Start-stop - zpět na článek

Počet komentářů: 332

  1. Hodně lidí tu píše o výběru auta, já s tím v podstatě taky dnes laboruji. Staré auto už začíná dosluhovat, kupovat ojetinu moc nechci protože i do tohohle vletělo za první rok přes 100k a nebylo moc levné… kvůli kufru to aktuálně vypadá na rozhodování mezi Oktavií kombi (od té mě odrazuje všeobecně zmrdismus Škody), Focus kombi a Toyotou Auris. Vím že stojí za úvahu ještě Megan, ale FR auto nechci (ze stejného důvodu problém i peugeot). Alternativně by se dalo zauvažovat i nad nějakým MPV. Bohužel limit je zhruba půl milionu, o moc víc to být nemůže. Nájezd nijak velký, většina cest je dohromady 50 km (do města a zpět), ale jen tak 2-3krát týdně, sem tam nějaký ten tisíc. Dieselu bych se rád vyhnul, docela laboruji i s myšlenkou urvat pár peněz navíc a zauvažovat nad Aurisem v hybridu… start stopu se předpokládám nevyhnu tak jako tak, rád bych rozumná světla, a nic co má papírově malou spotřebu, a pak to žere kvůli nedostatku výkonu na dálnici 9.

    1. Koniec poslednej vety je ozaj pravdivý – aj mne vyhovuje viac spotreba 10-11 či viac litrov na 100km pri dostatku výkonu ako 9 litrov pri nedostatku.
      Inak pri tvojom rozpočte by si sa mal poobzerať asi po Dacii. Veď za pol mega CZK to je pri „bežných“ značkách automobilov leda tak na nejaký základnývmodel a.k.a holobyt.

      1. Chápu že především ten kufr to bohužel dost limituje, jinak by se dalo sehnat i něco zajímavého, ale nemyslím si že by půl milionu byla zas taková tragédie. Na druhou stranu, nekupuji si auto „pro zábavu“, a nejsem cesťák který v autě tráví půl života takže se bez spousty vychytávek obejdu – zvlášť bez věcí které beru nikoli jako „zlepšení“, ale spíše jako „nepříjemnost“, nedejbože v případě těch „aktivnějších“ věcí – asistent hlídání pruhu s kterým bych se přetahoval o volant, to je jak jet a mít schizofrenii. Řekněme že jsem schopen něco málo přihodit, ale zas na roční nájezd který mám do toho prostě nechci vrážet roční příjem.

        1. Psal už to SatanOkkY výše. Co třeba Dacia Logan MCV (případně i ve variantě Stepway)?

          1. dacia logan kombík má uvnitř na sedadlech a v kufru prakticky stejně místa jako oktávka. se srovnatelným maloobjemovým turbobenzínem a v nějakém základním provedení žebrák s manuálně ovládanou klimatizací stojí zhruba polovic. sousedy ovšem neohromí a když se budete chtít řítit po dálnici papírovou maximálkou, tak to bude žrát jako aeroplán (úplně stejně, jako ta oktávka v základu). dvakrát do roka na dovolenou to samozřejmě dojede, tam vás nebude zdržovat rychlost na dálnici, ale čurání dětí a dopravní zácpy, a okolo komína ta úspora minuty denně nestojí za řeč.
            ale samozřejmě záleží, na co to auto primárně máte a jak moc se chcete vytáhnout.

            1. Logana MCV v plné palbě a provedení Stepway byl loni u nás jako druhý ve výběru nového auta. Co mne nakonec odradilo od Dacie ve prospěch Škodovky, byl v první řadě ten miniaturní benzínový tříváleček 66kW a nemožnost jej vyměnit za silnější benzínový motor (to už bych musel postoupit na úroveň New Dustera, abych měl na výběr) a v druhé řadě snad až okatě najevo dávaná úroveň lacinosti, která z toho auta úplně čiší. Ne že by to auto působilo nějak špatně, to ne, ale bylo to v detailech – třeba umístění prvků na palubce, způsob čalounění sedadel nebo ovládací prvky oken. Jinak jízdní vlastnosti Logana byly až nečekaně solidní, podvozek dobře seděl a žehlil nerovnosti na silnici, výhled z auta dobrý, uvnitř hodně prostoru hlavně v zavazadelníku. Nemůžu zhodnotit dílenské provedení a kvalitu z dlouhodobého hlediska, ale co jsem si mohl vyzkoušet, na mne působilo dobrým dojmem. Za maximální výbavu, kterou šlo v konfigurátoru vybrat pro Logana ve verzi Stepway, byla ceníková cena malinko přes 300 000 korun. Myslím, že třeba pro nenáročnou rodinu by to mohlo být vynikající auto.
              Nakonec ten výběr „vyhrál“ necelý rok starý Rapid Spaceback 1.2 TSI 81kW, který po slevě stál podstatně méně než tahle dacia, ovšem byl s podstatně silnějším motorem, šestirychlostním manuálem a vyšší úrovní komfortu (hlavně jízdního).

              1. jako na druhé auto do rodiny a zároveň pracovní auto mé velitelky si na to nemůžeme stěžovat. jezdí to (převážně) krátké cesty, snižuje to daně, funguje to a vůbec to dělá to to co má. za něco málo přes 250. jsou tomu něco přes dva roky, a zatím (logicky a očekávaně) ani žárovička.

        2. Za 504 559 Czk (konfigurátorova cena) máš de-facto holobyt Octavia Combi v základnej modrej farbe, 1,0 TSI-čkom, oceľové kolesá, dva pakety (Active plus a Extra) a vaňu do kufra. Tu je kód: Skoda ID
          142960067 Group ID C34Z9VVL. Pre niekoho to isto stačí – len neviem kto ten niekto je…..

          1. No, třeba i30 za to vypadá celkem slušně. Už to není holobyt, a není tam ten zkurvený systém 600 paketů, které k čemukoliv použitelnému přidají 15 zbytečností…

            1. Tak popravde môj prehľad v nových autách je dosť biedny a kukal som na tú Octaviu, lebo si ju spomínal ako možného kandidáta. Mne napr. Škoda resp. celý koncern akosi nič nehovorí a mal by som ozaj problém si tam niečo vybrať – vadí mi napr. ponuka motorov, biedny design či budovanie nejakej tej aury dokonalosti a fajnovosti okolo toho koncernu. A pritom vyrábajú ozaj autá pre bežných ľudí – možno ten Touareg a Q7 sú ako tak luxusné vozidlá, ale inak je to mainstream asi ako tebou spomínaný Hyundai.

          2. Ja jsem Schadewerke prestal sledovat nekdy v dobe Vochcavek a ted uz absolutne netusim, co je to ten Kokodaq, Kurniq a dalsi krabice. Za ty prachy bych zcela jiste a bez premysleni koupil radeji auto nez tohle.

            Byl jsem vcera na STK a hned za mnou nejakej mistni opravar nekomu delal technickou na Schade. Z jamy slyslim „voe, taky’s mu moh’ prehodit ty fabricky cinsky silentbloky za neco lepciho“. Modra kombineza nahore houkla „si to nezaplatil, seru na nej“. Motazni jama na to „je to sracka, uz to tam nedavaj. Klepe se mi to tady jak drahej cokl“.

            Pochopil jsem, ze kdyz je technik na STK bejvalej automechos, tak zrejme o produktech Schadewerke vi svoje.

            1. A jaký je Váš názor na koncept SUV sportovního kupé Škoda Kurevniq?

              1. ? To se bude prodavat jako samostatny produkt?? Ja jsem celou dobu zil v presvedceni, ze je to preklep a ze se to ma davat jako darek k nejakemu SUV. Driv se davalo auticko jako klicenka, tak ted ze to bude ten Kurevniq.

                1. Kurevniqa jsem převzal jako vtip z nějaké internetové diskuse. To, co teď frčí médii je Kamýk (Kamiq).

              2. Jo, tak bacha: prej se jedna o „mestske SUV“. Zrejme tedy prvni clanek serie „Schade SUV“, kde dalsi bude „zahradni SUV“, „SUV Matchbox“ a dalsi a dalsi modifikace.

                1. …s litrovym motorem to bude evidentni trhac asfaltu. Konecne Schade ukazala, co opravdu umi. Ne nejake ty emerycke mastodonty, ktere maji dve a ctvrt tuny, minimalne ctyrlitrovej motor a objem, ze se uvnitr vyspi ceskej narodak. Schade jim dala jasnou facku! Mrnavy auto, litrovej motor a pokud dobre fouka vitr, tak ho umi mozna i rekuperacne vyuzit! Amerika jde ke dnu.

  2. Ty spotrebice by jely aji pri nastartovanym motoru a zatezovaly alternator, takze ta pripominka je blbost

    1. Na co reagujes? Na DF, ze pri stoplem motoru spotrebice zerou baterii? V tom ma prece pravdu. Ty chces do auta lejt penize v podobe paliva a ne v podobe nakupu superdrahych baterii, ktere bys u bezneho auta nepotreboval. Pritom zivotnost tech baterii je zcela srovnatelna. Nejvetsi mrdka na trhu je VARTA. Sracka, co se casto nedozije ani konce zaruky, ale zaruku neuplatnis, protoze odbornik-analytik ti rekne, ze bezudrzbova baterie klekla diky spatne udrzbe. Sorry jako. Takze koupis nejakou sragoru za dva litry a v beznym aute ti odejde za pet let, coz je obvykle vice, nez prezije soucasna VARTA. Mas-li ale kurvitko start-stop, tak muzes pritlacit a to rovnou 4x.

      1. Tak ti to nezere baterku, ale zvysuje spotrebu, vartu nekupuju, bosch silver je v pohode

      2. Aniž bych měl nějaký výhrady k Vartě, nemám k tomu důvěru s ohledem na to, co ta značka po světě všechno skoupila, kde teď co vyrábí a jaký drží standardy, tak krátká životnost je mnohdy daná zcela nevhodnou kombinací auta (alternátoru) a typu akumulátoru. Přičemž je občas docela prdel zjistit, co je to vlastně za typ, je to samej Silverline a jinej Henlein, ale co je vlastně uvnitř se mnohdy nedozvíš ani i výrobce. Distributor a tuplem ten lopaťák na konci co ti to podává z police o tom obvykle ví pěkný hovno.

        Dále viz http://www.hwworld.cz/index.php/clanky/454-nabijeni-olovenych-akumulatoru a případně si můžeš nastudovat přímo ten rozsáhlej materiál co odkazuju :)

  3. Odpojení konektoru řidicí jednotky baterie -> start-stop i řízené dobíjení vypnuto.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017