Štěstí dle PČR - zpět na článek

komentářů 47

 1. A tento príbeh sa stal v roku 2007: Čerstvo kúpená motorka Honda z druhej ruky. Asi týždeň bez platnej STK. Odchytili ma opice, nudili sa – žiadne porušenie pravidiel CP. Fúkanie – negatívne. Lustrácia dokladov, opice poodišli a začali sa radiť. Po chvíli prišli s tým, komu patrí motorka. Samozrejme, že mne, máte to v papieroch. Znovu odišli bokom a po dvadsaťminútovej lustrácii vysielačkou sa pýtali, či poznám nejakého Jovanoviča, Izmailoviča…Nejaké yugomeno. A že VOZIDLO patrí tomu jugošovi, motorku zadržia a ja pôjdem s nimi.
  Skrátim to, po ďalšej polhodine a mojom telefonovaní pôvodnému majiteľovi SA zistilo, že opice si poplietli o dvadsať rokov staršie auto Honda Accord(!) nejakého jugoslovana s motorkou Honda. Čuráci diktovali VIN do vysielačky z papierov, potom prišli skontrolovať aj VIN vyrazené na ráme. A aj tak to nedali.
  A pokuta za neplatnú STK ma, samozrejme, neminula.

 2. No co, auto by odstavil a v pondeli sehnal pravnika, kterej by podal tucnou zalobu na stat a paxe holt par let soudil a psal do ruznych Reflexu vesele zazitky ze soudnich sini. Treba by se i na ty tri kila zapomnelo…

 3. Řekl bych, že s tím lepením na kufr to asi bude kapku přibarvené, ale jinak to zní dost pravděpodobně.
  Mimochodem řešit v obci „lepící se“ auto zrychlením není moc chytré. Já bych to asi řešil obráceně.

  1. Na samém konci obce to je daleko nejrozumnější, a až k prvnímu místu, kde lze lepíče snadno nechat předjet, bych dokonce řekl i jediné rozumné.

   1. Na lepice srat. To je rozumne.

    1. Není, protože kdybych musel třeba kvůli zajícovi nebo jinému ožralovi za smrčkem prudce brzdit, měl bych lepíče v kufru, a o to ani docela málo nestojím.

     1. P.S. Jde o naprosto typickou a zcela neoddiskutovatelnou krajní nouzi: lepič za kufrem representuje nebezpečí, jež odvracím způsobem méně nebezpečným, totiž zrychlením. Litera zákona jako vyšitá.

      Samozřejmě, čestapáci (a) zákony neznají, (b) mají úplně nesmyslné a nemravné právo buzerovat, takže to, že je chování podle zákona v pořádku, není zase tak moc velká výhoda, jak by se mohlo zdát :(

      1. Jsme ve státě, kde prezident i premiér v klidu ignorují pravomocné rozhodnutí soudu, a docela jim to prochází. Zemanovi teda asi legálně. Nechápu, jak tu ještě může někdo na zákony věřit. Král je nahý už pěkně dlouho.

       1. Zajisté, sami se zákony nikterak netrápí; ale nás, zachce-li se jim, na nich pěkně usmaží :( (Nejen, ale také) proto důsledně léta tvrdím, že čím méně zákonů, tím lépe; a nula by byla méně špatná, než stav současný.

    2. Vidím to stejně jako „jenyk“ – když se na mne někdo „lepí“ (když jedu 53 v obci, nebo 95 mimo obec), tak z hlediska rychlosti neměním nic na své jízdě, a říkám si, že snad ví, co dělá, má dobré reflexy, brzdy, je to „jeho boj“ (najíždím pak jen ještě o něco víc vpravo, aby měl možnost mne co nejdříve bezpečně předjet, bude-li chtít – je jeho věc, kolik chce jezdit, nemám potřebu někoho „vychovávat“, na druhou stranu se nenechám od nikoho nutit jet dle jeho představ). Taky se někomu může někdy zdát, že se „lepím“, a beru to tak, že zodpovědnost je vždy na tom vzadu (stejně jako třeba na lyžích atp.). Vyvozovat povinnost odstupu zabezpečovanou tak, že ten vpředu bude zrychlovat, se mi jeví jako „prazvláštní“ výklad. Ostatně „lepič“ za mnou je mi milejší, než chaotický vystrašený pomalý řidič (nejčastěji důchodce či ženská) jedoucí vlevo u středové čáry (nebo prostředkem kde čára není) přede mnou.

     1. V časové smyčce jsem odpověděl již v 6.8.2017 v 16:27 ;)

  2. Na mě se na dálnici lepili 11km. Je to ve spisu, blbouni to tam uvedli, včetně toho, že až pak jsem šlápl na plyn.

   Změřeno 151km/h na dálnici, řízení jsem nakonec vyhrál.

   1. Na čem jste to vyhrál? Díky za odpověď.

    1. Měřili to tachometrem společně s videozáznamem, na kterém se moje auto přibližovalo, jeli tedy zřejmě rychleji, než já.

     1. Omlouvám se, jestli jste čekal nějakou argumentaci ohledně lepení na zadek, napsal jsem to nevhodně.

      1. To je skoda. Rad by som videl chlpatych dojebanych za umyselne porusovanie zakonov ktorych dodrziavanie maju zabezpecovat. Ale zazraky sa nedeju.

       1. Přestože tohle bylo ve spisu, na audio nahrávce zase bylo oslovení „naval občanku“ po vystoupení z vozu, a během celého toho fajnového posezení u dálnice se chovali jak dva kreténi, tak na tohle jsem si nevěřil.
        Taktika byla zdržovat, co to půjde (však mě změřili a chytili na místě), hledat chyby, a pro případnou argumentaci si pořídit někoho chytřejšího. No a teprve po 7 měsících došlo k tomu, že bylo nařízené první legální jednání. K ústnímu jednání nakonec ani nedošlo, prostě jsem zašel k němu do kanceláře den před jednáním s plnou mocí na zmocněnce, chvilku jsme si povídali, a pak mi řekl, že je mu to jasné, ať mu tohle podepíšu, a můžu jít. Tímto Miroslavovi Královi z Rokycan děkuji, ušetřil nám oběma spoustu času a práce. Tu pořádkovou pokutu, kterou kraj smetl ze stolu s tím, že je absurdní, už jsem mu odpustil.

 4. Jako že by měli ramer v pasivním módu a měřili režimem „polcam“? … tomu se mi moc nechce věřit.

 5. Silnice na Znojmo. Auto přede mnou začalo zpomalovat a jak jsem ho začal předjíždět pořád zrychlovalo. Nakonec jsem vozidlo předjel. Byla to policie v civilním voze. Prý mě zachránila život, tím že mě před sebe pustila. Z protisměru se blížilo auto. Zaplatil jsem pokutu, za rychlost (nemám kameru). Kamarád to stejné, jen tvrdil, že to byla provokace a tak pokutu platit nemusel.

 6. Kdysi jsem stopoval v Arizoně, zastavil mi policajt, že prý je u nich stopování na dálnici zakázané, tak mě svezl asi sto mil, abych tam nemusel stopovat. Pozdravil mě a odjel…

 7. …a v Amsterdamu jsme si kdysi s kápoši otevřeli na náměstí lahváče, přijel policajt s policajtkou na kolech, že na Damu je lahváč zakázaný. Kámoš to pivo začal hned lít do kanálu, tak po něm ten policajt skočil, aby to nedělal. Že si to máme dopít, a další už nenačínat. Pozdravili, a odjeli…

 8. Normalka..
  Me cca pred rokem odchytli a ze nemam tecnickou. Technicka pritom probehla cca 1 mesic pred touto udalosti.
  Zdrzeni na pul hodiny, kdy uz jsem na ne zacinal byt vcelku neprijemny. Odjeli v podstate s tim, ze sice to nemaj v databazi a ze ta nalepka na SPZ je pravdepodobne zfalsovana, ale ze teda z dobre vule to nechaji byt.

  1. A bude to jenom lepší, vymejšlej stále větší píčoviny a maj stále větší pravomoci, teď třeba naposled jsou celkem zásadní změny v dejchání.

   Už se těšíš na čipešek? :D Zatím budou sice jen jakýsi elektronický karty už ani nevím na co (nový opčanky nebo řidičáky či co?), ale…štangle je už dávno v kráječi.

   1. Já teď po 9 měsících znovu zaktualizoval Majka Pána a shlédl, co od té doby vymyslel… a ať už si o něm myslím cokoli, dělá to dobře. Zkusím udělat odhad, kolik ten jeho marketing veřejnost ročně stojí. Majkovi se nádherně povedlo vymlátit z establishmentu část peněz zpět – MP mu efektivně asistuje v jeho kampani.

    Začínají se mi v hlavě rojit konspirace, protože nechápu, jaktože tak dlouho vydržel. Nejen policajti, ale i Majk přitom naseká spoustu chyb, ale zatím mu to prochází.

    Mimochodem, už je to opravdu Pán. Mike Pán.

    1. Kocourek naposled seděl ve vazbě a tohodle idiota to čeká, jestli tam už není. Nebo naopak? No, nevim, celkem ty hovada ignoruju. Najdi si na trubce pár lidí co se od nich nenechali ojebávat, jaký šméčko zkoušej – zfalšovaný podpisy apod. Jako malí haranti, na tom není absolutně nic k obdivu. Prostě typičtí maloměstští zmrdi…

     1. Ne, Majk asi ve vazbě nebyl. Byla to součást jeho kampaně, falešná vazba, sám to odtajnil.
      Jak píšu, neposuzuju, co dělá. Ale vychází mu to, dělá to fakt dobře. A pokud toho nechá včas, a podle mě je na to pořád čas, vyklouzne z toho bez větších následků.

   2. Čipešek v kartičce = zaručený a orgány veřejné moci respektovaný elektronický podpis místo té zhůvěřilosti jménem datová schránka. Ale brblat je in, chápu

    1. Ne, v té podobě, v níž to orgáni plánují, to opravdu není dobře.

     Dobře by bylo něco jako toto. Nicméně to, žel, neplánují, neboť jsou to orgáni :(

     1. Aha, to mě mrzí – měl jsem za to, že OP bude sloužit jako čipový token, ať na úřadě nebo při zakoupení čtečky za pár šušňů.
      Rád bych se o tom pobavil víc, ale nějak mně to tu k větším debatám už neláká; tak možná třeba někdy někde jinde líp:/

     2. Nicméně jsem zaslechl šelesty o rušení stávajících DS právě v horizontu zavádění těch nových OP, tak nevím…

 9. Lepič 3m za prdeli: je mi u prdele.

  1. na to existuje taktika – dodržet bezpečnou vzdálenost. nedodržuje-li ji ten vzadu, může pomoci dodržet ten vepředu. jak? odstup 3 metry je zcela nedostatečný pro rychlost 100 km/h, ale zcela v pořádku pro rychlost nižší, třeba 10 km/h. to znamená pomalu uvolňovat pedál plynu, pak vyřadit a nechat auto plachtit a přirozeně zpomalovat.
   jo, je to prasárna. ale asi menší než se lepit. mnohem lepší je lepičovi uhnout, moje ego nestojí na tom, kdo koho předjede (mimo závod, v běžném provozu), na mé orgány (doufám) nikdo nečeká.

   1. pokud le-pič polycajt prozradí , že se lepil., tak auto je zbraň a lepení je výhružka vraždou zbraní a to zcela umyslně z mrzkého zištného popudu a to uloupením peněz maskované jako výkon práva, tedy zvlášt odporným způsobem, při zjištění takového jednání ihned volejte policii, s tím , že se vás pokoušeli zavraždit, dále žádejte ihned o dohled státního zástupce, dále žádejte, ať policie ony policajty vezme do vazby, nebot jsou dozajista majiteli i jiných zbraní než těch , co vám bylo vyhrožováno, a mohli by tak působit na svědky, ,,,,,,,,pokud polycajti prohlašují , že natáčením mobilem se cítili být ohrožení, tak dozajista je jasné i ten pokus o vraždu autem, když ten řidič policejního auta byl zcela podoben Berdychovi,

   2. Víme-li s jistotou, že le píč je čestapák, pak samozřejmě bez výhrad.

    Pokud to nevíme, pak z prosté slušnosti vůči někomu, kdo možná opravdu někam pospíchá, je třeba přidat (nakolik to rozumně jde, aniž by to samozřejmě jakkoli snížilo bezpečnost nebo výrazněji řidičovo pohodlí — což jde typicky stejně jedno s druhým —; naopak nějaká nesmyslná pravidla provozu nezajímají vůbec nikoho), a při té nejbližší vhodné příležitosti le píče pustit před sebe.

    1. tak nějak. vnímám svůj čas jako příliš vzácnej než abych jej mařil vychováváním lecjakého lepiče, kde nevím, z jaké zrovna příčiny se lepí. ano, rád uhnu (když to jde, na dálnici skoro vždy během pár desítek vteřin, na státovce či okresce mne neubude vyjedu-li při první rozumné příležitosti do rovinky bez plynu a uhnu ke straně, nebo vyjedu-li do zálivu zasávky či plochy pro skladování dřevní hmoty), možná, že všichni ti co se lepí vezou těhotnou manželku a hlavička již vykukuje. nevím a nemůžu to vědět jistě.

     1. ešče je varianta c,, doporučuji použít kdýž máte zhnilej vejfuk, zadní kufr či dveře, nápravy se chovaj divně, a pod, základ je být zapnutej v pásech, pak zpomalte na cca 20 až 30 km/hod podle svoji kondice a pak vyzkoušejte brzdy,

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017