Stahují se mračna… Seberte jim zbraně!

Featured Image

Tak to máme zase na stole. Když jsem v úvodu článku „Tak nám chválabohu vystříleli další školu paní Müllerová…“ že se Obama tetelil radostí, mnoho z vás si myslelo, že to je velmi cynické. A bohužel jste neměli pravdu.

Umaštění a vymaštění arabáci si opět udělali terč z lidí v té skvělé multikulturní Francii a copak následovalo? Objevil se, lépe řečeno ze šuplíku byl vytažen nápad na odzbrojení legálních držitelů zbraní. Ale sekyra tentokrát ťala hlouběji, takže milí airsofťáci, vzduchovkáři a další, vidíte plátkování salámu svobody v přímém přenosu.

O co tedy jde? Kdo se zajímá, tak to ví a sleduje, ale jinak jen v kostce. Ručníkové hlavy s použitím automatických zbraní zavraždili poměrně hodně lidí. Neschopná EU, která musí ukázat jak je akční a že něco dělá, se rozhodla… ne, opravdu se nerozhodla více potírat trh s nelegálními zbraněmi, ale rozhodla se, že sebere samonabíjecí zbraně, které mají vzhled automatických zbraní, nebo které byly předělány z automatických na samonabíjecí legálním držitelům. Rozdíl mezi samočinnou a samonabíjecí zbraní pro nestřelce (pro novináře ne, pro ty je všechno samopal a každá pistole i revolver je Glock) je ten, že samonabíjecí zbraň nemůže střílet dávkou. Prostě stisknete spoušť, zbraň vystřelí, ale držet ho můžete třeba do konce světa, a dokud spoušť opět neuvolníte a znovu nestisknete, tak další výstřel nevyjde. Ano, dá se střílet rychle, ale nikdy tak rychle jako u zbraní samočinných. Pro úplnost dodám, že je sice možné i u nás získat takovouto zbraň na sběratelskou kategorii zbrojního průkazu, jenže tyto zbraně podléhají daleko tvrdším regulím (musíte získat výjimku pro nákup) a navíc pokud někdo takovou zbraň vlastní, tak ho může kdykoliv navštívit policie a chtít vidět jak má tuto zbraň uskladněnou, nedá se s ní na drtivé většině střelnic střílet, je to prostě sběratelská zbraň. A pokud si myslíte, že když máte kategorii „A“, tedy sběratelskou zbrojního průkazu, tak výjimku dostanete stejně, jako nákupní povolení jste na omylu. Dnes málokdo s touto skupinou dostane souhlas k nákupu samočinné zbraně, pokud jich už pár nevlastní a je bezproblémový sběratel. Z toho jasně plyne, že drtivá většina vlastníku zbrojního průkazu ve svém trezoru takovou zbraň nemá, většina držitelů zbrojního průkazu nemá ani onu sběratelskou skupinu, nejvíce lidí má skupinu „B“ pro sport a „E“ pro ochranu života, zdraví a majetku. Ovšem hodně lidí má v trezoru samonabíjecí zbraň, která jako vojenská samočinná vypadá. V našich končinách je to různá variace na „kosu“, nebo-li „Samopal vzor 58“ a prosím neplést, není to samopal, i když to má v názvu, v padesátých letech bylo samopalem všechno. Důvody jsou dle mého dva. První je, že je to jedna z nejlevnějších pušek na trhu s poměrně dobrou cenou za střelivo a taky je tu hodně nostalgie u lidí co prošli základní vojenskou službou a s touto puškou se setkali na vojně. Další mají nějakou variaci na AR-15 (amíkovská černá puška, M-16, M4 a další názvy). Ale jen samonabíjecí. Já se přiznám, že takovou zbraň nemám, mám jen malorážku ve vzhledu M-4, podobných lidí bude taky hodně, protože malorážkové zbraně ve vzhledu vojenských zbraní jsou pár let hodně populární. A logiku nehledejte, dle tohoto připravovaného nařízení mám z pohledu EUbyrokratů doma strašně nebezpečnou zbraň a chtějí, aby podléhala regulaci.

Tak a teď si ti držitelé co mají jen pistole, nebo myslivci říkají, že jim to je v podstatě jedno, protože oni mají doma jen pistoli nebo loveckou kulovnici a tak ať se děje co se děje, jich se to netýká. To je ovšem veliký omyl. Vzpomeňme na fašistickou Anglii před necelými dvaceti lety. Tam to začalo úplně stejně… zákaz samonabíjecích zbraní se vzhledem vojenských a kam to došlo? Salám se naplátkoval až k samému konci, ozbrojená kriminalita vystřelila do výše a ti blázniví angláni by to rádi naroubovali na celou Evropu…když mi chcípla koza, ať sousedovi taky chcípne. Takže drazí myslivci nejste v klidu, jste další na řadě. Stejně tak airsofťáci a střelci ze vzduchovek, plynové zbraně, kuše, luky… jde to tímto směrem a ne že ne.

Logika říká, že když riziko takového útoku hrozí, měl by stát spíše podporovat, aby se občané dokázali ubránit sami, minimálně zaměstnat střelbou útočníky do příjezdu pomoci. Ono se špatně střílí do lidí, když se ti lidé brání. Proto jsem už v minulosti zmínil, že nálepky „zákaz vstupu se zbraní“ považuji za nejvíce nebezpečná místa. Ale logiku opět nehledejte, žádný diktátor si nepřeje ozbrojené občany a opět docela dobře věřím, že se dva dny opíjeli radostí nad tou masovou vraždou, co se stala. Je to záminka proč konat „dobro“. A to i proti vůli občanů, protože oni jsou tam pro to, aby svět tvořili k obrazu svému. Víte, když se zpráva o tomto nařízení objevila, teda ona vlastně prosákla, protože ji chtěli protlačit hezky potichoučku, tak jsem si prošel různé fóra evropských zpravodajských webů a i v zemích, kde je získání zbraně poměrně složité, ne-li přímo nemožné se lidé vyjadřovali, že je to nesmysl, že by naopak měla být dostupnost zbraní větší. A také je třeba si uvědomit, že většina lidí co vlastní zbraň chodí pravidelně střílet, svou zbraň znají a střílet umí. Rozhodně více než řadový policista, neřku-li městský strážník. Spousta lidí provozuje nějaký akčnější sport jako LOS nebo IPSC a to je vlastně výcvik v obranné střelbě. Takový držitel by vám byl ve skrumáži mnohokrát platnější než ti dva poldové co zdrhli před střílejícím důchodcem.

A když už jsme u těch politiků, musím říct, co mě velmi překvapilo. Finský ministr se vyjádřil ve smyslu, že směrnici přijmou, jen když nebude v rozporu s jejich legislativou. V pátek 13.11 po útocích na ČT24 mluvil pan Váňa, který je předseda bezpečnostního výboru a na to že je člen ČSSD jsem byl překvapen jeho reakcí na dotaz reportérky jak se má stát bránit proti takovým útokům, řekl mimo jiné „…a důležité je, jak se dovedou bránit sami občané“. To jsem nečekal, ale klobouk dolů. No a ministr Chovanec, který po útoku v Uherském Brodě mektal něco o tom, že je moc zbraní ve společnosti, včera 22.11 ve zprávách prohlásil, že nevidí důvod trestat legální vlastníky zbraní, kteří plní již dnes dost přísné podmínky. U členů strany ČSSD bych toto nikdy nečekal, levicové strany jsou známy přesným opakem. Uvidíme ovšem, jestli si bude dále stát za svým, nebo otočí. Já jen doufám v to první.

Co by tedy znamenalo, kdyby se taková směrnice přijala ve formě zákona?

Tak jen v bodech:

1. Přijdete o možnost se bránit
2. Přijdete o dost peněz, to není jen částka za zbraně (kterou by asi stejně stát nedal v plné výši), ale dost věcí kolem: trezor, kvalitní brýle, sluchátka, oblečení, kolimátory, puškohledy…
3. Počítejte, že další kroky budou následovat, přijdete o vzduchovky, plynovky, airsoft a u myslivců to asi nebude tak tvrdé, budou si moci ponechat jednorannou malorážkovou pušku…ti zasloužilí.
4. Skončí dost pracovních míst. Střelnice, obchody, sklady…

Je trošku úsměvné, jak se politici ohánějí slovy, že nemáme házet všechny muslimy a teroristy do jednoho pytle, ale tady teroristé s nelegální zbraní střílí a potrestají legální držitele, kteří vlastní jiné typy zbraní. Ale třeba jim to vyjde, zákaz drog taky způsobil, že je nikdo nebere :-)

Uvidíme co čas přinese, ale nesmíme padnout bez boje. Pokud vám to není lhostejné, podepište petici proti této směrnici, napište poslancům a ukažte jim, že šroub narazil na velký odpor. Držte se…

P.S.
Vzkaz pro EUbyrokraty. Podívejte společnost vytvořená Dr. Cocteau ve filmu Demolition Man, byla fakt jen fikce, ne návod…

 


29.11.2015 DanielX

12345 (49x hodnoceno, průměr: 1,37 z 5)
1 728x přečteno
Updatováno: 6.12.2015 — 8:17
D-FENS © 2017