dvou moderních stíhacích letounů do politické propagandy a lze tak kompletně převrátit politickou situaci ve svůj prospěch.

          1. Hlavne ruska ekonomika je vicemene sobestacna a co si neumi vyrobit sami, to si dovezou bez problemu z Ciny, takze tim se miji jakekoliv protiruske sankce zcela svym ucinkem. Narozdil od odvetnych protizapadnich sankci ze strany Ruska, ktere pusobi EU ztraty v radu miliard Euro mesicne.

           Takze Rusove tu fakt nepojedou, i kdyz generalove NATO se mohou pretrhnout svymi katastrofickymi proklamacemi, jak Putin kopne do vrtule a vytahne na Pribalti.
           To jsou vlhke sny generalu NATO, ale realna situace je presne opacna. Rusove maji pohodlnou buffer zonu na vychodni Ukrajine, ktera je zcela pod jejich kontrolou a pokud to NATO totalne neprepiskne a nevyrobi Rusum nejakou Srebrenici2 na DOnbase anebo neodpali nejake balisticke rakety z Rumunska na Petrohrad, tak si tam jen tak budou sedet a budou se skodolibe bavit tim, jak se EU rozklada sama od sebe zevnitr, diky priprchlenecke vlne, ekonomicke krizi a poskoku americkych neoconu v Bruselu.
           To je holt dusledek kratkozrake politiky Zapadu, ktera umi planovat tak do konce volebniho obdobi, zatimco Rusko planuje v horizontu dekad a CIna, ta bych rekl, ze planuje v horizontu stoleti.

          2. Ruská ekonomika soběstačná je, ale spíš proto, že ti, co na to mají, si embargované věci seženou pod rukou a ti ostatní, inu na ty ostatní defekuje canis lupus familiaris, jak je v tom kraji dlouholetým zvykem a musejí se bez té věci prostě obejít.

           Ad dovoz z Číny – Čína je samostatná? Čína umí vyrobit třeba procesory bez amerických návrhů a holandských strojů? Prdlajs…

          3. otázkou co je důležité pro přežití většiny a to stroje z Holandska patrně nejsou … naopak bez dovozu, manipulace s měnou a zapojení do projektu Čtvrté říše by Holandani žrali v neděli slanečky … jinak trávu, pokud by na dně mořském vyrostla …

          4. myslim, ze ta otazka je spatne postavena. Nejde o to, jestli se zapojit do projektu ctvrte rise a kopat za Makrelu a Brusel, nechat si srat na hlavu vymenou za dotace, anebo kopat proti nim, za cenu, ze o ty dotace prijdeme. Ja jsem na to kopat za sebe, postavit se na vlastni nohy a vydelat si vic, nez nam jakekoliv dotace prinesou.

           Aneb historicka paralela s nasim narodnim kolaborantem a budizknicemu Vaclavem, ze ktereho Nemci udelali Svateho, budiz mementem, kam to vede, kdyz cizi mocnost zasvini nasi zemi priprchlenci, byt tehdy ve stredoveku to byli zrucni a intelektualne vybaveni remeslnici a obchodnici z Nemecka.

           Cela ta sarada zpusobila megapruser na par stoleti, nez to vyresily Benesovy dekrety. Jestli treba nebylo lepsi sem nemecke kolonisty netahat.

           Ted tu chce EU nasackovat muslimy a pokud se jim to povede, mame slusnou sanci, ze nas muslimske bratrstvo budto vyhubi a zavede tu saria jako remen, anebo je dostaneme ven jen za cenu toho, ze supervelmoc ktere lezem do prdele vyvola valku (tim myslim USA), tu nasledne prosere, na jeji zaver se s neomylnym instinktem Svejka zaryjeme do prdele opacnemu taboru (Cina a Rusko patrne) a az oni za nas tu valku vyhrajou, tak jako malou naplast na bolistku nam odsunou muslimy, ale budeme za to na sto let opet nesvepravna kolonie (protentokrat Ciny).
           To je neodvratny nasledek zbabele politiky, protoze kdyz nekdo 500 let nema pater a podleza vsem na pozadani, tak se nemuze divit, ze nas akorat kazdy vyuziva a ze nase narodni zajmy jdou do haje vzdycky jako prvni. Aneb konkretne. Po sametu tu lidi chteli navazat na prazske jaro, misto toho se tu vyvinul ten nejprimitivnejsi radobykapitalismus postaveny na bolsevicke antimoralce a zahranicnich investicich nadnarodnich korparen, coz samozrejme vedlo jako prvni k likvidaci trzniho prostredi. Aneb po sametu mel kazdy velke oci a na kazdem rohu byla vecerka a prodejnicka smiseneho zbozi, aby to po par letech vsecko prevalcovalo cca pet zahranicnich obchodnich retezcu, ktere uz se vesele zerou i mezi sebou, takze jediny byznys je tu pestovat technicke plodiny pro Burese anebo delat poskoka v nemeckych montovnach a tim to hasne. Kdybych to lidem rikal v 89tem, kdyz ozrala s ustrihnutyma kalhotama tvrdil, ze nebude inflace a nezamestnanost a ze ekonomika pujde jen krasne slunickove vzhuru do stratosfery az na veky a ze drobny zivnostnik a soukromnik bude jen prehazovat penize hrabema, ze uz nebudou zadne valky a ze nepolezeme do NATO, tak by me asi kamenovali. Stejne, jako by me kamenovali Ukrajinci, kdybych jim rekl, kam to dopracujou s Jacenukem a dalsim havlistickym klonem – Poroschenkem/Waltzmanem.
           Zkratka klaneni se cizi velmoci a kopani a kladeni zajmu cizi velmoci nad nase vlastni zajmy sice v kratkem horizontu muze vest, ze se vyhneme konfliktu, v dlouhodobem horizontu to ale vede k narodni katastrofe, ktera je nasobne horsi, nez kdybychom se postavili na odpor. Tohle je jako nase narodni Nemesis a my se zkratka nikdy nepoucime.

          5. Ehm, pokud vím, Holandsko je vývozce potravin. Zrovna u nich bych okusování trávy moc neviděl.

          6. Pak se bude jednat o zázrak překonavající veškerou fyziku nebo pouhé šikovné obchodování.
           A ke strojům z Holandska a pod např zemědělského určení . Jejich odbyt zajišťují především dotační programy v Říši. Bez nich by se mohli jen smutně koukat, že konkurence vyrobí podobné za polovic.

          7. No nevím, s Holanďany jsem pracoval, ti šetří, vyúčtují a investují sebemenší částku, dělají to už přes 500 let, co se zbavili Španělů, akorát za německé okupace tam z hladu jedli cibule od tulipánů. Holanďani jsou absolutně na svém, těžký pohodáři (kromě toho škudlení, ale vědí proč) a budou takhle bohatnout furt dál. Stačí se mrknout na Lipno, do Krkonoš apod, kde všude investovali.

          8. Na Lipně těžko sou na svém, tomu snad nemůžete věřit ani ve snu. Připomínám, že řeč bylo o potravinové a další soběstačnosti …
           Pohodoví sou i kluci indický ….

          9. Jasně, jsou lidi kteří tam jezdí, pracují a nebo žijí. A pak jsou tady internetový teretici, kteří sice celej život dřepí za monitorem, ale o všem ví všechno nejlíp. Že by třeba šli žít do toho jejich ruskýho ráje, nebo čínskýho, to ne. Oni přes ty země ani neletěli letadlem. Ale tyhle hovna tady budou mlít furt dokola.

          10. Myslíte pohádková hovna o holandském potravinovém zázraku živícím půlku Evropy? Nebo pravdu o daňových a kapitálových výnosech z celé Říše směřovaných do Holandska? O vytváření dotačních programů pro „rozvojová“ území Říše, podmíněných nákupem technologií a konzultačních služeb fakturovaných opět odkud? Licenčním a patentovém právu na kdejakou blbost, vymáhaným faši úředníky, umožňující transfer výnosů kam?
           Jestli to podporujete, či se na tom podílíte, ta se nedivte.

          11. Opravdu nebyly myšleny stroje zemědělské. Konkrétně si něco zjistěte o firmě ASML.

          12. Hlavne HOlandani jsou ta zeme, ktera se stavela kriticky k prijmuti Ukrajiny do EU a ma to i svuj racioanlni duvod.
           Pokud pominu Nemecko, ktere je kapitola sama pro sebe, tak Holandsko je jedina vyznamna ekonomika v EU, ktera na jednu stranu neco produkuje a na druhou stranu nema deficitni rozpocet.

           Aneb konkretne.
           HDP Nemecka 3.144 miliard Eur, surplus 0.8%, Francie 2.229, deficit 3.4%, Italie 1.265, deficit 2.5% Spanelsko 1.119, deficit 4.5% a pak uz je Nizozemi, 0.703, 0.4% ….
           Aneb jak vypada hospodareni EU v praxi = Nemecko vsem pujcuje a vsechny ostatni zeme jsou vicemene zavisle na tom, jak centralni banka a bruselsti byrokrate formou ruznych netransparentnich balicku, operaci, systemem dotaci a jinych prasaren udrzi deficitne hozpodarici vlady u moci. Take nesmime zapomenout na Sorosovy neziskovky a mezinarodni instituce.

           Aneb politicka situace v EU je podminena hospodarskymi vysledky, pokud by ted hned dosly levne penize a moznost zadluzovat se donekonecna, tak cela ta potemkinova vesnice (mozna az na Nemecko a prave Holandsko) leti okamzite pres palubu.

          13. Heh? Reich má větší dluh, než většina uhnije dohromady https://www.nationaldebtclocks.org/debtclock/germany Ti poletěj nejpozděj v druhé vlně.

         2. Je zajímavé, mimo jiné, že naši sousedé v NATO jsou z větší části totožní s našimi byvšími sousedy ve VS – Polsko, Němcko, Maďarsko.
          Lze se domnívat, že bratskou pomoc by nám poskytli se stejným nadšením?
          Slovenský štát se druhdy vyloupl při první příležitosti, ne?

         3. Hned treti riadok je kolosalna kokotina. Preco asi sa Nato vysralo na Madarov v 56-tom? Madarsko bola porazena krajina na strane osi, v ruskej sfere vplyvu a clen VZ. Studena vojna veselo fungovala. Nikto nemal zaujem ju zmenit na horucu. Troska komplikovanejsie je to s CSSR, ale napokon je to to iste – 6 rokov po kubanskej krize nikto nechcel repete.
          No a co sa tyka ostatnych zvastov, co tak postnut link na zdokumentovany pripad ked clanok 5 nebol dodrzany?

          1. jeste ti z toho seznamu „kolosalnych kokotin“ vypadla Mnichovska zrada. Co takhle nazvat veci pravymi jmeny a smirit se s faktem, ze zidobolsevicka US army jde bojovat jen do zemi, jako je Irak, kde jsou ropna pole, anebo Afghanistan, kde se daji skvele a levne vyrabet drogy, anebo Balkan, kudy se ty drogy daji nadherne pasovat do prachate Zapadni Evropy, ale na posahanou a chudou vychodni Evropu se jim nechce, leda tak zbuntovat jedny Slovany, at se jdou podrezat s druhyma Slovanama, ale pro tuhle Slovanskou spinu NATO nikdy nehlo ani nehne prstem a ani pro ni neplanuje zadnou budoucnost, leda otrocit v montovnach. At se Polaci snazi sebevic, at si svoje exsovetske BVP zamaskuji podle zapadni fantazie a na sve letite MIGy namaluji zraloci tlamy, nebo at se jako nase letectvo prerozdeli na squadrony.
           Tohle nikomu nepomuze, my jsme jim dobri jen jako onuce a Kanonenfutter.

           Tak to bylo vzdycky a vzdycky to tak bude. A je uplne jedno, jestli to bude pod Americanama , nebo pod Rusama. Pro Americany budeme naveky Disposables, pro Nemce Untermensche a pro Rusy svoloc.

           Co takhle prestat si neco nalhavat a neco pro to udelat, aby to tak nebylo do budoucna ? Treba postavit se na vlastni nohy ? Treba vyfakovat EU s protiruskyma sankcema, ktere objektivne zpusobuji ztraty nasim podnikum a argumentovat tim, ze Ukrajina neni soucasti EU a nikdy soucasti EU nebude, napr. i kvuli referendu v Holandsku, tudiz je cely spor interni zalezitosti Ruske Federace a Ukrajiny a nase podniky na to nehodlaji doplacet ze sveho. At se EU pro me za me posere.
           Aspon bychom si vybojovali trosku respektu, kdyz nas o jeho posledni zbytky pripravil onen prezident na H. (a nebyl to Hacha) Tecka.

          2. Nevypadla. Nema s NATO nic spolocne. A som si isty ze briti s laskou spominali na vtedy uz Chamberberlaina ked nemecke bomby dopadali na Londyn. Napokon, je to jeden z najkritizovanejsich britskych PM (aj ked bol roku 1938 za Mnichov oslalvovany).
           Este raz opakujem: Kedy bol clanok 5 poruseny?
           Predstava postavenia sa na vlastne nohy je sice pekna, ale je to len sen. Nic viac.

          3. Pravdou je ovšem také to, že ještě za Chamberlainovy vlády začali Britové výrazně zbrojit a jejjich připravenost na válku se v té době výrazně zvýšila. Do toho období spadá například náběh masové výroby Hurricanů (a motorů Merlin), dokončení radarové sítě Chain Home atd.

          4. Je to bohužel tak, že žádné NATO nebude riskovat celosvětový konflikt kvůli 10M zemičce, ve které ausgerechnet ani není nic strategického, co stálo aspoň trochu za řeč.
           Tím pádem a ve stejné tónině pak padají bohužel veškeré pokusy a snahy o zrušení protiruských sankcí – ať bychom sami chtěli sebevíc, dokud budeme pod kuratelou EU, tak nám nikdo politicky nedovolí ty sankce zrušit, třeba by to chtěl náš sám prezident a celá vláda jednohlasně udělat. Prostě nám to pod obrovskými sankcemi EU nedovolí. Je potřeba si přiznat, že pro několik vyvolených sem tečou z EU takové dotace, že sami ti vyvolení by se postarali o to, abychom se EU nešprajcovali. Jedním z velkých příjemců je i Andrejko, budoucí premiér – je třeba něco dalšího dodávat?
           Prostě i kdyby se celá tahle země postavila během jednoho týdne a jako jeden muž na zadní, v celorepublikové generální stávce /kdo by ji asi tak zorganizoval?/, tak nám to bude platné jako mrtvýmu zimník.
           Pro EU jsme jenom banda užitečných idiotů, slovy zrg1-a kanonenfutter, vědí o nás, že jsme sakra hodně morálně dokřivená země bývalého sovětského bloku a na to se hraje.
           Vědí, že osmašedesátý a dalších 20 let nás tak dokonale, jako svébytný národ srazil na kolena, že se o nic dalšího už nebudeme pokoušet. Mně se to nepíše dobře, spíš hodně zle, ale je dobrý si to přiznat. Jako národ buřtožroutů a lemtačů levného piva, co mu k životu a ke „svobodě“ stačí fakt málo.
           Takže za mě, jako starého chlapa poučeného minulými padesáti léty říkám ne, nic podobného, o čem případně zrg-u sníš, se bohužel nestane.
           V 89 jsme měli víc štěstí než rozumu, protože v SSSR byl Gorby a byl víceméně na kolenou, měli víc starostí sami se sebou, než s dalšími malými sférami vlivu. Víš, vůbec by mě ani nepřekvapilo, kdyby v 89 Gorby zopakoval to, co alibisticky vyřkl Brežněv na jaře 1968 – éto váše dělo. Celkem se i divím, že Gorby tenkrát nic podobného neřekl. Možná, že řekl – ale ne celkem nahlas, řekl to možná jen GT ÚV KSČ a Štrougalovi – kteří si bez faktické podpory SSSR nevěděli rady a tak radši hodili do ringu ručník. Ještě před tím imaginárním vhozením ručníku se ale nezapomněli předem domluvit s Vencou/Čalfou, že žádný komunisti, estébáci a jiní parchanti se nebudou zavírat, jinak teda bude prezidentem Dubček.
           Vstupem do EU a podpisem Lisabonu jsme pod sebou jako národ definitivně podřízli poslední větev, bohužel to tak je a cesta zpátky, která by nebyla dlážděná mrtvolami našich lidí, neexistuje. Bohužel. Je načase si to pragmaticky přiznat a teď to vůbec nemyslím jako nějakou předposranost či slabošství. Je nás jen 10M a vůbec nejsme jako národ jednotní /viz volby/, jsme snadno rozdělitelní a sociální nůžky jsou tu rozglábené doširoka.

      2. Proč hned bombardovat?
       Je-li v ohrožení tráva, a to dokonce konzumací zaživa, postačí začít nekompromisně dbát na dodržování práv rostlin.
       Mimo jiné si představuji, jak vkusně by maketa zeleného drnu na parapetu doplňovala vyvěšenou tibetkou vlajku.

       1. Zeby dalsi sankce na Rusko? Moc bych to nerozebiral, nebo se toho Juncker&his boyz fakt chyti…

        1. Hlavne je treba , aby cesky trotl pochopil, ze Rusko neni SSSR a Putin neni Breznev.
         To jaksi ceskemu hloupemu Honzovi nedocvakne ani po dalsich sto letech, pricemz je naprosto zrejme, ze Putin , coby protrely exKGBak presne musi vedet, jake skody zpusobila Breznevova sovetska invaze v 68mem v nasem smysleni a ze zatimco po roce 45 byli rusaci nekriticky zboznovani osvoboditele, tak po roce 68 se stali stejne nekriticky nenavidenymi okupanty.
         A toho samozrejme chytre vyuzila propaganda USA a dosadili tu toho z^%$#@ pravdolasko bolsevickeho zidovskeho zmrda, ktery si nechal pri inauguraci slouzit Te Deum po vzoru Gottwalda a Hachy.
         Nebyt 68meho, tak by goebbelsovize mela polovinu munice a Putin je dost chytry na to, aby goebbelsovizi zadnou dalsi munici nedal, takze hloupy Honza muze klidne strasit ruskou invazi a papouskovat ksindla Pavla a dalsi ovencene NATOvske panaky, nicmene realita je takova, ze Rusko je moc vyspele a Putin moc chytry, aby zopakovali chybu z 68meho podruhe.
         Jejich plan je mnohem fikanejsi, oni nas nechaji padnout hospodarsky na drzku a pak prilezt s prosikem, ze bychom fakt jako vazne potrebovali ruske suroviny, napriklad zemni plyn, protoze ten zkapalneny z USA vyjde desetkrat draz….

         1. Co chceš dělat s tím plynem? Máš plán?

          1. Jaký ten plán asi má, když vůbec nezná ceny? Ruské i americké jsou plus minus stejné k dodání v Evropě, odvíjí se od ceny na burze.

          2. No k tomu by sa este dalo dodat aj to, ze ked ropa zo zvysku celeho sveta nebezpecne blizla k $150/bbl, rusi s chutou zarabali. napokon, nie su ziadna charita, ze? Takze aj ten plyn predavaju do Europy pretoze to vyhovyje v prvom rade im, nie naopak.
           No ale neda sa mi zahrat na diablovho advokata: Ked je cena komodity rovnaka, aky je rozdiel v cene prepravy plynovodom v porovnani s kombom lod/plynovod?

          3. problem je kapacitni, ty terminaly na zkapalneny plyn jsou tak kurevsky drahe a tak nevykonne, ze aby efektivne srazily cenu ruskeho plynu, tak by ho americani museli davat zadara a jeste by to bylo malo.
           Jakoze americani jsou hodne daleko od toho, aby Evropu zasobovali plynem zadara a Norsko to proste kapacitne nestiha a tim, ze Syrie dneska ztratila pro USA posledni geopoliticky vyznam projektovat moc – padem Al Bukamal – posledni bastou ISIS pretinajici pozemni cestu z Iranu do Libanonu, tak je v prdeli i americka myslenka, ze by postavili plynovod z Kataru do Turecka a dale do Evropy.
           Ale na tenhle pruser bylo zadelano uz davno, uz loni, jak se CIA nepodarilo zabit Erdogana a letos, kdyz Katar prebehl ze strane koalice USA-Izrael-Saudska Arabie – ISIS na stranu Rusko -Assad- Iran – Libanon.

           Ted toho maji Saudove plne kecky a asi tam padne kralovska dynastie.
           Mohou podekovat svym americkym spojencum a dumpingove ceny ropy trhu, ktera mela polozit Putina, miliardam, ktere utopili ve valce v Jemenu a v dotacich do CLinton foundation, ktera nevyhrala volby, do vyzbroje ISIS a do sponzorovani islamskych teroristu vsude ve svete.

           Ze zbankrotuje Venezuela, to bych pochopil, stejne jako Nigerie. Ale ze zbankrotuje Saudi, zatimco Rusove se budou chechtat od ucha k uchu, to prekonalo veskera ocekavani. Aneb vysvetli americkemu debilovi, ze snizenim ceny ropy ze 150 dolaru na 50 dolaru se Ruska vubec netyka, protoze za A vyvazeji jeste plyn a za B, mohou devalvovat rubl, tim prodrazi dovozy a subvencuji vyvozy, takze i kdyz na vnitrim trhu se ceny prakticky nehnou krom dfovozoveho zbozi, tak mohou hnedle vyvazet ropu za polovicni ceny a porad na tom budou vydelavat. Saudove, kteri dovazeji vsecko, od jidla po rucniky, kterymi si omotavaji hlavu, si jaksi tento luxus dovolit nemohou :p
           Jenze to je na neoconske hlavinky ve Washingtonu prilis slozita a abstraktni uvaha.

          4. Nedavno som na reddite nasiel krasny link co sa tyka dopravy plynu lodou – vzhladom k „rollover“ problemu s vytvaranim vrstiev roznej teploty v nadrzi a problemoch s pumpovanim medzi roznymi nadrzami s roznym objemom a obsahom roznej teploty a rozneho rozvrstvenia. Fuj to bola veta.

           Long story short, ak si dobre pamatam, casto bolo ekonomicky priaznivejsie nechat plyn v lodi aklimatizovat, kludne aj mesiac-dva-tri. Ak bol obsah precerpany bez sakramentsky draheho a/alebo dlheho procesu aklimatizacie, operatori si neskor zarobili na prusery roznych velkosti, ktore obcas treba riesit jednoduchym, no drahym odpustanim cez horaky.

           Trochu to pripomina zmenu vykonu v jadrovych elektrarnach a o X hodin nasledujucu xenonovu otravu, na ktoru treba zas reagovat a to vyvola zmeny neskor.

          5. Nejenom xenon, tam je toho habakuk. Však takovej 1000MWe reaktor že dává po okamžitým odstavení dobrejch 30 MWt a klesá to pomalu.

   3. Tak to pardon, ale v ČSR v roce 1946 chtěla zhovadilé myšlenky bolševismu zažít na vlastní kůži naprostá většina oprávněných voličů! Připomněl bych, že pouze někteří reakční členové vlády s tímto požadavkem nesouhlasili a pokusili se tyto zvrácené , pardon, vlastně pokrokové choutky národa bojkotovat, ale naštěstí Tomáš Masaryk nezradil soudruha Gottwalda, a těmto zlomyslným ministrům včas zatrhl tipec!

 7. Stejný sračkoid se objevil i na hovínkách.cz, že by to proniklo až sem?
  Autore, ještě něco o putlerovi a svobodném Tibetu by to chtělo…
  Marxismus-leninismus, socialismus a komunizmus – hrůza samá – to jest bez debaty.
  Ještě štěstí, že máme tu naši demokratěnku sametovou, kde lidé na Vysočině dělají 16 hod. denně aby dosáhli na 19500 Kč čistého platu.
  Jaké to krásné časy !!!

  1. A co tedy bylo lepší?
   Resp. co by bylo lepší?
   „Socialismus s lidskou tváří“?

  2. uplne nejlepsi by bylo, kdyby ta banda teplouskskych havlistickych slunicek odtahla do svoji zeme zaslibene, postavili kolem sebe hermeticky plot a prestali by rozvijet svoje plany na svetovladu, ktere mimo jine zpusobily, ze povalecna hospodarska velmoc USA do dopracovala na predluzenou zbankrotovanou zemi s hospodarskym potencialem Ugandy, jak by taky ne, kdyz utratili 1 bilion dolaru za projekty typu F35 a dalsi 3 biliony dolaru za invazi do Iraku a do Afghanistanu.

   Pravda, kdyz padl SSSR, tak potrebovali nejakeho nepritele, aby zbrojarska lobby neostrouhala, bohuzel, od te doby jim Rusko a Cina prerostly pres hlavu a kdyz tedy nemohou nebo se jim nedari rozjebavat Rusum a Cinanum jejich uzemi (Putin zakazal Sorosovi jeho neziskovky uz par let nazpet) a jejich proxy a spojence (Ukrajina, Syrie, Severni Korea, Brazilie, Egypt, Iran, Irak …), no tak aspon rozjebavaji sami sebe (viz nekontrolovana invaze ISIS do Evropy, pokus o vojensky puc v Turecku).

   A my jsme takovi zasrani kokoti kretensti, ze zijeme porad v dobe SSSR a jeste vsem tem Stoltenbergum, Bushum, Clintonum, Powellum, Schapirum atd. tleskame.

   Misto nobelovek miru by meli byt do jednoho souzeni za zlociny proti lidskosti.

   Koneckoncu, mala otazka, co mistri z USA udelali jako prvni vec po rozpadu SSSR ?
   Valku v Jugoslavii….

   1. Vsichni tihle Stoltenbergove, Mekkejnove, Klintonove a dalsi by meli byt souzeni jako Mussolini. Ostatne s nim maji hodne spolecneho. Na pocatku ourada, ktery nasliboval raj, pak se mu podarilo (i s par dobrymi myslenkami) zvedat zemi ze sracek, pak ale zjistil, ze lepsi bude, kdyz tu zemi bude zvedat ze sracek rukama cizich a pak to dopadlo, jak muselo.

   2. zgr1, kdy oni byli naposled v Ugandě? Já už tam 10 let nebyl, asi se tam hodně změnily poměry… nebo zase jednou nevíte, co říkáte.

    1. mno, pokud mam jit do detailu, maji tam jedno velke plus proti USA, s vekovym prumerem 14 let je netrapi prestarla populace a prespocetni duchodci, kterym neni z ceho vyplacet penze…

    2. Mno, klídek. On se většinou drží v intencích alespoň trošku blábolů, co se unese. I ty zdroje od náčelníka má. Zítra doom, ani nevstávejte, Putin to zařídí. Ale občas to krapítek přežene, jako třeba v tomhle. Zkrátka si trošku zapřeháněl. Bych v tom nešťoural.

     1. Podle mě tu mele jenom sračky teda. Mozeček má tou ruskou propagandou pěkně vypranej.

  3. Ale běžte se vycpat s těmahle kecama! Nikdo Vás nenutí dělat Koblihům a jiným vychcánkům nádeníka! Není potřeba mít IQ 230 na to, abyste pochopil, co někdo potřebuje a za co je ochoten něco dát. Chyba je ve Vás a nikde jinde!

 8. Spatne na tom je, ze lidi jsou porad sto let za horizontem udalosti.
  Mozna ted, pomalicku polehoucku, zacinaji chapat Marxe, na druhou stranu tleskaji svym „zavazkum“ v NATO, ktere momentalne v Izraeli naostro nacvicuje jadernou valku proti Iranu.

  Mozna, ze technicky to neni Marxismus, ale prakticky NATO sponzoruji uplne ti sami lidi, co kdysi davno Lenina.
  Akorat ze vystrel z Aurory nahradila balisticka raketa, odpalena na Rijad jemenskymi rebely (sic).

  Skoro bych rekl, ze to bude dalsi false flag asi na urovni sarinovych utoku v Syrii, ktere se nakonec ukazaly byt ditkem „umirnenych rebelu“ nez Asadovy SAA.
  Aneb za vsim hledej vzdy jedny a ty same, at uz jde o valky realne, ekonomicke, politicke, socioexperimenty a rizenou migraci atd atd atd.

  Lidi jako Stalin byly jen produkt, ovsem koreny tehle zvracene zaliby pohravat si se svetovladou muzeme sledovat az nekam do staroveku… a zrejme tak dlouho trva i spiknuti „globalnich elit“ v pozadi, ktere si jen casem zdokonaluji a vylepsuji svoje know-how.
  \
  Viz napr:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Iran%E2%80%93Israel_proxy_conflict

 9. Já myslím, pane soudce, že marxismem jsou inspirovaní i mnozí z naší justice při vynášení rozsudků…:-)))
  Jenom aby Vás Vaši kolegové zase nedenunciovali..:-)

  Jak se to říká o tom házení kamením??

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017