… stalo se co muselo, když ukázali jim záda! - zpět na článek

Počet komentářů: 119

  1. „Nikdo kromě předsedy Svobodných Macha ani nenaznačil, že se EU bude muset s UK stejně nějak dohodnout“
    Já tedy jen tak chytám šum, ale mám takový pocit, že tuhle hlubokou pravdu už řekl snad každý, kdo má otvor do rusuturu (m.j. já v pátek v hospodě, ale holt nejsem – zaplaťAštar- Mach).

    1. Rekl bych, ze D-Fens nemluvil o tom, jestli se to povida v hospodach, ale o tom, ze trebas notorickemu rektalnimu eurospeleologovi plesatemu vezirovi takova slova pres pysky neprojdou, tudiz se to ani neobjevi v nasich mediich. A nase medialni presstitutky jsou zas takovej nablblej a poplatnej dobytek, ze se neodvazi toho naseho vladniho dobytka na to zeptat.

      1. Říkal jsem si, jak kdo pochopí to „například“.
        Nedělejte ze sebe blbce, sakra. Formulace zněla „Nikdo kromě předsedy Svobodných Macha“ a to prostě není pravda, i když eliminujete gravery v hospodách.

  2. Tak co tady máme :-) Titulek, rádoby vtipně, ale úplně mimo zvolený, parafráze na neméně debilní název „písně“ afghánského emisara, který si ze svých fans už desítky let dělal kozy, teď se k tomu na poslední velké tiskovce přiznal a votroubci stále hýkají nadšením jak vidno …
    A pak článek. Ono to není ani o hrkání autem ani o pistolkách, takže jsem ani nic „k věci“ nečekal, ale tohle je už fakt normální duševní menses :-D Dva dny hrkal v autě a žil jen z toho co slyšel v rádiu (pochopitelně německém, bo lepší woe), pak přijede domů a vypotí „článek“ … co na tom že ze sebe před všemi co to měli ty dva dny možnost sledovat ze spousty různých zdrojů, ale vůbec by se k tomu nevyjadřovali, protože nic není jasné, udělal pitomce? Nevadí, ani poprvé, ani naposledy a tohleto „antivšechno“ stádo to stejně nepozná, Guru sesmolil na papír svůj „názor“ a je třeba na jeho počest zahýkat uznáním … tož do toho! :-D

    1. Něco jako smysluplný argument je asi nad vaše mentální schopnosti, že? Tolik čirého nepřikořeněného negativismu jsem už dlouho v jednom příspěvku neviděl. Kladu si otázku, kde se to ve vás bere.

      1. No jo no, zhrzeni eurohujeri ted vztekle kopou kolem sebe. Cekat nejake argumenty je naivni.

        1. No hlavně, že protistrana ty argumenty má. Hlavně v té ekonomické oblasti jich má skutečně přehršel, když ani neví, jestli vlastně chce být v EEA.

      2. …jsem nevedel,ze sem zavita i nekdo z CT…

        1. ??

          1. Melo byt na CL, sorry. Byl jsem tak ucarovan z toho, ze na pocatku vlakna funguje stromova struktura, az jsem to domrvilll…

  3. konečně ti zasraní imperialisté odtáhli, doufám , že potupná prohra v Normandii v 1944 byla nahrazena smetením kolonialistů do průlivu, konečně jsme se zbavili těch pirátů lupičů a banditů a vraždících monster, těch , co nenávidí katolíky , viz vztah ke milovanému Habsburkskému Španělsku, těch , kteří výsledky dobytí Bastily zadupali do země u Waterlo, teď již nic nebrání v obnově skvělé říše Karlovců, a v neposled utvrzením přátelství s Ruskou federací a například konec strachu vynikajícího národa Řeků z itervence britských kolonialních vojsk do jejich překrásné země,

    1. hlásím, že fotbal Irsko – Kamerun je 1-0

    2. Mno. Mne akorat v tom gulasi chybi jen spetka Dieselgate. ;-)

  4. Božskej Dfens!!!! Mluví mi z duše. Děkuji!!!!

  5. Svobodní tohle sdíleli na FB :)

  6. No dobře a zastánci Brexitu nějaký rozumný plán mají? Zatím hlasovali pouze o symbolu. Zůstat či nezůstat v EU. Nicméně to, jakou přesně podobu bude mít ono „nezůstat“ vlastně nikdo neví. Jakým způsob zajistí např. to, že Londýn zůstane finančním centrem Evropy, jakým způsobem zajistí, že budou mít pořád přístup na trhy EU 27, podle mě to zatím neví nikdo. Bez takového plánu je to akorát takové nezodpovědné mávání vlajkou.

    1. Buď se připraví a podepíše smlouva, upravující vzájemný obchod mezi Británií a EU, nebo, pokud by získali navrch v EU škodiči a měla být pro Brity nevýhodná, tak místo ní bude 27 bilaterálních smluv. Já pevně věřím tomu, že emoce časem opadnou a i škodiči si uvědomí, že se jedná o dvousečnou zbraň, a poškozovali by s ní i vlastní ekonomiky.

      1. Jenže vtip je v tom, že ani Britové doposud neví, co vlastně chtějí. Někdo říká EFTA, někdo ani to ne, že prý i to je příliš integrace. V tomhle doposud nepanuje jednota a přitom je to naprosto klíčové. Já bych pro exit nikdy nehlasoval, pokud nebude jasný plán, co potom. „Se podepíše smlouva“ mě v tomto směruje příliš neuspokojuje. Zajímalo by mě např. co by v takové smlouvě mělo být. Např. ujednání jako „Británii se zaručuje neomezený přístup na EU trhy aniž by měla povinnost implementovat jakoukoli unijní legislativu?“

        1. Myslim, ze ten odchod nemusi byt hned zitra. Krome toho EU si nebude bez UK zrovna vejskat, takze je v zajmu vsech, aby to libove se udrzelo a to tucne opadlo. Vzhledem k tomu, ze je dost velky pocet lidi, kteri brexit chteli, tak nepochybuji o tom, ze mezi nimi se najde dost odborniku na to, aby nejake postupy vymysleli, predlozili a prosadili. Ano, muze se stat, ze vychcanejsi ouradove, kteri v tom EUbordelu leta ziji, ze zorientuji rychleji. To je tak vzdy, ze hajzlik nebyva debil a zorientuje se vyrazne rychleji, nez ten, kdo je naivni poctivec.

          Nicmene, maji alespon sanci na restart nekterych dulezitych vazeb. A to neni nikdy na skodu. Nez dokola prestavovat ruinu, tak je lepsi vzit bagr a zacit od zeleneho.

          A delat nejake velkolepe plany, dokud clovek nevi, jestli vubec brexit projde, je podle mne plytvani casem a iluzemi.

          Casu maji dost, takze nevesty na svatby se najdou, nemam strach. Bude v zajmu obou stran najit reseni. Jako vazal EU ale mohli tak maximalne vydupat dalsi vyjimky, ale cim dal vice ztuha.

        2. pivko 26.6.2016 v 20:14

          Možná je dobře, že není předem jasné „co vlastně chtějí“. S Británií si při vyjednávání Eurosojuz jen tak nevytře, takže vámi zmíněné ujednání může být nakonec celkem i reálné. Pro ostatní potencionální odchozí by se tím výrazně prodloužil konec provazu. A to je jedině dobře.

          1. No bude to ještě zajímavé. Euroskeptickým silám ale obecně zazlívám, že zpravidla nemají jasný plán, až dojde k tomu jejich vytouženému vystoupení z EU, tedy konkrétní cíle, kterých je třeba dosáhnout a kroky, které k jejich dosažení vedou. Protože ten exit to samozřejmě není konec, ale začátek. Toto velmi zazlívám také Machovi. Otáčet se zády, když hraje hymna, to umí každý jouda. Říci, jak ta země bude v praktické rovině po exitu vypadat, je věc druhá.

            1. Zrovna Mach v tom má IMHO poměrně jasno, byť s ním nesouhlasím v tom, že po vystupení se zbývající státy EU přetrhnou v tom, jak bývalému členovi poskytnou skvělé podmínky.

              Jinak je ale celkem logické, že s ohledem na to, kolik nejrůznějších motivů odpůrci EU mají, žádná jednotná euroskeptická linie neexistuje ani nejspíš existovat nebude.

              1. No jo, ale když chci udělat takovou zásadní změnu, tak bych ji měl mít promyšlenou až do konce. Jinak mi taky i teoreticky přínosná věc může jít do kopru na tom, že selže v praktické rovině. Státy současné EU jsou pořád v porovnání se zbytkem světa dost bohaté. To znamená, že obyvatelstvo asi nebude moc slyšet na věci jako: sice jsme se zbavili těch otrapů z Bruselu, ale měna nám šla dolů o 30 % a export o 40 %, protože v EHP jsme být nechtěli a bilaterální smlouvy se nám nepodařilo včas vyjednat tak, jak bychom si představovali.

                A ještě se v těchto debatách trestuhodně opomíjí, že i bez Brusele zůstane pořád 27 států plných všelijaké socialistické pakáže, která exitem nezmizí.

                1. Proč by měna měla jít dolů o 30% a export o 40%? Slyším samé katastrofické scénáře, ale nikdo ještě neuvedl proč by se to mělo stát a co tomu nasvědčuje.

                2. Socialistická pakáž exitem nezmizí, souhlas, ale právě už jen ten exit je oslabí. Oni to také velmi dobře ví, proto tolik řevu, proto ty katastrofické scénáře. Jenže žádná katastrofa se nekoná a některým méně bojácným ovcím začne být jasné, že strašení nemá reálný základ a že jim pakáž zase lhala. Neříkám, že se Eurosojuz nebude mstít. Jenže Británie není Rusko, nějaký velký bojkot by měl nemalé následky i pro Unii, na to jsou ekonomiky už moc provázané. Soudruhům v Bruseli nezbyde, než se krotit a britská levicová pakáž bude zaměstnána hledáním hnid, ale nějak výrazně škodit si nedovolí.

                  1. Naopak, Brexit bruselskou kliku posílí, protože GB dlouhodobě tepala bolševickou EU a de-facto nadvládu Merkelová, která se teď stane monopolní nevolenou vládkyní. Přečti si články od našich prestitutů.

                    Přirovnávají Brexit k 11.9. a říkají, že to je konec Západu, jak ho známe. Kéžby byl. ALe konec „Západu jak ho známe“ to bohužel není. EU nefunguje, tak ji nahradí ještě více EU. To je logika Merklyně, Junckera, Tuska a Mogherini, krys u politické moci.

                    Ještě více buzerace, normování, přerozdělování a utahování šroubů. Budou nás zastrašovat, abychom náhodou také nevystoupili.
                    Podle mě je nejvyšší čas začít tlačit na opuštění EU, pokud to trvá 2 roky. Abychom to ještě stihli, než Západ stihne vyvolat 3. světovou s Ruskem.

                  2. No tak nějaké negativní dopady zejména v krátkém až středním období jsou poměrně pravděpodobné. Jde o celkem razantní zásah do právního prostředí, což se na obchodu nutně musí projevit, zvlášť v dnešní době, kdy je všechno provázáno se vším. A samozřejmě také nejistota, která obchodu příliš neprospívá. Není náhodou, že v byznysu naprosto převládá názor, že by se vystupovat nemělo, který je podle mě veden především obavou z té nejistoty.

            2. Zazlíváš, protože v Evropském Svazu nevidíš takové zlo nebo nebezpečí, jako oni.
              Já vnímám ES jako esenciální zlo, salámovou metodou směřující k naprosté totalitě a tyranii (a protože ten salám není nekonečný – jak dlouho myslíš, že při současném tempu krájení bude trvat, než dojde na čipování lidí či převýchovné tábory pro euroskeptiky? Nebo víš něco, co já ne a co Ti dává důvod věřit, že se to před takovýmito zvěrstvy zastaví?), pročež mi to Tvé zazlívání připadá podobné, jako kdybys vyčítal vězňům z vyhlazovacího tábora, že uprchli, aniž by měli jasný plán, co budou na svobodě dělat.
              Jak jsem už řekl, já, na rozdíl od Tebe, v tom ambiciosním neomarxistickém spolku vidím větší nebezpečí, než jsem viděl v komunistech, za nichž jsem prožil většinu života. Proto se spokojím pro případ czexitu i s plánem poměrně skromným a jednoduchým, jako „třeba zrát trávu, ale bez okovů.“

              1. I s plánem poměrně skromným, který ale velmi pravděpodobně stejně nevyjde, protože pokud to skutečně směřuje k takové totalitě jak říkáš (o čemž já nejsem úplně přesvědčen), tak ta tendence tady bude velmi silná i bez EU, prostě proto, že nemalá část obyvatelstva jsou ovce, které potřebují ohradu, ovčáckého psa a nebezpečí vlků venku.

                1. S ovcemi a jejich potřebami souhlas, ale je tu nejméně ještě jeden aspekt – konkurence mezi státy. Vedle svobodného (a potažmo bohatého) souseda se špatně udržuje bída totalitního režimu. Nebýt svobodnějšího a lépe prosperujícího světa, žádná perestrojka ani sametová rošáda by se nekonaly a pokud by se bratrstvu kočičí pracky z Brusele podařilo definitivně odstranit konkurenci národních států, nekonaly by se ani v budoucnu. Tahle totalita by byla setsakramensky dlouhá.

                  1. No jo, jenže to je právě to. Dneska žádný svobodnější a lépe prosperující svět není. A to je přesně ten důvod, proč si nemyslím, že ty dvě situace jsou srovnatelné. Tehdá lidi sice možná chtěli více svobody, ale hlavně se chtěli mít jak na západě. Dneska žádný takový jasný motiv není, sice můžeš říkat, že se můžou mít ještě lépe, ale na to ti každý řekne, že se to neví a taky se to možná stát vůbec nemusí. Však taky ta kampaň brexiteerů byla pěkně blbá a točila se kolem nesmyslných emotivních blábolů typu zabírání trhu práce polskými instalatéry. Jinými slovy, Britové rozhodně nevolili brexit, proto, že prozřeli a poznali, jaký je EU socialistický moloch. To je jedině a pouze přání otcem myšlenky některých zdejších diskutérů. Jde o podobný a velmi nebezpečný omyl jako to, že FPO, AfD, UKIP nebo Wilders jsou přáteli individuální svobody.

                    1. Na to, jak tedy ta kampan byla blba, tak ale byla ucinna.

  7. Když nebude EU, bude stejně třeba sestavit nějakou EHS. Normy jsou třeba, aby se nemuselo všechno dělat v několika technických normách. Volný obchod taky, volny pohyb pracovní síly rovněž. Schengen je bonus, kdyby to šlo zachovat, bylo by to docela fajn. Když ne, budou zase hraniční přechody. Nadnárodní monopoly to budou mít těžší.

    Ale jak vykouřit dobře zahrabaného EÚředníka fakt nevím. Jejich platy jsou tak dobré, že jim stojí za to se poněkud „historicky znemožnit“. Budou mít nakřečkováno. (Jourová např.)

    Ono to nejde ani v malém prostředí jednoho podniku nebo Ústavu, (D-F to potvrdí) natož v celém světadílu (tedy skoro celém). Ale sestavení obnovené EHS by se určitě dalo zvládnout.

    Jenom dotace a společná měna se už nikdy nesmí obnovit. Protože kázeň jednotlivých států je založená jenom na dotacích. Koho dotace přijímáš, toho píseň zpívej. Zvláště pak, když se část těch peněz dá několika způsoby „odklonit“ do své kapsy. A tisknout prachy bez krytí nějakými realitami je prostě zločin. Centralizace. Je to tu už skoro jako na Farmě zvířat v „1984“.

    Čekám další regulace – protože pekelná Anděla to nevzdá. Bude chtít „více Evropy“. A to asi bude ten správný impuls pro skončení té EU velefrašky. Protože co nejde silou, zkouší se větší silou. Až to nakonec praskne a poláme se. Pak se bude dumat, jak to dát dohromady – ale už to bude rozbité.

    1. Ty normy, které jsou reálně potřeba, se usadí bez státní intervence (o nadstátní nemluvě). Namátkou ze starších závit na žárovkách nebo parametry elektrických rozvodů atd. Z novějších pak v podstatě všechny nejrozšířenější komunikační protokoly…

      Společná měna jako taková by mi v principu nevadila – vadí mi měnový monopol států. V dobách peněz z drahých kovů existovaly různé měnové unie tak nějak přirozeně (v českých zemích se běžně přijímaly zlaté benátské mince a naopak značná část Evropy akceptovala české groše).

      Technicky není rozpuštění EU a zavedení nějaké smysluplné náhrady zase takový problém. Problém je v tom, co píšete v posledním řádku – zhrzená ješitnost představitelů současného pojetí EU, kteří něco takového nepřipustí. Jak jsem psal před pár dny, něco na způsob Hitlerova Nerobefehlu.

      1. Problém je také v tom, které síly především o ten exit usilují. Jednak se ukazuje jejich naprostá nekompetentnost (to, že se jim to jejich slavné UK v případě exitu rozpadne pod rukama, jim mělo být jasné a měli mít tuto variantu zpracovanou a připravit se na ni) a dále (a podstatněji) to zpravidla nejsou síly, které by nějak zvlášť podporovaly individuální svobodu. Pokud se dostanou k moci, zase budou zahánět lidi do ohrady, akorát z jiné strany.

        1. Minuly tyden jsem mluvil s jednim kamaradem, ktereho jsem dlouho nevidel a on mi povida „hele, tak jsem pres dva roky rozvedenej. Neumis si to predstavit, i ty blby lzicky do kuchyne jsem musel koupit novy. Vsechno jsem ji nechal. Zacal jsem v podnajmu a mel zase hovno. Ale jsem stastnej. Fakt stastnej“.

          Nerekl „spokojenej“. Rekl „stastnej“.

          Udelal to uplne blbe, nezustalo mu ani hovno. Ale je mu to evidentne fuk a zrejme mu to za to stalo.

      2. Nejsa ekonomem, nevím jaký je rozdíl mezi měnovou unií a společnou měnou. [;>/
        Tedy: jde mi o umělé vytváření hodnoty peněz. Když chybí, tak se prostě nějaké natisknou. Bez krytí protihodnotou. To má za následek levné půjčky a hypotéky a nesmyslně nízké úroky v uložených penězích.
        Není výhodné mít peníze v bance. Řeším teď nákup trochy investičního zlata – ale asi jsem už propásl příležitost. Zlato stouplo o 18%, takže teď už bude asi jenom klesat.

        1. Klasická měnová unie – měny jsou oddělené, ale vzájemně uznávané a kompatibilní. Buď je to zcela spontánní (to přijímání pražských grošů), nebo se emitující státy dohodnou na tom, že budou například razit mince se stejným obsahem drahého kovu, které jsou vzájemně zaměnitelné. Společná měna – jeden emitent.

          Ale jinak ano – pokud jsou peníze nekryté, státem vydávané a monopolní, je to na pytel…

      3. Ono navíc, centrální diktát stejně nefunguje ani v těch normách. Stačí se podívat, jakej bordel se dostal do elektrickej norem od taliánů, kteří na harmonizovanou normu stejně serou a dělaj si to pořád po svým.

        O harmonizaci legislativy ani nemluvě, nebyl tu onehdá článek, jak vás taliánskej policajt nebo celník klidně omrdá o auto kvůli z prdele vytaženýmu důvodu, mezinárodní dohody-nemezinárodní dohody? Aha? Tak tady je výsledek těch evropskounijních „výhod“. Malý státy jako my musí přijmout všechny unijní sračky a velký země si s tím vytřou a dělaj si co chtěj. To je fakt výhodný, a proto potřebujem víc uhnije, aby nám nejenom dál mrvila dovozní cla, ale ještě navíc sebrala zbraně.

  8. Je zde zajímavá debata, tak jsem se po dlouhé pasivitě rozhodl přidat své dva centy k Brexitu…

    1/ Referendum vypsala vláda. Referendum má víceméně poradní (samozřejmě silně poradní) smysl. Pro vládu není závazné, další kroky náleží parlamentu a vládě. Vytýkat příznivcům Brexitu to, že nemají jasnou a jednotnou koncepci podle mne není na místě. Nějakou má UKIP (který nevládne a zjevně vládnout nebude), nějakou mají brexitoví konzervativci, nějakou mají brexitoví labouristé, nějakou má třeba Demokratická strana Británie, nějakou Britain First. Některé jsou totálně nesmyslné, některé mlhavé, některé smysluplné. Při propagaci Brexitu se shodli na největším společném jmenovateli, což bylo vystoupení z EU. Správně by vláda, která o rozhodnutí lid požádala, měla mít připravené koncepce pro obě varianty. Vláda padla bez toho, aby koncepci měla (anebo ji nechce naplňovat) – budiž. Tak nastoupí nová vláda, představí svou koncepci a získá, anebo nezíská důvěru. A třeba ta koncepce bude, že článek 50 nebudou aktivovat dalších 10 let… Jak již naznačil britský státní sekretář pro BBC. Británie má více než dva roky – de facto kolik bude chtít – aby se koncepce ujasnila, prověřila voliči a realizovala.
    2/ Referendum nebylo příliš argumentační, spíše emotivní. Obě strany to s argumentací nepřeháněly a i tam, kde argumenty opadly, byl jejich vztah k realitě velmi slabý. Prostě lidé po celé Evropě mají současné EU plné zuby. Kdyby byla otázka položená logičtěji – jste pro setrvání v současné EU, s jejími zastupiteli a plány na více integrace a vznik superstátu? – byly by výsledky mnohem spektakulárnější
    3/ Jak bylo opakovaně demonstrováno ze strany EU, jakýkoliv reformní nátlak či úsilí jsou bezpředmětné. Navíc socializující tendence v EU nejsou vystaveny zpětné vazbě voličů. V tomto bodě jsem pesimistou, v principu socialismus opět v Evropě zvítězí. ALe budu raději, když alespoň teoretická možnost zastavení bude. Za postřehnutí stojí, že až po Brexitu začínají první nesmělé úvahy o tom, že možná nějaká malá reforma… Vše ostatní, odpor, nárůst preferencí odpůrců EU, vzrůst napětí, bezpečnostní situace… Nic z toho nevedlo k reálné diskusi o změně. Z tohoto pohledu je Brexit velmi vítaný, ač současné úsilí EU prezentovat se reformně je věrohodné jako úsilí KSČ koncem listopadu 89.
    4/ Za zmínku stojí i rozmělňování demokracie ze strany EU (jak nevládními organizacemi, tak diversifikací voličských skupin). Na národní úrovni se to přece jen dělá trochu hůře
    5/ a na závěr, i rozhodnutí bez jasné koncepce budoucnosti, riskantní anebo dokonce i ekonomicky ztrátová mohou být smysluplná. W. Churchill po svém slavném projevu „Budeme bojovat na plážích“ po skončení projevu zamumlal „a budeme bojovat pivnima flaškama s urazenym dnem, protože nic jiného nemáme“. A podle mne – a snad i podle Britů – to bylo správné rozhodnutí, ač bez připravené koncepce, riskantní a ekonomicky ztrátové.

    1. podle mne:
      1. Brexit bude z pozice EU co nejvice urychlen se snahou pritom GB co nejvice poskodit a naplnit co nejpesimistictejsi scenare (vykoupat ji ve vsem, co se da), aby z ni byl exemplarni priklad pro ostatni zeme, jak NEvystupovat z EU.
      2. EU se jeste vice centralizuje a na kritiku jeji byrokracie, normovacstvi, planovacstvi a prosazovani zajmu nikym nevolenych klik metodou brutal force zareaguje EU jeste vetsim posilenim sve byrokracie, normovacstvi, planovacstvi a prosazovanim brutal force
      3. V mezinarodnim vyznamu se EU stane jeste vetsim pricmrndkem zahranicni politiky USA. Je to dano tim, ze v ramci NATO skoro o vsem rozhodovaly zajmy USA, pak dlouho dlouho nic, pak zajmy GB a na zbytrek sveta se hazel bobek. Nyni maji elity v USA v podstate volnou ruku tahat EU na uvarene nudli
      4. Ekonomicky vyznam EU jako prerozdelovace dotaci vyrazne oslabi, EU prijde odchodem GB cca o ctvrtinu penez na dotace. Pripoctete k tomu celkovy hospodarsky upadek v zemich G10 a zustane vam obraz EU coby vazaleske policejne rizene hospodarsky zaostale kolonie USA, v podstate nas postupne zmeni na koncentracni tabor, kde se budou primarne koncentrovat muslimsti emigranti ze vsech zemi, kde to USA rozflakaly, rozflákávají a chystají se rozflákat.
      V konecném důsledku uz dalsí exity z EU nepujdou, teda urcite ne politickou dohodou, leda nasilnou revoltou.

      Jsem moc zvedavy, jak zareaguje Le Penova ve Francii a Pegida v Nemecku. Tyto 2 zeme budou pro osud EU klicove. Ale po dobrem to nepujde. To je jasne uz ted.

      1. Díky za reakci…

        1/ Ohledem postoje k EU je nyní v rámci EU nejednotno. Juncker tvrdil „okamžitě vykopnout“, Schulz taky, ale třeba Merkelová, Hollande nebo Schaube ne. Obecně si myslím, ze silěejší bude Merkelova+Hollande. A navíc, EU nemá žádný mechanismus, jak EU přinutit aktivovat článek 50…
        2-4/ Na to má EU dost málo divizí. Navzdory enormní snaze o odzbrojení obyvatelstva to ještě nevypadá… A nálady v EU se začínají přibližovat násilí… Viz např. http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2016/06/02/20160603_france.jpg

        1. U levičáckých spratků Junckera a Schulze to není nijak překvapující. Oba „nevolení“, nikomu nemusí skládat účty a Eurosojuz považují za formu samoděržaví. Za tím „okamžitě vykopnout“ se ještě skrývá „a uškodit co nejvíce“.

        2. Merkelova je zajimava figurka. Ja se vubec divim, ze nekdo jeste bere jeji a Hollandovy vyroky vubec vazne. Ta zenska neridi vubec nic, jen papouskuje, co ji nadnarodni instituce naridi. O tom neni vubec zadnych pochyb. Mocne kliky, ktere ryzuji obrovske penize na ruznych garancnich fondech stability a na zadluzenem Recku anebo na tom, ze neziskovky dostavaji od Germanie miliardy na priprchliky a v pozadi za temi neziskovkami jsou jedinci, kteri ty penize zadnym priprchlencum nepredavaji, ale kasiruji je do vlastni kapsy.

          Dost dobry byznys. Tak by me zajimalo, cim tu Merkelovou vydiraji, ze v tom porad jede. Prece nikdo nemuze byt tak brainwashingovany, aby oficialni propagande EU mohl verit.
          Navic Merkelova neni uz prijatelna vubec pro nikoho, ani pro vlastni stranu, jeji koalicni partnery, radove volice… ale furt tam sedi a tisice prestituek kolem ni kdakaji propagandu, ze by Goebbels zbledl zavisti.

          Vsak tu nedavno nekdo dal tech 100 nadpisu, co se stane po brexitu, od padajicich mrtvych zab a rudeho prilivu az po tsunami, mor a zemetreseni.
          Neuveritelne. Zastrasovani a apelovani na nejprimitivnejsi lidske pudy jak nekde v dobe kamenne a furt to funguje.

          1. Na Merkelove je nejhorsi, ze z jejiho vzdelani celkem jasne plyne, ze neni uplne blba. Takze neco za tim rozhodne je. Otazka je, jestli je to osobni, nebo jestli je vydiran treba nemecky prumysl, co tak neco.

          2. To, odkud pochazí tlak na Merkelovou nerozporuji – tím spíš je ale pravděpodobné, že spěch na brexit nebude :)

            Ad propaganda – jak se poučil i génius propagandy, od určité úrovně diskrepance mezi propagandou a realitou nejsou efektivní sebelepší prostředky. Jestliže průměrná životní úroveň na západě stagnuje / mírně klesá ca 30-40 let víceméně soustavně, a navíc se do příjmové špičky dostávají navíc mimo dosavadních úspěšných kapitalistů a spekulantů lidé s vazbami na vládu, výroky o rostoucím blahobytu zajištovaném EU po nějakém čase musí ztratit na účinnosti.

            1. Ve skutecnosti mam jednu teorii, krom teda tlaku na prumysl, viz kauza Schwindelwagen, je tam realna moznost, ze USA vytahnou na svetlo bozi Deutsche Bank a az tohle praskne, tak to bude nesmirne zajimave, protoze v tomhle spinavem rybniku plave hodne krys. Potencionalne mrtvych krys. Vsichni v ECB o tom musi vedet, jak Deutsche svindluje s derivaty a jak drzi nicim nepodlozenych 55 bilionu Eur, pětinásobek HDP celé bývalé Eurozóny i s Británií, 18ti násobek HDP Německa, ktere se uz ted po brexitu vyparuji jako para nad hrncem.

              http://www.financewinwin.cz/#!Deutsche-Bank-krach/c7a5/81271251-B888-45EE-B256-005A03547F2A

              Podle strizlivych odhadu jsou ceny akcii prepalene o 40%. Derivaty jsou ucetne mimo ucetni ztraty z poklesu cen akcii, protoze jsou z pohledu ucetnictvi sterilni. Ovsem pokud se trhy zatresou a nastane recese jako ta pred 8mi lety u Lehmanovcu a J.P.Morgan s hypotekama, tak ony pak ty derivaty nebudou az tak uplne sterilni, protoze v obdobi recese tezari netezi, zemedelci nezemedelcuji, dopravci neprepravuji a pokud, tak leda tanky na Ruskou hranici a derivaty jsou takove platby predem za zbozi a sluzby, na kterych se jeste nezacalo pracovat. A pokud bude recese, tak se ani pracovat nezacne a cele to poleti jako domecek z karet. Cena tech derivatu bude mensi, nez cena toaletniho papiru, ale nebojte se, CNB uz od Deutsche derivaty nakoupila za miliardy Euro… dobra investice, hlacvne ze ti kokoti prodali zlato.

              Vsecko to bohuzel presne zapada, ale primy dukaz na to neni. Jen asi 1001 navazujicich neprimych dukazu. Jestli nekdo odpali tuto bombu, tak to samozrejme polozi globalni ekonomiku, nejen Nemecko. A nas po Nemecku v prvni rade… protoze jsme byli vzdy prvni z vazalskych kolonii Nemecka a „prozirave“ jsme se odstrihli od veskereho svetoveho obchodu, krom toho, krtery nam z USA milostive povolili.

              Viz muj clanek zde.

              http://dfens-cz.com/je-mozny-soustavny-rust-bohatstvi-3-dil/

              Rust zlata jsem predpokladal uz od prosince lonskeho roku.
              Vsecko to jeste predcilo moje ocekavani.

              1. Se zlatem na tom pry nejsme az tak spatne. Podle World Gold Council se Ceská republika deli o jedno z poslednich míst na svete spolecne s Republikou Trinidad a Tobago.

                1. JJ., Chapu, z stranky specializujici se na prodej zlata maji zajem trochu sirit poplasne zpravy, akorat ze tyhle veci mam overene z 50ti nezavislych zdroju a cim vice se v tom stouram, tim vice ty poplasne zpravy jsou cajicek proti realite.

                  1. Dnesni cena zlata je nekde uprostred 10letych cen, takze pokud nekdo nedela futures, nebo kratkodobe spekulace, je investicni zlato diskutabilni. Ano, muze jit nahoru, muze take jit dolu. Jsme uprostred. Pochopitelne, otazka faktoru. V roce 2006 se neresil tak velky bordel v EU, ktery tam je ted. Krome toho Cina a Rusko (+ Horni Eurozona) neskupovali tolik zlata, jako ted. Presto ale na paniku, pro nas, Cechy, to uplne nevidim. Nastesti nejsme v Eurozone, i kdyz visime na noze Nemecka.

                    Ano, je to otazka viry. A ja neverim, ze Nemecko se propadne do uplne prdele. Brexitu jsem take neveril, ale pravda, jeste neni dokonano.

                    1. Tvoje uvaha o cenach zlata je logicka a proto naprosto nespravna. Protoze za cenotvorbou zlata neni logika, ale ta nejsprostsi manipulace, jakou by nevymyslel zadny konspirator, jenom realni banksteri (ano, vidím ya tím Židy). Funguje to uplne stejne, jako intervence CNB proti korune. Pokud koruna posili proti Euru, CNB neleni a zacne skupovat Eura za nicim nekryte natistene koruny vytistene jen za timto ucelem z niceho. Tim logicky cena Eur vuci korune roste. Staci aby trh zohlednil, ze Euro je nahovno a koruna podlozena praci dnescetnych elniku v montovnach Skoda se jim jevi jako perspektivnejsi mena. Banksteri z CNB vytahnou kyble s barvou a hajzlpapir a na praci Lojzu od pasu ve Skodovce naserou z vysoka. Kdyz to udelaji 3x do mesice, tak si investori priste rozmysli , spekulovat na rust koruny. Sebejiste prohlaseni CNB, ze intervencemi drzi stabilni kurz koruny je asi ze stejneho soudku,jako kdyz teroristi drzi samopaly ve sklepe 100 rukojmich a pote, co se rukojmi 3x do mesice pokusili zdrhnout a trikrat do mesice jich nekolik zastrelili pro vystrahu, tak rukojmi ze sklepa prestali utikat.

                      Ovcan to nechape, ale vsichni ostatni vedi, ktera bije. Trha nema sanci yohlednit skutecny stav veci, CNB kumuluje stomiliardove ztraty z ucetnich rozdilu a my mame nizsi platy a vyssi naklady na dovozove zbozi a sluzby, napriklad dovolenou, pravdepodobne o nejakych 25%, mozna o 30%.

                      A se zlatem je to skoro uplne stejne. Zlato sice nejde natisknout, ale jsou natisknout nabidky zlata na COmexu. Pokud nekdo chce koupit zlato, tak se proste natisknou nicim nekryte nabidky zlata, cena na burze poklesne, tim poklesne i poptavka, protoze cena od roku 2011 je neustale tlacena virtualni nabidkou dolu, tak ani neni poptavka a tech par lidi, kteri touzi po fyzickych cihlach je dostanou a pak si rvou vlasy, ze na nich od roku 2011 prodelali 40%.
                      Jenze toto funguje jen za predpokladu, ze mate v samopalu hodne ostre munice, pevne dvere u sklepa a ve sklepe 100 rukojmich.
                      Tim, jak ekonomika eroduje a lidi panikari, tak sklep ma vyrazene dvere, ve sklepe je milion lidi namackanych na sebe a cele to hlida jeden straznik s prazdnym zasobnikem. Az se to urve, tak Zapad vyhlasi praktickou insolvenci v inventari drahych kovu a nebude mit cim vykryt poptavku po fyzickych cihlach. Papiru si natiskne, kolik chce, ale papirove zlato a fyzicke zlato davni neni to same, na podyim byla paka 40:1 , v unoru 70:1 a ted uz jsem to prestal sledovat, protoze to davni neni zabavne. Kazda unce fyzickeho zlata prodana na zapadni burze ma nyni 70 ruznych majitelu, po Brexitu mozna 100.

                      Ze to dosud neprasko je jen dusledek toho, ze jeho cenu 5 predlouhych let masakrovali strelbou ze samopalu a lidi maji v hlave podvedomy blok.
                      Ale strach z kolapsu Eura je stejne jednou z toho sklepa vyzene. Ja utratil veskere volne penize za zlato uz v prosinci 2015 a fakt nelituju. Ted uz to jen tunim a presouvam to vice do stribra, ktere bude brzy celosvetove nedostupne, s tim, jak se neustale produkuje vice solaru a elektroniky.

                    2. Ano, zhruba tak to jest. Realistický popis.

                    3. Víceméně souhlasím, ač nevím, zda bych ukazoval prstem specielně na židy. V principu se moderní bankéři chovají stejně nezávisle od náboženství matky :)

                      Doutnající požár ve sklepě zahazují dřívím, když skrze podlahu začne šlehat. Jenže ho tam překvapivě musí házet pořád více.

                      Já bych uvažování trochu rozšířil. Podle mne není až tak zajímavé, že západ vyhlásí insolvenci v drahých kovech. Zajímavější bude revize náhledu na hodnotu a použitelnost západních měn jako oběživa i jako uchovatele hodnoty. Jak v mezinárodním obchodě, tak obyvatelstvem. Dopady na frakční bankovnictví. Když se to celé rozjede, 2008 bude slabým čajíčkem.

                      Tlak na superstát s finanční a bezpečnostní politikou řízenou z Berlína je z tohoto pohledu naprosto logický. Z faktu, že poslední Merkelovic dokument klade důraz spíše na získání kontroly nad armádami a policii (finanční politika je až na druhém místě), spolu s velmi intenzivní a bezohledně tlačenou snahou odzbrojit ovčany vysílá zajímavý signál ohledem toho, kolik času zbývá.

                      Samozřejmě, že z naší pozice hospodářsky a politicky závislého teritoria to bude zajímavá podívaná, na kterou nebudeme mít sebemenší vliv.

                    4. Re:PeterSly
                      27.6.2016 v 22:36

                      Nojo, ale podobne se kazdy rok na podzim opakuji scenare stylem „letos uz USA svuj dluh nezvladne“ a ono zase hovno. Tlaci se to dal. Nerikam dat dlouhej kour a pohoda klidek, ale nikdo nevi, jak dlouho toto jeste muze samospadem drzet. Taky treba 50 let.

                      Druha vec je, jaky dopad na CR muze mit kolaps eura. Nebavim se o vykyvech v radu 10 CZK/EUR, to neni tragedie, to je neprijemnost. Myslim opravdu kolaps. Pokud jsou bohatsi zeme Eurozony pripraveny (a Nemecko zrejme je) na menovou reformu, tak my se povezeme s Nemeckem, nebo ne?

                      Kdyz to srovnam s klicovymi zajmovymi zememi, jako byla Guatemala, Ecuador, Venezuela, Irak, Libye,… tam my jsme absolutne out of focus CIA. Proste nekde na chvoste, u nas, krome nejakeho zlata je uplne hovno. Takze nas netreba predelavat (navic oficialne USA zobeme z ruky) a spis se povezeme s nejakym pruserem. Ale jakym? Jasne, budeme na to koukat z balkonu bez moznosti jakehokoli vlivu.

                      Na druhou stranu, Polaci ted panikari, ze jim jde do prdele Zloty, bo navazany na GBP az moc. A tak by nekteri radi honem do Eura. To jsou fakt tak blbi, nebo vedi neco, co ostatni ne?

                    5. Loni v prosinci, potom jak FED zvysil urokove sazby na 0,25% a bil se v prsa, jak to zopakuje letos 6x, jsme si klepali vsichni na celo, jestli pani predsedkyne nahodou nejede na drogach. A ukazalo se, ze FED neustal ani jedno jedine zvyseni a o dalsich uz ani nepipne. V EU mame ofiko zaporne urokove sazby a dluhopisy se zapornymi vynosy. To je neodvratny signal konce.

                      A cena zlata to odrazi. Samozrejme s tim drobnym naznakem, ze nevime ani dne ani minuty, kdy nastane „globalni financni reset“, coz si muzete prelozit jako variaci na komunistickou menovou reformu z dilny Tondy Zapotondy anebo kyperske zabavovani penez z bankovnich uctu.

                      Presne jak pise PeterSly, toto vse je citit ve vzduchu, ba primo to je hmatatelne. Rusko a Cina skupuji zlato jak urvane z retezu, protoze az to bouchne a cena zlata a stribra vyskoci 20-50ti nasobne, tak jejich menova reforma si bude moct dovolit zlatem podeprenou menu. Co bude delat zkrachovaly Zapad s nulovou duverou investoru je mi tak trochu zahadou. Smeruje to nejsips k Ukrajine a obcanske valce, fakt nic moc vyhlidky. Neni to tak davno, co jsem psal, ze tipuju, ze ekonomika USA se do pul roku polozi. Podle posledniho vyvoje k tomu mame nakroceno vice nez dobre.

                    6. Já si netroufnu říci „bude to za mésíc, za dva“. On ten samotný zlom bude spiše psychologický, než daný něćím fundamentálním… Brexit má vcelku potenciál :)
                      Signály jsou ale stále četnější, a dříví na zahašení požárů je nutno pŕihazovat stále častéji… Příklad s FED je velmi namístě, víceméné souvisle se děje to, co by před 30 ley bylo naprosto nepředstavitelné anebo naprostou výjimkou. Víceméně už jedeme po hraně kontinuálné. Samozřejmě, dokud všichni sedíme ve stojícím vlaku a děláme ši-ši, může to vypadat, že jedeme…

                      Mimochodem, jen taková drobná zajímavost. Nejen, že libra už odpracovává panický pokles z pátku, ale FTSE-100 se nijak výrazné nepohnul. Nespadl ani na letośní minimum, a dnes k poledni má pěkných +2,5 procenta.

                      Co řeknu s naprostou jistotou je, že do pěti let přijde návrat… nazvěme to tržní rovnováhy. Glbální finanćní reset zní trochu tvrdě.

    2. Tak jestli je toto pravda, tak možná UK ani nebude mít z čeho vystupovat :)
      Samozřejmé, spolehlivost zdroje je nejistá.

      http://www.tvp.info/25939371/nasz-news-superpanstwo-zamiast-unii-europejskiej–ultimatum-francji-i-niemiec

  9. Uprimne by mne zajimalo, jestli uplne stejne argumenty by soudruzi z Brusele pouzili v pripade zenske, ktera se chce rozvest quli domacimu nasili.

    Take by ji rekli „nebud blba, sice te mlati, ale sype ti penize. A hlavne – jako rozvedena budes uplne v prdeli! Nech se radeji triskat a tvar se, ze je to ok“.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017